Şimdi Ara

>>SONY XPERİA GO ST27İ<<[ANA KONU] (101. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.165
Cevap
28
Favori
175.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kater

quote:

Orijinalden alıntı: mahmut19031903

4.1.2 den sonra telefon kasmaya başladı oyunlar donuyor çağrı geldi mi cevaplama ekranında sürükledikten sonra donuyor ve bunun gibi bi çok şey daha.... menü geçişinde bile donma oluyor 2.3.7e dönme imkanı var mı acaba

Bu linkten hangi sürüme dönmek istiyorsan onu indirin,
    http://xperiafirmware.com/8-firmware/22-sony-xperia-go-st27

Daha sonra flashtool programını indirerek burda anlatılanları uygulayınız,
    quote:

Orijinalden alıntı: syesil

Manuel Jelly Bean Kurulumu;;

1- Öncelikle Telefonunuzu yedekleyin..
    2- Flashtool Programını indirin
    3- Resmi Jell Bean Dosyasını İndirin
    4- Flashtool Programı kurun.
    5- C:\Flashtool klasörü oluşacaktır. sonrasında C:\Flashtool\drivers\flash-tools.exe programını aşağıdaki resimdeki gibi 2 kutucuğu seçerek devam edin.

6- driver kurulumda imzasız driver kurumunu için uyarı verecek ve siz evet yüklemek istiyorum diyerek devam edeceksiniz. (kurmazsanız flashlayamazsınız)
    7- indirdiğiniz jelly bean " XPERIA GO JB OFICIAL BY URUGUAYO21_4.1.2_WORLD.ftf" dosyasını >> C:\Flashtool\firmwares klasörünün içine taşıyın.klasör içinde başka firmware dosyası olabilir varsa şayet klasörün içindeki firmware dosyasını silin sonra taşıyın. kafanız karışmasın.
    8- telefonunuzu ayarlardan xperia kısmındaydı yanılmıyorsam USB bağlantı tipini MTP'den MSC ye alın. MTP Kesinlikle olmasın.Sonrada Güvenlik kısmından Bilinmiyen kaynaklar kısmını aktif edin.en son olarakda geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklama modunu aktif edin.
    9- flashtool programını yönetici olarak başlatın sonra telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın. otomatik olarak telefon modeliniz ve android sürümünüz gibi bilgilerin oraya gelmesi gerekiyor.
    10- sorunsuz bağlandıysa şimdi telefonunuzu kapatın ve kablosu bilgisayarınıza bağlı olmasın.(sorunsuz bağlanmadıysa önceki adımları tekrar gözden geçirin)
    11- flashtool programını tekrar açın ve flash butonuna basın.gelen pencerede flash modu seçin.select firmware kısmında firmware i seçin zaten sizin indirmiş olduğunuz firmware olan " XPERIA GO JB OFICIAL BY URUGUAYO21_4.1.2_WORLD.ftf" dosyasını görmüş olması gerekiyor.başka bir dosya seçmeyin!!.Xperia go için indirdiğiniz Jelly Bean dosyasını seçip ok deyin.
    12-
    13-
    14- yukardaki resimi gördükten sonra telefonunuz kapalı konumdayken ses kısma butonuna basılı tutarak usb kabloyu bilgisayarınıza bağlayın. otomatik olarak flashlamaya başlayacaktır.işlem biraz sürecek 5 dk kadar sonra finish yazısı yazıp aygıt device disconnected olarak görünür programda.zaten bar göreceksiniz % lik bir bar %100 olup bitince telinizi açın. ilk açılışda 5 dk kadar sürdükten sonra önünüze PIN kullanıyorsanız pin gelir kullanmıyorsanız otomatik olarak türkçe kurulum ekranı gelecektir. kolay gelsin.

BURADA VERİLEN ROM'U İNDİRDİM ARKADAŞLAR.ROM'UM İSMİ ST27i_6.0.B.3.184_CE

http://xperiafirmware.com/8-firmware/22-sony-xperia-go-st27

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mer33 -- 27 Ocak 2014; 14:10:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Aspnux

Arkadaslar gb de nasıl root yapabilirim bootloader kilidini acmadan? Arastırdım fakat pek bi sey anlamadım..

2.3.7 GB de BL açmadan root yapılmıyor hocam malesef. Ama telefonu 4.1 jb ye güncelledikten sonra BL açmadan root edip 2.3.7 ye dönebilirsiniz. Böylece telefon hem rootlu hemde 2.3.7 GB olarak kalır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkan4454

arkadaşlar bişey sormak istiyorum. Bndede xperia go var. golddan aldım.telefonda dokunmatik sıkıntısı oldu garantiye yolladım bna 140 tl para karşılığında onarılacağı söylendi bnde kabul etmedim. telefonum hala gelmedi 20 iş gününü geçti direk tüketici haklarına versem telefonun yenisini alabilirmiyim yardımlarınızı bekliyorumm

Denemekten zarar gelmez hocam
  • Gerek kalmadı artık ics güncelledim ve root yaptım şu an telefon yağ gibi akıyor. Real racing 3, asphalt 8 gibi oyunları kasmadan oynabilir miyiz ki acaba?
  • vTeck kullanıcısına yanıt
    yarın gidip tüketici haklarına veriyorum arkadaşlar eğer 20 iş gününü geçerse telefonu sakın almayın direk tüketici haklarına verin bn sordum orda çalışan abiye inş kazanırım davayı sonuçları paylaşacam arkadaşlar
  • quote:

yarın gidip tüketici haklarına veriyorum arkadaşlar eğer 20 iş gününü geçerse telefonu sakın almayın direk tüketici haklarına verin bn sordum orda çalışan abiye inş kazanırım davayı sonuçları paylaşacam arkadaşlar

20 İŞ GÜNÜNDE TAMİR ZORUNLU

Ayrıca yönetmelikle daha önce 30 iş günü olarak belirlenmiş olan azami tamir süresi, tek tek mal bazında düzenlenmiş ve otomobil ve motorsikler hariç tüm mallarda 20 iş günü olarak belirlenmiştir. Ayrıca "Bu süre mala ilişkin arızanın servis istasyonuna, servis istasyonunun olmaması durumunda, malın satıcısı, bayii, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısı-üreticisinden birine bildirim tarihinden itibaren başlar. Tüketicinin arıza bildirimini; telefon, faks, e-posta, iadeli taahhütlü mektup veya benzeri bir yolla yapması mümkündür. Ancak, uyuşmazlık halinde ispat yükümlülüğü tüketiciye aittir." hükmü getirilmiştir

Furkan üstteki duruma göre adamlar kendilerini haklı çıkarabilir.
    noterden şu ihtarnameyi çektir bence
    http://dilekcebankasi.blogspot.com.tr/2013/09/tamire-verilen-urun-20-is-gununu.html

• arkadaşlar telefonu flaslamak için bootloader kilidini açmak gerekiyormu?Ayrıca flaslamak için hafıza kartı takmak gerekiyormu??Hiç bir şeye cevap vermediniz bari buna birisi cevap versin...
  • quote:

inş ya.. peki davayı kazanırsam bna bnm teliminsıfırınımı veriyolar arkadaşım @sago_style ?

Mart ayında aldığm Xperia go telefonumu Haziran ayında başlayan hukuki mücadele sonucunda DEĞİŞİM SAĞLAMAYI başardım.Telefonuma su teması var 480 TL verirseniz servisde tamirini yaparız diyen Gold-Hızlıal-ve Metronun servisi olan ESS ELEKTRONİC İ hakem heyetine başvurarak üçretsiz tamir istedim....3ay sonunda üçretsiz tamir yapılması kararı çıktı....
    Karar çıktığında kararı servise götürdüm...8Haziranda servise verdim.Tamam tamir ederiz dediler.....28-10-2013 tarihinde servisden aradılar...Telefonunuz yapılamıyor..."YENİ ÇİHAZ VERECEĞİZ....GELİN DEĞİŞİM FORMUNU ALIN TELEFONU ALDIĞINIZ YERDEN YENİSİNİ ALIN." DEDİLER...
    BUGÜN SERVİSDEN FORMU ALIP HIZLIAL.COM A GİDİP YENİ TELEFONUMU ALACAĞIM.......
    FORUMLARDA ŞİMDİYE KADAR....SERVİSDEN DEĞİŞİM KARARI SONY İÇİN HERHALDE İLK DEFA OLUYOR.....DARISI SU ALDI DİYE GARANTİYE SOKULMAYAN ARKADAŞLARIN BAŞINA:::)))) PARA İADESİ ALDIM....PARAM HESABIMA YATIRILDI....

• böyle bir hata alıyorum nedeni ve çözümü??
  • telefonu güncelledim memnunum
  • tebrik ederim arkadaşımm yaa darısı bnm başıma inş :D ama bişey soracam ücretsiz tamir yapılmasını istedin dimi sen ? bn direk paramı talep ettim :D
  • gamingmaster kullanıcısına yanıt
    önerin için teşekkür ederim arkadaşım tüketici hklarında aynısına benzer bişey doldurdum adamlar onlara yollayıp savunma istiyeceklermişsonuç 1 ay içinde belli olur dediler sonucunu yazarım buraya ilgin için teşekkürler :D
  • quote:

önerin için teşekkür ederim arkadaşım tüketici hklarında aynısına benzer bişey doldurdum adamlar onlara yollayıp savunma istiyeceklermişsonuç 1 ay içinde belli olur dediler sonucunu yazarım buraya ilgin için teşekkürler :D

Üçretsiz tamir edilmesini istedim....üçret istediler...Ben de hakem heyetine gittim.Hakem heyetine hazırladığım dilekçeyi götürdüm(arka sayfalarda örneği var)Dilekcenin altına..
    1-Üçretsiz tamir
    2-Değişim
    3-üçret iaadesi yazdım.....
    Aradan 3 ay geçti Hakem heyetini telefonla aradım.Kararın çıktı dediler...Gittim.Kararı aldım..Kararda üçretsiz tamir edilmesi kararı çıktı....Kararı aldım Ve servisden başka herşeye benzeyen--ESS elektronik e gittim.Telefonla beraber kararın bir örneğini verdim.Yapacağız dediler.....Aradan bir hafta geçti.servisden aradılar TAMİR EDEMİYORUZ..YENİSİNİ VERECEĞİZ DEDİLER....BENDE ALMAYA GİTTİM.BANA BİR DEĞİŞİM YAZISI VERDİLER.YAZIYI ALDIM...HIZLIAL.COM A GİTTİM.(Telefonumu hızlıal.com dan almıştım.Zaten oda gold bilgisayarın yan kuruluşu.) YAZIYI VERDİM....ŞU ANDA ELİMİZDE XPERİA GO YOK DEDİLER..PARANIZI VERELİM DEDİLER..BEN HALA GÜVENMEDİĞİM SÖYLEDİM..ORADA BEKLEDİM.BENİM ÖNÜMDE İNTERNETE GİREREK ÜÇRETİMİ BANKAMA İADE ETTİLER.....
    Kısacası değişim verseler bile telefondan piyasada yok herhalde ya başka bir model verirler yada paranı..BANA DA BAŞKA MODEL VERELİM DEDİLER...ARTIK.GOLD-METRO-HIZLIAL DAN ALINAN HİÇ BİR MALA GÜVENMİYORUM DİYEREK KABUL ETMEDİM.SANA KOLAY GELSİN 3 AY BEKLERSİN::)))

• bn paramı istedim zaten telefonu bnde istemiyorum bdaha oradan alışveriş yapmam asla :D versinlerde paramı 3 ay bekleriz kardeşim :D
  • Öncelikle hepinize yakşamlar , bende yaklaşık 7-8 aydır Xperia GO kullanıcısıyım.ilk aldığımda bana 2.3.7 olan sürümüyle gelmişti. Yaklaşık 6 ay güncellenmeden kullandım(update center'da telefonun güncel olduğunu söylüyordu)Daha sonra Pc companion ile 4.2.1'e yükselttim.Ve yaklaşık 1-2 aydır böyle kullandım.Ama sonradan fark ettim ki 4.1.2 ' de donmalar olduğunu ve bunun 2.3.7 de olmadığının ve 2.3.7'un daha hızlı olduğunun farkına vardım.Ama 4.1.2'de ki Xperia'nın kendiliğinden olan uygulamaların daha fazla ve bazıların daha iyi olduğununda farkına vardım.Daha detaylı incelemek için 2.3.7'e döndüm(yukarıda bir arkadaşımız belirtmiş olmalı denileni yaparak sonuca ulaşabilirsiniz.)Yaklaşık 3-4 saat 2.3.7 takıldıktan sonra 4.1.2'den 2 kat daha hızlı olmasına rağmen 4.1.2'inin daha iyi olduğunun farkına vardım. Ve tekrardan 4.1.2'e döndüm. Ramın tam olarak yetmemesi biraz üzücü olabilir ama telefon sonuçta 512 mb ram ile çalışıyor.Neyse bu konu hakkında bilgi vermeye çalıştım.

ÖZET: 4.1.2'yi kullanmanız farkınızda olmadığınıza rağmen size avantaj sağlar.Bazı sorunları olabilir ama sabrınızı kullanarak bir avantaj haline sokabilirsiniz.

Gelelim fiziksel ve içsel kısmına:

Telefonun ince ve şık tasarımıyla öne çıktığı söz konusudur.3.5 inç ekranıyla her ne kadar büyük olmasada bana yetiyor.Çizilmez cam özelliği ve su geçirmez özelliğiyle öne çıkmayı başarmıştır.Çizilmez cam gerçekten benim tarafımdan doğrulanmıştır kalem ucuyla tüm gücümle cama vurmama rağmen hiç bir çizik görmüyorum.Suya dayanıklı olma özelliği de benim açımdan doğrulanmıştır.Suya sokup havanız olması gerçekten sizi bir adım öne geçiriyor.Havuz girebilir , duş alabilir , denizde yüzebilirsiniz ama tabi ki 1 metre ve 30 dk şartıyla arkadaşlar...Gelelim kasaya ön kasanın pek sağlam olduğu sayılmaz.Betondan kuzenimin küçük bir darbesiyle yaklaşık 1 metreden düşmesiyle kenaranın içe çöküp boyasının kalkması bir olmuştur.Arka kasa ise gayet güzel arada sırada sıkılıp arka kapağını çıkarıp oynuyorum , esneme özelliği on numara ( çaktırmayın 1 aya elimde kalacak kapak.)Daha sonra ise çift çekirdekli işlemcimize geçelim.Oyunlarda ve uygulamalarda büyük avantaj sağlıyor, herhangi bir uygulamadayken bir anda EV tuşuna bastığımızda bir anda ana menü geliyor (her ne kadar kısayollarının gelmesini beklesekte.)

Evet arkadaşlar size mümküm olduğunca bir Xperia GO sahibi biri olarak bilgi vermeye çalıştım.Benim açımdan bu telefona sahip olmayıbta bu olumsuz yorum atanları anlamıyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailcey -- 30 Ocak 2014; 0:10:15 >

• Windows 7.1 var bende. pc companion güncelleştirme yapmıyor
    Windows 7 istiyor
    çözümü bilen var mı?
    dostum flashtool ile yapmanı tavsiye ediyorum , ben öyle yapıp 2.3.7'e dönmüştüm.Eğer olmazsa ben bile kendi kendime sinirlenirim.
  • Afedersiniz yukarıda windows 8.1 yazacaktım, yanlış yazmışım
    Flashtool win 8.1'de çalışır mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Evet çalışır. Bu arada Jb geçtim ve root yaptım. 2.3.7 geri dönüp root'un gitmemesini nasıl sağlarım?
  • Arkadaşlar SONY bu hafta yaptığı açıklama ile Xperia Go dahil birkaç telefona artık destek vermeyeceğini açıkladı. Yeni güncelleme olmayacak. Kaynakhttp://www.droid-life.com/2014/02/04/sony-ends-support-for-a-few-older-smartphones-includes-xperia-s-xperia-ion-and-xperia-go/
  • 
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.