Şimdi Ara

Sony Cyber-Shot DSC-HX9V Tavsiyesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
4.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu fotoğraf makinesini almak istiyorum. Ancak buradanda bir kaç tavsiye almak istedim. Sizin bunu alacağına şunu al dediğiniz bir fotoğraf makinesi var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _hijack_ -- 1 Mayıs 2012; 17:05:49 >

• hx9 video öncelikli cihazdır o segmentte videoda en iyisi rakip cihaz yok. 50p çekim var . fakat video önemli değil dersen canons95 -panasonic lx3-nikon p300 bu cihazdan daha iyi foto çeker .fakat video işin içine girince hx9 diğerlerinden çok üstün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şubat -- 1 Mayıs 2012; 17:59:40 >
  • Seyahat amaçlı bir fotoğraf makinesidir.Kemerine takarak rahat taşıyabilirsin.Akıllı modu ile 5 yaşındaki çocukda fotograf çekebilir.
  • peki hx10v hx20v modelleri daha iyi bir video kalitesine sahip midir? Veya fiyat fazla oynamadan video kalitesi daha yüksek bir fotoğraf makinesi var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _hijack_ -- 5 Mayıs 2012; 20:42:08 >
  • arkadaşlar ben cevapları buldum, cevaplarınız için teşekkür ederim.
  • sony hx9 full hd 50p çekiyor hx10dan daha iyi hx20 ile aynı seviyede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şubat -- 6 Mayıs 2012; 20:11:10 >
  • Video çekimi öncelikli bir makine olmak üzere, Lumix TZ30'u HX9v'ye tercih eder misiniz? Eğer HX9v daha iyi ise HX9v 2011 model. Yakınlarda çıkmış veya çıkması planlanan aynı fiyat aralığında daha iyi bir model var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _hijack_

Video çekimi öncelikli bir makine olmak üzere, Lumix TZ30'u HX9v'ye tercih eder misiniz? Eğer HX9v daha iyi ise HX9v 2011 model. Yakınlarda çıkmış veya çıkması planlanan aynı fiyat aralığında daha iyi bir model var mı?

Arkadaşlar bende aynı sorunun cevabını 1 aydır araştırıyorum. Herkes başka bir şey söylüyor, fotoğrafı ve videosu iyi çantada taşınabilen bir model düşünüyorum. Panasonic TZ-30, Canon Sx240Hs, Sony Hx9v arasından hangisini tavsiye ederseniz?
  • tz30 ile hx9 arasında videoda çok fark olmaz ikiside 50p fakat sx240 dan daha iyi ikiside.son olarak bu cihalarda ev içi foto çekimlerinden çok şey beklemeyin sensörleri ufak noise olacaktır
  • Peki fiyatı fazla artıtmadan bu modeller dışında ideal bir makine yok mudur? Sizin önereceğiniz makineler hangileri? Birde TZ30'da dokunmatik ekran var sanırım. Bu istenen yere dokunarak odaklamama olanak tanıyor mudur video dahil?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _hijack_ -- 29 Mayıs 2012; 15:02:00 >
  • Neden okadar kişi bu soruyu okumasına rağmen bi kaç kişi yorum yapıyor? Cevapları olupta üşenip yazmayan arkadaşlar ayıp ediyolar. Sonuçta bu cevaptan sadece ben yararlanmayacağım.
  • hx10 tavsiye ederim sony center da 959tl di fiyatı bence uygun
  • hx9 un hx 10 a göre videoda 50p artısı var onun yerine hx20 olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: boramir1903

quote:

Video çekimi öncelikli bir makine olmak üzere, Lumix TZ30'u HX9v'ye tercih eder misiniz? Eğer HX9v daha iyi ise HX9v 2011 model. Yakınlarda çıkmış veya çıkması planlanan aynı fiyat aralığında daha iyi bir model var mı?

Arkadaşlar bende aynı sorunun cevabını 1 aydır araştırıyorum. Herkes başka bir şey söylüyor, fotoğrafı ve videosu iyi çantada taşınabilen bir model düşünüyorum. Panasonic TZ-30, Canon Sx240Hs, Sony Hx9v arasından hangisini tavsiye ederseniz?

Birsüredir bende arayış içindeyim.İki ayrı makina taşımak artık pek ekonomik gelmiyor bana.Bunun yerine zoomu yüksek resim ve videoda
    ortalamayı yakalamış birşey arıyorum.

Ancak benim acelem yok eski ixusum ve cep tlf ile idare ediyorum.

Araştırdıkça işlerin karıştığını gördüm.Enbaşta hiçbir kompakt makina(bas çek tarzı olanlar) fiyatını haketmiyor.Eğer yurtdışı fiyatlarınıda
    incelerseniz eğer bu ülkedeki fiyatların fahiş olduğunu görüyorsunuz.Ancak birsüre sonra ve artı kampanyalarla alınabilir seviyelere geliyor.

Aşağıdaki görüşler benim örnek resim incelemerim ile yabancı forum ve site incelemerinden alınmıştır:
    Panasonik TZ-25 in resim kalitesi TZ-30(dokunmatik ekran) dan daha iyi.
    Dokunmatik ekranlar mağalesef cep tlf gibi hassas değil ve kullanımı biraz işkence.

Sony HX20v hem resim,video ve hızda HX9v den iyi.

Canon Sx240 ilave küçük özellikler ve LCD ekran olarak Sx220 den daha iyi.Ancak benim incelediğim örneklerde Sx240 ın resimlerinde hafif
    bulanıklık var.Bu bazı forum ve sitelerdede belirtilmekte.(Belkide Auto çekimlerde bu sorun var.)

Bu üç makina benim de tercihlerim arasında.Ama hangisi? TZ-25 biraz geride kalıyor.

HX20v nin video özelliği daha iyi ve kullanışlı.Resimde ise HDR gibi bazı artıları var ama gürültü fazla.

Sx240 manuel kullanıma izin vermesi ve sahne modlarının fazlalılığı artısı.Video fena değil.Resimlerde gürültü az renkler daha iyi.

Sony herzamanki gibi fiyatta abartılı.Benim tercihim Sx240 dan yana olacak.

Tabii üç beş ay sonra fiyatlar makul seviyeye gelice veya yurtdışı imkanı olursa.

• Walla aslında çok araştırmak iyi değil galiba, çünkü bütün testlerin sonucu ne olursa olsun Slr makinelere çıkıyor. Onları da taşıyamayacağım için mecburen bu aletlere dönüyorum. Galiba bende SX240'a daha sıcak bakıyorum.
  • Peki ekranı dokunmatik olan dokunduğum noktaya odaklanabilen makineler var mı? Video çekerken bu özelliğin pasif duruma geçmeyeceği makineler? bildiğim kadarıyla hx20v'nin dokunmatik ekranı yok? tz30'da dokunmatik ekran var ama istediğim yere odaklama imkanım var mı?
    http://snapsort.com/compare/Panasonic-TZ30-vs-Sony-Cyber-shot-DSC-HX20V

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _hijack_ -- 3 Haziran 2012; 21:22:23 >
  • Arkadaşlar peki hx7v nasıldır?
  • Hiperucuz.com siparişim geldi. 600 TL
    Makina compact ve küçük henüz menuye alışmaya calışıyorum

Manuel Makro modu yok objeye yakınlaşınca kendisi auto geçiyor
    16 MP de zoomla resim çekince hafif kumlama oluşuyor
    Ama çözünürlüğü 3 binlere düşürünce netlik güzel
    içnde kılavuz yardımı var
    Ama yetersiz ve basit bilgiler koymuşlar.

Pil mak üzerinde şarj ediliyor, 3 ayak yanına koymuşlar, şarj ederken yan yatırmak zorundasınız

Kutudan HDMi kablo ve kart yok , cıkmadı eski bir 512 Micro sd kartım var kart alana kadar onu kullanacağım
    AMa kemere takılan şık bir kılıf yollamışlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 15 Haziran 2012; 10:44:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Hiperucuz.com siparişim geldi. 600 TL
    Makina compact ve küçük henüz menuye alışmaya calışıyorum

Manuel Makro modu yok objeye yakınlaşınca kendisi auto geçiyor
    16 MP de zoomla resim çekince hafif kumlama oluşuyor
    Ama çözünürlüğü 3 binlere düşürünce netlik güzel
    içnde kılavuz yardımı var
    Ama yetersiz ve basit bilgiler koymuşlar.

Pil mak üzerinde şarj ediliyor, 3 ayak yanına koymuşlar, şarj ederken yan yatırmak zorundasınız

Kutudan HDMi kablo ve kart yok , cıkmadı eski bir 512 Micro sd kartım var kart alana kadar onu kullanacağım
    AMa kemere takılan şık bir kılıf yollamışlar

tespitlerinizin devamını bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kata

quote:

Orijinalden alıntı: boramir1903

quote:

Birsüredir bende arayış içindeyim.İki ayrı makina taşımak artık pek ekonomik gelmiyor bana.Bunun yerine zoomu yüksek resim ve videoda
    ortalamayı yakalamış birşey arıyorum.

Ancak benim acelem yok eski ixusum ve cep tlf ile idare ediyorum.

Araştırdıkça işlerin karıştığını gördüm.Enbaşta hiçbir kompakt makina(bas çek tarzı olanlar) fiyatını haketmiyor.Eğer yurtdışı fiyatlarınıda
    incelerseniz eğer bu ülkedeki fiyatların fahiş olduğunu görüyorsunuz.Ancak birsüre sonra ve artı kampanyalarla alınabilir seviyelere geliyor.

Aşağıdaki görüşler benim örnek resim incelemerim ile yabancı forum ve site incelemerinden alınmıştır:
    Panasonik TZ-25 in resim kalitesi TZ-30(dokunmatik ekran) dan daha iyi.
    Dokunmatik ekranlar mağalesef cep tlf gibi hassas değil ve kullanımı biraz işkence.

Sony HX20v hem resim,video ve hızda HX9v den iyi.

Canon Sx240 ilave küçük özellikler ve LCD ekran olarak Sx220 den daha iyi.Ancak benim incelediğim örneklerde Sx240 ın resimlerinde hafif
    bulanıklık var.Bu bazı forum ve sitelerdede belirtilmekte.(Belkide Auto çekimlerde bu sorun var.)

Bu üç makina benim de tercihlerim arasında.Ama hangisi? TZ-25 biraz geride kalıyor.

HX20v nin video özelliği daha iyi ve kullanışlı.Resimde ise HDR gibi bazı artıları var ama gürültü fazla.

Sx240 manuel kullanıma izin vermesi ve sahne modlarının fazlalılığı artısı.Video fena değil.Resimlerde gürültü az renkler daha iyi.

Sony herzamanki gibi fiyatta abartılı.Benim tercihim Sx240 dan yana olacak.

Tabii üç beş ay sonra fiyatlar makul seviyeye gelice veya yurtdışı imkanı olursa.

bende aynı şekilde basit bir kompact ile dslr taşımak istemiyorum.oyüzden foto çekimi normal seviyede ama kamerası full hd ve kaliteli yüksek zoom olan bir makine arayışı içine girdim.araştırmam tz30 ile hx 9v(hatta20v) arasına kadar indi.fiyatlar evet arkadaşlar burda çok geçiriyorlar.yurtdışı daha uygun ama senin dediğin gibi birkaç ay bekleyince zaten fiyatlar daha uygun olacak.ama ben kendimce garantisiz makine alma taraftarı değilim.daha geçen benim olympus arıza yaptı ve servis kapımdan aldı tamir etti gönderdi.süper bir şey.acaba nerde iyi tamirci bulurum kaça yaparlar diye derdin yok.ben bir denizci olarak yurt dışından çok elektronik aldım ve sonrasında başım yandı.o yüzden bazı satış sitelerinde daha yeni alınmış veya hediye gelmiş ve vazgeçilip satışa çıkmış o gibi makineler var.fiyatları gerçekten çok iyi.bakalım biraz daha araştırıcaz.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.