Şimdi Ara

>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< (150. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.328
Cevap
50
Favori
923.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @ayhan_aslan ürünün rms değerine pek takılmayın, elbette 680 watt rms gücü devamlı verebilecek bir sistem değil ama ses gücünün fazlasıyla yüksek olduğunu söylemem yeterlidir herhalde. Bu topikte de detaylı incelemesini yaptığım eski müzik setim mhc gn 1200d modelinde ki üst seviye mini sistemimin rms değeri 905 watt olarak belirtiliyordu. Elbette abartılı bir rakam ama bu durum, setin çok güçlü olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Seti kullandığım yıllar içerisinde hiçbir zaman son ses seviyesinde müzik dinleyemedim veya film izleyemedim. Bunun nedeni hem gerek duymamış olmam (ses gücü cidden yeterliydi ve daha fazlasını aramıyordum) hem de apartamda oturuyor olmamdı. Ses gücünü bir kenara koyacak olursak mhc gn88d modeli ses kalitesi açısından da oldukça iyi bir mini sistemdir ve ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Ürünün fiyatı da gayet uygun göründü bana, eğer ki setin bir sorunu yoksa kaçırmayın derim.

@hasanN61 müzik setiniz Sony'nin kaliteli mini sistemlerinden biri. Yaşadığınız sıkıntı ise kaynak cihazla alakalı muhtemelen. Müzik dinleyeceğiniz zaman veya film izleyeceğiniz zaman setin kendi oynatınıcısını kullanırsanız optimum performans alırsınız ama onboard bir ses kartı olan pc ye müzik setinizi bağlayıp setin kendi oynatıcısı ayarında performans beklerseniz bu doğru olmaz. Kaynak cihazınızın (pc niz yani) ses kartı ne kadar kaliteli olursa olsun Sony müzik setinizin ses kalitesi gibi olmayacaktır o nedenle müzik dinlemek veya film izlemek istediğiniz de müzik setinizin oynatıcısından başka bir şey kullanmayın. İlla bağlatı yapmak istiyorum derseniz cihazın önünde ki kırmızı-beyaz renkli ses bağlantısına kaliteli bir ses kablosu bağlayın ve 3.5mm lik stereo ucu da onboar ses kartınızda ki yeşil kısma bağlayın. Ses kablonuzun kalitesinden eminseniz ve buna rağmen ses kalitesi sizi tatmin etmiyorsa yapacak fazla bir şey yok ne yazık ki. İşin içine pc girdiği zaman müzik ve film işi işkenceye dönebiliyor malesef... Sesin size doğrudan ulaşması söz konusu değil pc lerde, araya bir sürü şey giriyor ve yazılımlarla ses iyileştirmesi yapmak çoğu zaman hüsran ile sonuçlanıyor. Groove efektini taklit eden onlarca yazılım kullanmışımdır pc de vakti zamanında ama yazılım asla donanımın yerini tutmuyor.

• Sayın venom800 öncelikle ilginiz için teşekkür ederim dediğinizi yaptım Game İnput'a bağladım sonuç mükemmel çok teşekkür ederim md ile arasında ciddi fark var.Allah razı olsun.Sizinle aynı görüşteyim ben genelde 80'li yılların yabancı müziklerini dinliyorum ve bunu medya playerden dinlemeyi tercih ediyorum ekolayzır kapalı ve hiç bir efekt kullanmıyorum şimdi mükemmel oldu.Tekrar teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanN61

Sayın venom800 öncelikle ilginiz için teşekkür ederim dediğinizi yaptım Game İnput'a bağladım sonuç mükemmel çok teşekkür ederim md ile arasında ciddi fark var.Allah razı olsun.Sizinle aynı görüşteyim ben genelde 80'li yılların yabancı müziklerini dinliyorum ve bunu medya playerden dinlemeyi tercih ediyorum ekolayzır kapalı ve hiç bir efekt kullanmıyorum şimdi mükemmel oldu.Tekrar teşekkürler

Kalite sıkıntısının hallolduğuna çok sevindim İstediğiniz tatminkar ses performansını almanız çok güzel fakat nacizane bir öneride bulunmak isterim. Dinlediğiniz müzikleri (80'lerin müziklerine bende bayılırım bu arada:) düşük hızda (2 veya 4x te mesela) müzik cd si olarak yazıp o güzel müzik setinizin cd çalarında dinlemek çok daha güzel bir çözüm olabilir. Tamam bu hazırladığınız müzik cd si orjinal bir kayıt kadar kaliteli olmaz ama pc de dinlediğinizden daha iyi bir ses performansı alabilirsiniz yine de.

• Hocam iyi bir noktaya değindiniz dvd'ye yazdırdım okumadı kullanım kılavuzuna baktım sadece cd üzerindeki mp3'leri okuyormuş dediğiniz gibi dinlediğim o parçaları cd'ye yazdırdım ancak medya playerla yazdırdığım ses cd'sinide okumadı başka mp3 olarak yazılı cdlerimi okuyor acaba klasörleremi bölmem lazımdı
  • quote:

Hocam iyi bir noktaya değindiniz dvd'ye yazdırdım okumadı kullanım kılavuzuna baktım sadece cd üzerindeki mp3'leri okuyormuş dediğiniz gibi dinlediğim o parçaları cd'ye yazdırdım ancak medya playerla yazdırdığım ses cd'sinide okumadı başka mp3 olarak yazılı cdlerimi okuyor acaba klasörleremi bölmem lazımdı

Belki yazma işlemi sırasında bir sıkıntı oluyordur. Kısaca açıklamaya çalışayım Media Player ile Audio Cd oluşturmayı. MP açıldığında sağ üst köşede ki sekmelerden (Yürüt-Yaz-Eşitle şeklinde üç sekme vardır ) ortadakini yani 'Yaz' seçeneğini seçiniz. Sonra dvd sürücünüze boş bir cd koyun. Bu cd kaliteli bir medya olursa müzik setiniz için de iyi olur. Verbatim, Sony, Philips, Tdk gibi bilindik ve kaliteli markaları tercih edebilirsiniz veya müzik cd si yapmak üzere üretilmiş olan Jvc'nin özel serisini de kullanabilirsiniz.http://www.cd.com.tr/asp/product/25163/CD-R-Audio-JVC-700MB-10-lu-paket burada gördüğünüz 10'lu paketten bir kaç kutu kullandım ve ürün kalitesi gayet iyi diyebilirim. Yüksek bitrate oranına sahip mp3 leri cd olarak yazdım ve sonuç gerçekten çok iyi, size de tavsiye ederim.

Neyse cd yazma işlemine geri dönelim, cd yi dvd sürücünüze yerleştirdikten sonra menü çubuğuncan 'araçlar' sonra da 'seçenekler' e gelin. Burada ki sekmelerden 'yaz' bölümüne gelin ve 'yakma hızı' nı yavaş olarak ayarlayın. Cd nize kopyalayacağınız parçaları sürükle bırak yöntemiyle 'yazma listesi' ne atın ve sonra 'yazmayı başlat' seçeneğine tıklayın. Dvd sürücünüzün performansına göre 8-12 dakika içerisinde müzik cd niz hazır olacaktır (yemek tarifi gibi oldu ama:) . Şimdi müzik cd sini müzik setinize yerleştirin, eğer müzik setiniz cd yi okumakta güçlük çekiyorsa bir de bilgisayarınız da deneyin bakalım. Eğer müzik cd si bilgisayarınızda çalışırsa bilin ki müzik setinizin lensi yavaş yavaş körelmeye başlamış. Yaptırmak için bir Sony servisine gidip fiyat alabilirsiniz veya müzik seti tamiri yapan iyi bir yere de götürebilirsiniz setinizi.

• quote:

Orijinalden alıntı: venom800

quote:

Hocam iyi bir noktaya değindiniz dvd'ye yazdırdım okumadı kullanım kılavuzuna baktım sadece cd üzerindeki mp3'leri okuyormuş dediğiniz gibi dinlediğim o parçaları cd'ye yazdırdım ancak medya playerla yazdırdığım ses cd'sinide okumadı başka mp3 olarak yazılı cdlerimi okuyor acaba klasörleremi bölmem lazımdı

Belki yazma işlemi sırasında bir sıkıntı oluyordur. Kısaca açıklamaya çalışayım Media Player ile Audio Cd oluşturmayı. MP açıldığında sağ üst köşede ki sekmelerden (Yürüt-Yaz-Eşitle şeklinde üç sekme vardır ) ortadakini yani 'Yaz' seçeneğini seçiniz. Sonra dvd sürücünüze boş bir cd koyun. Bu cd kaliteli bir medya olursa müzik setiniz için de iyi olur. Verbatim, Sony, Philips, Tdk gibi bilindik ve kaliteli markaları tercih edebilirsiniz veya müzik cd si yapmak üzere üretilmiş olan Jvc'nin özel serisini de kullanabilirsiniz.http://www.cd.com.tr/asp/product/25163/CD-R-Audio-JVC-700MB-10-lu-paket burada gördüğünüz 10'lu paketten bir kaç kutu kullandım ve ürün kalitesi gayet iyi diyebilirim. Yüksek bitrate oranına sahip mp3 leri cd olarak yazdım ve sonuç gerçekten çok iyi, size de tavsiye ederim.

Neyse cd yazma işlemine geri dönelim, cd yi dvd sürücünüze yerleştirdikten sonra menü çubuğuncan 'araçlar' sonra da 'seçenekler' e gelin. Burada ki sekmelerden 'yaz' bölümüne gelin ve 'yakma hızı' nı yavaş olarak ayarlayın. Cd nize kopyalayacağınız parçaları sürükle bırak yöntemiyle 'yazma listesi' ne atın ve sonra 'yazmayı başlat' seçeneğine tıklayın. Dvd sürücünüzün performansına göre 8-12 dakika içerisinde müzik cd niz hazır olacaktır (yemek tarifi gibi oldu ama:) . Şimdi müzik cd sini müzik setinize yerleştirin, eğer müzik setiniz cd yi okumakta güçlük çekiyorsa bir de bilgisayarınız da deneyin bakalım. Eğer müzik cd si bilgisayarınızda çalışırsa bilin ki müzik setinizin lensi yavaş yavaş körelmeye başlamış. Yaptırmak için bir Sony servisine gidip fiyat alabilirsiniz veya müzik seti tamiri yapan iyi bir yere de götürebilirsiniz setinizi.

Herşey için çok teşekkür ederim bugün oldukça zahmet verdim size

• bende yakın zamanda rxd7 sahibi oldum arkadaslar lakin ses doyurucu değil tizler eksik orta ses vasat baslar da cok derin rx80 kullanan varmı bu ürünün bası kagıtmıdır
  • Bende buradaki bilgilerden yola çıkarak bugün RX99 siparişi verdim. Umarım hakkettiği kadar vardır. Sabırsızlıkla bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkaniq

bende yakın zamanda rxd7 sahibi oldum arkadaslar lakin ses doyurucu değil tizler eksik orta ses vasat baslar da cok derin rx80 kullanan varmı bu ürünün bası kagıtmıdır

hocam bu cihazlardan malesef kaliteli ses almak mümkün değil ,sony alacaksanız ,ses kalitesi istiyotum diyorsanız, 1994-95 sonrası serilere bulaşmamanızı tavsiye etmem , bakmayın bu forumda rx hastalığı olmuş öve öve bitiremiyorlar .
    sony den başka elekrtonik cihaz kullanmam ama sony nin componenet setlerde bittiği nokta 1995 dir ne yazıkkı bunlardan sonraki setler tamamen piyasadaki rekabeti koruyabilmek adına birçok özelliğin setlerden çıpartılıp heryeri ışıklı yu ma tu vari cihazlar yapmaya başlanmasıyla sony bu sektörde bitti forumdaki bir çok kişi uğultulu bassları kalite zannediyor, adam çünkü hayatında gerçek hi fi sistem dinlememiş , düşük frekansları çok güzel veren bir set dinlemedikleri için insanlarıda yanlış yönlendiriyorlar
    kendi malımı övmek sizin malınızı kötülemek için söylemiyorum yanlış anlamayın şu an bende mhc 6800 ve mhc 5600 var ama burada bahsedilen bir çek set bendekilerin yanında ses kalitesi oyuncak gibi kalıyor

• rxd7 stk 407-90e kullanmış çikiş entegresi olarak 2*80w entegre gücü var trafo gücü 165w (bu kısım cok ilginç 2*80=160w ki trafo gücünün en az 200w olması gerekirdi ) kendi yaptığım ölçümler sistem 100w cıvarı cekiyor prizden

sesi düzeltmek adına 1,5mf lık kondansatorle bağlı olan malezya malı ana tweeter ı omajı daha düşük endonezya malı (sony) ile değiştirdim tizler biraz artış gösterdi
    diğer üç adet çin malı tizlerin 1.1mf olan kondansatörünü 2.2 mf a cıkardım seste pek bir değişiklik olmadı

ayrıca mid sesleri almak için orta sese uygun iki adet hoparlorü 22mf kondansatorle geçiş yaparak bagladım
    sesin yinede kafi olmadığına karar kıldım (bana göre istediğim ses oluşmadı herkesin ton anlayışı farklıdır)

esas nedenin bas hoparlorün üst frekanslarda başarısız oldugunu(lakin düşük frekanslarda iyi) vede stk cıkıştan kaynaklandığını düşünüyorum
    yakın zamanda grx8 almayı düşünüyorum çıkış entegresi stk 4231-2 rx99 dan daha güçlü bir sistem (aradığım güç değil) trafo güçü 270w cıkışları 2*100w
    rx99 ise stk 4221-2 kullanmış 2*80w

ürünler fiyatlarını hakeden ürünler kimsenin şüphesi olmasın lakin çok şey beklememek lazım diye düşünüyorum
    grx8 i alabilirsem onunla ilgili yorumlarımıda ekleyeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkaniq -- 5 Mart 2013; 22:06:10 >

• Arkadaşlar elimde Sony marka (FH-E737CD modeli) eski bir midi müzik seti bulunmakta. Bir süredir cd çaları problem yaratıyor, lensini temizlemekten bıktım açıkcası. Hatta son temizlediğimde pek de işe yaramamaya başladı. Bu cihaza dvd bağlasam mp3 çalar olarak kullanabilir miyim?

Elimdeki dvd'nin 3 renk olan uçlarından var ama müzik setinin arkasındaki çıkışlara uymuyor. Bunun için hangi bağlantıları ya da kabloları kullanmalıyım? Kısacası DVD player'ı "aux" olarak göstermek istiyorum
  • arkadaşlar setinde vgroove kullanan varmı sanki groove kullanınca daha iyi vgroove açınca rahatsızlık veriyor ses kullananlar düşüncelerini yazabilirmi birde eko ayarlarını nasıl yapıyorsunuz bende low 4-mid 0-high 6 kendime göre en iyi ses böyle sizce surroundmu,eko ayarımı biri açıkken öteki kapandığını farkettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: semb

Arkadaşlar elimde Sony marka (FH-E737CD modeli) eski bir midi müzik seti bulunmakta. Bir süredir cd çaları problem yaratıyor, lensini temizlemekten bıktım açıkcası. Hatta son temizlediğimde pek de işe yaramamaya başladı. Bu cihaza dvd bağlasam mp3 çalar olarak kullanabilir miyim?

Elimdeki dvd'nin 3 renk olan uçlarından var ama müzik setinin arkasındaki çıkışlara uymuyor. Bunun için hangi bağlantıları ya da kabloları kullanmalıyım? Kısacası DVD player'ı "aux" olarak göstermek istiyorum

Fotoğraf eklerseniz yorum yapabiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cromartie

quote:

Arkadaşlar elimde Sony marka (FH-E737CD modeli) eski bir midi müzik seti bulunmakta. Bir süredir cd çaları problem yaratıyor, lensini temizlemekten bıktım açıkcası. Hatta son temizlediğimde pek de işe yaramamaya başladı. Bu cihaza dvd bağlasam mp3 çalar olarak kullanabilir miyim?

Fotoğraf eklerseniz yorum yapabiliriz.

Yarın çekebilirim, çok sağolun şimdiden.

• Bir video çektim ama tiz ve midleri iyi kaydetmedi normalde daha iyi

• Arkadaşlar elimde Sony marka (FH-E737CD modeli) eski bir midi müzik seti bulunmakta. Bir süredir cd çaları problem yaratıyor, lensini temizlemekten bıktım açıkcası. Hatta son temizlediğimde pek de işe yaramamaya başladı. Bu cihaza dvd bağlasam mp3 çalar olarak kullanabilir miyim?

Elimdeki dvd'nin 3 renk olan uçlarından var ama müzik setinin arkasındaki çıkışlara uymuyor. Kısacası DVD player'ı "aux" olarak göstermek istiyorum

Tekrar bakınca "Phono" ya da "Dat" en uygun seçenek gibi duruyor. Bunun için hangi bağlantıları ya da kabloları kullanmalıyım?

>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<

>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semb -- 2 Kasım 2012; 15:16:12 >

• DVD'nin 3 renk olan uçları yani 3lü RCA kablolarından kırmızı ve beyaz olanını DAT in yazan girişlere bağlarsanız ses almanız lazım. Sarı ucu da TV'ye bağlamak için kullanabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vitex

DVD'nin 3 renk olan uçları yani 3lü RCA kablolarından kırmızı ve beyaz olanını DAT in yazan girişlere bağlarsanız ses almanız lazım. Sarı ucu da TV'ye bağlamak için kullanabilirsiniz.

Maalesef hocam, bu kabloların uçları uymuyor. Daha ince uçlu bişey lazım.
  • quote:

quote:

DVD'nin 3 renk olan uçları yani 3lü RCA kablolarından kırmızı ve beyaz olanını DAT in yazan girişlere bağlarsanız ses almanız lazım. Sarı ucu da TV'ye bağlamak için kullanabilirsiniz.

RCA olarak bağlayabilirsiniz. O kablo standarttır muhtemelen sıkıntı kablodan, dvdnin arkasının kablosu ile birlikte fotoğrafı gönderirseniz yararlı olur.

Bu arada gerçekten kaliteli safkan Japon model, değerini iyi bilin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi General Daimos -- 2 Kasım 2012; 17:25:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cromartie

quote:

quote:

RCA olarak bağlayabilirsiniz. O kablo standarttır muhtemelen sıkıntı kablodan, dvdnin arkasının kablosu ile birlikte fotoğrafı gönderirseniz yararlı olur.

Bu arada gerçekten kaliteli safkan Japon model, değerini iyi bilin.

Cromartie hocam, bi kez daha "rca" olmak üzere bu sefer farklı kablolarla denedim, bu kez oldu. DVD de (sony marka) out'dan çıkış alıp, müzik setinin dat girişine bağladım ve sonuç olumlu. İnan çok sevindim, cihazım atıl kalmaktan kurtuldu. Allah razı olsun, çok teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.