Şimdi Ara

SONY VPCF13Z8E/BI Aldım... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
0
Favori
9.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
    düşünürsen verdiğim linkteki üründen elimde 2 adet kaldığı için fiyatı düştüm, ürün sıfır kutusunda bütün kartlara taksit yapıyoruz nakit olursa fiyatta biraz daha yardımcı olurum,
    saygılar

http://forum.donanimhaber.com/m_48040773/tm.htm
  • Arkadaşlar 3 gün önce yazmıştım tekrar yazıyorum fan sesinden ne kastettiğinizi bilmiyorum ancak gelen ses o kadar anormal bir ses değil ısınmada bir tek fan çıkışı civarında oluyor bu çok normal gönül rahatlığı ile alın bu sınıf hiç bir laptop içinde BLU-RAY yazıcı yok o bile alınması için yeter. Hepinize iyi günler dilerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: klasna

Merhaba arkadaslar.

Sony Vaio VPCF13Z8E/BI almayi dusunenler icin bazi uyarilarim olacak.

1. Ben bu cihazi Media Market ten aldim ve 1 hafta kullandim.
    2. Ancak asiri memnuniyetsizligimden dolayi cihazi geri iade ettim.
    3. Cihazdaki sorunlar benim aldigim cihaza mahsus olmayip bu modelin tamaminda kronik olan seyler oldugunu yurtdisi kullanicilari ilede konusup teyit ettim.

Gelelim nedir bu sorunlar:

- Start dugmesine bastiginiz anda baslayan anormal ve cok rahatsiz edici bir fan sesi.
    Bana kimse burda yok efendim i7 islemcide falanda filanda fanin calismasi normaldirde demesin.
    Isterse islemcisi i78 olsun, islemciyi zorlamadiktan (ki buda isinmasi demek) sonra fan devreye girmez. Girsede belli araliklarla girer. Devamli degil!
    Ama bu cihazda Mozilla Firefox la surf yapinca bile surekli var olan fan sesi 2 yada 3 katina cikiyor.
    Bu normal olmayip tamamen Sony nin kabiliyetsizligidir.
    Kaldiki kimse bu cihazi basit islerde kullanmak icin almaz.
    Benim de alma sebebim Adobe After Effects projelerimdi.
    Bilenler bu programin nekadar baba bir program oldugunu iyi bilirler.
    Bu program calisiyorken cihazdaki fan sesi katlanilmaz bir duzeye ulasiyordu.

- Performans cok da iyi degildi.
    After Effects de PREVIEW yada RAM PREVIEW yaptigimda 3 sn lik bir goruntu ortalama 7 sn de akiyordu.
    Bu oran T6600 islemcide ortalama 10 sn idi. (Kaldiki bu islemci uretilmiyor bile artik.)
    Aradaki fark sizce 3000 liralar vermeye degermi??!!!
    Takdir sizin.

- Ekranin mat olmasi iyi diyebilirsiniz ama cok kucuk acilarda bile ekranda bariz bulutlanmalar (Clouding) vardi.
    Gayet mide bulandirici bir durumdu.

- Ekranin kasa ile birlestigi yan taraflarinda (Sag ve Sol) aydinlatma yogunluklari cok dengesizdi.
    Bunu size soyle aciklayabilirim:
    Hani su eski tip CASIO digital saatler vardi bilirsiniz.
    O saatlerde aydinlatma tusuna basili tutunca sag yandan iki ufak led aydinlatirdi ekrani ve isik dagilimi homojen degildi.
    Iste bu cihazin ekraninda da buna benzer bir durum vardi.

- Sizin deri dediginiz bileklik tamamen plastik/kaucuk karisimi bir malzemeden yapilmis olup, yaklasik 6 aylik kullanimda asinmaya musait bir goruntusu vardi.

Memnuniyetsizliklerim bunlardan ibaretti.
    Aslinda geriye pekde bir sey kalmadi.
    Kalanlar da cihazin iyi oldugu kisimlardi diyebilirim.

Beni kimse yanlis anlamasin.
    Ben Anti-Sony ci falan degilim.
    Zira 2 yildir Sony kullaniyorum. (Gayet memnun bir sekilde.) Ama adamlar bu F serisini yapamamislar arkadas!

Media Marketteki calisanlara durumu izah edince soyleyecekleri pek de birsey kalmadi ve iade talebimi kabul ettiler.

Size tavsiyem!!!!

Hala illaki alicam, para bende gani diyorsaniz diyorsaniz hayirli olsun derim. (Ama o tip insanlar forumlarda pek dolasmazlar zaten. Gider alirlar gordukleri yerde. O da ayri bir konu.)

Paranin gani olmayip da hala almaya istekli mazlum kardeslerime onerim sudur:
    Gidin Media Marketten alin.
    Eger Memnun kalmazsaniz en azindan 14 gun icin de iade hakkiniz var.
    Bu firsat baska hicbir yetkili yetkisiz saticida yoktur.

Peki Ben Ne Yaptim:

Kardesler gittim Sony Vaio VPC-EC4L1E modelini neredeyse yari fiyatina aldim. (1650 TL./Sony Center fiyati)
    17.3 inch ve i3 islemcili.
    Ve inanin cok daha memnunum.

Bir kere, 17.3'' Parlak WXGA++ X-Black ekrani cok cok daha basarili. (1600x900px olmasina ragmen)
    Samimi soyluyorumki yukarida bahsettigim programlarda cok buyuk bir fark goremedim.
    En guzelide cok ama cok sessiz calisiyor.

Fiyat performans orani 9/10 diyebilirim.
    Ustune 1500 TL de cebimde kaldi.

E simdi siz soyleyin: Var mi benden Krali!!!!!! :):)

Ilgili arkadaslara yardimci olabilmek dilegiyle.

Saygilarimi sunarim.

Bende 4 aydan fazladır F13Z1EB kullanıyorum, Sony Vaio VPCF13Z8E/BI ile tam olarak farkı ne bilmiyorum ama bahsettiğin sorunları ben yaşamadım fan sesi dışında...
    Fan sesli çalışıyor bu kesin ama daha önce i7 işlemcili Asus alıp iade etmiştim onda da vardı fan sesi, sony de bir tık daha fazla bu tartışılmaz...
    Ama şunu belirtmeliyim gibi cihaz hiç ısınmıyor, altına elinizi koyduğunuzda buz gibi, sadece havalandırma ızgarısı, havanın çıktığı yer sıcak, onun dışında kucağınıza alıp kullandığınızda bu gibi, 3 gün hiç kapatmadığım oluyor o zaman bile ısınmıyor cihaz. Benim eski toshibayı kucağıma alamıyordum altı alev gibi olurdu core2 duo işlemcili ama sony den daha sessiz çalışırdı..

Ama diğer sorunları ben gözlemlemedim, format atıp baştan windows 7 64bit kurdum, orjinal keyi ile orjinal olarak, driverları ayrı ayrı , tek tek kurdum.
    Şuan tıkır tıkır hızlı çalışıyor, video format dönüşümleri yapıyorum, mkv yi dvd ye veya bluray ı mkv ye falan çeviyorum, photoshop gayet hızlı, adobe premier gayet hızlı ve sorunsuz... Corel Video Studio X4 falan kullanıyorum video kesme, biçme, ekleme, çıkarma, efekt ekleme vs.vs, bu konularda çok hızlı ve sorunsuz...

Birde,
    Burda bahsettiğini anlamadım, kauçuk bileklik falan yok ki bu modelde sonradan mı takıldı acaba,

- Sizin deri dediginiz bileklik tamamen plastik/kaucuk karisimi bir malzemeden yapilmis olup, yaklasik 6 aylik kullanimda asinmaya musait bir goruntusu vardi.

Sonuç olarak, fiyat konusundaki görüşlerine katılıyorum, benim aldığımda laptop 3600 ti civarlarıydı ben %25 indirimden faydalanıp 3000 tl ye almıştım.
    Ama bencede max. 2500 tl civarı olması uygudu bence en az 500tl markaya ödüyoruz...

Genel olarak benim bir şikayetim yok laptoptan, fan sesi dışında ama bu durum abartıldığı kadar da değil, bu durum birazda yüklü gelen sony programlarından kaynaklanıyor, mesela siz diyorsunuz ki sadece internette geziniyorum firefox açık ama arka planda media programı hdd nizi tarıyor, video, müzik dosyalarını tanımlamak için vs.vs, yani işlemci yükte çalışmış oluyor...
    Tavsiyem, temiz bir format atın, gereksiz programları yüklemeyin... Birde ihtiyacınız yoksa i7 işlemcili almayın, boşa para vermeyin, i3 yetecekse size arkadaş gibi i3 alın. benim gibi video editing falan yapmayacaksanız, render falan yapmayacaksınız i3 yada i5 son derece yeterli...

• Arkadaşlar bende ABD'den VPCF13BFX/B modelini aldım fan biraz sesli çalışıyor ama çok da rahatsız edecek seviyede değil ısınma gibi bir problem kesinlikle yok.Işıklı klavye çok güzel neden daha önce koymazlardı ki.Ekran kalitesi de gayet güzel 900p olmasına rağmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 47ibrahim47 -- 11 Nisan 2011; 19:46:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: klasna

Merhaba arkadaslar.

Sony Vaio VPCF13Z8E/BI almayi dusunenler icin bazi uyarilarim olacak.

1. Ben bu cihazi Media Market ten aldim ve 1 hafta kullandim.
    2. Ancak asiri memnuniyetsizligimden dolayi cihazi geri iade ettim.
    3. Cihazdaki sorunlar benim aldigim cihaza mahsus olmayip bu modelin tamaminda kronik olan seyler oldugunu yurtdisi kullanicilari ilede konusup teyit ettim.

Gelelim nedir bu sorunlar:

- Start dugmesine bastiginiz anda baslayan anormal ve cok rahatsiz edici bir fan sesi.
    Bana kimse burda yok efendim i7 islemcide falanda filanda fanin calismasi normaldirde demesin.
    Isterse islemcisi i78 olsun, islemciyi zorlamadiktan (ki buda isinmasi demek) sonra fan devreye girmez. Girsede belli araliklarla girer. Devamli degil!
    Ama bu cihazda Mozilla Firefox la surf yapinca bile surekli var olan fan sesi 2 yada 3 katina cikiyor.
    Bu normal olmayip tamamen Sony nin kabiliyetsizligidir.
    Kaldiki kimse bu cihazi basit islerde kullanmak icin almaz.
    Benim de alma sebebim Adobe After Effects projelerimdi.
    Bilenler bu programin nekadar baba bir program oldugunu iyi bilirler.
    Bu program calisiyorken cihazdaki fan sesi katlanilmaz bir duzeye ulasiyordu.

- Performans cok da iyi degildi.
    After Effects de PREVIEW yada RAM PREVIEW yaptigimda 3 sn lik bir goruntu ortalama 7 sn de akiyordu.
    Bu oran T6600 islemcide ortalama 10 sn idi. (Kaldiki bu islemci uretilmiyor bile artik.)
    Aradaki fark sizce 3000 liralar vermeye degermi??!!!
    Takdir sizin.

- Ekranin mat olmasi iyi diyebilirsiniz ama cok kucuk acilarda bile ekranda bariz bulutlanmalar (Clouding) vardi.
    Gayet mide bulandirici bir durumdu.

- Ekranin kasa ile birlestigi yan taraflarinda (Sag ve Sol) aydinlatma yogunluklari cok dengesizdi.
    Bunu size soyle aciklayabilirim:
    Hani su eski tip CASIO digital saatler vardi bilirsiniz.
    O saatlerde aydinlatma tusuna basili tutunca sag yandan iki ufak led aydinlatirdi ekrani ve isik dagilimi homojen degildi.
    Iste bu cihazin ekraninda da buna benzer bir durum vardi.

Memnuniyetsizliklerim bunlardan ibaretti.
    Aslinda geriye pekde bir sey kalmadi.
    Kalanlar da cihazin iyi oldugu kisimlardi diyebilirim.

Beni kimse yanlis anlamasin.
    Ben Anti-Sony ci falan degilim.
    Zira 2 yildir Sony kullaniyorum. (Gayet memnun bir sekilde.) Ama adamlar bu F serisini yapamamislar arkadas!

Media Marketteki calisanlara durumu izah edince soyleyecekleri pek de birsey kalmadi ve iade talebimi kabul ettiler.

Size tavsiyem!!!!

Hala illaki alicam, para bende gani diyorsaniz diyorsaniz hayirli olsun derim. (Ama o tip insanlar forumlarda pek dolasmazlar zaten. Gider alirlar gordukleri yerde. O da ayri bir konu.)

Paranin gani olmayip da hala almaya istekli mazlum kardeslerime onerim sudur:
    Gidin Media Marketten alin.
    Eger Memnun kalmazsaniz en azindan 14 gun icin de iade hakkiniz var.
    Bu firsat baska hicbir yetkili yetkisiz saticida yoktur.

Peki Ben Ne Yaptim:

Kardesler gittim Sony Vaio VPC-EC4L1E modelini neredeyse yari fiyatina aldim. (1650 TL./Sony Center fiyati)
    17.3 inch ve i3 islemcili.
    Ve inanin cok daha memnunum.

Bir kere, 17.3'' Parlak WXGA++ X-Black ekrani cok cok daha basarili. (1600x900px olmasina ragmen)
    Samimi soyluyorumki yukarida bahsettigim programlarda cok buyuk bir fark goremedim.
    En guzelide cok ama cok sessiz calisiyor.

Fiyat performans orani 9/10 diyebilirim.
    Ustune 1500 TL de cebimde kaldi.

E simdi siz soyleyin: Var mi benden Krali!!!!!! :):)

Ilgili arkadaslara yardimci olabilmek dilegiyle.

Saygilarimi sunarim.

klasna 2 3 haftadır bu cihazla ilgili bilgi toplamaya çalışıyorum yani 8E/B olanı ile ilgili bi anda vazgeçtim yazdıklarını okuduktan sonra şimdi de ortada kalmış bulunuyorum.ben de final cut kulanıyorum elimde patlayan lanet bir casper var aynı özellikte macbook pro ya param yetmiyor.Anlaşılan bu özelliklerde başka ürüne bakcaz.açıklaman için çok teşekkürler

• Yeni konu acmamak icin hortlatayim dedim mevcut olani :)
    O zamandan bu zaman hala kullananlar var mi? Durum nasil merak ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: power-power

Yeni konu acmamak icin hortlatayim dedim mevcut olani :)
    O zamandan bu zaman hala kullananlar var mi? Durum nasil merak ettim.

4 sene olmuş, 10 numara cihazmış valla bana mısın demiyor... Sadece keyfi olarak hdd yerine ssdye geçtim
  • Bu serinin fan sesi sorununu çözen var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.