Şimdi Ara

SONUS FABER lerin ACCUPHASE lerle BULUŞTUKLARI AN (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
683
Cevap
2
Favori
26.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yukarıda bir yerde supra ile ilgili bir yorum okudum.
    Projeksiyon cihazıma 3x2.5 olanı güç kablosu olarak almayı düşünüyorum işe yarar mı?
    Bir yorum rica etsem priz olarak çoklu priz olarak HTS 1000 kullanıyorum.projektörüde HTS 1000e takılı.
    Seste birşey. BEklemiyorumda görüntüde ümitli olayım mı supradan?
    Saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yerleşim temiz olmuş, kablo karmaşası temizlik adına kolaylık bu şekli ile. Sistem çiçek açmış güle güle kullan Atilla abi. Önemli olan malum sorunlarda bir gelişme var mı?
  • aticus3 kullanıcısına yanıt
    2 side güzel, köşeye toplayınca cihazların arası da boşalmış oluyor. Sahne açısından az biraz farkeder sanırım, tabi bu durumda kablo boyları alıp başını gidiyor. Ben yakın zamanda hop. yerlerinde ciddi bir değişim yaptım, benim yerleşimi hatırlarsın duvar önünden alıp sağ tarafa yemek masasının önüne koydum. Bu haliyle arka duvar mesafesi 30-40 cm den 2.50 m ye çıktı, ve hop. arası boşaldı. Yaptığım amfi denemelerinde (Gryphone Diablo dahil) bile bu derece bir fark göremedim, liuto lar resmen ohh çekti :) Evet biliyorum salonda şartları çok zorlayacaktır ama en azından bir dene bence, ses ve sahne nerelere gidiyor görmüş olursun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SertaçS

2 side güzel, köşeye toplayınca cihazların arası da boşalmış oluyor. Sahne açısından az biraz farkeder sanırım, tabi bu durumda kablo boyları alıp başını gidiyor. Ben yakın zamanda hop. yerlerinde ciddi bir değişim yaptım, benim yerleşimi hatırlarsın duvar önünden alıp sağ tarafa yemek masasının önüne koydum. Bu haliyle arka duvar mesafesi 30-40 cm den 2.50 m ye çıktı, ve hop. arası boşaldı. Yaptığım amfi denemelerinde (Gryphone Diablo dahil) bile bu derece bir fark göremedim, liuto lar resmen ohh çekti :) Evet biliyorum salonda şartları çok zorlayacaktır ama en azından bir dene bence, ses ve sahne nerelere gidiyor görmüş olursun.

Sertaç senin sistemini hiç görmedim fotoğrafını paylaşabilir misin?
  • Sistem ayaklandı bu aralar, yeni yerleşim kalıcı görünüyor. Tabi bu durumda liuto lar sinemada front görevinden istifa etmiş olacak, zaten artık sinema ve stereo ayrılmış oluyor. Mecburen sinema için front çözümü ve daha uzun bir hop. kablosu ihtiyacı var. Hatta belki bir de sehpa gerekebilir. Eksikleri toparlayınca tabi ki resim eklerim.
  • mevcut halini görelim Sertaç saklama yahu :) yeni halini sonra paylaşırsın yine :)
  • by@li adını her görüşümde bay Ali yerine bay etli diye okuyorum. Paylaşayım istedim.

• :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Sertaç evet kesinlikle liutoları arka duvarlardan mümkün olduğunca uzak tutmak gerekiyor. Benim ortam maslesef max.50-60 cm. e müsade ediyor. Ben de ne yapıyorum Accuphase in nimetinden faydalanıp tone kontrolünde bir iki kademe basları kısıyorum
    Sen stereo ile sinemayı ayırdın demek iyi yapmışsın. Ama yan duvarlar da olumsuz etki edecektir bu sefer kısa kenara yerleştirdiysen arka duvarlar kadar olmasa da. Baslar için işi kurtarırken sahneyi daraltmış ve sıkıştırmış olma da .
    Sinema için de Jamo bakınıyorsun anlaşılan.

Gryphone Diablo mu dedin sen.
    amfi işinde eli arttırmışsın Sertaç, hadi hayırlısı. Şu amfi işini nihayete erdirirsen yeni yerleşimde de gelip dinlemek isterim sistemini.

• Bir ara deneyebilirsen hanım evde yokken :) kendin duymuş olursun. mekan farklı amfiler farklı, tabi dediğim gibi ciddi gelişme var, mesela dinleti yaparken tam ortaya oturup şu meşhur sweet point i aramıyorum artık Vokaller de çok daha iyi. Diğer konular karışık netleşir inşallah yakında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SertaçS -- 11 Mart 2015; 18:20:41 >
  •  SONUS FABER lerin ACCUPHASE lerle BULUŞTUKLARI AN

Önceki hali, tabi oppo gitti yerine matrix dac geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SertaçS -- 11 Mart 2015; 23:19:56 >
  • Şık bir sostem olmus Sertac
    6 perspexi ne zaman aldin ya hayirli olsun.
    Liutolarda guzel gorunuyor.

Pionun solundaki hangi amfi?

Gule gule kullan.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

SONUS FABER lerin ACCUPHASE lerle BULUŞTUKLARI AN

Önceki hali, tabi oppo gitti yerine matrix dac geldi.

Yakışııır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by@li

Şık bir sostem olmus Sertac

Gule gule kullan.

Hegel h 100 stereo anfiye benziyor üstad

• SertaçS kullanıcısına yanıt
    keyifle dinle Sertaç, yavaş yavaş yükseltmişsin sistemi
  • quote:

Orijinalden alıntı: tema59

quote:

Orijinalden alıntı: by@li

Şık bir sostem olmus Sertac

Gule gule kullan.

Hegel h 100 stereo anfiye benziyor üstad

Evet internetten bakt1m h100 :)
  • Teşekkürler arkadaşlar, ben henüz accuphase ile buluşturamadım Hegel ile idare ediyorum :)
  • Sertaç,
    Hegel kötü mü?
    Bence oldukça iyi ve luitolarla da iyi anlaşır gibi.
    Sistem güzel ... Mekan geniş...
    Keyifli dinletiler.
  • birde ben amfi alabilseydim.
  • Srtaç Bey iyi günlerde keyifle kullanırsınız inşallah.
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.