Şimdi Ara

sony mi canon mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
1.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yeni bir dijital fotoğraf makinesi alacağım ama sony ve canon arasında kararsız kaldım. İki markada bu türün en üst sınıfı. Modeller hakkında tam karar veremedim ama canon a95 ve sony DSC-V1 den birini seçeceğim sanırım. Canon gözüme daha hoş görünüyor ve daha çekici duruyor. Makro çekimde 5 cm kadar inmesi, şık tasarımı, manual ayar zenginliği, dönebilen ekranı çok güzel. Sony nin ise 4x optik zoomu (eğer dsc-v1 i seçersem) güzel. Kalite olarak çok farklarının olduğunu sanmıyorum. Gönlüm canondan yana (benim bu markaya karşı bir zaafım var sanırım ) fakat alacakken en iyisi olsun, en mantıklısı olsun istiyorum. Canon ve Sony hakkında ki genel görüşlerinizi ve yukarıda belirttiğim iki model arasındaki görüşlerinizi bildirirseniz çok mutlu olurum.
    şimdiden teşekkürler.

• ya bu sorulur mu ya tabii ki Canon yani ve senin tercihin de çok iyi bir tercih A95 amiral şu an o kral makinadır söyleyeyim kendi klasmanında ama ha yanlış anlaşılmasın !!!!!!!!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: canoncu

ya bu sorulur mu ya tabii ki Canon yani ve senin tercihin de çok iyi bir tercih A95 amiral şu an o kral makinadır söyleyeyim kendi klasmanında ama ha yanlış anlaşılmasın !!!!!!!!!!
    SONY kaliteli ürünler üreten bir firma olabilir ancak bu her konuda süper olduğunu göstermez..
    bence fotoğraf dünyasında CANON son derece iyidir, diğer elektronik cihazlarda da SONY iyi olabilir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: antique

SONY kaliteli ürünler üreten bir firma olabilir ancak bu her konuda süper olduğunu göstermez..
    bence fotoğraf dünyasında CANON son derece iyidir, diğer elektronik cihazlarda da SONY iyi olabilir..

Alıntıları Göster
    sony iyi ama canon daha iyi
    sony t1 de 1cm makro çekim var ama herkes makrocu olmadığına göre TEK geçerim Canonu saygılarımla
  • quote:

sony iyi ama canon daha iyi
    sony t1 de 1cm makro çekim var ama herkes makrocu olmadığına göre TEK geçerim Canonu saygılarımla

Alıntıları Göster
    canon fotoğrafta daha iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: sylva

canon fotoğrafta daha iyi

Alıntıları Göster
    evet daha iyi
  • quote:

evet daha iyi

Alıntıları Göster
    Tabiki Canon , hemde orta sınıfın en güzel modeli a95 derim ve bir çok özelliği var en güzeli hareketli ekran
  • quote:

Orijinalden alıntı: kivancaras

Tabiki Canon , hemde orta sınıfın en güzel modeli a95 derim ve bir çok özelliği var en güzeli hareketli ekran

Alıntıları Göster
    Forumda bu kategori açıldığından beri Canon hep en iyi denildi Ayrıca bende A80 kullanıyorum pek ala bişey
    Benimde bildiğim fotoğraf dünyasında Canon ve Nikon babadır... Örneğin Fashion tv de photographers lar nikon kullanıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: meliksah16

Forumda bu kategori açıldığından beri Canon hep en iyi denildi Ayrıca bende A80 kullanıyorum pek ala bişey
    Benimde bildiğim fotoğraf dünyasında Canon ve Nikon babadır... Örneğin Fashion tv de photographers lar nikon kullanıyor

Alıntıları Göster
    kenan

• quote:

Orijinalden alıntı: erdierdi

kenan

Alıntıları Göster
    canan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gladiotürk

canan

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. Tek bir farklı ses dahi yok. Zaten benim gönlümden geçende daha önce dediğim gibi canon du. Sizlerinde fikirleri bu yönde olunca kararımı vermiş oldum. Tekrar teşekkürler. Tabi farklı bir düşüncesi olan varsa da dinlemekten mutluluk duyarım ama canonu bende tek geçerim

• quote:

Orijinalden alıntı: omalko

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. Tek bir farklı ses dahi yok. Zaten benim gönlümden geçende daha önce dediğim gibi canon du. Sizlerinde fikirleri bu yönde olunca kararımı vermiş oldum. Tekrar teşekkürler. Tabi farklı bir düşüncesi olan varsa da dinlemekten mutluluk duyarım ama canonu bende tek geçerim

Alıntıları Göster
    sony dsc w-1 aldım ben (v-1 onun bi ust modeli) kesinlikle cok iyi bir alet.www.morfare.com dan alabilirsiniz yanında 128mb ram hediye felan veriyolar fiyatları cok uygun. 2.5 inc lcd ekranı super 4x optik zoom ve carl zeiss mercekte artıları. kesinlikle sony al derim sana

• quote:

Orijinalden alıntı: Nirvanannn

sony dsc w-1 aldım ben (v-1 onun bi ust modeli) kesinlikle cok iyi bir alet.www.morfare.com dan alabilirsiniz yanında 128mb ram hediye felan veriyolar fiyatları cok uygun. 2.5 inc lcd ekranı super 4x optik zoom ve carl zeiss mercekte artıları. kesinlikle sony al derim sana

Alıntıları Göster
    Burada yazılan yorumlara göre değil, ciddi sitelerin incelemelerine göre makina seçmeniz daha iyi olur. Elbette ingilizceniz varsa.

www.dpreview.com
    www.steves-digicams.com

Buralarda hem ürün incelemeleri hem de benzer sınıflardaki ürünlerden öneri listeleri bulabilir, tercihinizi daha objektif kriterlere göre yapabilirsiniz.

Açıkçası burada birçok kişi, takım tutar gibi marka tutuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aspart

Burada yazılan yorumlara göre değil, ciddi sitelerin incelemelerine göre makina seçmeniz daha iyi olur. Elbette ingilizceniz varsa.

www.dpreview.com
    www.steves-digicams.com

Buralarda hem ürün incelemeleri hem de benzer sınıflardaki ürünlerden öneri listeleri bulabilir, tercihinizi daha objektif kriterlere göre yapabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    aslında haklısınız. Biraz da profesyonel incelemelere bakmak lazım. Ben birkaç site araştırmıştım ama aradığımı bulamadım. Sizin verdiğiniz siteler güzel baya onları inceleyeyim birde. Ne demişler "kafamız içinde fikirler rahatça yer değiştirebilsin diye yuvarlaktır" :) son ana kadar düşünmek lazım.

• quote:

aslında haklısınız. Biraz da profesyonel incelemelere bakmak lazım. Ben birkaç site araştırmıştım ama aradığımı bulamadım. Sizin verdiğiniz siteler güzel baya onları inceleyeyim birde. Ne demişler "kafamız içinde fikirler rahatça yer değiştirebilsin diye yuvarlaktır" :) son ana kadar düşünmek lazım.

Alıntıları Göster
    DSCV1 A95 den daha iyi bir seçim olur.Pro özellikleri A95 de bulamazsın.sony DSCV1 den vazgeçme.
    Sony DSCV1 i bilmeyenler yorum yapmasa iyi olur.genellikle duygusal davranılıyor.aşağıdaki linke girip örnekleri inceleyin ve sonra yorum yapın okii.
    http://www.dcviews.com/reviews/Sony-DSC-V1/Sony-DSC-V1-review.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chappy -- 26 Kasım 2004, 11:22:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: chappy

DSCV1 A95 den daha iyi bir seçim olur.Pro özellikleri A95 de bulamazsın.sony DSCV1 den vazgeçme.
    Sony DSCV1 i bilmeyenler yorum yapmasa iyi olur.genellikle duygusal davranılıyor.aşağıdaki linke girip örnekleri inceleyin ve sonra yorum yapın okii.
    http://www.dcviews.com/reviews/Sony-DSC-V1/Sony-DSC-V1-review.htm

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar hazır konu açılmış ve gidiyorken bir sorum daha olacak. Bazı sitelerde canon a95 için film çekme süresi max. 30 saniye diyor. Bu acaba içinde gelen hafıza kartının kapasitesi nedeniyle mi böyle denmiş yani daha büyük hafızalı kartla daha uzun filmler çekebiliyor muyuz yoksa kart ne olursa olsun filmlerimizi hep 30 sn. lik mi çekmek zorundayız? Bileniniz varsa ve yardımcı olursa mutlu olurum.

Bir de chappy, yorumun için teşekkür ederim. "Sony deki pro özellikleri a95 te bulamazsın" demişsin. Biraz açıklayabilir misin? Sağol.

• quote:

Arkadaşlar hazır konu açılmış ve gidiyorken bir sorum daha olacak. Bazı sitelerde canon a95 için film çekme süresi max. 30 saniye diyor. Bu acaba içinde gelen hafıza kartının kapasitesi nedeniyle mi böyle denmiş yani daha büyük hafızalı kartla daha uzun filmler çekebiliyor muyuz yoksa kart ne olursa olsun filmlerimizi hep 30 sn. lik mi çekmek zorundayız? Bileniniz varsa ve yardımcı olursa mutlu olurum.

Bir de chappy, yorumun için teşekkür ederim. "Sony deki pro özellikleri a95 te bulamazsın" demişsin. Biraz açıklayabilir misin? Sağol.

Alıntıları Göster
    A95 giriş yani başlangıç seviyesi bir makina.gece çekimleri olsun tele ve makro olsun seçeneklerin sınırlı kalacak.sony de öyle değil paran oldukça aksesuar zenginliğiyle profesyonel hale dönüşebilir.ki bu haliyle bile A95 den çok çok üstün.eksileri var tabii.ama göz ardı edilebilir.enfraruj olması müthiş bir özellik geceyi gündüz gibi çekebilirsin.makroda 4cm le gene A95 den üstün.mpeg sınırsız.gif tiff modları A95 de yok.neyse gerisini sen araştır çıkmam gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aspart

www.dpreview.com
    www.steves-digicams.com

Alıntıları Göster
    Mesela amazon com'da da ürünleri satın alan kişiler yorumlarını yazmış çok güzel yorumlar yapıyolar. burayada bakmak iyi olur. Tabiki İngilizce şart eğitim şart kardeş.

quote:

Orjinalden alıntı: Aspart

www.dpreview.com
    www.steves-digicams.com

• quote:

Orijinalden alıntı: erdierdi

Mesela amazon com'da da ürünleri satın alan kişiler yorumlarını yazmış çok güzel yorumlar yapıyolar. burayada bakmak iyi olur. Tabiki İngilizce şart eğitim şart kardeş.

quote:

Orjinalden alıntı: Aspart

www.dpreview.com
    www.steves-digicams.com

Alıntıları Göster
    Sony ve Canon arasındaki en önemli ayrıntı kullandıkları hafıza kartları, Sony yalnızca kendi makinalarında kullanılabilen bir sürücü tercih ediyor, Canon ise daha üniversal olan CF kullanımına izin veriyor. Sadece bu ayrıntı bile Canonu seçmek için yeterli. Ancak görüntü kalitesi ve özellikle gece çekimleri konusunda Nikon Canondan daha iyi sonuç veriyor. Bilgin olsun, belki seçenekler arasına Nikonun bir modelinide koyabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: oncelik

Sony ve Canon arasındaki en önemli ayrıntı kullandıkları hafıza kartları, Sony yalnızca kendi makinalarında kullanılabilen bir sürücü tercih ediyor, Canon ise daha üniversal olan CF kullanımına izin veriyor. Sadece bu ayrıntı bile Canonu seçmek için yeterli. Ancak görüntü kalitesi ve özellikle gece çekimleri konusunda Nikon Canondan daha iyi sonuç veriyor. Bilgin olsun, belki seçenekler arasına Nikonun bir modelinide koyabilirsin.

Alıntıları Göster
    Bence sony elektronikte genel olarak iyi,,,
    ama conon fotoğraf işinde usta
    biz canon d70 kullanıyoz mükemmel görüntü
    fiyat 1600 Euro body+obj.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.