Şimdi Ara

Sony Türkiye?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle Xperia Z - Z1 ve şimdi de Z3 kullanıcısı olarak Sony'den başka bir telefon kullanmak istemiyorum. Sony bende tarz gibi bir şey oldu. Amacım markayı karalamak filanda değil ancak Sony Türkiye çok mu gözardı edilmiş çok mu yabana atılmış? Türkiye pazarı pek umurlarında değil mi? Yoksa merkezden bir kopukluk var bunlar burda kafalarına göre mi at koşturuyorlar? Sony diyoruz vazgeçemiyoruz sağlamlığına dayanıklılığa güveniyoruz. Sony ile ilgili her şeyi millet eskittikten sonra görebiliyoruz. Sony'nin bir çok aksesuarını da anca hayallerimizde görebiliyoruz. Diğer markalar daha reklamları çıkmadan tüm mağazaları gözümüze soka soka aksesuarlara boğarken Sony'de neden böyle bir şey yok? Hadi kafamız almıyor pazardı şuydu buydu onlara pek girmek istemiyorum ama Z3 ten çıkan kulaklık nedir? Küfür eder gibi! Kutusundan armut elma hıyar çıkan telefonlar bile yanında böyle bir kulaklık vermiyordur sanırım. Ses kalitesi iyiymiş oymuş buymuş bunları önemsemiyorum. Çünkü ses kalitesi zaten iyi telefondan kaynaklanan bir durum bu. 10 Tl'ye bi kulaklık alın deneyin aynı deneyimi sunacak size. Xperia Z ve Z1'in kulaklığı çok iyiydi en azından gürültü önleyici şık bir tasarıma sahipti. Z2'yi bilmiyorum kullanmadım ama Z3'te bilidğin en ucuz kulaklığı kutuya atmışlar. Hayır Gürcistan vs vs artık o kadar da uzak değil. Gidip ordan alalım en azından kutu aksesuarıyla kara geçeriz. Xperia Z1 tanıtılıyor. Türkiye'ye geliyor hadi alacam derken hop Z2 tanıtılıyor o da aynı Türkiye'ye gelecek alacağım derken Z3. Nereye kadar bu böyle gidecek? Allahtan Z4 biraz gecikecekmişte Z3 ü biraz daha gönül rahatlığıyla kullanacağız

• Kulaklık konusunda bilgilerini tazelemeni öneririm. Telefonun da etkisi var da ben arasında 10 TL fark olan iki kulaklık arasında bile fark gördüm. Zaten kimse telefonun kendi orjinal kulaklığından memnun değil ve kullanmıyor.diğer markalarda da durum aynı. Büyütmeye gerek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir dönem Htc'nin verdiği Beats kulaklıkları haricinde hiçbir markanın kulaklığını başarılı bulmadım.

Arkadaşıma Z1 aldık kulaklık çıkmadı, Ben Z2 aldım saçma sapan walkman kulaklığı gibi birşey çıktı hala dokunmadım. Z3 aldık MH750 çıktı oda'ki 2012 yılında aldığım Xperia İon kutu içeriğinde olan bir kulaklık.

Ben z2'yi aldığım gün Sennheiser CX200 street II aldım, Gayet memnunum, Eğerki müzik dinlemeyi gerçekten seven midlere tizlere basslara önem veren bir kulağınız varsa zaten kutu içeriği kulaklık kullanmassınız. Hatta telefonu müzik dinlemek için bile kullanmassınız.

Aksesuar konusunda ise size harfiyen katılıyorum,
  • Kulaklık konusunda Sony Türkiye müdürü açıklama yapmıştı. Yanında verilmesi beklenen kulaklığın fiyatı pahalı olduğu ve ülkedeki vergilerin yüksek olması nedeniyle telefonun fiyatı daha da katlanmasın diye böyle bir yol izlendi. Bizim önce kendi ülkemizdeki vergilendirme sistemini sorgulamamız lazım.
  • Hocam benim sitemimi anlamamışsınız sanırım. Xperia Z nin kutusundan çıkan kulaklık şahaneydi. Sonra Z1 aldım ondan çıkan kulaklıkta gayet başarılıydı en azından dediğim gibi gürültü önleyici şık bir tasarıma sahipti kulaktan çıkma durumu filan yoktu. Ama şimdi Z3 aldım içinden çıkan kulaklık 2000li yıllardan kalma. Model yükseldikçe aksesuarın böyle düşmesini anlayamıyorum ben. Evet Sony Ceo'su vergiler yüzünden istedikleri kulaklıkları ülkeye sokamadıklarını söyledi ancak bu kadarı da fazla geldi bana. Şimdi mecbur bir de kulaklık almak zorundayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Han-X

Bir dönem Htc'nin verdiği Beats kulaklıkları haricinde hiçbir markanın kulaklığını başarılı bulmadım.

Arkadaşıma Z1 aldık kulaklık çıkmadı, Ben Z2 aldım saçma sapan walkman kulaklığı gibi birşey çıktı hala dokunmadım. Z3 aldık MH750 çıktı oda'ki 2012 yılında aldığım Xperia İon kutu içeriğinde olan bir kulaklık.

Ben z2'yi aldığım gün Sennheiser CX200 street II aldım, Gayet memnunum, Eğerki müzik dinlemeyi gerçekten seven midlere tizlere basslara önem veren bir kulağınız varsa zaten kutu içeriği kulaklık kullanmassınız. Hatta telefonu müzik dinlemek için bile kullanmassınız.

Sennheiser CX200 almayı düşünüyorum hocam. Önerir misiniz ayrıca şuan 109 tl önerdiğiniz site var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: Polifemus

quote:

Bir dönem Htc'nin verdiği Beats kulaklıkları haricinde hiçbir markanın kulaklığını başarılı bulmadım.

Sennheiser CX200 almayı düşünüyorum hocam. Önerir misiniz ayrıca şuan 109 tl önerdiğiniz site var mı

http://www.dr.com.tr/elektronik/sennheiser-cx-300-%C4%B1%C4%B1-precision-kulakici-kulaklik-siyah-//ev-elektronigi/kulakliklar/kulakici-kulakliklar/urunno=0000000288265

100 liraya bunu al daha iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: esoozdemir

Hocam benim sitemimi anlamamışsınız sanırım. Xperia Z nin kutusundan çıkan kulaklık şahaneydi. Sonra Z1 aldım ondan çıkan kulaklıkta gayet başarılıydı en azından dediğim gibi gürültü önleyici şık bir tasarıma sahipti kulaktan çıkma durumu filan yoktu. Ama şimdi Z3 aldım içinden çıkan kulaklık 2000li yıllardan kalma. Model yükseldikçe aksesuarın böyle düşmesini anlayamıyorum ben. Evet Sony Ceo'su vergiler yüzünden istedikleri kulaklıkları ülkeye sokamadıklarını söyledi ancak bu kadarı da fazla geldi bana. Şimdi mecbur bir de kulaklık almak zorundayım.

Hocam zaten telefonlara kat kat fazla para veriyoruz vergilerden dolayı. Hani adam açıklama yapıp söylemese inan bende şikayet mailleri atar dururdum ama müşteriyi parasal açıdan mağdur etmeme adına yapılan bir şey. Yoksa Sony z3 ile beraber gürültü önleyici kulaklık vermeyi tercih etmişti. 2299 lira olarak piyasaya çıktı, sanırım o kulaklığı verse 2400 falan olurdu telefon. İşin acı tarafı eski model bir şahin parası yani komedi ya bu fiyatlar gerçekten. İnan ben kulaklığın nasıl bir şey olduğunu tahmin ettiğim için hiç açıp kullanmadım bile. Su geçirmez walkman'im var Sony'nin onunla müzik dinliyorum Allahtan telefon ile müzik dinleme alışkanlığım hiç yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: MrKemal17

quote:

quote:

http://www.dr.com.tr/elektronik/sennheiser-cx-300-%C4%B1%C4%B1-precision-kulakici-kulaklik-siyah-//ev-elektronigi/kulakliklar/kulakici-kulakliklar/urunno=0000000288265

Siz kullandınız mı? Açıkcası aklıma yattı fiyatı çok uygun

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MrKemal17

quote:

quote:

Siz kullandınız mı? Açıkcası aklıma yattı fiyatı çok uygun

1,5 yıl kadar kullandım. Sonra kaybettim. Bir ara jak kısmından bozulmuştu, garantiye gönderdim yenisi geldi.

Bence 100TL'ye pişman etmez, alınır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Teknode

quote:

Hocam benim sitemimi anlamamışsınız sanırım. Xperia Z nin kutusundan çıkan kulaklık şahaneydi. Sonra Z1 aldım ondan çıkan kulaklıkta gayet başarılıydı en azından dediğim gibi gürültü önleyici şık bir tasarıma sahipti kulaktan çıkma durumu filan yoktu. Ama şimdi Z3 aldım içinden çıkan kulaklık 2000li yıllardan kalma. Model yükseldikçe aksesuarın böyle düşmesini anlayamıyorum ben. Evet Sony Ceo'su vergiler yüzünden istedikleri kulaklıkları ülkeye sokamadıklarını söyledi ancak bu kadarı da fazla geldi bana. Şimdi mecbur bir de kulaklık almak zorundayım.

Hocam zaten telefonlara kat kat fazla para veriyoruz vergilerden dolayı. Hani adam açıklama yapıp söylemese inan bende şikayet mailleri atar dururdum ama müşteriyi parasal açıdan mağdur etmeme adına yapılan bir şey. Yoksa Sony z3 ile beraber gürültü önleyici kulaklık vermeyi tercih etmişti. 2299 lira olarak piyasaya çıktı, sanırım o kulaklığı verse 2400 falan olurdu telefon. İşin acı tarafı eski model bir şahin parası yani komedi ya bu fiyatlar gerçekten. İnan ben kulaklığın nasıl bir şey olduğunu tahmin ettiğim için hiç açıp kullanmadım bile. Su geçirmez walkman'im var Sony'nin onunla müzik dinliyorum Allahtan telefon ile müzik dinleme alışkanlığım hiç yok.

Malesef ülkemizde böyle traji komik şeyler oluyor. Bende sürekli toplu taşımaya bindiğim için telefondan sürekli müzik dinliyorum. Bu kulaklıkta gün içerisinde sürekli kulaktan çıkıyor yüksek ses açamıyorsun dışarı çok ses veriyor. Kısık sesle de sen hiçbir şey duymuyorsun. Tam işkence resmen beni sinirlendiren nokta bu oldu.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Teknode

quote:

Malesef ülkemizde böyle traji komik şeyler oluyor. Bende sürekli toplu taşımaya bindiğim için telefondan sürekli müzik dinliyorum. Bu kulaklıkta gün içerisinde sürekli kulaktan çıkıyor yüksek ses açamıyorsun dışarı çok ses veriyor. Kısık sesle de sen hiçbir şey duymuyorsun. Tam işkence resmen beni sinirlendiren nokta bu oldu.

Hocam olmadı bir tane 30-40 liraya kulak içi kulaklığından al Sony'nin yapacak bir şey yok maalesef.

• Teknode kullanıcısına yanıt
    Malesef ona bile kalmadı cihazın dokunmatik ekran çalışmıyor. Sanırım Üst hoparlörden su geçiriyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.