Şimdi Ara

Ssd disk içi kopyalama hızı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Biri sata3 destekli 3217u işlemcili laptop bunda sandisk ultra2 120gb var.
    Diğeri sata2 destekli e5440 işlemcili kasa bunda da kingston a400 120gb var.
    İki makinede de deneme için teracopy programı ile disk içi kopyalama yapıyorum.
    Mesela belgelerimden masaüstüne 3-4 gb lık zip veya iso dosyası kopyalıyorum.
    Hız olarak saniyede 70-75 mb ile kopyalıyor. Sizde de böyle mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usermm1 -- 4 Ocak 2019; 18:45:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gigabit ağ bağlantısı varsa teorik max 125mb, pratikte 80-100 mb arası hız alırısn.
  • Bilgisayardan bilgisayara kopyalamiyorum. Bir klasorden baska bir klasore kopyalama yapiyorum. Iki bilgisayarda da 70mb/s civari hiz aliyorum diyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SSD modeli nedir?
    Normal kopyalamada JD240 SSD 480-450'lerden 250'lere kadar düşüyor.Kopyalamada kullandığın programdan dolayı düşük çıkıyor olabilir.

• Executor Arhentir E kullanıcısına yanıt
    Testin için teşekkür ederim arkadaşım. DiskBench isimli başka bir programla denedim biraz daha yüksek çıktı 94 mb/s. Halbuki Crystaldiskmark testinde 500 mb/s civarı alıyor. Kopyalarken de hem okuyup hem yazdığı için seninki gibi 250 mb/s civarı çıkması lazımdı. Sanırım benim bilgisayar eski olduğu için ssd yi tam verimde kullanamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usermm1 -- 7 Ocak 2019; 22:18:13 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.