Şimdi Ara

ssd aldım lütfen yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar yeni bir dizüstü b.sayar aldım acer marka, ssd yoktu kampanyadan görünce 350 tl verip kingstone 240GB V300 Serisi Sata 3.0 Cache SSD aldım .
    dizüstüne takıp baştan format attım fakat değerler çok yavaş çıkıyor slot yerlerini değiştirdim gene sonuçlar değişmedi..forumlarda yazılan bios ayarları ahci , kayıt defterinden storahci falan ayarlarını yaptım ama banamısın demedi
    eğerki ben yanlış yaptıysam düzeltmem için bana yardımcı olun
    yok değerler buysa normalse keşke 350 tl yi gidip alem yapsaydım diyorum

ssd aldım lütfen yardım ssd aldım lütfen yardım ssd aldım lütfen yardım

• Ssdnow v300 serisi pismanliktir. Keske 128gb corsair gs veya 120gb samsung pro/evo alsaydiz.

Bende ssdyi aldim ve aldigimda gordumki nand flash degisikligi olmus 450 yazma ve okuma hayal . Yarısında dusuk degerler gosteriyor testlerde ben daha takmadim fırsatım olmadi. Kutuyuda actigim icin teslim edemedim elimde patladi gitti .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Candance -- 18 Nisan 2014; 23:49:55 >
  • Arkadaşın da dediği gibi sıralı okuma/yazma hızlarındaki düşüklüğün nedeni yeni nand değişikliğidir. Fakat diğer özelliklerinde haalaa iyidir diyebiliriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yani deseninize boşu boşuna verdik 350 tl yi???
  • quote:

Orijinalden alıntı: soran47

yani deseninize boşu boşuna verdik 350 tl yi???

Boşu boşuna sayılmaz hocam yine iyidir
  • günlük kullanımda çok fark oluşmaz kullanın hocam yapacak birşey yok.

birşeyi almadan önce de araştırmayı acı bir şekilde öğrenmiş oldunuz bunun sayesine...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tns1

günlük kullanımda çok fark oluşmaz kullanın hocam yapacak birşey yok.

birşeyi almadan önce de araştırmayı acı bir şekilde öğrenmiş oldunuz bunun sayesine...

+1 ne yazikki hakli arkadas

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geri verebiliyorsanız sıfırlayıp verin.
  • quote:

artıkın mecburen kullanıyoruz çünkü iade almıyor

b.sayarın inanın açılış kapanış süresi bile değişmedi, diğer uygulamarda ise ha hdd ha ssd anlayın yani
  • quote:

quote:

artıkın mecburen kullanıyoruz çünkü iade almıyor

b.sayarın inanın açılış kapanış süresi bile değişmedi, diğer uygulamarda ise ha hdd ha ssd anlayın yani

Kopyalama hızı düşük olabilir ama yine de SSD'nin kendini belli etmesi lazımdı. En kötü SSD'nin erişim süresi(access time) en iyi HDD'yi 10'a katlar.

Bir de ATTO Bench ile test edin.

• Dovahkiin kullanıcısına yanıt
    dediğin gibi atto ile yaptım ama ne yalan söyleyeyim anlamadım ben programdam caps koyuyorum bir bakabilirmisin sonuç nasıl diye??

ssd aldım lütfen yardım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soran47 -- 22 Nisan 2014; 22:24:37 >
  • quote:

dediğin gibi atto ile yaptım ama ne yalan söyleyeyim anlamadım ben programdam caps koyuyorum bir bakabilirmisin sonuç nasıl diye??

ssd aldım lütfen yardım

Disk normal gözüküyor 500 MB/s'e kadar çıkmış hızlar. Kutu üzerindeki değerler bu test temel alınarak yazılıyor.

Açılış kapanış ve uygulamalarda fark olmaması ilginç. Aygıt yöneticisinde eksik sürücü var mı kontrol edin derim.

• SSD'niz hayırlı olsun Sâmi

AS-SSD ve Crystal Disk Mark gibi testlerde düşük puanlar almanızın sebebi DGMI ( Demir ) forumdaşımızın da belirttiği üzere Kingston'ın bu serîde gittiği NAND değişikliğidir. Mes'elenin detaylarına şu incelemeden erişebilirsiniz:

http://www.ssdlabs.net/incelemeler/kingston-v300-120gb-incelemesi/
  • Solid State Disk kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam, hızır gibi yetişiyorsunuz yine
    Ama şu siteyi haalaa mobilden açamıyorum, acabaa tek ben mi açamıyorum. Şayet öyleyse büyük bir kayıp anlık faydalanacaklar için

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.