Şimdi Ara

son günler ve Evden uzakta okumak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam arkadaşlar yaklaşık 1 hafta sonra ki Teog sınavı için hiç çalışmamış birisiyim ve bu son haftayı iyi değerlendirmek istiyorum . Tüm yıl boyunca çalışmamışsan ne faydası olur diye düşünüyorsanız , haklısınız ama yapacak bir şey yok. Ayrıca dersi derste dinleyen bir öğrenciyim ve konuları az da olsa biliyorum . Neden çalışmadığıma anlam veremiyorum ama psikolojik sorunların etkisinin olduğu apaçık ortada. Neyse bu başka bir konu Teog puan hesaplamadan hesapladığıma göre yaklaşık puanım 405 civarlarında (500 üzerinden).Biraz zorlarsam 420'ye kadar da çıkabilir. Eski yıllardaki notlarım çok iyi bu sene bozdum biraz . Sizden istediğim ise bana bu 3-4 gün içinde nasıl hareket etmem gerektiği hakkında bilgi vermeniz. Süper olsun demiyorum zaten açıkladığım gibi konuları biliyorum ama test çözmedim hemde hiç . Bulunduğum bölgede en yüksek lisenin taban puanının 320 puan olmasıyla kafamın iyice karıştığı bu günlerde yardımda bulunacaklara çok teşekkür ediyorum . Aslında şu anda elinizden gelenin en iyisini yapsanız bile,yapsam bile , faydasının dokunacağını sanmıyorum. Eğer varsa güzel bir taktik verebilirsiniz yoksa yapacak bir şey yok . Asıl bu konuyu açmamın sebebi bulunduğum bölgedeki lise bahsettiğim gibi taban puanı düşük . Ama sınıfça geziye gittiğimizde beğenmiştim orayı . Yani çok da fena değil . Ama gidebileceğim yerde (Van ) Türk telekom fen lisesi var ve puanı 445 civarında. Bu liseyi en üst çıta olarak belirledim çünkü gidemeyeceğim ama ondan bir tık düşük olan Erçiş fen lisesi 415 puan istiyor . Oraya belki gidebilirim biraz azimle. Ondan da bir tık düşük olan Milli piyango yada yeni ismiyle Mesut Özata Anadolu lisesi 373 puanı taban puan olarak belirlemiş . Ve duyduklarıma göre güzel bir lise. Puanım da yettiğine göre buraya gidebilirim . Eğer orayı da elersem diğer liseler bulunduğum bölgede ki liseden farksız. Yani ya Türk telekom ya Erciş Fen ya mesut özata ya da İsmet alkan anadolu lisesi ( Bulunduğum bölgedeki en iyi lise ) . Türk telekom imkansız gibi ama diğerleri yüksek ihtimalle gidebileceğim liseler. Her şey yolunda ama bir sorun var ki 3 liseyi elememe sebep olacak boyutta.
    Daha önce hiç 1-2 aydan daha fazla evden uzaklaşmadım . gideceğim liseler nasıl ? uyum sağlayabilir miyim? bunları bilmiyorum . Bu nedenle bulunduğum bölgede ki lise en cazip olanı . Aslında konuyu lise bölümüne açacaktım ama bölüm bulamadım . Bu sorunları çözmeme yardımcı olan kişi belki de hayatımı daha yaşanılabilir hale getirecek . Kafam karışık . Akabinde bulunduğum bölgedeki liseyi rahatlıkla kazanacağımdan kendimi hiç kasmıyorum. Bu gün ya da yarın cevap gelmez ise büyük ihtimal seçimim evden uzaklaşmamak olacak . keşke iyi çalışsaydım ve direk Türk Telekom Fen lisesine gitseydim . O zaman kafam daha rahat olurdu.

Cevaplar için tekrar tekrar teşekkürler sınavda da başarılar herkese.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black.Eagle7 -- 20 Nisan 2014; 18:17:29 >

• Ayrıca Van'da akrabalarım var ama onlarda kalmak istemiyorum . Yaşlı insanlar olduklarından biraz zor olur . Arada bir giderim felan .
  • Nerede oturduğunu tam anlıyamadım.Hem bulunduğum bölgedeki en iyi lise Van fen lisesi diyorsun hemde Van'da kalmak istemiyorum diyorsun.Her neyse şu son 8 günde ilk sınavda çıkan konularla uğraşma derim.Çünkü çok az soru çıkacak (3-4 soru gibi).Hiç konularla uğraşmadım, sadece dersi derste dinledim. yazmışsın.Bence en iyi anladığın konuyla ilgili testler çöz ve pekiştir bence.Zorlandığın konularda ise not çıkarmanı tavsiye ederim.Çünkü şu son haftada zorlandığın konuları anlaman ve pekiştirmen için çok vakit yok.Ha birde biliyorsundur Türkçe Matematik Fen 'e daha çok ağırlık vemreni tavsiye ederim.Çünkü puanı yüksek bunların.
  • TR ,İnkılap , Din gibi derslere daha az ağırlık vermeni düşünüyorum.TR dersinde fiilimsi cümlede çatı öğeler gibi konulara çalışman gerektiğini düşünüyorum. Geri kalan yorumlama soruları olacaktır. (paragrafta anlam,cümlede anlam vs.) Sayısala biraz ağırlık vererek başarıcağına inanıyorum. (8 günde istersen o bahsettiğin fen lisesine bile gidersin moral bozma kendini motive et ve çalış) okula şahsen gitmeni önermem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alihan0381

Nerede oturduğunu tam anlıyamadım.Hem bulunduğum bölgedeki en iyi lise Van fen lisesi diyorsun hemde Van'da kalmak istemiyorum diyorsun.Her neyse şu son 8 günde ilk sınavda çıkan konularla uğraşma derim.Çünkü çok az soru çıkacak (3-4 soru gibi).Hiç konularla uğraşmadım, sadece dersi derste dinledim. yazmışsın.Bence en iyi anladığın konuyla ilgili testler çöz ve pekiştir bence.Zorlandığın konularda ise not çıkarmanı tavsiye ederim.Çünkü şu son haftada zorlandığın konuları anlaman ve pekiştirmen için çok vakit yok.Ha birde biliyorsundur Türkçe Matematik Fen 'e daha çok ağırlık vemreni tavsiye ederim.Çünkü puanı yüksek bunların.

İyi okumamışsın sanırım . Bulunduğum bölgedeki en iyi lise İsmet alkan anadolu lisesi. Hakkari/yüksekovadayım . Van ise gidebileceğim yer. Sözel derslerde denemelerde 17-18 doğru yapıyorum genellikle. Fen'de de iyiyim ama Matematikte çok boşladım . Herhalde önyargılı davrandığım içindir. Teşekkürler .

• grkmsntrk kullanıcısına yanıt
    ''Okula şahsen gitmeni önermem'' demişsin , anlayamadım hangisine ? sözel derslerde iyiyim fenden test çözmeyi düşünüyorum son günlerde. Motive konusunda iyiyim zaten rahat birisiyimdir Sadece öğretmen baskısı yoksa ben İsmet alkan Anadolu lisesinden çıkıpta istediğim üniversiteye girebileceğimi düşünüyorum . Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black.Eagle7

quote:

Orijinalden alıntı: alihan0381

Nerede oturduğunu tam anlıyamadım.Hem bulunduğum bölgedeki en iyi lise Van fen lisesi diyorsun hemde Van'da kalmak istemiyorum diyorsun.Her neyse şu son 8 günde ilk sınavda çıkan konularla uğraşma derim.Çünkü çok az soru çıkacak (3-4 soru gibi).Hiç konularla uğraşmadım, sadece dersi derste dinledim. yazmışsın.Bence en iyi anladığın konuyla ilgili testler çöz ve pekiştir bence.Zorlandığın konularda ise not çıkarmanı tavsiye ederim.Çünkü şu son haftada zorlandığın konuları anlaman ve pekiştirmen için çok vakit yok.Ha birde biliyorsundur Türkçe Matematik Fen 'e daha çok ağırlık vemreni tavsiye ederim.Çünkü puanı yüksek bunların.

İyi okumamışsın sanırım . Bulunduğum bölgedeki en iyi lise İsmet alkan anadolu lisesi. Hakkari/yüksekovadayım . Van ise gidebileceğim yer. Sözel derslerde denemelerde 17-18 doğru yapıyorum genellikle. Fen'de de iyiyim ama Matematikte çok boşladım . Herhalde önyargılı davrandığım içindir. Teşekkürler .

sıl bu konuyu açmamın sebebi bulunduğum bölgedeki lise bahsettiğim gibi taban puanı düşük . Ama sınıfça geziye gittiğimizde beğenmiştim orayı . Yani çok da fena değil . Ama gidebileceğim yerde (Van ) Türk telekom fen lisesi var ve puanı 445 civarında. Bu liseyi en üst çıta olarak belirledim çünkü gidemeyeceğim ama ondan bir tık düşük olan Erçiş fen lisesi 415 puan istiyor . Bu cümlenden Van'da oturduğun anlamını çıkardım :).Bulunduğun bölge itibariyle çok şanslısın.Hakkari veya Van Fen Lisesi buradaki (Kayseri) bir anadolu lisesine eş değer.Ama yinede çok rahat olmanı tavsiye etmem. Matematikten not çıkarıp az da olsa test çözmeni tavsiye ederim.Gerçi sana bu tavsiyeleri veriyorum ama benim ki nasıl geçecek bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alihan0381 -- 22 Nisan 2014; 19:07:35 >

• quote:

''Okula şahsen gitmeni önermem'' demişsin , anlayamadım hangisine ? sözel derslerde iyiyim fenden test çözmeyi düşünüyorum son günlerde. Motive konusunda iyiyim zaten rahat birisiyimdir Sadece öğretmen baskısı yoksa ben İsmet alkan Anadolu lisesinden çıkıpta istediğim üniversiteye girebileceğimi düşünüyorum . Teşekkürler.

Şuan eğitim gördüğün okuldan bahsetmiştim. Okula gidiceğine eve kapanıp teste aban anlamında söylemiştim.
  • alihan0381 A kullanıcısına yanıt
    Fena abancaklar bize.
  • grkmsntrk kullanıcısına yanıt
    Az zaman kaldı zaten . 23 nisan sebebiyle gitmedim 2 gün . Yarın da gitmicem .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black.Eagle7 -- 24 Nisan 2014; 9:54:06 >
  • quote:

Dostum aynı durumdayız. Son 3 gün ve ben hala çalışmaya başlamadım, kulağa şaka gibi geliyor değil mi 1.dönem puanım 417'ydi. Şimdikini de 410 üzeri yapmaya çalışacağım. Sınavlardan çalışmadan, son gün çalışarak veya az çalışarak yüksek notlar alan biriyim, sallayıp tutturma kapasitem de (sadece matematikte sallayacağım) yüksek, biraz altyapım var. Tek dayanak noktalarım bunlar. Son 3 günümü tahmini olarak % 70 fen,% 10 matematik,%12 sosyal,%6 türkçe,%2 din çalışmayı düşünüyorum. İnşallah hedeflerimizi gerçekleştiririz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C Sandoz -- 24 Nisan 2014; 23:03:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ortaokullu

quote:

Dostum aynı durumdayız. Son 3 gün ve ben hala çalışmaya başlamadım, kulağa şaka gibi geliyor değil mi 1.dönem puanım 417'ydi. Şimdikini de 410 üzeri yapmaya çalışacağım. Sınavlardan çalışmadan, son gün çalışarak veya az çalışarak yüksek notlar alan biriyim, sallayıp tutturma kapasitem de (sadece matematikte sallayacağım) yüksek, biraz altyapım var. Tek dayanak noktalarım bunlar. Son 3 günümü tahmini olarak % 70 fen,% 10 matematik,%12 sosyal,%6 türkçe,%2 din çalışmayı düşünüyorum. İnşallah hedeflerimizi gerçekleştiririz.

ben ise %90 mat çalışacağım son günlerde gençler . denemelerde matematikten 9 net çıkardım en son. türkçe 1 y fen 3 y sosyal full ingilizce 2 y din 1y sadece matematikte problemim var

• Ben fen testi çözüyorum 2 gündür. Bugün de sosyal çözücem . Yarın ing,türkçe,din, karışık bir şeyler yapıcam . Diğer gün stres olmasın diye salıcam biraz kendimi . Ben istediğim yere gidemiyorum çünkü istediğim bir yer yok .
  • Beyler çok fena hasta oldum. Salya sümük evde yatıyorum. Mazeret sınavına girmek için rapor almak istemiyorum, hastalığı hemen bugün içerisinde geçirmek için ne yapabilirim? Nane-limon ve soğuk algınlığı hapı içtim. Daha da kötüyüm acilen yardım edin

• Çok zararlı ama antibiyotik al.
  • Toplam kaç net beyler ?
  • 120

• 100
    tebrikler kardeşim.
  • Sağ ol kardeşim

• 110.(Yanlış doğruyu götürmeden 110 )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alihan0381 -- 11 Mayıs 2014; 21:11:35 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.