Şimdi Ara

[Sorun çözüldü]Sapphire r9 280x Vapor-x sorun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

r9 280x Vapor-x 3gb aldım.Kasamda fx 6300 ve 600 Watt psu mevcut.Ekran kartını taktım ama görüntü gelmiyor.Ayrıca böyleyken power tuşuna basmamla pc kapanıyor yani hdd yi okumaya geçmemiş henüz.Fakat ekran kartını söküp powera bastığımda sistem açılmaya çalışıyor tabi ben göremiyorum.Acaba psu mu yetmiyor kullanan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum

Edit: Arkadaşlar bu kart felaket güç tüketiyor minimum 650 watt gerekli.750 watt ise önerilen. Sistemde takılı olan 2 HDD ve 1 DVD RW ve fan kontrollü işlemci sogutucusu mevcuttu.
    1-HDD'leri,DVDRW ve soğutucuyu söktüm
    2-Soğutucuyu direkt anakarta verdim
    3-HDD'lerden sadece sistemin yüklü olduğunu taktım.
    Ve pc açıldı
    4.Sonraki denemem ise 2. HDDyi de takmak oldu ama malesef açılmadı.

Anlaşılacağı üzere bu ekran kartı bayağı watt sömürüyo.

Almayı düşünen arkadaşlara burdan iletiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mseyda -- 5 Kasım 2014; 20:28:18 >

• Merak ettim

Takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • psu dan kaynaklı değildir diye düşünüyorum güç kablolarını kontrol et...

• Denedim soktum taktik ekran kartini baska slotada taktim ama olmadi.750 watt oneriliyormus ne kadar dogru bilemiyorum

Psu buhttps://dl-web.dropbox.com/get/20141104_213729.jpg?_subject_uid=249644386&w=AADP_2wdEkvW4g8kCSlmDspZ3BKrNRSwu8_Z2qKRzxieDA

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhyildiz

psu dan kaynaklı değildir diye düşünüyorum güç kablolarını kontrol et...

aynen kayılıyorum.
    ayrıca psu nuzun marka ve tam modeli nedir ? +12 kanal yada kanallarından kaçar amper degerı vermekte ?
    işlemcinizi hangi mhz değerinde saat hızında kullanmaktasınız ayrıca bunuda cok merak ettım açıkçası.
    fx 6300 gıbı bır ıslemcıye sahıp olduğunuz ekran kartı fazla gelır ayrıca...

asıl gelelim sonununuza pek bır fıkır yurutemıcegım maalesef.
    deneme yanılma yolu ıle cozebılır yada forumdaki arkasasların fıkırlerını alabılırsınız dusuncesındeyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Havana_Brown

quote:

aynen kayılıyorum.
    ayrıca psu nuzun marka ve tam modeli nedir ? +12 kanal yada kanallarından kaçar amper degerı vermekte ?
    işlemcinizi hangi mhz değerinde saat hızında kullanmaktasınız ayrıca bunuda cok merak ettım açıkçası.

deneme yanılma yolu ıle cozebılır yada forumdaki arkasasların fıkırlerını alabılırsınız dusuncesındeyım.

Fx 6300 bu karti kaldirmaz mi yani? Psu nun resmi bi onceki mesajda link olarak mevcut

• Psu markasi yazsaydiniz iyi olurdu. Ekran karti bozuk olabilir. Diger bir neden olarak psu gibi geliyor.

• Ceann Capall kullanıcısına yanıt
    https://dl-web.dropbox.com/get/20141104_213729.jpg?_subject_uid=249644386&w=AADP_2wdEkvW4g8kCSlmDspZ3BKrNRSwu8_Z2qKRzxieDA psu bu

• quote:

Orijinalden alıntı: Mseyda

quote:

Orijinalden alıntı: Havana_Brown

quote:

aynen kayılıyorum.

Fx 6300 bu karti kaldirmaz mi yani? Psu nun resmi bi onceki mesajda link olarak mevcut

fx 6300 4500 mhz olmalı, olsa dahı hıc bır ıntel ıslemcı ıle asık atmaz mın max ve avg yanı ortalama fps lerde hep ıntelın baya gerısınde kalır. ornek verdıgıklerım i5 serileridir. 2500 k da dahıl 4670 k 'da dahil bu aralıktakı dıger ıslemcılerde.
    eger aldığın kullndıgın ekran kartının tam performansını görmek ıstıyor ısen ıntele gecmelısın. yok geçmem bana bu kadar performans yeter ekreann kartımı tam performansta kullanmıyım desen gene tabılı fx 6300 de işini gorur. fakat muhakkak.
    en az 4300 mhze o.c lamasısın cpu'nu.

bu arada bi oncekı mesajında psu nun lınkkı mevcut dedın fakat goremedım tam lınk verebılırmısın arkadaşım.

bu arada sunu cumleyı kuramadan edemıcem kendımı, doğru gerçek bırdır.

kım ıstemez köfteyı 100 - 100 ekmeksız yemek. herkes ıster.
    herkes ıster dedıgım gıbı paran var sa ayırabıleceksen ıslemcıye bütçe intelde şaşma.
    yok bana ekmekli köftede yeter dersen amd de kullanabılırsın.
    bende seneler boyu amd işlemci kullandım.
    memnunmuydum evet memnundum.
    ama cıta atlamak ıse sahıp olduğun ekran kartı ıle bence Intel cpu secmelısın.

dıceksın bu adam ne anlatıyor.
    tam okuyup özümsersen yazdıklarımı anlayacaksın ne demek istediğimi.

kolay gelsın.

• quote:

Hocam psu buhttps://dl-web.dropbox.com/get/20141104_213729.jpg?_subject_uid=249644386&w=AADP_2wdEkvW4g8kCSlmDspZ3BKrNRSwu8_Z2qKRzxieDA

lınk bende açılmıyor hocam.
    error 403 verıyor sayfa.
  • quote:

https://dl-web.dropbox.com/get/20141104_213729.jpg?_subject_uid=249644386&w=AADP_2wdEkvW4g8kCSlmDspZ3BKrNRSwu8_Z2qKRzxieDA psu bu

Gozukmuyor. En azindan telden giriyorum. Ondan kaynakli olabilir. Marka modelini yazi ile belirtirseniz iyi olur.

• Resim attim
     [Sorun çözüldü]Sapphire r9 280x Vapor-x sorun
  • o marka ve model olduğunu yemınle tahmın etmıstım.
    2 ayrı kanaldan 20 ser amperden 40 amper vermekte o psu.
    ayrıca hendı markalarının en at modelıdır o psu.
    o psu nun 600 w dedıgıne bakma en cok orda yazan 440 wat verır 12 volt kanallarına.

kaldıkı psu lar kullnıldıkca eskırler.
    bu amper degerlerı düşer.
    ne kadar kac yıllık psu bu ?

normalde kaldırması lazım o ekran kartını ama dedıgım gıbı soru işaretleri var ???
    o soru işaretleri de benım yazdıklarımda.
  • Icinemi dogdu nedir:D ekran kartini aldigim arkadas da dedi 580lik psu varmis calismamis 750 watt almis sorun duzelmis ama onda pc hemen kapaniyormus guc yetmedigi icin sanirim bende kapanmiyor.3 senedir kullaniyorum
  • Vapor x 250 watt cekiyor fx 6300 de 95 watt.e bunun rami anakartida var sanirim psu yetmiyor
  • quote:

Icinemi dogdu nedir:D ekran kartini aldigim arkadas da dedi 580lik psu varmis calismamis 750 watt almis sorun duzelmis ama onda pc hemen kapaniyormus guc yetmedigi icin sanirim bende kapanmiyor.3 senedir kullaniyorum

o marka helekı 2 cı sınıf psularına güvenme.
    bendede hala elımde patlamış hıghtpower sıyah kasa 600 wqatlık 24 er amper veren bır psu var 3 senelik.
    benımde basımı yaktı.
    sağlam sıfır corsaır vs 550 watt psu bıle alsan sana yeter.
    senın sorun tamamen psu dan kaynaklı.
  • quote:

Vapor x 250 watt cekiyor fx 6300 de 95 watt.e bunun rami anakartida var sanirim psu yetmiyor

sen o değerlere bakma bır ustekı mesajımdaki psu yu al rahata kavuş.
  • 750 lik thermaltake alacagim saglam olsun
  • quote:

750 lik thermaltake alacagim saglam olsun

nasıl ıstersen.
    tabıkı oda olur.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.