Şimdi Ara

## Söylenti: AMD CEO'su Hector Ruiz İstifa Ediyor ## (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
2.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir musibet, bin nasihatten iyidir demişler. Olayı kavrayamamış kişiler ne yazık ki çok. Ben günlük düşünmüyorum. O yüzden bazen diyorum, şimdi beni anlamayanlar, AMD piyasadan çekilse ne kadar dövünürlerdi acaba.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ataberk36ex

arkadaşlar amerika ekonomisi kimseyi tek başına bırakmaz adamdurumu düzeltemedi ise gidecek tabii heşeyi bu adammı yapıyorda o gidince amd bitecek şunuda unutmayalım amd ğeçmişinde intelin fason işlerini yapan firma idi yani geçmişi büyük bir kişinin gidişi etkilemez hatta faydalı bile olabilir

Zaten ondan bahsettim defalarca. Ama sanki millet rakibi değil de bizzat ismi savunuyor. Şimdi anlamıyorum bu kişiler AMD nin olası bir batma durumunda güçlü bir firma tarafından satın alınıp adı değişse ne yapacaklar.

Açıkçası hoşuma gider zira daha güçlü bir rakip olur ki AMD nin piyasadaki konumu da rakiptir. Keşke 2 firma daha girse işlemci pazarına.

Mesela IBM Sony ve Toshiba nın geliştirdiği Cell farklı bir yapılandırma ile masaüstüne taşınsa.

Ya da birkaç büyük mikroçip firması ortaklaşa bir işlemci üretse. Yani en yüksek performansı vermese de giriş seviyesinde iyi işlemciler üretse.

Dediğin gibi İntel i tek bırakmazlar kaldı ki intel de çok iyi biliyor ki tekelciliğin çok büyük sorunları ve yasal sorumlulukları var.

• evet özellikle sony bu işin altından kalkabilir bence. Çünkü elektronik ile ilgili hemen hemen bütün kollarda sony iyi işler çıkarıyor. Ben bir yazı yazacağım su sektörde bulunmak istemezlermi, kullanıcıların daha cok cesit ve rekabete ihtiyacı oldugu ve daha kaliteli ürünler bekledigini güzelce anlatan. Bakalım ne cevap verecekler. Denemekten zarar gelmez
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dhul-Fakar

Herşey bir yana DH deki intel fanları da bu işe çok seviniyor ve bunu aklım almıyor

Diyelim ki kazandınız, AMD öldü! Eeee sonra??

ne yazık ki bizde marka fanatikliği her yerde, sadece işlemcide değil... burada da "ohh.. amd batıyor gördünüz mü?" mantığı ile yaklaşan intel fanatikleri var...
  • quote:

Orjinalden alıntı: rec

quote:

Orjinalden alıntı: requem AMD

Samsung IBM AMD yi değil AMD onları satın alacak güce sahip. AMD asla batmaz keşke param olsada hergun AMD işlemcili bilgisayar alıp okullara dağıtsam hem AMD ye katıkı sağlamış olurum hemde okullarımıza AMD&ATİ NO.1 MANUFACTURER

Bence biraz araştır IBM öyle bir firmaki inteli'de alır nvidia'yıda amd'yi x4 çarpar alır.

+1

Eğer amd böyle kötü gidecekse alsın ibm en iyisi.

Zaten mevcut ibm işlemcilerini çıkarsa piyasaya ne intel kalır ne amd.

• quote:

Orjinalden alıntı: DigitalWorld

quote:

Orjinalden alıntı: ataberk36ex

arkadaşlar amerika ekonomisi kimseyi tek başına bırakmaz adamdurumu düzeltemedi ise gidecek tabii heşeyi bu adammı yapıyorda o gidince amd bitecek şunuda unutmayalım amd ğeçmişinde intelin fason işlerini yapan firma idi yani geçmişi büyük bir kişinin gidişi etkilemez hatta faydalı bile olabilir

Zaten ondan bahsettim defalarca. Ama sanki millet rakibi değil de bizzat ismi savunuyor. Şimdi anlamıyorum bu kişiler AMD nin olası bir batma durumunda güçlü bir firma tarafından satın alınıp adı değişse ne yapacaklar.

Açıkçası hoşuma gider zira daha güçlü bir rakip olur ki AMD nin piyasadaki konumu da rakiptir. Keşke 2 firma daha girse işlemci pazarına.

Mesela IBM Sony ve Toshiba nın geliştirdiği Cell farklı bir yapılandırma ile masaüstüne taşınsa.

Ya da birkaç büyük mikroçip firması ortaklaşa bir işlemci üretse. Yani en yüksek performansı vermese de giriş seviyesinde iyi işlemciler üretse.

Dediğin gibi İntel i tek bırakmazlar kaldı ki intel de çok iyi biliyor ki tekelciliğin çok büyük sorunları ve yasal sorumlulukları var.

Keşke dediğin gibi 4-5 firma çekişse işlemci piyasasında ama olmuyor işte hep 2 firma çarpışıyor bu arenada ekran kartındada öyle daha önce dediğin gibi 5-6 firma vardı aslında işlemci kısmında intel amd cyrix via centaur vs... ekran kartındada nvidia ati matrox voodoo vs... yani daha önceleri vardı fakat bu firmaların bazıları ya battı yada büyük firmalar tarafından alındı milletin zaten marka takıntısı olduğu için küçük firmalar bu rekabete katılamaz katılsa bile büyüklere yem oluyor malesef.

İntel nahalem'i çıkardığında sanmıyorum amd ona rakip olabileceğini sanırım amd'yi ve bizi kötü günler bekliyor.

• Zamanlama harika. Tamda TR de işlemci üretimine ilişkin bazı çabalar vardı. Parası neyse alalım şu ecnebiyi ( Bu arada sigaraya sağlam yasak geliyor, bu karakter yüzünden DH ye ceza gelmesin )
  • quote:

Orjinalden alıntı: VenomS

tamamen intel kokan bir haber yok intel 45nm işlemcilerini çıkarıdığı gün istifa edecekmiş bu Ceo'luk okadar kolay değil ceo'luktan ayrılan başka bir yerde ofisboy olarak girmez herhalde

AMD

Adama baksana artık emekli olsun zaten milyon dolar emekli maaşı alır zaten bu yaştan sonra ondan en fazla sabun olur.
  • Bu habere sevinenlerden biri olarak, eğer AMD batarsa, 6 ay içinde tasfiye işlemleri biter, mevcut projeler ve arge işlemleri taze parayla hızlanarak üretime hazır hale gelir. Bizde bir işlemci almak için ne 6 ay bekliyecez ne de 100$ işlemciye 150$ vermeyeceğiiz.
  • quote:

Eğer AMD satılacak olurs biz Türklerden alan çıkar mı acaba..Çıksa ne güzel olur değil mi?? Teknolojisi herşeyi hazır bir şirket..Yapabilir miyiz acaba...?? Yoksa bir hayal mi ??

Emin ol yukarıdaki yazan komplo teorisi gerçekleşirse TR den hiç kimsenin kılı dahi kıpırdamaz AMD hissesini almak için.Bizimkiler ancak salak salak işlere yatırımlar yaparlar ve ülkenin gündemini her zaman siyasetin oluşturduğu bir ülkede dev teknoloji firmaları bilinmiyor dahi.Sokakta sor herhangi 100 kişiye AMD nedir bilirmisiniz diye kimi abi sigara markası değilmiydi kimi filmdi sanırım kimi walla bilmiyom hiç duymadım gibi söylemlerde bulunurlar bunların en az 90 kişisi ama sor magazini-tv program ve dizilerini cik cik öterler.

YALANMI

quote:

Samsung IBM AMD yi değil AMD onları satın alacak güce sahip. AMD asla batmaz keşke param olsada hergun AMD işlemcili bilgisayar alıp okullara dağıtsam hem AMD ye katıkı sağlamış olurum hemde okullarımıza AMD&ATİ NO.1 MANUFACTURER

IBM i araştır bak bakalım karşına nasıl sonuçlar çıkacak görürsün
    Diğer arkadaşında dediği gibi IBM iş satın almaya gelince çoğu firmayı bünyesine katabilecek bir güçte firmadır her nekadarda olsa pc bölümünü Lenowaya satsada en büğük ve en güçlü şirketler içerisinde yeralır her zaman.Unutmamak gerekirki hiçbiri yokken IBM vardı...

• quote:

Orjinalden alıntı: WinteR

Bu habere sevinenlerden biri olarak, eğer AMD batarsa, 6 ay içinde tasfiye işlemleri biter, mevcut projeler ve arge işlemleri taze parayla hızlanarak üretime hazır hale gelir. Bizde bir işlemci almak için ne 6 ay bekliyecez ne de 100$ işlemciye 150$ vermeyeceğiiz.

cok acimasizsin farkinda misin.?...
  • quote:

Orjinalden alıntı: sendorm

Arkadaşlar fareyle kıyaslanacak bir durum değil. Aslında bir nebze sevindirici bir haber, zira artık AMD kötü gidişatın farkına (nihayet) vardı demektir bu.

Herkesin daha rahat canlandırması açısından futboldan örnek vereyim. Takımınız 8-0 yenildiyse, masörü, temizlik görevlisini kovmazsınız. Başkan istifa diye bağırırsınız. Aynı olay işte.

Çok güzel bir örnek vermişsin.AMD gibi dev bir firma yaş tahtaya yatacak kadar üşüncesiz değildir herhalde.IBM gibi bir firmanın AMD yi almasını bende destekliyorum gerçekten silikon dünyasında çığır açılabilir.zaten amd nin şu anda çıkarmayı planladığı cpu+gpu teknolojisi vardı onuda 45 nm ile hayata geçirirlerse gerçekten güzel olur.ortaklığa samsungta katılırsa artık ekran kartlarının belleklerini samsung yapar.

• quote:

Bu habere sevinenlerden biri olarak, eğer AMD batarsa, 6 ay içinde tasfiye işlemleri biter, mevcut projeler ve arge işlemleri taze parayla hızlanarak üretime hazır hale gelir. Bizde bir işlemci almak için ne 6 ay bekliyecez ne de 100$ işlemciye 150$ vermeyeceğiiz.

Bence bu dediğin olmaz çünkü amd yi almaya bazlı bir şirket alır yada hümeti isminide gmd yapar intel ile savasır basınada hitler gibi biri gelirse ozaman intel'ide Nvida'yıda harcar.
  • quote:

Athlon 800, XP 2200+, AMD64 3200 den sonra X2 3800 almaya niyetlendiğmde fiyatlar çok koymuştu, belki ondandır.
  • bence sayın ceo bey amd de bişeye kızmıştır intelle birlikte bir darbede ben vurayım demiştir
  • quote:

quote:

Athlon 800, XP 2200+, AMD64 3200 den sonra X2 3800 almaya niyetlendiğmde fiyatlar çok koymuştu, belki ondandır.

intel'in fiyatları çok ucuzdu ya her zaman!...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doctorfizik -- 10 Kasım 2007; 16:22:56 >
  • Demekki ucuzmuş almışım, çalıştır biraz
  • quote:

Demekki ucuzmuş almışım, çalıştır biraz

peki niye ucuzlatmıştı intel, babasının hayrına mı!? ortada amd olmasaydı şu anda kullandığın işlemcini intel gene aynı fiyata mı satardı?!? yoksa 3 katı fiyatına mı?!? benimki çalışıyor merak etme!...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doctorfizik -- 10 Kasım 2007; 16:51:09 >
  • amd olmasaydı 3.8 ghz hızında 4mb casheli 65nm lik p4 kullanırdık
  • Mesele o değil ,ama Intel olmasaydı şu an bile daha fazla fiayata daha az performans alacaktık. Gerçekler varken niye varsayımlarla hareket ediyorsun ki.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.