Şimdi Ara

Sokak kedisini sahiplendim.. Kedisi olanlar gelebilir mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sabah okuldan gelirken evin karsisinda gördüm seveyimndiye yaklastım. Kacmayınca bende eve aldım.. Kac saatir yanımda. alıstı bana hatta bir ara kucagımda kafasını kaşırken uyuyakaldı :) evde haslama tavuk vardı.. Suyuna ekmek parcalayıp verdim birazda tavuklarından. Bayıldı yaramaz :)

Neyse iste.. Soracagım soru şu ;
    1) aşı gerekli midir?
    2) sokak kedisi oldugu icin biraz isli yıkamaya gerek varmı?
    3) kapalı kocaman balkon var orada duruyor suanda. Genisce bir legene normal toprak doldurdum. Masallah zeki hayvan hemen gidiyor çişi geldigi zaman topraga yapıyor :) burası kaloriferli degil sizce üsürmü kedi yer fayans 1 tane paspas var onun üstünde yatıyor.. Yerini degistirmeye gerek varmı

Yarın sabah sslerini eklerim konuya :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Donanımhaber psm -- 13 Şubat 2014; 20:52:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kediler sıcağı sever , üşüyebilir

aşı hem onun için hem sizin için gerekli olabilir

tabi bunların hepsi evde mi bakıcağınıza bağlı, dışarı çıkıcak mı hiç?

bir veterinere danışmalısın güvendiğin
  • kedidir o kedi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kediyi eve hapsetmem herhalde.. Dışarı cikar gelir dolasır.. Altına kalın bir örtü götürecegim birazdan icime sinmedi. Yıkama konusuna ne diyorsunuz?

• yıkama hasta olabilir küçük olduğu için, kedi her türlü kendini temizler, zaten evde temiz ortamda bir süre kalınca temizlenir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2D6B32B7D -- 13 Şubat 2014; 21:03:28 >
  • Asi yaptiirsan hem onun hemde kendi sagligin icin iyi olur.

Kendini yalayarak temizlemiyorsa yikamalisin ama sonradan hep yikamak zorunda kalirsin yikanikca kendini yalamayi birakir.

Legene silikon kum alabilirsin orayada yapar onuda pislendiginde temizlersin. Cok soguk bir yer degilse usuyecegini dusunmuyorum.

Umarim tuylerinden ya da baska bir seyinden bikip geri sokaga atmazsiniz. Eve aldiginiz icinde tebrik ediyorum. Allah kolayliklar versin :)

• Kedi kendisini senden daha iyi temizler. Buna emin olabilirsin, sen yıkama. Hele kediyi baktığın yer dediğin gibi bir ortamsa sakın yıkama, bu soğuk havada hayvan hasta olur hatta ölebilir.

O karnının doyduğuna, güvende olduğuna emin olduktan sonra kendisini temizleyecektir zaten.
    Bence kediye kartondan yada tahtadan bir kutu yap. İçine yumuşak ve sıcak tutucu şeyler koy. İçine sünger kaplayabilirsin mesela, ben yaptım soğuk havayı baya engelliyor. Kutunun ön tarafını da mümkünse çok açık bırakma. Girebileceği kadar bir delik yeter ona. Yoksa pek işe yaramaz kutu.

Tuvaletini yaptığı toprağı da ara sıra değiştirsen iyi edersin bence.

Aşı yaptırmanı öneririm ayrıca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Madsabial

Sabah okuldan gelirken evin karsisinda gördüm seveyimndiye yaklastım. Kacmayınca bende eve aldım.. Kac saatir yanımda. alıstı bana hatta bir ara kucagımda kafasını kaşırken uyuyakaldı :) evde haslama tavuk vardı.. Suyuna ekmek parcalayıp verdim birazda tavuklarından. Bayıldı yaramaz :)

Neyse iste.. Soracagım soru şu ;
    1) aşı gerekli midir?
    3) kapalı kocaman balkon var orada duruyor suanda. Genisce bir legene normal toprak doldurdum. Masallah zeki hayvan hemen gidiyor çişi geldigi zaman topraga yapıyor :) burası kaloriferli degil sizce üsürmü kedi yer fayans 1 tane paspas var onun üstünde yatıyor.. Yerini degistirmeye gerek varmı

Yarın sabah sslerini eklerim konuya :)

kardeşim konudaki bütün yorumları okumadım ama hepsi doğru değil söylenilenlerin..

öncelikle kedinin aşısını yaptırman lazım iç dış parazit aşıları, pire aşıları ve diğer hastalıklar için olan aşılar.

eğer bu aşıları yaptırıp kedine 1 ay iyi bakarsan yatağına alıp beraber uyuyabilirsin. eğer kedin bitkin düşmüşse ona sarmısaklı kedi vitamini verebilirsin veterinerlerde vardır.

kedinin yaşını bilmiyorum ama söylersen iyi olur tahminen, kedini kesinlikle yıkamalısın ayrıca. güzelce el sabunu kullanarak yıka ama. şampuan ve sıvı el sabunu kesinlikle kullanma. hacı şakir vs. sabunları kullan aslında onlarda kullanılmamlı ama şimdi sen kedi şampuanı bulamazsın heralde.

yerini değiştirip delinmiş bi koliye koyabilirsin.

ayrıca toprak kullanma sakın en kısa zamanda eğer kediyi besleme niyetin varsa mama ve kedi kumu al. ama sakın gidip petshopdan alma internetten al ben 10 kilosunu 20 tlye alıyorum 2 aydan fazla gidiyor. petshoplarda 3 kilosu 12 tl.

mamayıda sakın petshopdan açık alma market maması tercih etme aşırı şekilde domuz eti bulunur onlarda ve tuz oranı yüksektir. kedin böbrek hastası olur uzun vadede ve çok kilo alır

benim şuan 2 kedim var ve 2 sinide gece yastığa koyup uyuyorum sabah birisi kapıyı açmaya çalışırken biriside benim ayaklarıma dokunup uyanmamı bekliyor :)

• Aşı konusunu ciddiye alacagım saolun :)
    Kedi şimdi bile cok cana yakın kucağıma atlıyor yanına gidince kafasını surtuyor karbıma kasıyorum bende :) sokak kedisi oldugu icin cevre evlerin bahcelerinde normal kuma alıskındır diye bende cok önemsemedim normal kum doldurdum bir zararı olur mu..

Diger yorum yazan arkadaslarada cok tesekkurler

Yıkayıp yıkamama konusunda kararsızım bir sure daha bekleyecegim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Donanımhaber psm -- 13 Şubat 2014; 21:20:11 >
  • Bir Can Aksoy vakası mı ya.
  • Dostum bende kedimi sokaktan bulmustum.Bir kere yıka derim.Bizimkinden bildiğin siyah pislik akmıştı

• 10 yaşında kedim var artık her hareketinden ne istediğini anlıyorum.

hocam tek diyeceğim şey dikkat et etrafa koku bırakabiliyolar karşı cinsleri çağırmak için biz bu sebeple kedimizi kısırlaştırmak zorunda kaldık.
  • 1)veterinere goturup evde bakilacak hale getirir misin dersin herseyi halleder. Yikama. Kediler yikanmaz.
    2)lutfen bakmayacaksan, alip bakip bakip sikilip disari atacaksan, alma. Kedi oyumcak degil ve rahat yasama alisinca disarida olur. Tabi bir de psikolojik yonu var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aşı önemli tabi ama ben kısırlaştırmanı da öneririm hem kedinin sağlığı hemde senin açından yararlı. üreme döneminde erkekse sağa sola idrarını boşaltır evden kaçar dişiyse acayip rahatsız edici sesler çıkarır apartman dairesiyse komşuların hoşgörü göstermeyeceğine emin olabilirsin. ayrıca.kısırlaştırdığın zaman dışarı çıkmakta istemeyecektir ki en iyisi o zaten hem dışarda onlarca tehlike var hemde eve gir çık yapması hijyen açısından iyi olmaz.

• Karma aşı,iç ve dış parazit aşıları yaptır.12 aylıkken kuduz yapılır.
    Yavru olduğu için durduğu yerin soğuk geçirmemesine dikkat edin.
    Ayrıca kesinlikle kılçık ve tavuk kemiği vermeyin.
    Hatta size aşı tablosunuda atayım hastanemizde olan.Kafanıza takılan bişey olursa sorabilirsin.
    4.sınıf Vet.Hek adayıyım.

Sokak kedisini sahiplendim..  Kedisi olanlar gelebilir mi

• Hayırlı olsun ilk olarak, yerinde olsam sık sık dışarıda gezdirir koştururdum çünkü tamamen eve bağlı kalırsa ileride dışarı salamassın yaşayamaz durumun varsa aşılarını yaptır derim inşaalah mutlu mesut büyütürsün hayvanı kolay gelsin
  • üşüyebilir. aşı lazım iç,dış parazit, kuduz vs.. kışın yıkarsan hastalanabiir.

eğer işlek yerde oturuyorsanız sakın olaki hayvanı dışarı salma.
  • Selamın Aleyküm genç!

Ben AddNun Oaktar, çağırmışsın; kırmayalım kardeşimizi dedik.

Kedileri benden sor (pm'den tabii)...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABABA2307 -- 13 Şubat 2014; 22:22:15 >
  • 1) aşı gerekli midir?

1.EVET
    2.HAYIR
    3.ÜŞÜR
    edir:başka sorun varsa sorabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet: -- 13 Şubat 2014; 22:24:36 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.