Şimdi Ara

[SORUN GIDERILDI] AVPİM TOPKAPI GÜMRÜK PROBLEMLİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
2.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Fransa'dan bir iphone aldım ebay'dan ve posta yoluyla getittirmeye çalıştım ancak geri zekalı gönderen kişi kolinin değerinin 450 euros yazdı (uyarmama rağmen) ve AVPIM Gümrüğünde takıldı. Neyse, şimdi Haziran başında gittim AVPIM'e koliyi almak için ve gereken vergi ödemek için, gümrükçü yasak deyip geri/iade işlemleri başlatmamı istedi ve gereken işlemleri yaptım (06 Haziran'da, yazı yazıp imza attım ve ptt makbuzunu kopyasını verdiler). 2 Hafta sonra bir daha gittim durumu öğrenmek için (18 Haziran - ptt'nin sitesinde henüz gelişme gözükmüyordu) koli 28 Haziran'da gönderileceği soylendi ancak bugün aradım "gümrük henüz iade talebi yapmadığı için henüz iade işlemleri başlatmamışlar" diye cevap verdiler. Onlara 1000 kere söylememe rağmen 17 Temmuz'da gönderen kişi tatile çıkıyor ve mutlaka o tarihten önce eline geçmeli ki paramı geri alayım (dispute zamanı geçti ama adam dürüst telefonda konuştuk) dedim ama bir ilerleme yok.

Tamam yasak ise ok geri gönder ok peki niye hala tutuyorsun ? anlamadım yaaaa

Şimdi paketim tam 1 aydır AVPIM'de ve herhangi işlem yapılmıyor... İade işlemi nasıl hızlandırabilirim ? Kimi arayabilirim yada yardımcı olacak kişi var mı?

TEŞEKKÜRLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c@ctus -- 18 Temmuz 2010; 23:07:44 >

• yardımcı olacak kimse yok mu ? :(
  • ürün sigortalıydı.... Sigortaya başvurdum (gümrük tarafından yutulacaktı gibi geldi bana)... Ertesi gün yola çıktı
  • yıl geçmiş ay geçmiş
    nacizane cevap..
    ptt geri gönderirde geri gönderim parasını kimden alacak
    sana ihbar gönderiyor ki gel bunu gönder paramı ver demeye getiriyor
    açılımı bu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.