Şimdi Ara

SONY AVR ve MÜZİK SİSTEMLERİ GENEL KONU (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.622
Cevap
40
Favori
109.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben varmı yokmu cıhaza bakmadım ama satıcı alırken bu modelde yok ama 820 de var abi diye sattı ama akşam evde bakarım bende merak ettim simdi varsa zarar gelmez yoksada mahsuru yok bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: keyman2

Arkadaşlar aslen avr kalıtesı felan bu noktada pek sorun degıl onemlı olan cıhazın ana zoellıklerı ben yukarıda da belırtım bunlar olmazsa olmazlar degıl zaten artık bır cok alet HDMI lı ve kendısı goruntuyu ıstersenız kendı ıcınde işleyip 1080i-p gibi aktarıyor avr yeterkı ana ozellıklerı ıle sorunsuz çalıssın zaten gırıs sevıyesı bır alet ıcın bu kadar ozellık abartı adam gıbı calıssın gereklı formatları desteklesın teknolojı eksıgı olmasın tamamdır kı 520 gırıs sevıyesı bı alet ıcın bence F/P olarak uçak gibi daha ne olsun ben nerede ıse 1500-2000 tl lık cıhazlar bılıyor hdmı den ses destekmelmıyor veya 3d destegı yok esas bunlara bakmak lazım tabı gonul hersey olsun ıstıyor ama bosouna gırıs sevıyesı ve profosyonel aletler denmıyor bence buna bu kadar takılmayın alet işini ziyadesı ıle yapıyor

Evet, gerçekten fiyatına göre süper bir cihaz. Ben özellikle 4 HDMI girişi olduğu, HD sesleri desteklediği ve fiyatı için bunu tercih ettim. Asıl önemli olan ses kalitesi ise beklentimin üzerinde çıktı.

• quote:

Orijinalden alıntı: hüseyni

quote:

Orijinalden alıntı: Atı Radeon

Herkeze merhabalar.hüseyni kardeş öncelikle hayırlı olsun cihazların.Bende aynı kombinasyonu kurmayı düşünüyorum.Test ettikten sonra burayıda bilgilendirirsen cok iyi olur.

teşekkürler şuan şehjr dışındayım cihazı kurdum daha kullanamadan izne ayrıldım bu benim ilk ev sinema sistemim bu işlerden çok anlamam dolayisiyle benim yapacağım değerlendirme çok sağlıklı olmaz hop set tavsiye edilen kaliteli bir set avr için apt dairesi için yeterli olur diye düşündüm ama yukardaki arkadaşın sorunu umarım bu cihazın kronik sorunu değildir yanlız ben denemiştim böyle bir orunu görmedim ama detaylı kurcalayamadım özellikle bu sorunu
    diğer yandan cihazın üzerinde 1080p upscaling yazıyor

AVR'niz hayırlı olsun, sanırım 520 aldınız. Bendeki cihazda 1080p upscaling yazısını göremedim, nerede yazıyor acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: solestar

quote:

Orijinalden alıntı: keyman2

Arkadaşlar aslen avr kalıtesı felan bu noktada pek sorun degıl onemlı olan cıhazın ana zoellıklerı ben yukarıda da belırtım bunlar olmazsa olmazlar degıl zaten artık bır cok alet HDMI lı ve kendısı goruntuyu ıstersenız kendı ıcınde işleyip 1080i-p gibi aktarıyor avr yeterkı ana ozellıklerı ıle sorunsuz çalıssın zaten gırıs sevıyesı bır alet ıcın bu kadar ozellık abartı adam gıbı calıssın gereklı formatları desteklesın teknolojı eksıgı olmasın tamamdır kı 520 gırıs sevıyesı bı alet ıcın bence F/P olarak uçak gibi daha ne olsun ben nerede ıse 1500-2000 tl lık cıhazlar bılıyor hdmı den ses destekmelmıyor veya 3d destegı yok esas bunlara bakmak lazım tabı gonul hersey olsun ıstıyor ama bosouna gırıs sevıyesı ve profosyonel aletler denmıyor bence buna bu kadar takılmayın alet işini ziyadesı ıle yapıyor

Evet, gerçekten fiyatına göre süper bir cihaz. Ben özellikle 4 HDMI girişi olduğu, HD sesleri desteklediği ve fiyatı için bunu tercih ettim. Asıl önemli olan ses kalitesi ise beklentimin üzerinde çıktı.

Aynen katılıyorum ınanın bose acoustımass 10 ıle cıkartıgı seslerı duysanız başka bir alete gerek duymazsınız çok şaşırtıcı ama fazlası ıle tatmınkar

• kubilay abi valla helal olsun sony en kral reklamı verse bu denli etkili olamazdı bir cihazdan cok memnun olman kafadan 20 avr sattırmıstır heralde bu da senın avr pazarında ki etkını gosterıyo eskaza bırde satısını yapıyo olsaydın heralde 100 tane sattırırdın
    bende sesını dınledım fıyatına gore kıyaslama yaparsak hakıkaten fazlasıyla tatmınkar bır cıhaz bu ıslere cok para dökmek ıstemeyen giriş sevıyesı kullanıcılar ıcın biçilmiş kaftan
  • cihazın üzerinde görmüştüm acaba başka bir yazı mıydı beni şüpeye düşürdünüz ama 1080p yazdığından eminim ben upscaling yazısını görmüştüm ama emin olamadım şimdi
  • Arkadaşlar bu upscaling olayı Sd görüntüyü 1080p yapmak galiba.Ben cihaz bağlıntılarını HD 4870 + HDMI i = AVR + HDMI = TV ye aktarcam benim önüme taş koymaz demi bu upscaling olayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atı Radeon -- 15 Temmuz 2011; 18:12:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakgoz79

kubilay abi valla helal olsun sony en kral reklamı verse bu denli etkili olamazdı bir cihazdan cok memnun olman kafadan 20 avr sattırmıstır heralde bu da senın avr pazarında ki etkını gosterıyo eskaza bırde satısını yapıyo olsaydın heralde 100 tane sattırırdın
    bende sesını dınledım fıyatına gore kıyaslama yaparsak hakıkaten fazlasıyla tatmınkar bır cıhaz bu ıslere cok para dökmek ıstemeyen giriş sevıyesı kullanıcılar ıcın biçilmiş kaftan

Valla sorma aynen ole oldu o kadarki bendeki avr ile ugraşacagıma degiştirytecem ama ellerinde avr yok tarıhde veremıyorlar kendim ettim kendim buldum forumdaşlara faydamız olsun derken kendimize ucundan dokundu

• quote:

cihazın üzerinde görmüştüm acaba başka bir yazı mıydı beni şüpeye düşürdünüz ama 1080p yazdığından eminim ben upscaling yazısını görmüştüm ama emin olamadım şimdi

Teknik özellikler STR-DH520

Aksesuarlarımız modele özeldir ve teknik özellikler ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilir.

Tümünü kapat

Amplifikatör
    Güç Çıkışı (8Ω, 1 kHz, %1 THD)
    100W + 100W
    Amp. sayısı kanal
    7 kanal
    Bi-AMP
    YOK
    Hoparlör Empedans Anahtarı (4 Ohm / 8 Ohm)
    YOK (Yalnızca 8 Ohm)
    DSP
    Falcon1.1
    Sub Woofer X`Over
    17 nokta (40-200Hz)
    Analog Direkt
    VAR
    Hoparlör Seçici
    Wi-Fi®
    Hoparlör Terminali
    Ön (Vidalı) / Diğerleri (İtmeli)
    Gelişmiş Otomatik Ses Düzeyi
    VAR
    Gece Modu
    VAR
    Ses Geliştirici
    YOK
    Girişler / Çıkışlar
    HDMI® Girişi / Çıkışı
    4 / 1
    Dijital Giriş Atama
    VAR
    Komponent Video Girişi
    2
    A/V Girişi: Ön AV dahil
    2
    Komponent Video Çıkışı (Monitör Çıkışı dahil)
    1
    A/V Çıkışı (Monitör Çıkışı dahil)
    1
    Opt. Giriş/Çıkış/TV(CEC) : Ön giriş ve TV (CEC) dahil
    2/VAR
    Koak.
    1
    Analog Ses Girişi (TV CEC dahil)/TV(CEC)
    2/VAR
    Analog Stereo Mini Jak
    1 (Taşınabilir için)
    DMPORT
    YOK
    Kulaklık Çıkışı
    VAR (Altın)
    Analog Ses Çıkışı
    0
    Ön Çıkış
    SW x 1
    Şifre Çözme Biçimi
    LPCM (2CH/5.1CH/7.1CH) HDMI™ üzerinden
    VAR (VAR/VAR/VAR)
    96k/24Bit PCM
    VAR
    Dolby® Digital
    VAR
    Dolby® Digital EX
    VAR
    Dolby® Digital +
    VAR
    Dolby® Dual Mono
    VAR
    Dolby® Prologic
    VAR
    Dolby® Prologic II
    VAR
    Dolby® Pro Logic® Iix / Iiz
    VAR / VAR
    DTS HD MA / DTS HD HR
    VAR/VAR
    Dolby® TrueHD
    VAR
    DTS / DTS-ES (Matrix6.1 / Discrete6.1)
    VAR/VAR
    DTS 96/24 / DTS NEO:6
    VAR/VAR
    Radyo
    RDS
    VAR
    Ön Ayarlı Kanal (FM / AM)
    TTL60 (30/30)
    İstasyon Adı
    VAR
    Otomatik Ayarlama
    VAR
    Doğrudan Ayarlama
    VAR (RM)
    Video Özellikleri
    1080p
    VAR
    1080p/24p
    VAR
    Deep Color
    VAR
    x.v.Color (xvYCC)
    VAR
    A V SYNC (Değişken Sabit)
    VAR (Sabit)
    Örnekleme Frekansı (96kHz 48kHz)
    48kHz
    Sinema Modu Seçici
    VAR
    HDMI Aktarımı
    VAR
    HDMI üzerinden 3D
    VAR
    Ses Dönüş Kanalı
    VAR
    Ses Aracı
    VAR
    A/V SYNC
    VAR (Sabit)
    A/V Senkronizasyon otomatik modu
    YOK
    A/V Senkronizasyon Süresi (msn)
    60 msn
    DCAC (Dijital Sinema Otomatik Kalibrasyonu)
    DCAC (DSP UCOM)
    Bronz
    Mik (STEREO MONO)
    MONO
    Genel
    Güç Gereksinimi
    230V 50/60Hz
    Uzaktan Kumanda
    RM-AAU105
    Uyku Zamanlayıcısı
    VAR
    Pin Jakı
    Nikel
    Otomatik Bekleme Modu
    VAR

• Özellikler STR-DH520

7.1 kanal amplifikatör - Yedi hoparlör için amplifikasyonla çarpıcı dijital sinema surround sesin keyfini çıkarın ve aksiyon filmlerinin etkisini hissedin
    HD ses biçimleri - Dolby® TrueHD ve DTS-HD™ Ana Ses kod çözme biçimleriyle filmlerinizi gerçekçi seslerle izleyin
    Dolby® Pro Logic® IIz - Sol ve sağ ön yüksek hoparlörlerden ses alanına dikey bir yön kazandırır
    4x HDMI® - 1080p HDMI® Aktif Zeka teknolojisi, HD cihazları bağlar ve x.v.Colour, Deep Color ve Blu-ray içeriğini destekler
    HD Dijital Sinema Sesi - Hollywood ses dublaj salonlarında duyulan HD akustikleri yeniden üretmek için Sony Pictures Entertainment ile işbirliği içerisinde geliştirilmiştir
    Gelişmiş Otomatik Ses Düzeyi - Rahat bir dinleme deneyimi için ses düzeyindeki ani değişiklikleri otomatik olarak ayarlar
    3D video desteği - Bir Blu-ray™ oynatıcı/kaydedici veya PlayStation®3 ile 3D uyumlu bir TV'yi bağlayarak 3D ev sinemasının keyfini yaşayın
    Ses Dönüş Kanalı - İlave kablo olmadan alıcıya bağlanan hoparlörlerden TV sesinin tadını çıkarın
    DCAC - Esnek hoparlör yerleşimi ve en iyi ses kalitesi için tek tuşla otomatik ses ayarı
    BRAVIA® Sync - Yalnızca tek bir uzaktan kumanda ile BRAVIA® TV'nizi ve diğer uyumlu ürünleri kullanabilmenizi sağlayan basit, tek tuşla tümleşik kontrol
    RDS tuner - 60 istasyon hafızalı dahili tuner
    Aksesuarlarımız modele özeldir ve teknik özellikler

• quote:

cihazın üzerinde görmüştüm acaba başka bir yazı mıydı beni şüpeye düşürdünüz ama 1080p yazdığından eminim ben upscaling yazısını görmüştüm ama emin olamadım şimdi

Cihazın üzerinde değil de özelliklerinde görmüş olmanız lazım 1080p yazısını. Ama bu, görüntü üstörnekleme(upscaling) özelliğini değil; 1080p görüntüyü AVR aracılığıyla TV'ye aktarabileceğinizi ifade eder
  • evet bu benim sorunun cevapı heral
  • demekki görüntü iyileştirme yapmıyor
    aslında beklememek gerekirdi
    fiyatına göre zaten bir çok özellik mevcut

esasında öğrenmek istediğim elimdeki 1200es'i satıp bunu almak mantıklı mıydı
    çünkü 1200es'de olmayan bir kaç özellik bunda var
    maksat kalite yükseltmek
    eğer ki düşüş olacaksa zaten gerek kalmaz
  • 1200ES'in ses kalitesini bilmediğim için ses konusunda kıyaslama yapamam ama kağıt üzerinde bakınca 520 çok daha güncel ve özellikli görünüyor. 1200ES'in HDMI'dan ses aktaramaması büyük bir eksi. Dolayısıyla 1200ES'de HDMI yok gibi birşey. Ayrıca HD sesleri çözemiyor. 3D yok vs. vs...
    Bence değiştirmeye değer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: solestar

1200ES'in ses kalitesini bilmediğim için ses konusunda kıyaslama yapamam ama kağıt üzerinde bakınca 520 çok daha güncel ve özellikli görünüyor. 1200ES'in HDMI'dan ses aktaramaması büyük bir eksi. Dolayısıyla 1200ES'de HDMI yok gibi birşey. Ayrıca HD sesleri çözemiyor. 3D yok vs. vs...
    Bence değiştirmeye değer.

"Solestar" arkadaşımıza aynen katılıyorum. Ben de STR-DH810 modeli var. Amerikadan geldi. Türkiye'de satılan ikizinden tek farkı bunda radyonun RDS özelliği olmaması. Yani çaldığı frekanstaki radyoya ait bilgiler (Radyonun adı, o anda çalan şarkının adı vs. gibi şeyler...) ekranında çıkmıyor. Cihazdan çok memnunum. STR-DH520 de olmayan birkaç extra özellik var haliyle...

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taskin57 -- 23 Temmuz 2011; 20:52:40 >

• keyman2 arkadaşımıza teşekkür ediyorum bu cihazı almamızda yardımcı olduğu icin
  • quote:

keyman2 arkadaşımıza teşekkür ediyorum bu cihazı almamızda yardımcı olduğu icin

Est umarım memnun kalırsınız hayırlı olsun
  • Beyler iyi akşamlar bende bir adet DH 520 aldım[:) Sarhp eski model hoplarını bağladım subı bağlayamadım farklıydı kablosu Kırmızı siyah tel değildi. Nese Atı 4870 den DTS ses aktaramadım ama uraşıcaz bakalım herkze iyi akşamlar.
  • quote:

Beyler iyi akşamlar bende bir adet DH 520 aldım[:) Sarhp eski model hoplarını bağladım subı bağlayamadım farklıydı kablosu Kırmızı siyah tel değildi. Nese Atı 4870 den DTS ses aktaramadım ama uraşıcaz bakalım herkze iyi akşamlar.

İzlenimleri sabırsızlıkla beklioruz ona göre ! Güle güle kullan !
  • quote:

Beyler iyi akşamlar bende bir adet DH 520 aldım[:) Sarhp eski model hoplarını bağladım subı bağlayamadım farklıydı kablosu Kırmızı siyah tel değildi. Nese Atı 4870 den DTS ses aktaramadım ama uraşıcaz bakalım herkze iyi akşamlar.

Amfiniz hayırlı olsun.

Öncelikle ekran kartları konusunda pek bilgim olmadığını belirteyim. İnternetten bakınca sizdeki ekran kartının özelliklerinde şunlar yazıyor:

“HDMI üzerinden tak ve kullan ses çözümünü etkinlestirerek, AC-3, AAC, DTS, DTS-HD ve Dolby True-HD4 dahil, stereo ve çok kanalli (7.1'e kadar) ses biçimleri destegiyle tümlesik HD ses denetleyicisi”

Demek ki HD sesleri falan destekliyor. Yalnız bu seslerin hepsini çözüp AVR’ye aktarabiliyor mu onu bilemiyorum. Ama bilgisayarın çözmesi çok önemli değil; AVR bu iş için var zaten. Yani sesi AVR’ye aktarabilirsek gerisini AVR halledecek.

Tabi bilgisayar kaynaklı bir işlemden bahsettiğimiz için kullandığınız oynatıcının ve ekran kartı ayarlarının iyice gözden geçirilmesi gerekiyor.
    Mesela bendeki laptop ile(HDMI çıkışlı,DVI değil) amfiye bağlantı yaptığımda ses ayarlarını ve oynatıcı ayarlarını tam ve düzgün bir şekilde yapınca DTS vs. sesleri amfiye aktarıp amfiye çözdürebiliyorum(Bu amfide denemedim ama kesinlikle bu da aynı şeyi yapabilir)

Oynatıcıdan örnek vermem gerekirse; Media Player Classic’de “Filters – ffdshow Audio Decoder – Properties – Output” tan “Pass-through(S/PDIF,HDMI) altındaki ses biçimlerini işaretliyorum, böylece bu ses biçimlerini bilgisayar olduğu gibi amfiye aktarıyor. Tabi tüm bunlardan önce gerekiyorsa ses çıkışı -muhtemelen ekran kartı ayarlarından- Digital Audio olarak ayarlanmalı.

Öte yandan amfinin kullanım klavuzunda “HDMI-DVI dönüştürme kablosu kullanılması önerilmemektedir, ses veya görüntü kaybı olabilir” gibi bir yazı da mevcut.

Amfiden ses çıkışını sadece "amp" olarak ayarlamayı da unutmayın.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.