Şimdi Ara

ssd raid yardımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar şuanda elimde iki adet farklı marka biri 120 diğeri 240 gb ssd var ben bunları raid 0 yapmak isityorum ayrıca bir tb lik diskimi de depolama olarak kullanmak isityorum.Bunun için nasıl bir yol izlemeliyim?

• anakart modelini yazabilirmisin raid desteği olup olmadığı önemli
  • quote:

Orijinalden alıntı: quancore

Arkadaşlar şuanda elimde iki adet farklı marka biri 120 diğeri 240 gb ssd var ben bunları raid 0 yapmak isityorum ayrıca bir tb lik diskimi de depolama olarak kullanmak isityorum.Bunun için nasıl bir yol izlemeliyim?

İkisinin farklı kapasitede olması sorun.

Raid 0 ile toplam kapasite 240GB olur. 120GB boşa gider. Eşit seviyelerde diskleri Raid yapınız lütfen. Ayrıca anakartın Raid destekleyip desteklemediği de bir diğer sorun tabiki.
  • Farklı kapasitelerde raid yapmak sıkıntı biraz. Ve su anda ssd raid aşırı gereksiz bir sey bana kalirsa. O ssdler zaten bilgisayarinizin limitini tek başına yeterince zorluyor. Bilgisayarinizin tepki suresi 3 saniye ise 2,5 saniyeye bile düşmez. Veri guvenligini kaybetmeniz de cabasi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anakartım raid desteği var ancak kapasite meselesinden dolayı ayrı ayrı kullanmaya karar verdim teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.