Şimdi Ara

Spora Bugün Başladım Bir Kaç Sorum Olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar spora bugün başladım. Kilo almak için başladım daha doğrusu. Bugün spordan sonra iştahım arttı. Ancak kendimi çok halsiz hissediyorum sanki hiç kanım kalmamış hep uykum geliyor. Harcadığım kaloriden dolayımı acaba bu. Bana şuan ne önerirsiniz. neler yemeliyim. Acilen 10 kilo almam gerekiyor çok zayıfım. Sizce bunu nasıl başarabilirim. Bana öneri verin ne olur. Neler yapmalıyım. Haftada 3 gün gidecem spora. Protein tozu kullanmalımıyım anterenörüm ilk aylarda önermiyoruz dedi. Ama çok zayıfım. Sizce kullanmaımıyım. Cevap yazarasnız sevinirim.

• kardeşim senin anabolic protein tozu kullanman lazım protein karbonhidran oranı diğerlerine göre yüksektir bir ölçegindede 30 gr protein var gayet güzeldir ben kullandım çünkü vücutta hacim artışını amix anabolic masster ile sağladım tavsiye ederim 2200gr 179 tl
  • teamstar31 T kullanıcısına yanıt
    reklamları izlediniz.bi bismillah adma daha bugün gitmiş hemen toz alı ver.
  • Toz moz alma. Aldigin karbonhidrati arttir. Ekmek makarna gibi karbonhidratlardan bahsetmiyorum. Bulgur princ baklagil gibi besinler tuket. Agirlik calis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stay With Me

Toz moz alma. Aldigin karbonhidrati arttir. Ekmek makarna gibi karbonhidratlardan bahsetmiyorum. Bulgur princ baklagil gibi besinler tuket. Agirlik calis.

Makarnanın nesi var?

• quote:

Orijinalden alıntı: Executor06

quote:

Toz moz alma. Aldigin karbonhidrati arttir. Ekmek makarna gibi karbonhidratlardan bahsetmiyorum. Bulgur princ baklagil gibi besinler tuket. Agirlik calis.

Makarnanın nesi var?

Yuksek karbonh. Dusuk protein. Ekmekten bir farki yok bence.

• kaliteli karbonhidratlar diye bir şey var. Google yaz çıkıyor, abartmadan tüketebilirsin. Sporla birlikte dengeli bir beslenmeyle sonuca varabilirsin. Başarılar.
  • quote:

quote:

quote:

Makarnanın nesi var?

Makarna kompleks karbtır, bahsettiğiniz ekmekten oldukça farkı var. %10-12 protein içerir, pirincin protein değerinden oldukça yüksektir bu oran. Zaten bu besinler protein olsun diye değil karbonhidrat olsun diye tüketilir. Kompleks karb olması ve düşük yağ içermesi sebebiyle sporcuların başlıca tercihlerindendir. Araştıralım lütfen.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Makarnanın nesi var?

Makarna kompleks karbtır, bahsettiğiniz ekmekten oldukça farkı var. %10-12 protein içerir, pirincin protein değerinden oldukça yüksektir bu oran. Zaten bu besinler protein olsun diye değil karbonhidrat olsun diye tüketilir. Kompleks karb olması ve düşük yağ içermesi sebebiyle sporcuların başlıca tercihlerindendir. Araştıralım lütfen.

Kompleks olmasina lafim yok ama kotu karbhidratdir ve ekmekten farki yoktur sozumun arkasindayim siz biraz arastirin derim. Lif oraninida yazsaydin.

• Stay With Me kullanıcısına yanıt
    k...
    protein almadan aldığın karbonhidrat insana kilo aldırabilir fakat sadece yağlanarak alırsın biz karbonhidrat almasın demiyoruz alsın tabiki kaliteli alması şartıyla pirinci haşlayım pirinç lapası şeklinde tüketmek ancak ve ancak kaliteli yaşamın önünü açablirir makarnayıda haftada 2-3 gün yemelidir ki buda aynı sekilde yag tuz sos olmadan tüketmelidir tadı sade hoş olmayabilir lor peyniri ile yenebilir lor peyniride kaliteli protein içerir böylelikle karaciğer yaglanmadan sağlıklı kilo alabilir ama üstüne basarakta söylüyorum ki fıs yaglı vücut kollar incecik kalır vücudun üst kısmı şişer oda güzel bir görüntü vermez protein almalıdır vucut kkilosunu 65 diyelim carp iki ile 130 gr günlük protein almalı ve bir öğunde alacagı protein max 30 grdır bunun icin sık öğunlerle protein almalıdır 5 öğun yemek gibi eger bir kişi calısıyor ve 5 öğun kaliteli yemek yiyemiyorsa spordan onc vesonra olmak kaydı ile protein almalıdır 30 gr ve 2 öğün toz 3 öğünde yemek ile bu işi götürebilir aksi taktirde vucut hep yerinde sayar kaliteli hacim kazanamaz yani uzun lafın kısası aldığın protein kas yapar karbonhidrat ise sana agırlığın altındayken enerji saglar ki gömülmeyesin diye ve bahsettiğimiz arkadas istediği anlattığı vucudu yapmak için karbonhidrat ve proteini ikisini birlikte almalıdır protein almazsan kaliteli hacim olmazvucutta karbonhidrat almazsada aldığı protein spor yaparken enerjiye dönüşür sadece yakar hacim yine aartmaz ikisini birlikte yeterli ve kaliteli almak şart ve

spor ile alakası olmayan arkadaslar bilmeden atıp tutmasın lütfen yanliş yönlendirmeyelim

• quote:

Orijinalden alıntı: teamstar31

protein almadan aldığın karbonhidrat insana kilo aldırabilir fakat sadece yağlanarak alırsın biz karbonhidrat almasın demiyoruz alsın tabiki kaliteli alması şartıyla pirinci haşlayım pirinç lapası şeklinde tüketmek ancak ve ancak kaliteli yaşamın önünü açablirir makarnayıda haftada 2-3 gün yemelidir ki buda aynı sekilde yag tuz sos olmadan tüketmelidir tadı sade hoş olmayabilir lor peyniri ile yenebilir lor peyniride kaliteli protein içerir böylelikle karaciğer yaglanmadan sağlıklı kilo alabilir ama üstüne basarakta söylüyorum ki fıs yaglı vücut kollar incecik kalır vücudun üst kısmı şişer oda güzel bir görüntü vermez protein almalıdır vucut kkilosunu 65 diyelim carp iki ile 130 gr günlük protein almalı ve bir öğunde alacagı protein max 30 grdır bunun icin sık öğunlerle protein almalıdır 5 öğun yemek gibi eger bir kişi calısıyor ve 5 öğun kaliteli yemek yiyemiyorsa spordan onc vesonra olmak kaydı ile protein almalıdır 30 gr ve 2 öğün toz 3 öğünde yemek ile bu işi götürebilir aksi taktirde vucut hep yerinde sayar kaliteli hacim kazanamaz yani uzun lafın kısası aldığın protein kas yapar karbonhidrat ise sana agırlığın altındayken enerji saglar ki gömülmeyesin diye ve bahsettiğimiz arkadas istediği anlattığı vucudu yapmak için karbonhidrat ve proteini ikisini birlikte almalıdır protein almazsan kaliteli hacim olmazvucutta karbonhidrat almazsada aldığı protein spor yaparken enerjiye dönüşür sadece yakar hacim yine aartmaz ikisini birlikte yeterli ve kaliteli almak şart ve

spor ile alakası olmayan arkadaslar bilmeden atıp tutmasın lütfen yanliş yönlendirmeyelim

Benim tartistigim konu makarna bence bir pirincin bulgurun yerini tutmaz ben kendimde hic bir yararini goremedim.. nereden nereye gelmissiniz.. neyse elinize saglik bildigim seyleri tekrarlattiginiz icin.

tabi tabi bildiğim dediğin konulardada bilmediğin çok şey var gibide neyse sporlu günler olsun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.