Şimdi Ara

SÖZELCİLER BURAYA (Sorular,Bilgi Paylaşımı vs) 2013 YGS-LYS TERCİH SONUÇLARI (101. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.550
Cevap
70
Favori
227.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: *DeviantART

quote:

Orijinalden alıntı: #Ramazan

quote:

Orijinalden alıntı: LeoMessi1037

LYS Felsefe Grubu için Fem Simetri öneriyorum arkadaşlar.
    LYS Tarih için ise FDD Konu Anlatımı.

Bende FDD Tarih konu anlatımı var ancak 2010 basımı. Sorun olur mu acaba?

Sorun olmaz,bizzat tarih ögretmenine onaylattım,hatta bizzat kitabı yazan öğretmen yani Aynur öğretmene. Mükemmel bir insan kendisi ve gerçekten önemli yerleri yazmışlar kitaba.

Eyvallah hocam.

• quote:

quote:

FDD konu anlatımı kullanıyorum bende. Eksikleri var fakat güzel kitap ayrıntılı. Ben birey konu anlatımıyla birlikte çalışıyorum o kitabı çağdaş türk dünya tarihinden işlediğim yerlere kadar soru kaçırmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: provehito in altum

quote:

quote:

FDD konu anlatımı kullanıyorum bende. Eksikleri var fakat güzel kitap ayrıntılı. Ben birey konu anlatımıyla birlikte çalışıyorum o kitabı çağdaş türk dünya tarihinden işlediğim yerlere kadar soru kaçırmıyorum.

İyi o zaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: sasa_iliç

Arkadaşlar birşey sorsam Halk,Divan,Tanzimat,Servet-i Fünun,Milli Edebiyat, 5 Hececiler,Yedi Meşaleciler full seviyesine yakın olsa ortalama Edebiyattan kaç net yapılır? Cumhuriyeti de yarım yamalak sayarsak. Bir de yazarların bütün eserlerini ezberlemiyorum genelde önemli olanları sıkıntı olur mu acaba? Tarihte de aynı şekilde Osmanlı savaşlar antlaşmalar full sayılır ama Osmanlı,İlk Türk Devleleri,Türk-İslam devletleri Kültür Medeniyet konuları pek yok ilk Türk devletleri de bitti sayılır. Tarihten kaç net yapılır? Konuyu bütün olarak değil de önemli yerlerini öğrenerek çalışsak sıkıntı olur mu derine inmeden?

Sıkıntı olabilir hatta olur.Lys genel olarak bilgi ve bu bilginin detaylı olarak bilinmesini istediğinden genel çıkan soruları yapar.Diğer sınava girenlerle arayı açacağın soruları yapamazsın herkes gibi yaparsın.
    Bir de daha dur sınava zaman var.Bu kadar konuyu bitirmişsin diğerleri de yetişir.Kafanı rahat tut.Yetişir.
    Edebiyatta bu dediklerinle 15-20 tarihte 20-25 arası yaparsın.

• Yarın tarih soru bankası alıcam,önerisi olan var mı?
    Çözdüklerim;
    1.Esen(bitmek üzere)
    2.Güvender
    3.Körfez
    4.FDD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kozmoslu -- 15 Nisan 2013; 19:47:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sosyal Bigiler öğretmenliği hk bilgi almak isteyenler arkadaşlar buraya yazabiilirler, denizli pamukkale uni 1.sınıftayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brky1905 -- 15 Nisan 2013; 21:28:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mavi_Şimşek

Sosyal Bigiler öğretmenliği hk bilgi almak isteyenler arkadaşlar buraya yazabiilirler, denizli pamukkale uni 1.sınıftayım.

Ben istiyorum afyon yada sinop'u.Kaç puanla girdiniz ve sıralamanız nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: sucukcu-

quote:

Sosyal Bigiler öğretmenliği hk bilgi almak isteyenler arkadaşlar buraya yazabiilirler, denizli pamukkale uni 1.sınıftayım.

Ben istiyorum afyon yada sinop'u.Kaç puanla girdiniz ve sıralamanız nedir?

19 bin sıralamayla girdim, tabi bu sene oynama olacaktır.
  • Tanzimat'a kadar Edebiyatı tamamladım. Edebiyat öylece kalsın. Şimdi Tarih'e geçtim. Tarih'i bitireceğim. Coğrafyam iyi zaten. Mantık/Psikoloji de Tarihle paralel gidecek.
    Bu planda bi sıkıntı olur mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: manikafa

quote:

Arkadaşlar birşey sorsam Halk,Divan,Tanzimat,Servet-i Fünun,Milli Edebiyat, 5 Hececiler,Yedi Meşaleciler full seviyesine yakın olsa ortalama Edebiyattan kaç net yapılır? Cumhuriyeti de yarım yamalak sayarsak. Bir de yazarların bütün eserlerini ezberlemiyorum genelde önemli olanları sıkıntı olur mu acaba? Tarihte de aynı şekilde Osmanlı savaşlar antlaşmalar full sayılır ama Osmanlı,İlk Türk Devleleri,Türk-İslam devletleri Kültür Medeniyet konuları pek yok ilk Türk devletleri de bitti sayılır. Tarihten kaç net yapılır? Konuyu bütün olarak değil de önemli yerlerini öğrenerek çalışsak sıkıntı olur mu derine inmeden?

Sıkıntı olabilir hatta olur.Lys genel olarak bilgi ve bu bilginin detaylı olarak bilinmesini istediğinden genel çıkan soruları yapar.Diğer sınava girenlerle arayı açacağın soruları yapamazsın herkes gibi yaparsın.
    Bir de daha dur sınava zaman var.Bu kadar konuyu bitirmişsin diğerleri de yetişir.Kafanı rahat tut.Yetişir.

Hocam zaten dönemler, özellikleri,yazarları ve önemli eserlerini ezberledim Cumhuriyet dönemine kadar.Cumhuriyet edebiyatını da bitirmek zor olacak ama halledeceğiz artık. :) Son günlerde de roman özetlerine bakayım diyorum. Tarihte de kültür medeniyeti bilmemek çok sıkıntı o zaman 20 net gitti mübarek.

• Beyler daha felsefe grubuna baslamadim gec mi kaldim hic kaynagimda yok nerden calismami tavsiye edersiniz

• quote:

quote:

quote:

Hocam zaten dönemler, özellikleri,yazarları ve önemli eserlerini ezberledim Cumhuriyet dönemine kadar.Cumhuriyet edebiyatını da bitirmek zor olacak ama halledeceğiz artık. :) Son günlerde de roman özetlerine bakayım diyorum. Tarihte de kültür medeniyeti bilmemek çok sıkıntı o zaman 20 net gitti mübarek.

Eğer geçmiş yıllardaki sorulara bakarsan Osmanlı ile gelmiş olan soruların kültür ve medeniyetten(devlet teşkilatı,eğitim,hukuk vs) ağırlıklı geldiğini görürsün.Cumhuriyet döneminden geçen yıl 14 soru sorulmuş yanlış hatırlamıyorsam.Cumhuriyet Dönemine hakim olmak şart eğer başarı istiyorsak ki istiyoruz.Daha önceden de dediğim gibi daha zaman var yapılır.Lys sözelciler için kolay ne kadar ağlarsa ağlasın sözelciler ben samimi bulmuyorum :)

• quote:

Hocam sosyal bilgiler öğretmenliğinin devlette geleceği nedir atama olarak o bölümde olduğuna göre illaki araştırmışsındır.:)
    Birde Türkçe ve Coğrafya öğretmenliği arasında kalsaydın hangisini seçerdin ve neden :)
  • quote:

quote:

quote:

Eğer geçmiş yıllardaki sorulara bakarsan Osmanlı ile gelmiş olan soruların kültür ve medeniyetten(devlet teşkilatı,eğitim,hukuk vs) ağırlıklı geldiğini görürsün.Cumhuriyet döneminden geçen yıl 14 soru sorulmuş yanlış hatırlamıyorsam.Cumhuriyet Dönemine hakim olmak şart eğer başarı istiyorsak ki istiyoruz.Daha önceden de dediğim gibi daha zaman var yapılır.Lys sözelciler için kolay ne kadar ağlarsa ağlasın sözelciler ben samimi bulmuyorum :)

• Edebiyat dışında diğer derslerim iyi edebiyata nasıl çalışmalıyım kaynak kitap olarak hangi kitapları önerirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oguzhan222

quote:

Hocam sosyal bilgiler öğretmenliğinin devlette geleceği nedir atama olarak o bölümde olduğuna göre illaki araştırmışsındır.:)
    Birde Türkçe ve Coğrafya öğretmenliği arasında kalsaydın hangisini seçerdin ve neden :)

Atamalar sözel bölümlerde genel olarak pek iyi değil ama sosyal bilgiler en son 79 la atamıştı.Çalışırırsan atama şansın yüksek.Şartlar her zaman için değişebilir.

Kesinlikle coğrafyayı seçerdim çünkü devlette ve özelde coğrafyacı açığı daha fazla, üstelik üniversitede Türkçe bölümüne göre çok daha kolay.

• arkadaşlar netleriniz nasıl? toplamını sormuyorum her dersten kaç net yapıyorsunuz ortalama?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Koyaanisqatsi -- 17 Nisan 2013; 1:51:50 >
  • Bugün LYS3 Edebiyat Coğrafya Denemesi Olduk.

Orta düzeyde bir denemeydi diyebilirim.

Edebiyata yeni yeni başlıyorum o yüzden netim düşük gelebilir size. Coğrafya için de ayrıntı isteyen saçma bilgi soruları dışında iyiydi diyebilirim.

Edebiyat 15 yanlış 36,25 net

Coğrafya 5 yanlış 17,75 net

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bugün LYS3 Edebiyat Coğrafya Denemesi Olduk.

Edebiyata yeni yeni başlıyorum o yüzden netim düşük gelebilir size. Coğrafya için de ayrıntı isteyen saçma bilgi soruları dışında iyiydi diyebilirim.

hocam ben de edebiyata başladığımda aynen 36 net yapmıştım. şu an çalışmıyorum edebiyata ama en son 45 net yaptım. coğrafyaya da geçmedim daha. tarihte de 35 net yapıyorum ortalama. felsefe grubuna da yeni başladım. sizin tarih ve felsefe grubu netleriniz nasıl? bu arada coğrafya sonucunuz iyi bence

• quote:

Orijinalden alıntı: tfnymc

quote:

Bugün LYS3 Edebiyat Coğrafya Denemesi Olduk.

hocam ben de edebiyata başladığımda aynen 36 net yapmıştım. şu an çalışmıyorum edebiyata ama en son 45 net yaptım. coğrafyaya da geçmedim daha. tarihte de 35 net yapıyorum ortalama. felsefe grubuna da yeni başladım. sizin tarih ve felsefe grubu netleriniz nasıl? bu arada coğrafya sonucunuz iyi bence

Tarihe hiç başlamadım bile felsefeden de denemelerde min 20 tane yaparım ama sınavda zaman sıkıntısı nedeniyle ne olur bilemem. Tarihi sıfırdan yazarak en baştan çalışacam. Geçen yıl edebiyata ilk başladığımda 25 net yapmıştım. 3 hafta yazarak çalıştım denemelerde 40'a kadar çıktım ve sınavda 34 netim vardı. Sınav psikolojisi nedeniyle Türkçeyi batırmıştım işte. Neyse bakalım hayırlısı. Umarım tarihi adam gibi çalışır min 30 tane yaparım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.