Şimdi Ara

sony xz mi xiaomi mi5s mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iki tlf arasında kaldım xiaomi kullanmadım hiç garantili satanda yok ama özellik olarak bakarsak güzel tlf

yoksa gene sony den vazgeçmeyip sony xz mi alayım aldığım tlflar hep sony kamera uygulamaları sesi on numara

• Ikisi de iyi telefon. Hangisinin tasarımını sevdiysenız onu alın. Paranızın çoğu da cebinizde kalır. Ama biri japon diğeri çin bunu da düşünün

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • khankam K kullanıcısına yanıt
    sony garantisi var 2 yıl 2000-2500 tl arasında satıyorlar
    xiaomi garanti yok 1500-2000tl arasında fiyatları
  • Seçenek sadece bu ikisi ise SONY. Ama o kadar parayı hak eder mi bilmiyorum. Şu aralar fiyatı 2800 civarındaydı sanırım.

• mvpeko kullanıcısına yanıt
    2000tl ye nakitte cevirmek için satanlar 2800 felan tlf verecek durumum yok
    bende sony düşünüyorum aralarında fiyat farkı cok az garantili tlf alırım kafam rahat olur
  • Özellik bakımından xz derdim ama suya dayanıklılığı konusu tartışılır.mi5 ise kar yaparsın 2000tl lik telefonun özelliğine sahip olursun ama dezavantajı ise mi5 in sar değeri yüksek.

• pezdum kullanıcısına yanıt
    2000 civarında alınabilecek güzel bir ürün. Şimdiden hayırlı olsun.

• mi5s suya dayanaklımı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pezdum

mi5s suya dayanaklımı ?

Yok,xz nin suya dayanıklılık hakkı'nda konuştum.

• z5 felan gibi suya dayanlıklı degil xz mi5s için sordum bilgin varmı su geçiriyormu
  • pezdum kullanıcısına yanıt
    mi5 in suya dayanıklılığı yok.

• Xz bence,ikisidw guzel ama mi ile servis parca sonrasinda satarkende sikinti yasanmasi muhtemel

• eğer vodafone kullanmıyorsan mi5s. sony gidip inceledim malzeme kalitesi berbatmetal çerçeveden plastiğe dönmüşler inceleme videolarını izleyin adam çerçeveyi elma kabuğu gibi soyuyor. bir zamanlar samsungun not3 ve not4 ki gibi çerçevelerin boyası dökülüyordu bu telefonda onlar gibi olacaktır.
  • sony al xiaomiye girme hiç
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Uzumaki Naruto-

Özellik bakımından xz derdim ama suya dayanıklılığı konusu tartışılır.mi5 ise kar yaparsın 2000tl lik telefonun özelliğine sahip olursun ama dezavantajı ise mi5 in sar değeri yüksek.

Hocam çok görüyorum bu SAR değeri lafını da, ne demek olduğunu hiç bilmiyorum. Zahmet olmazsa bir açıklayabilir misiniz bu SAR değerini? Nedir, ne değildir? Yüksek olması mı iyi, düşük olması mı? Ne gibi avantajları veya dezavantajları olur? Şimdiden teşekkür ederim.
  • Domatesli Makarna Sosu kullanıcısına yanıt
    Sar değeri: SAR (Specific Absorbation Rate) özgül soğurma oranı, kilogram doku başına yutulan elektromanyetik gücü gösterir. Canlılarda SAR değerinin ölçülmesi için (akupuntur iğnelerine benzeyen) küçük, ince antenlerin doku içerisine sokularak elektrik alan değerinin ölçülmesi gerekir. Bunu hiçbir canlıda yapamazsınız. Bu nedenle, günümüzde SAR değeri ya elektriksel özellikleri insana EM olarak benzeyen robotlar kullanarak laboratuarlarda ya da bilgisayarda matematiksel modellerle elde edilmekte.

Yani kısaca cep telefonları bazında SAR bir cihazın yaydığı elektromanyetik güçtür. İşte bu yüzden cep telefonlarının SAR değerleri aslında çok önemlidir. Çünkü cep telefonları hepimizin artık günlük vazgeçilmez bir unsuru olmuş, yanımızdan ayırmadığımız bir uzvumuz olmuştur nerdeyse.
    Yüksek SAR değerine sahip cihazların etkileri ise kısaca şunlar:

KISA VADELİ ZARARLARI (24 saat):

• Görüş alanında daralma.
    • Kalp rahatsızlıkları.
    • Kalp pilinin bozulma riski.
    • Hafıza zayıflaması ve beyin tümörü riski
    • Yoğun stres ve yorgunluk hissi.
    • Kalıcı işitme bozuklukları.
    • Konsantrasyon ve dikkat bozulması.
    • Embriyo gelişiminin zarar görmesi.
    • Kulak çınlaması ve kulaklarda ısınma
    • Kadınlarda düşük riskinin artması.
    • İşitmede geçici aksaklıklar oluşması.
    • Kan hücrelerinin bozulması.
    • Bas ağrıları ve sersemleme
    • Bağışıklık sisteminin bozulması.

UZUN VADELİ ZARARLARI (10 yıl):

• Yüksek tansiyon.
    • Genetik yapının bozulması.
    • Sperm sayısının azalması.
    • Beyaz kan hücresi (lenfoma) kanseri.
    • Cilt kanseri.
    • Kan beyin bariyerinin zedelenmesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr_aKReP

eğer vodafone kullanmıyorsan mi5s. sony gidip inceledim malzeme kalitesi berbatmetal çerçeveden plastiğe dönmüşler inceleme videolarını izleyin adam çerçeveyi elma kabuğu gibi soyuyor. bir zamanlar samsungun not3 ve not4 ki gibi çerçevelerin boyası dökülüyordu bu telefonda onlar gibi olacaktır.

Hocam vodafone kullanıyorum.Mi 5s almayı düşünüyordum. Ne gibi bir problem oluyor ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: QRX

quote:

Orijinalden alıntı: Mr_aKReP

eğer vodafone kullanmıyorsan mi5s. sony gidip inceledim malzeme kalitesi berbatmetal çerçeveden plastiğe dönmüşler inceleme videolarını izleyin adam çerçeveyi elma kabuğu gibi soyuyor. bir zamanlar samsungun not3 ve not4 ki gibi çerçevelerin boyası dökülüyordu bu telefonda onlar gibi olacaktır.

Hocam vodafone kullanıyorum.Mi 5s almayı düşünüyordum. Ne gibi bir problem oluyor ki?

Mi5 mi5s ve plus bu telefonlarda vodafonun kullandığı 4.5G 800 şebeke bandı bulunmuyor. yoksa bende alacaktım bu sebepten dolayı vazgeçtim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.