Şimdi Ara

Sony OLED TV üretimini askıya alıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Avorlair

Pazarlama hilesi yapıp milletin parasını sömüren Samsung ve LG nin yanında samimi bir şekilde kandırmadan satış ve üretim yapan şu adamların sönük kalmasına üzülüyorum

Sony %20 sine sahip lâkin 4K pazarı yaygın değil. Sony nin ürünleri kalitelidir. LG ve Samsung da öyle. Sony kadar değil ama tatminkar. Beni Sony e yönlendirecek kadar kötü değil. Çoğu müşteri alırken düşük fiyata yüksek kaliteli ürünü almayı arzular. Bu isteğine de en iyi ürünü hangi firma sunuyor ise onu tercih eder. Samsung ve LG gibi. Samsung ve LG, Sony den kaliteli değil ama aynı performansı sunan tv leri arasında ciddi fiyat farkları var. Ben kendi adıma aynı özellikteki ürünü sunan iki firma arasında tercih yapacak isem, önceliğim fiyat olur. Sony'nin öncelikle insanların gözünde oluşturduğu pahalı algısını acilen silmesi gerekli. Bir süre kârı azaltıp satış oranını artırmalı, ardından kademeli olarak rekabetçi bir seviyeye gelmelidir. Bu fiyat politikası ile Sony bazı sektörlerde kendi sonunu kendi hazırlıyor. Her pazara gereken önemi vermeli. Akıllı telefonda LG ve Samsung dünya ile aynı anda ülkemizde, büyük çaplı güzel etkinlikler ile tanıtım yapıyor. Daha bilgili ve kalifiye müdürler ile pazarı daha iyi analiz ediyor. Sony nin gelişmekte olan pazarlara verdiği önem ortada. Önemli olan her zaman algıdır, ne yazık ki Sony bunu başaramayan bir firma haline geldi son yıllarda. Umarım tekrardan toplar, çünkü ne kadar çok iyi firma=fazla rekabet=kaliteli ve ucuz ürün. Saygılarımla...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mbald

quote:

Pazarlama hilesi yapıp milletin parasını sömüren Samsung ve LG nin yanında samimi bir şekilde kandırmadan satış ve üretim yapan şu adamların sönük kalmasına üzülüyorum

Pazarlama hilesi derken neyi kastettiniz tam anlamadım.Açıklarmısınız.

LG ve Samsung 4K tevizyonlarda tanitim filmleri yerine resimleri ard arda koyuyorlar film gibi gorunuyor ve daha kaliteli goruntu ortaya cikariyorlar videoya nazaran, Sony ise hile yapmadan 4K tanitim filmi koyuyor, gorenler de Samsung ve LG daha kaliteli gosteriyor zannediyor

Valla reklamlarda hile hurda yapmayan olduğunu sanmıyorum.
    Ve şu bir gerçek ki benzer fiyat segmentinde lg ve samsung daha iyi.
    Tabi sony nin en üst modelinin karşışına rakip olamzlar o ayrı.

• Samsung ta sony de oled pazarına girmiyor.meydan lg ye kaldı.
  • Bu millet neyin kafasını yaşıyor? Panasonic ve Sony LG den alacaklar oled panalleri? Burada LG Samsung'u kötüleyenler hiç bir şeyden anlamayan elektronık cahili insanlar! Siz dalgamı geçiyorsunzu ne SOnysi? Philip Tv fabrıkasını kapattı çinlilere sattı sony bitti. Artık Güney Koreliler Var LG Ve SamSng

• Sony, OLED konusunda önden yürüdü, sonra da yolu kapatmaya çalıştı, bu gün ise OLED fiyatına LCD satmaya çalışıyor, Samsung LG filan dediğiniz firmalar da pek farklı değiller, buna çanak tutuyorlar.

LCD 4K TV KONUSUNDA SON YILLARDA PİYASAYA EN BÜYÜK DAMGAYI SEIKI İSİMLİ TANINMAMIŞ BİR MARKA VURDU.
    Gücü eline geçirenin bunu nasıl kullandığını önemsemezseniz bir gün sizinde canınızı yakar.

• Bu SEIKI yıllardır 4k TV satıyor, 499$ modeli bile var ama Türkiye'ye gelmiyorki.
    http://www.amazon.com/Seiki-SE39UY04-39-Inch-Ultra-120Hz/dp/B00DOPGO2G/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1400062447&sr=8-1&keywords=uhd+tv

Yurtdışından alamayan 4k TV 6 binliradan başlar zannediyor, SEIKI iyi işler çıkartıyor olabilir ama yayılmayı beceremiyor sonuçta, bu başlıkta büyüklük tartışması yapıyorlar, hal böyleyken yayılmacı olmayan SEIKI'yi burada onore etmenin bir anlamı da yok, adamlar zaten Türkiye'de yok.
    15 katı pahalı da satıyor olsa ülkemi tanıyan firmanın, tanımayana nazaran bir önceliği var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Xloud
    Sony artık doğru renklerin kaliteli panellerin yerine cayır cayır yanan rengarek panellerin iş yaptığını anlamalı...bkz:https://www.youtube.com/watch?v=pLCZsJdfSHs

Anlamışki ilk OLED TV'yi üretip satmışken o pazardan çekilip, tekrar LCD'ye dönüp, OLED fiyatına satmaya başlamış. :) Her şey kâr, kâr, kâr, daha kâr, daha da fazla kâr için. Yaşasın kâr etmek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hacı.basat

Bu SEIKI yıllardır 4k TV satıyor, 499$ modeli bile var ama Türkiye'ye gelmiyorki.
    http://www.amazon.com/Seiki-SE39UY04-39-Inch-Ultra-120Hz/dp/B00DOPGO2G/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1400062447&sr=8-1&keywords=uhd+tv

Yurtdışından alamayan 4k TV 6 binliradan başlar zannediyor, SEIKI iyi işler çıkartıyor olabilir ama yayılmayı beceremiyor sonuçta, bu başlıkta büyüklük tartışması yapıyorlar, hal böyleyken yayılmacı olmayan SEIKI'yi burada onore etmenin bir anlamı da yok, adamlar zaten Türkiye'de yok.
    15 katı pahalı da satıyor olsa ülkemi tanıyan firmanın, tanımayana nazaran bir önceliği var.

Cinas mı yapıyorsun? Bu yazdığını gerçek hayatında uyguluyor olamazsın.

• Uygulamaktan kastına bağlı, geçmişimizde sony tüplü tvler, müzikçalarlar falan kullandık, playstation'ı destekliyorum ve hep takipçisiyim, lcd olarak sony almadım ama benim söylediğim açık zaten, ülkemi tanıyanın tanımayana nazaran ayrıcalığı vardır, sadece ona vurgu yaptım.

Ek olarak, OLED TV olarak makul fiyata gelen ilk markayı mecburen alacağım ve o gün LCD benim için bitmiş olacak, bu konuda markacılık falan yapacak değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hacı.basat -- 14 Mayıs 2014; 14:05:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xloud

quote:

Orijinalden alıntı: interwap

Daha önce OLED tüketici pazarından çekilmişti. Şimdide komple çekiliyor. Hadi hayırlısı.

Daha önce panasonic ile olan OLED TV ortaklığını durdurmuştu.Şimdi ise OLED TV üretimini askıya alıyor.Profesyönel Oled ürünleri üretimi ve oled paneller üretime devam edecek.http://www.sony.com.tr/pro/products/broadcast-products-professional-monitors-oled-monitors

Panel üretmeye devam edebilir.
    2 yıl önce OLED tüketici pazarından çekildi haberi vardı.http://www.donanimhaber.com/televizyonlar/haberleri/Sony-tuketiciye-yonelik-OLED-TV-pazarindan-da-cekiliyor.htm
    Şu anda ise geri kalan OLED TV pazarını askıya alıyor.

• sony inşallah kaliteden ödün vermeden kurtulur bu durumdan

• Planları çok keskin bakalım nereye gidecek bu iş sony yavaş yavaş çekilmek istiyorum diyo gibi hissediyorum sen tv sektöründe yıllarca başta olmuş birisin hedef büyük ama gelişim yok stabil sistemi seviyor ama stabilleşirken bazi şeyleri kaybediyor

• OLED döneminin çok ötesinde bir teknoloji olduğu için, asıl farkı 4K ile kat ve kat ortaya çıkacaktır..

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.