Şimdi Ara

Sony Xperia U Kullananlar kulübü ve Yardım merkezi (71. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.155
Cevap
49
Favori
254.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dostum TW ile bnm pcye baglanip yapma sansin varmi ? birde garanti disi kaliyor mu cihaz ??
  • Arkadaşlar bugün bizim ülkemizdeki cihazlar için (ST25i) yeni sürüm çıktı ve ben de hemen yükledim. Yüklemeyi yukarıda anlattım. Oradan bakarak rahatça uygulayabilirsiniz.

Bu başlıkta da ICS izlenimlerimi ve ekran görüntülerini paylaşacağım.

1.
     Sony Xperia U Kullananlar kulübü ve Yardım merkezi
    2.

1. Yazılım yüklendiği zaman diğer ROM'ların aksine telefonun kendi modeli olan ST25i gözüküyor.
    2. Klavyeyi görünüm olarak bile kişiselleştirme seçeneğimiz var, bir çok ayar daha yapılabiliyor buradan, bu kısımlarını baya sevdim ben.

3.
    4.

3. Ayar ekranı bayağı yenilenmiş, yeni simgeler çok hoş. Açma/kapama tuşları daha görsel ve kullanışlı olmuş.
    4. Ana ekran simgeleri de ufaktan değişmiş.

5.
    6.

5. WALKMAN uygulaması da gene öncekine benziyor fakat daha görsel. Ses kalitesi de artmış, buna çok sevindim.
    6. Mesajlaşma uygulaması da aynı şekilde sadeleştirilmiş, eski "gönder" tuşunun üzerindeki Resim/Video ekleme kısmı aşağı alınmış, bu da güzel bir ayrıntı.

7.
    8.

7. Tarayıcı ICS'nin standart tarayıcısı, fakat gayet hızlı, sekme menüsü gayet kullanışlı.
    8. Yeni gelen yazılımlardan biri olan "Video Unlimited"tan bir ekran görüntüsü.

9.
    10.

9. Eski adıyla "LiveWire", yeni adıyla "Akıllı bağlantı" uygulaması. Bu da çok hoşuma gitti, saatlere göre bile telefona takılan aksesuarların profile nasıl etki edeceğini seçebiliyorsunuz.
    10. Performans Yardımcısı uygulaması. Bu özellik bir çok arkadaşımızın çok hoşuna gidecek. Çünkü Facebook vb. uygulamaları isterseniz komple kapatabiliyorsunuz. Sistemden silinmiyor ancak menüde ve çalışan uygulamalar kısmında gözükmüyorlar artık.

11.
    12.

11. Yeni "Notlar" uygulaması. iPhone'dakine benzer, güzel bir uygulama. Ayrıca "Evernote" bağlantısı seçeneği var.
    12. Yeni numara çevirme ekranı. Burası da elden geçmiş, gereksiz simgeler kalkmış ve bağlantılar yukarıya taşınmış.

13.

13. En çok hoşuma giden kısım da "Kişiler" oldu, artık yüksek çözünürlüklü resimler koyabiliyoruz, telefon bunları kafasına göre küçültmüyor, tam çözünürlükte çıkıyor.

Benim izlenimlerim gayet olumlu, bu görüntüler dışında diyebileceğim;

- Cihaz gayet stabil çalışıyor.
    - Menü geçişleri çok hızlı.
    - Eskisi gibi bazı uygulamalara girerken 40 saat düşünmüyor.
    - Geçiş animasyonları elden geçmiş ve çok daha akıcı. Çok hoşuma gitti.
    - Arayüz büyük oranda değişmiş ve sadeleşmiş.
    - Menü ekranında alttaki simgeler üste alınmış ve aşağıda hatırı sayılır boşluk kalmış, daha güzel olmuş.
    - Font değişmiş ve bu font göze çok daha güzel geliyor.
    - Çift çekirdek optimizasyonu kendini belli ediyor. GB'den belli oranda daha akıcı çalışıyor.
    - Değişen ekran konumlaması sayesinde ekrana daha fazla şey sığıyor, font çok az daha küçülmüş ama gene okulabilir boyutlarda.
    - Artık pil yüzdesini saatin yanında gösteriyor telefon. Bu da çok güzel bir ayrıntı olmuş.

Evet arkadaşlar elimden geldiğince incelemeyi yapmaya çalıştım. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Kullandıkça gördüğüm iyi/kötü yanlarını yazmaya devam edeceğim. Diyebileceğim çok güzel bir güncelleme vermiş bize Sony. Kesinlikle 2011 serisine çıkartılan baştan savma ICS sürümü gibi değil. Kendim 1 yıl kadar Neo kullandım, ICS'ye geçtiğimden pişman olmuştum fakat bu sürüm gerçekten de "olmuş". Hayırlı olsun hepimize.

İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omer.f -- 4 Ekim 2012; 17:10:25 >

• wawwwww....! Iste SONY iste kalite iste fark
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultraturk

wawwwww....! Iste SONY iste kalite iste fark

Aynen katılıyorum. Harika olmuş yazılım kesinlikle.
  • xperia U listesine beni de ekleyin :)

gruba giriş hediyesi olarakta şu alttaki ışığı söndürmenin bi yolunu söyleyin
  • Arkadaslar simdi benim satin aldgim bazi uygulmalar war teli frmatlayip gncelleme gelnce yklemeyi planliyorum pki satin aldgim ugulmalar nlucak acabs??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Executioner

quote:

Orijinalden alıntı: karamitat

xperia U listesine beni de ekleyin :)

gruba giriş hediyesi olarakta şu alttaki ışığı söndürmenin bi yolunu söyleyin

Color bar programı ile kolaylıkla söndürebilirsin

cevap için teşekkür ederim. bu android vs muhabbetlerine pek alışık olmadığım için nette color bar uygulaması, color bar programı xperia diye arattım bulamadım :(

aklıma google play geldi meğer orda varmış :) bu telefonların ilacı oralar galiba tekrar teşekkürler.

• arkadaslar guncelleme guzel gorunuyor yukluyorum sımdı sıkıntı varsa yuklemeden soyleyın . ayrıca guncelleme turkıyede gorunuyormu?dıger turlu arkadasın verdıgı lınkden yapıcam.zaten benım telefonda turkıyeden degıl dısarıdan aldım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: canerdemirmim

Arkadaslar simdi benim satin aldgim bazi uygulmalar war teli frmatlayip gncelleme gelnce yklemeyi planliyorum pki satin aldgim ugulmalar nlucak acabs??

Aynı programı iki defa alamazsın çaktın?

bak düzgünce birşey sorduk adam akıllı cevap verceksen ver vermiceksende cevap felan yazma bilmiyoruz ki yazdık !!
  • quote:

iyi de burda 2 part var bu partları nasıl birleştiricem ?? 1 partı çıkardığımda diğerini istemiyo ??

Otomatik olarak birleşmiş oluyor sen çıkarttığında, "çaktın?"

• quote:

Orijinalden alıntı: uA_1905_1905

arkadaslar guncelleme guzel gorunuyor yukluyorum sımdı sıkıntı varsa yuklemeden soyleyın . ayrıca guncelleme turkıyede gorunuyormu?dıger turlu arkadasın verdıgı lınkden yapıcam.zaten benım telefonda turkıyeden degıl dısarıdan aldım.

Yap yap arkadaşım, ama öncesinde GB'de iken telefonu fabrika verilerine sıfırlamanı öneriyorum.
    Güncelleme resmi olarak 1-2 hafta gelmez diye düşünüyorum, daha bir de Turkcell ROM hazırlayacak da, çıkaracak da, ölme eşşeğim ölme durumu yani.
  • Dostum ikinicisini çıkarmana gerek yok, birincisi çıkınca bitmiş oluyor, program diğer partı otomatik okuyor zaten. Zaten 1.sinden çıkarttığın dosya senin istediğin dosyanın tamamı, boyutuna bakarsan anlarsın. 377MB olması gerekiyor.
  • Rica ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wheatherman

quote:

arkadaslar guncelleme guzel gorunuyor yukluyorum sımdı sıkıntı varsa yuklemeden soyleyın . ayrıca guncelleme turkıyede gorunuyormu?dıger turlu arkadasın verdıgı lınkden yapıcam.zaten benım telefonda turkıyeden degıl dısarıdan aldım.

Yap yap arkadaşım, ama öncesinde GB'de iken telefonu fabrika verilerine sıfırlamanı öneriyorum.
    Güncelleme resmi olarak 1-2 hafta gelmez diye düşünüyorum, daha bir de Turkcell ROM hazırlayacak da, çıkaracak da, ölme eşşeğim ölme durumu yani.

Nasıl yani, şimdi güncelleme gelince tekrar turkcell rom mu olacak telefon? Şu anda global rom yüklü. Ozaman avrupa için çıkan sürümü kurayım ben?

• arkadaşlar bnde sıkıldım artık ıcs yi beklemekten ne olacaksa olsun avrupa romunu yüklüyorum ilk kez flashtool programı kullanacağım hadi bakalım hayırlısı
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaslar simdi benim satin aldgim bazi uygulmalar war teli frmatlayip gncelleme gelnce yklemeyi planliyorum pki satin aldgim ugulmalar nlucak acabs??

Aynı programı iki defa alamazsın çaktın?

bak düzgünce birşey sorduk adam akıllı cevap verceksen ver vermiceksende cevap felan yazma bilmiyoruz ki yazdık !!

senin sorunun ne? sana yardım ettim işte aynı programı 2 defa alamazsın dedim de sen yanlış anlamışsın yani demek istediğim aynı programı iki defa alamazsın sadece 1 kere alıp daha da almayacağın anlamına geliyo hala anlamadıysan daha da açıklayayım demek istedim ki bi programı 1 defa aldığın zaman hesabına kaydediliyo zaten hesabına girip para vermeden aynı programı indirebilirsin :s neden sana ters cevap vereyim ki hayret bi şesin

......

bak hala ters ters yazıyosun düzgün birşey sorduk o dediğni anlamadık demedik anladık ! düzgünce sorduk düzgünce cevap ver diyoruz herşeyin bir üslubu var bunlarıda öğrenemedisen ben daha ne diyim önce seviye farkı ayarla sen
    son olarakta kendini haklı çıkarmak için uğraşma iki dakika açıklama yapmak uzun geliyoda öle kısa yazıyosan hiç yazma ! yardım etceğine adamı geriyosun akşam akşam

• quote:

Orijinalden alıntı: Reliq

quote:

Orijinalden alıntı: Wheatherman

quote:

Nasıl yani, şimdi güncelleme gelince tekrar turkcell rom mu olacak telefon? Şu anda global rom yüklü. Ozaman avrupa için çıkan sürümü kurayım ben?

aynen bende avrupa ıcın yukleme yapayım ozaman turkcell ıstemıyorum.suan turkcelsız cok ıyı durumda.ben bunu yukluyorum avrupa olan ıcın.

• Arkadaşlar ben yapamıyorum flash modla başlıyorum yeşil ışık yanıyo sonra usb şarza geçiyor yardım

• quote:

Orijinalden alıntı: Okana.

Arkadaşlar ben yapamıyorum flash modla başlıyorum yeşil ışık yanıyo sonra usb şarza geçiyor yardım

Ses kısma tuşuna basılı tutmayı unutma usb kablosunu bağlarken.
  • Basıyorum led bar yanıyor başlıyor yukleme sonra disconnect olup bar sönüyor ve usb şarza geçiyor sonra gelmiyor bişey programı kapatıyorum telefonda sıkıntı yok 3 kez bu oldu

• 
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.