Şimdi Ara

Sony Ericsson Xperia Arc kullanıcıları çatlama problemleriyle mi karşı karşıya? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
305
Cevap
1
Favori
41.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sezsezsez

Kullanıcı adı ile yazayım madem...

Baştan okuyun... 15 Haziran'dan beri Arc kullanıyorum, telefonda çatlak yok ancak dizaynıyla ilgili problem olduğu açık.

Aşağıdaki forumlarda bu konu konuşulmuş:

http://www.mobilefun.co.uk/blog/2011/05/our-sony-ericsson-xperia-arc-shuts-down-solution/

http://talk.sonyericsson.com/message/71536

Bunlar da videolar:

http://youtu.be/KScE8-eXuIk

http://youtu.be/9J-fg4rRch8

SE'yi severim, markaya karşı sempatim var da diyebilirim. Ne var ki bu telefonun bir takım sorunları olduğu açık. Sadece marka savunuculuğu yapmak adına bunları gözardı ediyor olmanın da manası yok.

Tekrar geçmiş olsun. Teknoloji şans işi, her markada birbirine yakın oranlarda böyle şeyler olabiliyor ama insan +1000 TL verince sorunsuz kullanmak istiyor. Umarım değişim veya başka bir şekilde halledilir.

Diğer konu, bu olumsuz yorumlara karşı bazıların geliştirdiği refleks. "Kullanıyorum" dediğiniz halde sanki SE kendi malıymışcasına körü körüne savunmaya geçenler var görüldüğü gibi. Bu durum şaşırtmasın, biz de anlamıyoruz ama alıştık artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: hadesperado

quote:

Orijinalden alıntı: sezsezsez Kullanıcı adı ile yazayım madem... Baştan okuyun... 15 Hazirandan beri Arc kullanıyorum, telefonda çatlak yok ancak dizaynıyla ilgili problem olduğu açık. Aşağıdaki forumlarda bu konu konuşulmuş: http://www.mobilefun.co.uk/blog/2011/05/our-sony-ericsson-xperia-arc-shuts-down-solution/ http://talk.sonyericsson.com/message/71536 Bunlar da videolar: http://youtu.be/KScE8-eXuIk http://youtu.be/9J-fg4rRch8 SEyi severim, markaya karşı sempatim var da diyebilirim. Ne var ki bu telefonun bir takım sorunları olduğu açık. Sadece marka savunuculuğu yapmak adına bunları gözardı ediyor olmanın da manası yok.
    Tekrar geçmiş olsun. Teknoloji şans işi, her markada birbirine yakın oranlarda böyle şeyler olabiliyor ama insan +1000 TL verince sorunsuz kullanmak istiyor. Umarım değişim veya başka bir şekilde halledilir. Diğer konu, bu olumsuz yorumlara karşı bazıların geliştirdiği refleks. Kullanıyorum dediğiniz halde sanki SE kendi malıymışcasına körü körüne savunmaya geçenler var görüldüğü gibi. Bu durum şaşırtmasın, biz de anlamıyoruz ama alıştık artık.

Değişim konusunu Turkcell ile görüştüm. Aldığım mağaza Kanyon'daki bayi idi. Aslına bakarsanız ilk olarak değişim talebinde bulundum. Aldığım gün değişim talep edebiliyormuşum ancak sonrasında iade hakkım yokmuş. Sonraki dönemde değişim yapılıp yapılmamasına Genpa karar veriyormuş.
    Onarım için yasal süre 20 iş günü. Yani tam tamına 1.5 ay. Muhtemelen bu kadar sürmeyecektir ancak tabi ki asap bozucu. Korkum ise cihaz değişse ya da onarılsa bile (onarım nasıl yapılabilir ki? Yeni bir batarya kapağı mı takacaklar?) benim kronik olarak algıladığım bu problemin gelecek ikinci telefonda da devam edecek olması. Bakalım.. bekleyelim göreceğiz.
    Samsung Galaxy S2 aldı bir arkadaşım da. Açıkcası Arc'a göre daha kaba göründüğünü söyleyebilirim. Yahut şu daha doğru bir cümle olur. Arc, daha şık bir telefon. Ne var ki Samsung'un gövde yapısı bariz şekilde daha sağlam görünüyordu. Tabi bu benim algım. Farklı düşünenler olabilir.
    Selamlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: sezsezsez

quote:

Orijinalden alıntı: hadesperado

quote:

Orijinalden alıntı: sezsezsez Kullanıcı adı ile yazayım madem... Baştan okuyun... 15 Hazirandan beri Arc kullanıyorum, telefonda çatlak yok ancak dizaynıyla ilgili problem olduğu açık. Aşağıdaki forumlarda bu konu konuşulmuş: http://www.mobilefun.co.uk/blog/2011/05/our-sony-ericsson-xperia-arc-shuts-down-solution/ http://talk.sonyericsson.com/message/71536 Bunlar da videolar: http://youtu.be/KScE8-eXuIk http://youtu.be/9J-fg4rRch8 SEyi severim, markaya karşı sempatim var da diyebilirim. Ne var ki bu telefonun bir takım sorunları olduğu açık. Sadece marka savunuculuğu yapmak adına bunları gözardı ediyor olmanın da manası yok.
    Tekrar geçmiş olsun. Teknoloji şans işi, her markada birbirine yakın oranlarda böyle şeyler olabiliyor ama insan +1000 TL verince sorunsuz kullanmak istiyor. Umarım değişim veya başka bir şekilde halledilir. Diğer konu, bu olumsuz yorumlara karşı bazıların geliştirdiği refleks. Kullanıyorum dediğiniz halde sanki SE kendi malıymışcasına körü körüne savunmaya geçenler var görüldüğü gibi. Bu durum şaşırtmasın, biz de anlamıyoruz ama alıştık artık.

Değişim konusunu Turkcell ile görüştüm. Aldığım mağaza Kanyon'daki bayi idi. Aslına bakarsanız ilk olarak değişim talebinde bulundum. Aldığım gün değişim talep edebiliyormuşum ancak sonrasında iade hakkım yokmuş. Sonraki dönemde değişim yapılıp yapılmamasına Genpa karar veriyormuş.
    Onarım için yasal süre 20 iş günü. Yani tam tamına 1.5 ay. Muhtemelen bu kadar sürmeyecektir ancak tabi ki asap bozucu. Korkum ise cihaz değişse ya da onarılsa bile (onarım nasıl yapılabilir ki? Yeni bir batarya kapağı mı takacaklar?) benim kronik olarak algıladığım bu problemin gelecek ikinci telefonda da devam edecek olması. Bakalım.. bekleyelim göreceğiz.
    Samsung Galaxy S2 aldı bir arkadaşım da. Açıkcası Arc'a göre daha kaba göründüğünü söyleyebilirim. Yahut şu daha doğru bir cümle olur. Arc, daha şık bir telefon. Ne var ki Samsung'un gövde yapısı bariz şekilde daha sağlam görünüyordu. Tabi bu benim algım. Farklı düşünenler olabilir.
    Selamlar...

Değişim 1 hafta içinde mağazadan yapılabilirdi. Forumda arkadaşın da ekranına ışık gelmiyordu 2-3 gün içinde değiştirdiler yerine sıfır verdiler.

http://www.facebook.com/SonyEricssonTurkiye

Bu konuya sorununuzu yazın sizinle pazartesi iletişime geçeceklerdir , bende yardımcı olacağım . Sayfanın admini msn'e girince durumunuzu anlatıcam

• quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10

quote:

Orijinalden alıntı: osman.by

Türkiyede satılan cihazlar 2. parti üretim olduğundan türkiyede satılan cihazlarda görülmeyebilir.
    Benimde w880 im çatlak

W880'lerde çatlak olmayan yoktur , benmki nerdyse ikiye bölüncekti esniyodu , arka kapağın tırnakları da kırıktı

Benim W880'imde çatlak felan olmadı. Ancak 1 kez yere attığım anda dağıldı, kasası büküldü, camı kırıldı :)

• quote:

Orijinalden alıntı: DarkEnergy

quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10

quote:

Orijinalden alıntı: osman.by

Türkiyede satılan cihazlar 2. parti üretim olduğundan türkiyede satılan cihazlarda görülmeyebilir.
    Benimde w880 im çatlak

W880'lerde çatlak olmayan yoktur , benmki nerdyse ikiye bölüncekti esniyodu , arka kapağın tırnakları da kırıktı

Benim W880'imde çatlak felan olmadı. Ancak 1 kez yere attığım anda dağıldı, kasası büküldü, camı kırıldı :)

Şuanda çatlak olmayan W880 bulmak çok zor siz az kullanmışsınız heralde hala kullanıyor olsanız çatlardı

İnce olduğu için dağılmıştır ben hiç atamadım ama çok düşürdüm

• quote:

Orijinalden alıntı: MAVİT

SONY BÖYLE YAPMAZDI ŞAHSEN K750İ KULLANDIM VE ŞU AN AİNO KULLANIYORUM SONYİ HER KONUDA ELEŞTİRİRİM ANCAK MALZEME KALİTESİ İYİDİR MALZEME KALİTESİNİ BOZARSA SONY'NIN NORMAL TELLERDEN BI FARKI KALMAZ

Sony nin pek çok ürünü kalite konusunda sınıfta kalıyordu zaten malzeme olarak.

Arka kapağı soyulan S700 ler. Joystiği bozulan K700 ler. Kasası gıcırdayan K750 ler. Boyası dökülen W810 lar gibi.

Diğer ürün sınıflarında da rasladığım çok oldu bu duruma açıkçası. Kasa kalitesi dışındaki kısımlar ise cidden kalite oluyordu yanlız.

quote:

Orijinalden alıntı: Eagle Claw

Iphone nasıl şart çatlakları artık klasikleşmiş ve normal karşılanıyorsa Sony'de de bu durum farklı olmaz gibime geliyor.

İPhone başka SJ milleti iyi uyutuyor onların Fanı yeter diyeceğim ama yorumlara bakınca haklı olduğunuz sonucuna da varabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 3 Temmuz 2011; 10:06:59 >

• Ben her zaman bir SE fanı olduğumu belirtiyorum. Bazı arkadaşlar gizli SE fanlığıyla suçlamasınlar diye de belirteyim baştan.

Öncelikle böyle bi haberi gördüğüm için çok üzüldüm. Tam SE kendini topladı hücuma kalktı derken milliyet.com'daki haber başlıklarına benzer "SE Arc Çatlıyor mu?" diye bi başlık gördüm bugün. Haberdeyse her 100 kullanıcıdan 38'i demiş ki evet benim telefonum çatlıyor. yani bu telefonlar %38 çatlaktır. O zaman en iyisi almayalım bu telefonu. Hiç çatlamayan telefonlar var onlardan alalım. Mesela gidip iPhone alalım, yok almayalım o da çatlıyo, e o zaman HTC falan alalım, olmaz onu da almayalım onun da kasa boyası dökülüyo, e bari Samsung alsaydık ,olmaz onun da köşeleri çiziliyo.

Yok arkadaş, her telefonda bişey oluyo en iyisi mi biz hiç bişey almayalım. Ama SE Arc'ı sakın sakın almayalım çünkü flaş ışığının orda çatlaklar oluşuyo, mazallah bir anda parçalanıp gider cebimizde.

Başka markalar yok mu acaba forumlarında "yahu biz size bunu sattık ama bi kırığı çatlağı falan var mı?" diye soran. Şu yapılan haberin tek bir amacı vardır o da karalamak. Zahmet edip "seni gidi fanboy hadi ordan" diyecek birileri varsa onu şimdiden aklı selime davet edip şu haber okunduktan sonra kişinin aklında ne kaldığını bana söylemesini istiyorum. Ne mi kaldı? Ya işte SE yine çuvallamış, kapağı çatlıyomuş kırlıyomuş, kötü telefon. yok bundan ötesi. Ama sevinmek lazım aslında buna. Almayın kardeşim cidden almayın ve sevmeyin ki olur olmazın elinde görmeyelim.

-SE yeni bi telefon çıkarmış anket yapmışlar 100 kişiden 95i telefon alır almaz elinde ikiye parçalanıyo diye oy kullanmış.
    -Hemen bi tane istiyorum!

• Arkadaşlar ben ürünü ilk alanlardanım. İngiltereden almıştım bilenler bilir. <Benimkinde çatlak oldu. ama o kadar büyütülecek bir problem değil
    ben arka cebimde taşıyorum telefonu onunla alakalı olabilir. acaba türkiye servisine götürsem yaparlar mı.?
  • Ben 1 aydır kullanıyorum hiç sorunum yok...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim telefonda da ayni problem var. Ben Almanya`dan aldim ama sorun orda. Naisl degistiricem bilmiyorum. Fotoyu da ekliyorum.

Sony Ericsson Xperia Arc kullanıcıları çatlama problemleriyle mi karşı karşıya?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 011235813

Ben her zaman bir SE fanı olduğumu belirtiyorum. Bazı arkadaşlar gizli SE fanlığıyla suçlamasınlar diye de belirteyim baştan.

Öncelikle böyle bi haberi gördüğüm için çok üzüldüm. Tam SE kendini topladı hücuma kalktı derken milliyet.com'daki haber başlıklarına benzer "SE Arc Çatlıyor mu?" diye bi başlık gördüm bugün. Haberdeyse her 100 kullanıcıdan 38'i demiş ki evet benim telefonum çatlıyor. yani bu telefonlar %38 çatlaktır. O zaman en iyisi almayalım bu telefonu. Hiç çatlamayan telefonlar var onlardan alalım. Mesela gidip iPhone alalım, yok almayalım o da çatlıyo, e o zaman HTC falan alalım, olmaz onu da almayalım onun da kasa boyası dökülüyo, e bari Samsung alsaydık ,olmaz onun da köşeleri çiziliyo.

Yok arkadaş, her telefonda bişey oluyo en iyisi mi biz hiç bişey almayalım. Ama SE Arc'ı sakın sakın almayalım çünkü flaş ışığının orda çatlaklar oluşuyo, mazallah bir anda parçalanıp gider cebimizde.

Başka markalar yok mu acaba forumlarında "yahu biz size bunu sattık ama bi kırığı çatlağı falan var mı?" diye soran. Şu yapılan haberin tek bir amacı vardır o da karalamak. Zahmet edip "seni gidi fanboy hadi ordan" diyecek birileri varsa onu şimdiden aklı selime davet edip şu haber okunduktan sonra kişinin aklında ne kaldığını bana söylemesini istiyorum. Ne mi kaldı? Ya işte SE yine çuvallamış, kapağı çatlıyomuş kırlıyomuş, kötü telefon. yok bundan ötesi. Ama sevinmek lazım aslında buna. Almayın kardeşim cidden almayın ve sevmeyin ki olur olmazın elinde görmeyelim.

-SE yeni bi telefon çıkarmış anket yapmışlar 100 kişiden 95i telefon alır almaz elinde ikiye parçalanıyo diye oy kullanmış.
    -Hemen bi tane istiyorum!

Güldürdün...

Hepsi fotoşok, komple yapıyorlar...

• haberiniz engellenmiştir

DH kanunları ; sayfa 127

madde 2342:

markanın kötü reklamını yapmak.

:D :D

(AMAN uzaklaştırma falan vermeyin şimdi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sejder
    Arkadaşlar ben ürünü ilk alanlardanım. İngiltereden almıştım bilenler bilir. <Benimkinde çatlak oldu. ama o kadar büyütülecek bir problem değil
    ben arka cebimde taşıyorum telefonu onunla alakalı olabilir. acaba türkiye servisine götürsem yaparlar mı.?

Sim kilitli degilse, faturasi varsa servis bakar
  • Tamire gönderen arkadaşlar muhtemelen tekrar aynı problem olacaktır. Çatlak olan yerde kenara çok yakın delik var. Arkada da kameranın üzerinde kapak çok inceliyor. telefon cepte vs bir yerde kasılıp,esniyorsa en zayıf yerden çatlaması mümkün. Yani malzeme değil tasarım hatası. Telefon ince olduğundan kolay esniyor tahminimce.
  • bende de xperia arc var ve 3 haftadır kullanıyorum çatlama vs kesinlikle yok..

telefon sektöründeyim iş yeri sahibi olarak.. her gelen üst model cihazları önce kendim kullanırım ve ona göre pazarlarım son kullanıcıya.. bundan önce n8 ondan öncesinde i phone4 ve ondan öncesinde ise x10 kullandım yakın zaman olarak tabi daha öncelerinden bahsetmeme gerek yok.. sabit cihaz kullanmam.. önce denerim ve kısaca se ler kaliteli cihazlar üretiyor elime yılların cihazı geliyor ki daha tamir görmemiş bunun anlamı kişiye göre değişir tabi.. i phonlar bencildirler oyun konusunda mükemmel ancak çok bencil ve kısıtlı sürekli yanınızda bir şarj cihazıyla dolaşmanız gerekecek ki diğer tüm modeller evrensel soketlere geçti yani ş.cihazları birbirleri ile uyumlu ama i phone ler maalesef o konuda da cok bencil.. n8 ise klasik nokıa kulanıcısını fazla yormayacak bir cihaz erişilebilirlik bakımından da müşterisini yarı yolda bırakmayacak bir model.. x10 da ise ses çıkışları hoparlör olarak çok kötü diyebilirim ve konuşma yaparken kulagınıza dayadıgınız ahice kulagınızı acıtabiliyor kasa yapısı olarak.. kısa genel bilgidir.

• sonyericsson destek merkezine bu haberin linkini attığımda aldığım cevap aşağıdadır bende bu haberlerin pek gerçeği yansıttığını düşünmüyorum iphone 4 içinde sinyal gücü düşük şurasında hata var burasında hata var apple telefonları geri toplatıcak mış vs vs dendi ama bi çok arkadaşım sorunsuz bi şekilde iphone 4 ünü kullanıyo bilemiyorum

Telefonum Eğlence & Yüklemeler Güncelleme Hizmeti

Sayın Koçak,

Sony Ericsson olarak ürünlerimize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
    Hiçbir telefon modelimizde, genel bir arıza bulunmamaktadır.
    Ancak tüm elektronik cihazlarda olabildiği gibi, cep telefonlarında da zaman zaman arızalar çıkabilmektedir.
    Bu tür bir durumda da yetkili teknik servislerimizde gerekli çözüm sunulmaktadır.
    Bu çözüm, öncelikle telefonların tamiri, tamir ile onarımı mümkün olmadığı durumlarda ise aynı model ile değişimidir.
    Sony Ericsson olarak bizim ürünlerimize vermiş olduğumuz garanti satın alındığı tarihten itibaren iki yıldır.
    Garanti kapsamı içerisinde yetkili teknik servislerimizde yapılan işlemler ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir.
    www.sonyericsson.com.tr

Yorum ve önerilerinizi bizimle paylaştığınız, ürünlerimizi tercih ettiğiniz ve bize ayırdığınız zaman için teşekkür eder, iyi günler dileriz.

Saygılarımızla,

Diğer sorularınız için, lütfen bize yeniden yazın.
    Sony Ericsson Çağrı Merkezi

Tel: 0212 473 77 77
    Mail:questions.tr@support.sonyericsson.com

• Arkadaşım sen bence xperia pro al hem klavyeli hem sağlam ondaki tüm özellikler xperia pro da da var.. ben şahsen pronun piyasaya çıkmasını bekliyorum... xperia arc almam full dokunmatik bi süre sonra sıkmaya başlıyo sıcak günlerde elin terlediğinde vs.. dokunmatik ekran ne biliyim.. pro bende daha güzel....
  • xperia x1'de de benzer şikayetler vardı: tıklayınız
  • Neyin peşindesiniz çözemedm. Bn ARC kullanıcısıyım hiç bi çatlak çizik filan olmadı olcanıda sanmıyorum. Telefon çok sağlam.
  • Sony ericsson kullanıcısı olarak k750i kullanıyorum hiç mi hiç yanları gitmedi :=) xperia mini almayı düşünüyorum acaba onlardada böyle sorunlar oluşur mu ki
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.