Şimdi Ara

[ Sony Xperia Sola { 1 GHz DC - 512MB | 3.7' FWVGA LCD | 5MP - AF - 720p | NFC ] (174. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.681
Cevap
42
Favori
341.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Film Bu Ya

arkadaşlar hangi microsd kartını taksam bilgisayar cihazdaki external storage'i göremiyor sadece telefonun kendi hafızasını görüyor. yardımcı olsanız

hocam helledip halletmeğini bilmiyorum, eğer halletmemişsen haberin olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: polonyalimendil

quote:

Orijinalden alıntı: bjk_serco

Sony Pc Companion programı yüklü ise şarj göstergesinin yanında hafıza kartı işareti olması lazım ona tıklayın açılacaktır eğer orada işaret yok ise aşağıdan dosya yöneticisine tıklayın.

hocam companion bu şekilde

dosya yönetici de bu şekilde

hafıza kartını göremiyorum malesef

edit :
    sorun halledildi :
    quote:

Telefon > menü > ayarlar > uygulamalar > uygulamaları yönet > Tümü > MTPApp bul ön bellek ve verileri temizle ( telefon PC'ye bağlı olmayacak bu sırada ) sonra bağla PC'ye

ne kadar sağlıklı bir işlem olduğu hakkında fikrim yok ancak denedim ve çalışıyor.

Sorunu çözmüşsünüz ama yinede söyliyim.Bilgisayarıma yeni format attığım için Pc companion yüklü değildi.Telefonu bilgisayarı taktım hafıza kartını direk gördü ve açtı,daha sonra Pc companionu yükledim ve size dediğim işarete tıkladım yine hafıza kartı açıldı.İşte resim

• quote:

Orijinalden alıntı: polonyalimendil

quote:

arkadaşlar hangi microsd kartını taksam bilgisayar cihazdaki external storage'i göremiyor sadece telefonun kendi hafızasını görüyor. yardımcı olsanız

hocam helledip halletmeğini bilmiyorum, eğer halletmemişsen haberin olsun

eyvallah dostum hallettim olay şu ki hafıza kartını gören bi bilgisayara giriyoruz, c/windows/inf altındaki tüm dosyaları alıp kendi bilgisayarımızdaki inf klasörüne kopyalıyoruz ama aynı isimdeki dosyalar için değiştirilsin mi diye uyarı verecek hayır diyoruz dikkat edin. kesin çözüm bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Casper_C

Pil kullanımı bölümünde "telefon beklemesi" adı altında -radyo kapalı olduğu halde- "telefon radyosu tarafından kullanılan pil" ifadesi var (%6). Sebebini anlayabilmek umuduyla çalışan hizmetler bölümü'ndeki 2 ya da 3 hizmet hâriç hepsini sonlandırmama rağmen yine de bu kaybolmadı.

Ayrıca medya sunucusu ve galeride aynı şekilde açık olmamalarına rağmen her ikisi toplamda şu anda %4 oranında pili kullanıyor... Mesela youtube, Opera gibi başka uygulamaları açtıktan bir süre sonra kapatmama rağmen onlar da benzer şekilde pili tüketmeye devam ediyorlar gözüküyor... Sebebini onca çabama rağmen anlayabilmiş değilim, bilen varsa paylaşsın.

Tahminim; bu sürümün donanımsal olarak bazı sorunları var sanırım ondan böyle.

pil kullanımı kısmı anlık göstermiyor. "bu pil en çok neye harcanmış?" sorusuna genel kullanım için cevap veriyor.

• vodafon 64kblik yeni simlerde de sorun var boşuna değiştirmeyin.
    2G kullanıyorum telefonu.

1- tıklayarak girdiğimiz menüye klasör açamıyor muyuz?

2- bir de ilk defa android kullanıyorum, hizmetler kısmında "çalışıyor" yazanlardan başka arka planda gizlice çalışan bir şeyler yoktur di mi?

3- facebook'u root etmeden kaldırmak mümkün mü? Ya da açılışta başlamasını önlemek?
  • Telefon açıkken yalnızca acil çağrılar diyo sizdede oluyomu

• Abi bu sinyal gücünü nasıl arttıracağız çok kopma yaşıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: headshotçı

Abi bu sinyal gücünü nasıl arttıracağız çok kopma yaşıyorum

Kopma derken konuşmalardamı

• quote:

Orijinalden alıntı: kace00

Telefon açıkken yalnızca acil çağrılar diyo sizdede oluyomu

dostum ayni sikintiyi bende yasadim dun, hatta telefonu aldim goturdum bozuk bu diye adamlarin kafasina vuruyordum nerdeyse, sim karti yerine iyice ittirmek gerekiyor yoksa karti okumuyor sadece acil cagri yaziyor, sim karti yuvasinda iyice bastir, insallah sorunun cozulecektir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: headshotçı

Abi bu sinyal gücünü nasıl arttıracağız çok kopma yaşıyorum

Kopma derken konuşmalardamı

belirtmeyi unutmuşum ya wifi kopmaları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi headshotçı -- 30 Eylül 2012; 21:21:59 >
  • Sony, Xperia U, Xperia Go ve Xperia Sola için ICS Güncellemesi yayınlanmaya başladı. Hayırlı uğurlu olsun.

Kaynak:http://blogs.sonymobile.com/products/2012/09/28/latest-software-upgrade-rollout-starts-for-xperia-go-xperia-u-and-xperia-sola-introducing-new-media-applications-and-uplift-to-android-4-0-ice-cream-sandwich/
  • Arkadaşlar ICS'in telefonumuza vereceği "Glove Mode" özelliği ile boks eldiveni ile telefonumuzu kullanabileceğiz ve bu dünyada şimdilik sadece bize özel !!
    Hayırlı olsun!

http://developer.sonymobile.com/2012/09/28/ics-update-lets-you-use-xperia-sola-with-your-gloves-on-video/
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Casper_C

Pil kullanımı bölümünde "telefon beklemesi" adı altında -radyo kapalı olduğu halde- "telefon radyosu tarafından kullanılan pil" ifadesi var (%6). Sebebini anlayabilmek umuduyla çalışan hizmetler bölümü'ndeki 2 ya da 3 hizmet hâriç hepsini sonlandırmama rağmen yine de bu kaybolmadı.

Ayrıca medya sunucusu ve galeride aynı şekilde açık olmamalarına rağmen her ikisi toplamda şu anda %4 oranında pili kullanıyor... Mesela youtube, Opera gibi başka uygulamaları açtıktan bir süre sonra kapatmama rağmen onlar da benzer şekilde pili tüketmeye devam ediyorlar gözüküyor... Sebebini onca çabama rağmen anlayabilmiş değilim, bilen varsa paylaşsın.

Tahminim; bu sürümün donanımsal olarak bazı sorunları var sanırım ondan böyle.

pil kullanımı kısmı anlık göstermiyor. "bu pil en çok neye harcanmış?" sorusuna genel kullanım için cevap veriyor.

Bence öyle değil. Eğer öyle olsaydı, radio, media sunucusu, opera gibi etkenler tek tek her zaman listede yerini alırdı... Dolayısıyle tükenen pil miktarında hangi bir uygulamanın ne kadar payı olduğu bilinmiyor. Sözkonusu ibreler, o ân için hangi uygulamaların pili tüketmekte olduğunu gösteriyor gibi geliyor.

Hem "Pil kullanımı" başlığının altında o anki zamanı kastedecek şekilde "Pili ne kullanıyor" yazıyor. O bölümde eğer telefonun son şarjından bu yana kullanılanlar listelenseydi "Pili ne kullandı" ya da "Pili hangi uygulama ne kadar kullandı" gibi di'li geçmiş zaman kullanılırdı. Bence durum bu.

DÜZELTME: Eğer gerçekten bir sorun varsa bir önceki mesajımda donanım kaynaklı bir sorun demiştim, donanım kaynaklı bir sorun olsa telefonda sorun olurdu, yazılımsal demeliydim, düzeltmiş olayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Casper_C -- 30 Eylül 2012; 22:24:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Crimean

Arkadaşlar ICS'in telefonumuza vereceği "Glove Mode" özelliği ile boks eldiveni ile telefonumuzu kullanabileceğiz ve bu dünyada şimdilik sadece bize özel !!
    Hayırlı olsun!

http://developer.sonymobile.com/2012/09/28/ics-update-lets-you-use-xperia-sola-with-your-gloves-on-video/

Ekran hassasiyeti ne oluyor öyle !

Kışın eldiven v.s taktığımızda kullanabilmek için çok işe yarayacak çokkk

• quote:

Orijinalden alıntı: By_BORA_69

quote:

Telefon açıkken yalnızca acil çağrılar diyo sizdede oluyomu

dostum ayni sikintiyi bende yasadim dun, hatta telefonu aldim goturdum bozuk bu diye adamlarin kafasina vuruyordum nerdeyse, sim karti yerine iyice ittirmek gerekiyor yoksa karti okumuyor sadece acil cagri yaziyor, sim karti yuvasinda iyice bastir, insallah sorunun cozulecektir.

Peki kardeşim şu anda soladan yazıyorum ama hat gitcek diye iöim gidiyor inşallah düzelir :-) bide mikro sim aparatıyla kullanıyorum ondanda olabilir

• İcs, gb den 20 mb fazla ram kullanıyormuş eğer öyleyse bizim telefon da sıkıntı yaşatır mi çünkü bizim telefonda ram yeri geliyo 30 a 40 a düşüyor bide 20 mb daha giderse çok kasma, donma olur falan diye korkuyorum anlayan bi arkadaş aydınlata bilir mi.. ?

• quote:

Orijinalden alıntı: 1111_996buqra

İcs, gb den 20 mb fazla ram kullanıyormuş eğer öyleyse bizim telefon da sıkıntı yaşatır mi çünkü bizim telefonda ram yeri geliyo 30 a 40 a düşüyor bide 20 mb daha giderse çok kasma, donma olur falan diye korkuyorum anlayan bi arkadaş aydınlata bilir mi.. ?

512 MBli One V veya 256 MB ramli dedikleri ipod touch 4g son sürümleri kasmadan çalıştırıyorsa sola da gayet güzel bir biçimde çalıştırabilir. Önemli olan sony'nin bu konu üzerinde ne kadar efor sarfettiği.

• Arkadaşlar dün akşam hafıza kartında bulunan resimlerimin hepsi silinmiş görünmüyor.
    Böyle bir olayla karşılaşan oldumu?
    Htc kullanıcıları daha önce yaşamış böyle bir durumu .nomedia dosyası silince sorun bitiyor yazmışlar ama ben çektiğim resim ve videoları hala göremiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crimean

Arkadaşlar ICS'in telefonumuza vereceği "Glove Mode" özelliği ile boks eldiveni ile telefonumuzu kullanabileceğiz ve bu dünyada şimdilik sadece bize özel !!
    Hayırlı olsun!

bu harbiden iyiymiş helal olsun valla

• 
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.