Şimdi Ara

Sorunsuz 120 GB SSD Öneriniz (Anakart SATA 2)?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • HDD'im aşırı yavaş (kopyalama hızı saniyede 8-12 mbps) ve çok sesli çalışıyor belki de ömrü bitmeye başladı bilemem. SSD almayı düşünüyorum ancak forumda okuduğum kadarıyla bazı SSD lerde sorun yaşanıyormuş.

Anakart 2007 model Asus P5KSE ve malesef SATA 2 destekliyor bu nedenle de çok pahalı olmayan bir SSD yeter gibi geliyor 120 GB olanından. Nedeniyse masaüstü bilgisayar yük olmaya başladı 2 sene sonra dizüstü bilgisayar veya MS çuvallamazsa Win8 tablet alabilirim. Şimdilik idare etse yeter. 200-300 TL arası yeter gibi geliyor. Bu fiyata uygun sorunsuz SSD yoksa hızlı bir HDD alacağım.

Sanırım OCZ Vertex serisinde sorun yaşayan çok anladığım kadarıyla.

Cihazın kurulumu zormuş kolaymış fark etmez sorunsuz olsun yeter.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sizinle benzer sisteme sahip bir arkadaşıma corsair force gt aldık gayet memnun.

Sata3 olması sorun değil sata2 ile geriye uyumlu şekilde çalışabiliyor.

http://www.eksenbilgisayar.com/urun/corsair-force-serisi-gt--cssd-f120gbgt-bk--25-120gb-sata3-ssd.aspx
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cumulinumbus

Sizinle benzer sisteme sahip bir arkadaşıma corsair force gt aldık gayet memnun.

http://www.eksenbilgisayar.com/urun/corsair-force-serisi-gt--cssd-f120gbgt-bk--25-120gb-sata3-ssd.aspx

Evet biliyorum uyumlu olduğunu ama demek istediğim performans canavarı olmasına gerek yok daha doğrusu performans şu an için bir kriter değil gibi geliyor çok dandik olmadıkça. 200 mbps den sonrasını fark edebileceğimi pek sanmıyorum. Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Peki bir sorum daha var SSD/HDD piyasasıyla pek ilgili değilim markaların birbirleri arasında üstünlüğü var mı GPU, CPU, RAM olsaydı parçalar arada bariz farklar oluyordu markalar arasında. Bazı kişiler benzer ürünler arasında en ucuzunu alın fark yapmıyor demiş ve bu nedenle de Sandiski önermiş. Sandiskin flash belleklerini hiç beğenmiyordum. Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Cumulinumbus

Sizinle benzer sisteme sahip bir arkadaşıma corsair force gt aldık gayet memnun.

• bendeki ocz agalty 3 ü hem sata 2 hemde sata 3 anakartlarda deneme şansım oldu..sata 2 ile sata3 arasındaki fark anlatamam anlamanız için bizzat şahit olmalısınız...sata 2 ile kullanacaksanız boşa ssd almayın....BİZZAT DENEMİŞ BİR DH ÜYESİ
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazandeveli

bendeki ocz agalty 3 ü hem sata 2 hemde sata 3 anakartlarda deneme şansım oldu..sata 2 ile sata3 arasındaki fark anlatamam anlamanız için bizzat şahit olmalısınız...sata 2 ile kullanacaksanız boşa ssd almayın....BİZZAT DENEMİŞ BİR DH ÜYESİ

o kadar öldürmemek lazım ama yaralayabilirsin :)
  • İllaki fark vardir ama o kadarda asiri bir farkin olacagini sanmiyorum. Sata 2 ve sata 3 de kullandigin kofigurasyon bu farki cikartmistir veya kullandigin driverlar. Yani bir doğandan inip ferrariye binmek gibi fark yaratmaz en fazla mercedesten inip derrariye binmek olur.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.