Şimdi Ara

SONY AVR ve MÜZİK SİSTEMLERİ GENEL KONU (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.622
Cevap
40
Favori
109.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben Sony str-dh1080 için https://www.amazon.com.tr/gp/product/B082ZMMGW5/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1
    kullanıyorum oldukça başarılı o rakamlara çıkınca önerdiğim seçeneği inceleyin geriye dönük tam uyumlu mükemmel çözüm.
  • Arkadaşlar Sony str dh 770 avr kullanıyorum, kalibrasyon mikrofonu kullanarak ses ayarı yaptığım zaman ön ve merkez hoparlörleri LARGE olarak ayarlıyor fakat frekans ayarı yapılamıyor large olunca Ayarlar. Kule hoparlör kullanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • system electronıc kullanıcısına yanıt
    Eğer sistemde Sub yoksa yada Avr Sub’ı görmüyorsa önleri full band ayarlar ve tüm bas frekansları kulelere yollar ve de elletmez.

Sizde Sub var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Eğer sistemde Sub yoksa yada Avr Sub’ı görmüyorsa önleri full band ayarlar ve tüm bas frekansları kulelere yollar ve de elletmez.

Sizde Sub var mı?
    Sub var, yamaha nın komple hoparlör seti var, sub aktif. Şimdiye kadar hep kendi yaptığım ayarlarda kullanıyordum, dedim bii değişiklik olsun, kalibrasyon mikrofonu ile ayar yapayım, ama bu ayar doğru mu oldu, yada bu işin doğrusu nasıl bilmiyorum. O yüzden fikir almak istedim.

• quote:

Sizde Sub var mı?
    Hocam aktif subwoofer kullanıyorum, sizce ayarları tekrar değiştireyim mi?

O biraz sizin zevkinize kalmış bir konu.

Bana göre önleri large yapıp tüm frekansları yollayınca ön sahne abartı güçlü oluyor. Bunun sebebi de ön kulelerin büyük ve oturma noktama yakın olması. Belki uzak olsa tam tersi daha çok hoşuma gidebilirdi.

Yani konu tamamen kişinin zevklerine, kullanım alanına ve kullanılan cihazlara göre değişiklik gösteren bir konu. Deneyip hangisi hoşunuza giderse öyle kullanın derim.

Bu arada Sub ve ön hoparlörler neydi?

• quote:

O biraz sizin zevkinize kalmış bir konu.

Bana göre önleri large yapıp tüm frekansları yollayınca ön sahne abartı güçlü oluyor. Bunun sebebi de ön kulelerin büyük ve oturma noktama yakın olması. Belki uzak olsa tam tersi daha çok hoşuma gidebilirdi.

Yani konu tamamen kişinin zevklerine, kullanım alanına ve kullanılan cihazlara göre değişiklik gösteren bir konu. Deneyip hangisi hoşunuza giderse öyle kullanın derim.

Bu arada Sub ve ön hoparlörler neydi?
    Hoparlör seti komple yamaha, modelleri ise subwoofer yst sw215, kuleler ns-45e

Ön kulelerdeki frekans ayarı Sub için olan lfe yada lfe+main ayarı ile aktif olur.

Lfe ve lfe+main arasındaki fark şurada açıklanmış.

https://denon.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/277/~/lfe---modes

• quote:

Ön kulelerdeki frekans ayarı Sub için olan lfe yada lfe+main ayarı ile aktif olur.

Lfe ve lfe+main arasındaki fark şurada açıklanmış.

https://denon.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/277/~/lfe---modes
    Yazıyı okudum, AVR hoparlörleri large seçince hiçbir şekilde ayara izin vermiyor. Ben o yüzden tüm hoparlör takımını small olarak seçtim.

Önler : 60 hz
    Arkalar : 70 hz
    Merkez : 80 hz

Olarak ayarladım. Subwoofer performansı tatmin edici.

Mesafeleri metre ile ölçerek girdim AVR ye.

AVR MARKASI SONY

• Merhaba elimde sony dh790 avr var. Bu üniteyle lg na9640p sistemin hoparlörünü kullanmak istiyorum. Fakat lg deki subwoofer pasif olduğu için sony dh790 nın sub çıkışını kullanamıyorum. Dh790 da surround terminallerin birini subwoofer cıkışı olarak ayar yapma şansımız varmı. Yada bundan farklı nasıl bir yol çizebiliriz.

• Arkadaşlar merhaba , Sony STR-DH790 receiver ve Heco Victa Prime 702 kule hoparlör alarak 14m2 lik odamda müzik dinlemeye başladım.Sadece müzik dinleme amaçlı olduğundan elimde olan 1988 yapımı 6ohm luk empedansa sahip Sony SS-D701 yapımı hoparlörleri de kullanıyorum ,ancak heco nun empedans değeri 4-8 ohm olarak belirtilmiş kataloğunda. Sony avr ise 6-16 ohm empedans değerini desteklemekte.Zamanla bir problem yaşar mıyım? Şimdiden teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: Maham35

Merhaba elimde sony dh790 avr var. Bu üniteyle lg na9640p sistemin hoparlörünü kullanmak istiyorum. Fakat lg deki subwoofer pasif olduğu için sony dh790 nın sub çıkışını kullanamıyorum. Dh790 da surround terminallerin birini subwoofer cıkışı olarak ayar yapma şansımız varmı. Yada bundan farklı nasıl bir yol çizebiliriz.

Sony STR-DH790 siparişi verdim. Parça parça diğer ekipmanlarıda tamamlayacağım.

O zamana kadar Sony DVZ 940 dan kalma hoparlörü kullanabilsem iyi olurdu. Sizinkiyle aynı durumdayım.

• Maham35 kullanıcısına yanıt

İkinci el lojitech falan 5 + 1 sistemleri uygun fiyatlara satıyorlar

Bas unitesinden bulabilirsen kullanabilirsin, veya var olan bir yakınından alıp deneyebilirsin.

Aktif SW olacağı için watt veya ohm değerin önemi yok

Tabii ki üst seviye olmaz ama kötü de olacağını sanmam.

• Maham35 kullanıcısına yanıt
    Yapamazsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

BT kulaklık bağlayabildin mi?
    Cihaz hem alıcı hem de verici görevi yapıyorsa STR DH 790 modeli fiyat düşmüş, 2700 TL, Bugun mailime geldi.
    Ciddi ciddi düşünmeye basladım
    Hali hazırda Eski LG dvd li 1100 watlık sistemi ses sistemi olarak kullanıyorum, Optik kablo ile bağladım.
    Ses gecikmesi olduğu için AVR ye geçme niyetim var.
    https://www.teknosa.com/sony-strdh790-72-dtsx-4k-hdr-3d-hires-av-alici-p-110106029

Alıntıları Göster

Hayır anlamadığım bu artış nereye kadar gidecek. Yoksa şu ürünü aldım almadım derdin de değilim. Yılı dolmadan bin TL'nin üzerinde zam eklenmiş.

• LG HB1100MK ev sinema sistemi hoparlörleri için pasif subwoofer destekleyen ve dolby atmos özellilkli recevier tavsiyesi istiyorum. Sesi hdmi arc ve optical ile alıyorum.

Hoparlörler:

Ön Hoparlörler (Sol/Sağ)
    Tip
    2 yönlü 2 hoparlör
    Maksimum Giriş gücü
    360 W
    Empedans Değeri
    4 Ω
    Giriş Gücü
    180 W

Arka Hoparlörler (Sol/Sağ)
    Tip
    1 yönlü 1 hoparlör
    Maksimum Giriş gücü
    360 W
    Empedans Değeri
    4 Ω
    Giriş Gücü
    180 W

Merkezi hoparlör
    Tip
    2 yönlü 3 hoparlör
    Maksimum Giriş gücü
    360 W
    Empedans Değeri
    4 Ω
    Giriş Gücü
    180 W

Subwoofer ( Pasif )
    Tip
    1 yönlü 1 hoparlör
    Maksimum Giriş gücü
    400 W
    Empedans Değeri
    3 Ω
    Giriş Gücü
    200 W

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurum35 -- 23 Şubat 2021; 12:44:50 >
  • Arkadaşlar ilk kez bir avr aldım
    Açıkçası alalı uzun zaman oldu da ilk kez TV ye bağlayacam
    Sony STR DH 790 out çıkışından TV ye bağladım avr nin görüntüsü var fakat TV yayına gecemiyorum bir türlü lütfen yardımcı olur musunuz

• Yokmu yardım edecek kimse optik kabloyla da sonuç alamadım ne ses var ne de TV yayini

• Konu halledildi

Eskiden olsa hemen yardım edilirdi forumun düştüğü hallere bak

• 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.