Şimdi Ara

Spor Hava Filtresi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Honda cıvıc marka aracıma açık hava filtresi taktırmayı düşünüyorum istediklerim birkaç beygirlik güç artışı ve biraz da ses sizce açık hava filtresinin yararları ve zararları nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yararı motora duzgun baglanırsa sureklı soguk hava alır motorun rahatlar. dusuk devirlerde hızlanman artar.
    onun harıcınde ses cıkartır.

zararı sureklı sesı duymak ısteyecegınden sureklı gazlayacaksın yakıtın artar
    normal kullanımda gene yakıtın normal fıltreye gore artar (fazla hava fazla yakıt girisi olur )

onun harıcınde polısler basının derdı olabılır.
  • Güç artışı nasıl olur

• Araç kaç model ?

Aman aman bir güç artışı bekleme zaten ama ufaktan bir rahatlama oluyor araçta.
  • Önemli olan flow. Yolu uzatırsan flow düşer performansın düşer. Boru çapını daraltırsan flow düşer performansın düşer. Yolu çok kısa tutar sıcak hava emdirirsen performansın düşer.

Olması gereken en kısa ve en geniş yoldan en soğuk hava girişini sağlamaktır. Bu yüzden bulduğunuz her filitreyi aracınıza takıp performans artışı beklemeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dohc vtec

Araç kaç model ?

2006 vtec 2

• quote:

Orijinalden alıntı: *President*

Önemli olan flow. Yolu uzatırsan flow düşer performansın düşer. Boru çapını daraltırsan flow düşer performansın düşer. Yolu çok kısa tutar sıcak hava emdirirsen performansın düşer.

Olması gereken en kısa ve en geniş yoldan en soğuk hava girişini sağlamaktır. Bu yüzden bulduğunuz her filitreyi aracınıza takıp performans artışı beklemeyin.

Dediğinizden hiçbir şey anlamadım desem

• quote:

Orijinalden alıntı: hanlue

quote:

Orijinalden alıntı: *President*

Önemli olan flow. Yolu uzatırsan flow düşer performansın düşer. Boru çapını daraltırsan flow düşer performansın düşer. Yolu çok kısa tutar sıcak hava emdirirsen performansın düşer.

Dediğinizden hiçbir şey anlamadım desem

Kisaca anlatayim. Hava filtresinden performans istiyorsan boru capi olabildigince genis ve en kisa yoldan soguk havayi almali ki performans verebilsin. Cok kivrimli boeu capi ufak bir filtre kiti takarsaniz aaradiginiz performansi bulamaz ve paraniza yazik etmis olursunuz. @*President*

• hanlue kullanıcısına yanıt
    ARacına takacağın borunun yapısı öncelikle krom kaplı metal olması lazım neden ? krom normal boru ve plastik borulara nazaran daha az sürtünme kat sayısına sahiptir.Yani borunun iç yüzeyi krom kaplı olduğundan hava daha az sürtüneceğinden girdaplar ve basınç dağılmasını ve oluşmasını azaltır.Bu yüzden hava içeri daha rahat ve hızlı girer.Borunun çapını ne kadar büyültürsen borunun içerisinden geçen hava artar fakat boru geniş olduğundan havanın basıncı düşer.O yüzden uygun büyüklükte boru seçmelisin.Küçük seçersen aracın az hava alır ama havanın emiş hızı daha hızlı olur.

Hp artışı fazla hava girişinden kaynaklı olarak artar.Aracın hava benzin karışımını ayarlamak için daha fazla benzin gönderir.Bu yüzden hp artışı olur ama ne kadar arttırır bilinmez.V8 motorlarda 25-50 hp ye kadar artış alırken 1.25 1.4 1.6 motorlarda yaklaşık 3 5 hp anca alırsın.

Borunu uzun tutarsan soğuk hava alırsın.Örn: Orj.Hava filtren ön cama yakın bir yerdedir. Oradan ön tampona kadar boru uzatıp filtre koyarsan hem sesi az alırsın hem performansı ama soğuk hava alırsın.Orj.Filtren ön tamponun yanındadır ve hemen yanına çıkartırsan filtreyi hem ses hem performansı arttırırsın ama havanın soğuması için yeterli mesafe bırakmazsan sıcak hava gireceğinden motorun çok ısınır ve performans kaybı yaşarsın.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dohc vtec

Araç kaç model ?

2006 vtec 2

Vtec II ye AEM v2 almadığın sürece takabilceğin en iyi filtre Simota Aero Form olur.
  • Cevaplarınız için teşekkürler bu kadar uğraşacağımı sanmıyordum şimdilik de arabanın performansını beğeniyorum zaten

• quote:

Cevaplarınız için teşekkürler bu kadar uğraşacağımı sanmıyordum şimdilik de arabanın performansını beğeniyorum zaten

Modifiye işi hesap kitap işidir. Piyasada her bulduğunu takanlar var onlara kulak asmayın. Vtec2 de performansı arttırmak istiyorsanız tavsiyem emme manifoltunuzu D15 emme manifoltu ile değiştirin. Sonra Simota Big Tube takın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.