Şimdi Ara

Sony Ericsson P990, resmi olarak duyruldu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
0
Favori
20.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben hala diretiyorum....NOKYA ve SE birleşmeli....

SONYNOKİASON

quote:

Orjinalden alıntı: ac2ronay

yoksa ERİKSON dan sonra NOKYA damı SONY ile birleşecek....

isim hazır:
    sonynokiason

• öyle bişey imkansız zaten olsa bile piyasadaki diğer markalar iflas eder.

se nin ekran kamera ses vs teknolojileri ,nokıanın tasarımdaki ve kulanımdaki başarısı güzel olur aslında
  • bir cep telefonu alıcısı olarak olumsuz bir gelişme olur diye düşünüyorum
    teknodenin dediği gibi rakipsiz kalır
    samsung-motorola zorlar onu ama ,fiyatları çok yüksek olur
  • fiyatları tahmin bile edemiyorum ama satılır genede
  • Herhangi bir sonyericssonu nokyayla karşılaştırmak bilime hakarettir.. NOKYA hayal eder SE ise yapar..:P

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CHATPATH -- 15 Ekim 2005, 1:57:42 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Usta_AsH

7710 da 648x480

7710 : 2pip. 150MHz ,

P990 : 4 pip. 400MHz.

Pentium -s 150 le P3m 800 ü karşılaştırıyorsun.

Dikkat
  • Ya bence telefon telefonluğunu bilsin bilgisayar da bilgisayarlığını ne bu yaw hepsi bi arada ucube şeyler çıkıyo piyasaya garip yani kullanışsız
  • quote:

Orjinalden alıntı: face01tr

yaw hayvan gibi kasa , hadi o kasada bi tasarım, bi endam olsa , kapak kısmı emanet gibi dışarı çıkık durmasa,vidyo kalitesi iiği olsa(k750 ile aynı kamerayı kulandığı haberinden yola çıkarak) diyecem hadi alın, çok güzel tel ama yokki ??! üstelik p serisi telefonların boyası üstündeki yazılar ilerde siliniyor..

Telefon Türkiye'de çıkmadan önce aldım ve ogunden beri bilfiil kullanıyorum.

Şu ana kadar hiç bir yerinde bir çizilme, silinme olmadı.
    Ama telefonu cebinizde anahtarlarla taşıyorsanız onu bilemem
  • OH be Sonunda Ya diyordum ki bu p910i yi kullan doyamadım zaten ama birde artık değiştirsem diye gözümdışarıdaydı hep bu anı bekledim şahsım adına wifi yide zaten koymuşlarkı daha ne diyeyim sony ericsson olayı bitirmiştir gözümde eksik olan ne varsa yerleştirmişler zaten fleshlordumuz anlatmış üstüne laf söylemek düşmez

Bide Ekran Kocaman Kalsa idi fena olmaz idiama neyse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iRoNMaSTeR -- 27 Ekim 2005, 13:36:29 >
  • Vay be baya güzelmiş.
  • ya ekran kaliteleri tartışılmış, arkadaşlar bu telefonları hometheatre sistemlere baglayıp 105 ekran plasma tv gibi kullanmayacaksınız, her iki telefonda da ekran gayet tatminkar duzeyde.. ufacık ekranda ne kadar detay gormeyi bekliyorsunuz ki? milimetrik 3D animasyonlar mı kurgulayacaksınız.. bence bunları kıyaslamak yerine daha önemli özellikleri kıyaslanmalı, mesela çekilen resimlerin orjinal boyutlarında ki çıktılarını kıyaslamak çok daha mantıklı, yahut telefonların çalışma hızları, bekleme süreleri vs.vs... işimize yarayacak ve henüz teknolojinin bizi tatmin etmedikleri tarafları kıyaslarsak sanırım daha yararlı olacaktır paylasılanlar... mesela su telefonlardan biri en az 2-3 gün bekleme süresinde diğerine fark atsa, sizin kıyaslamalarınızda ekranı kötü olsa bile almayı yeğlerim...
    vsvs..
    hürmetle...
  • Fiyat konusunda bilgisi olan varmı ..?Yokmuuuu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SINIRSIZ -- 7 Kasım 2005, 18:08:48 >
  • Teknolojinin gidişatı bize tüm mobile teknolojilerin yakın gelecekte bir cihazda birleşeceğini gösteriyor...

öyleki telefonlar pda ya dönüşüyor.... pda+phone karısımı oluyor....pda lar da laptop performansına yaklaşmaya çalışıyor.... gps mobile cihazlara entegre ediliyor... wi-Fi Bluetooth UMTS gibi kablosuz haberleşmeler standartlar halini alıyor... ha bide mobile tv dvb-h teknolojiside geliyor...

sonuç olarak amaç hep tam donanımlı bir masaüstü pcde yapılabilecek herseyi mobile hale getirmek....

we n serisi weya p990 vs diger tüm smartphone lar aslında sadece bi geçiş dönemi telefonları..

bu teknoloji karmasası icinde olan bizim gibi teknoloji meraklılarına oluyor.. su modelmi bu modelmi derken aklımızdaki model bi türlü cıkmıyor piyasaya....

aslında biz ne istiyoruz... tabiki küçük boyutlu sarjı en az bir hafta süren GPS, GSM, GPRS, UMTS, EDGE, Bluetooth, Wi-Fi, DVB-H, FM Radyo teknolojilerini barındıran ayrıca Standart TV yayınları için TUNER i bulunan bir pocket pc peki bu pocket pc nin diger özelleri... 1 GHz işlemci vs... artı süper bi ekran 640X480 32 bit renk derinliği... 3D grafik kartı... Müzik desen kralını calıyo ses bangır bangır cıkıyo hoparlörürden kulaklıkla ise 3 boyutlu we sonuna acacak cesaretimiz olmıyan megabass degil ultra mega süper basslı kaliteli ses..... hafızayı hic sormayın gelişen nano teknolojiyle kücülen depolama aygıtları sayesinde bize cebte mini hard drive ile 60 GB a kadar hafızayı kullanabilmeyi saglıyor... we tabi flash belleklerinde zamanla nanolaşmasıyla korkunc hafıza boyutlarına ulaşılıyor...haa kameryı unutmyalım 5 Megapixels flaşlı otomatik we manuel cekim özelliği+3X optical zoom... video cekimi nasıl tabiki süper 30 fps DVD Mpeg 2 standartı we kalitesinde....

daa kaldımı bişi ekliycek warsa eklesin .....

ee tabi tüm bu yazdıklarım gercek olurken bizim pcler de bi yandan gelişeceğinden asla masaüstü performansı cebe giremiyecek... bizde bi heves bi heves paraları akıtacaz .....

Hep en iyisini istemek zaafımız we firmalar bunun farkında bize alıştıra alıştıra paramızı sömüre sömüre cıkartıyolar ürünlerini....

BU üründe işte o ürünlerden birisi....

Ürün hakkında söyliyceklerim ise şu anki piyasadaki veya yakında cıkacak olan ürünlere göre bir çok + özelliği bulunması.... Tasarım olarak bu tarz telefonların tümünde bence klavye tus takımı felan tamamen gereksiz... onun yerine ekranın dewamı weya ayrı bi dokunmatik yüzeyle sanal klawye weya tus takımı cok daha iyi olur.. cünkü sert tuslara basarak yazmak hız için dezavantaj.. dokunmatik ekrana yazmak ise tıpkı göz hareketleri gibi hızlı bi işlem...... belki ekranın dokunma yüzeyi hassasiyetinin eksikliği yüzünden böyle bişiden kacınıyorlar... weya telefona benzesinde millet daha bi ragbet etsin çünkü telefon manyaklığı war bizim millette... gösteriş merakı...... malum bilgisayarı b sini bilmeyen bi adam bile symbian telefon kullnıyo... öyle birisi icin symbianlı telefon hayalerindeki cihaz oluyo.. bilgisayar gibi telefon diyo millete telefonunu gösterirken....

Ama bilgisayardan anlıyan adam bu cihazın işlemci hızı ram i kullandıgı işletim sistemi yazılım destegi gibi özellkilerine bakar... çünkü zaten bilgisayarda yaptıgı işleri acaba bu ciahzda yapabilirmiyim diye düşünür..

bu acıdan bakıldıgında bence cihaz tahmini 1000$ ciwarı olucandan 400-500 $ lık bir pda ın bile gölgesinde kalabilecek özeliklerde....
    bu noktada neden pda almıyoruz diye düsünüyoruz ama pda larında tabiki telefonlara göre dez avantajları war... gprs gsm destegini war desek bile sarj konusu weya edge umts gibi eksileri war...

Tam özellikli son sistem bi pda+phone karısmıda 2006 sonu gibi gelicektir tahminim... we yine p990 fiyatı ciwarında lucaktır... çünkü sonuçta bu cihazlarda hiyerarsik bi fiyat düzeni war...

yani laptop>pda+telefon>pda>=telefon ....

bence bu cihazı almadan önce alıcak olanlar kendilerine acaba ben ne istiyorum diye sorsunlar önce...

ama diyosanızki para sorun degil o zaman alınıcak bi cihaz bence.... bir çok özelğin toplandıgı su anki en iyi smartphonelardan...

sonuc: iyi cihaz ama fiyatı cok tuzlu olacak...

benim bu cihaza bictigim fiyat piyasa fiyatları dısında bir degerlendirme ile...

750 milyonu gecmez... o yüzden bu cihazıda pas gecicem :)

su an n-gage kullanıyorum ve 250 milyona aldıgım bir cihaz piyasada 500milyon üstü satılan bir cok telefonla yapilabileckeri yapıyor... we eger n-gagein normal bir tipi olsaydı fiyatı en az 600 olurdu... çünkü ses kalitesi süper bi cihaz... direkt USB baglantısı cabası....

yani teknolojinin fiyatı büyük oranda talebe göre belirleniyor...

aynı fiyata windows mobile 5 işletim sistemli 600 mhz işlemcili bir pocket pc dururken bu cihaza o parayı wermem...

benim adım hıdır yorumumda budur arkadaslar...

• Symbian kullanan SMARTPHONE lar yerini WINDOWS,LINUX kullanan SMARTPHONE lara bırakacak.SE de artık SYMBIAN dan vazgeçmeli.
  • Aynen katılıyorum.... symbianı geliştirecez diye boşuna ugrasılmasına gerek yok... En basit bi bilgisayar fonksiyonu icin ucube ucube symbian uygulamaları cıkartılıyor... bırakın symbian ı acın windows mobile ın önünü ...

quote:

Orjinalden alıntı: cengiz_tunc

Symbian kullanan SMARTPHONE lar yerini WINDOWS,LINUX kullanan SMARTPHONE lara bırakacak.SE de artık SYMBIAN dan vazgeçmeli.
  • bence se burada nokianın n serisinden daha ii bir iş çıkarttı ekran boyutu biraz küçülmüş ama çözünürlük artmış sonuç olarak çok büyük ekranda görüntü güsel görünmüyor bence ekran şimdi tam süper boyutlara getirilmiş örneğin 7710 ekran çok büyük fakat görüntü tatmin edici değil zaten tam ekran görüntü göstermiyor.
  • ölüyü dirilteyim bari!!! ne zaman piyasaya cıkacak p990???????
  • güzel telefon
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.