Şimdi Ara

Şok: Lenovo, Google'ın telefon birimi Motorola'yı satın alıyor (Kesinleşti) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
1.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

• Yok artik..

ulan Google niye nexus u motorola ile devam etturmedin hala anlamiyorum.

• lenovo telefonlar trye gelirse süper olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: aceleciburak

bir çok kişi Türkiye neden almadı yakarışında bulunmuş. Türkiye de de böyle satın almalar olmalı fln o zaman teklif edin Koç a satın alsın yada Zorlu grubuna ...

Arkadaş biz Ordu Malı OTOKAR dan bile anca verim aldık ki İETT nin otobüsleri şuan KENT ve KARSAN dan çıkıyor ... yıllardır diyordum OTOKAR dan faydalandığımız zaman bişiler olur diye 2010 ortalarında başladı bu durum ...

Ayrıca bizde niye böyle satın almalar olmuyor diyenlere senin ülkendeki doları yükseltip faiz arttırmanı sağlayan sonra doları tekrar yükselten bir yapı var ... birinin cepleri yine dolar ...

Sen Cumhuriyetin 90 yıldır bekçiliği yapıyorsun ama Teknolojik yada bilimsel bir gelişme için kafa yormadıkça bu ülkeden bir halt olmaz

Mustafa Kemal'in Askeriyim deyip Mustafa Kemal'in özellikle vurguladığı medeniyetten uzaklaşıp Modernleşmeyi İdeolojiyi korumayı adadığımızdan bu ülkede bişi olmaz ...

Biz başka bu devletin kurucusunu kafamızda tek ve ulu kişi olarak görmüşüz ve şeklen koruyuculuk yapıyoruz muhtevası ve öğütledikleri hiö umrumuzda değil ...

bir çok kişi bu yazıdan sonra siyasal ve ideolojik yaklaştın diyebilir. ODTÜ de ki vatandaş Hükümete sokacak laf arayacağına yada GEZİ deki güruh Bilimsel ve Teknolojik fikir üretmeye yorsa kafasını bu ülke uçar gider ...

Şeklen Cumhuriyet olan ama kapalı rejim olan İRAN ı gördük adamlar herşeyi yapma derdinde ve bu olay yüzünden Amerika baskıyı kaldırdı çünkü kontrol altında tutmak gerekirdi yakınlaşarak

şeklen ve yasa ile ''ŞERİAT'' yani Yaratıcının yasalarını devlet yönetmek için kullanırız diye İSRAil ise Bilimsel ve Teknolojik gelişmelerde en üst sırada İNTEL in kaç fabrikası var XBOX kinect kontrolcüleri ARM şirketi DARPA nin bi kısım mühendisleri

fazla uzatmadan demek istediklerim belli bu ülkenin kurucusu ve bu ülkeyi ilerletmek için görevlendirilen bir Lider ve bir Askeri deha var Mustafa Kemal ama biz onun sadece Laiklik ve çağdaşlık hedeflerini ters anlayıp klavuz etmişiz Bilimsellik ve Teknolojik gelişme olmadan kimse Bana ben Çağdaşım ben Mustafa Kemal in gençlerinden biriyim demesin ...

Forum Moderatörlerine açıkmesaj : bu ülkede doğrular herzaman silindi ... Doğru görüyorsanız silebilirsiniz ...

Odtudeki vatandasin ne sucu var? Veya geziye katilanlarin? Boyle yonetilen bir ulkede nasil bilim ciksin? Once adamakilli bir hukumet gelecek sonra bu ortamda anca gelismeler olabilir. O grup da bu hukumeti elestiriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• aceleciburak A kullanıcısına yanıt
    senin bakanın çıkıp bizden mucit çıkmaz anca ara eleman çıkar diyor. sen gidip gezicileri ve ülkenin en teknolojiye yatkın üniversitesini suçluyorsun.
  • lenovo'nın en büyük hatası intel ile yol almasıdır intel ile imza attığı her üründe kusur çıkıyor ama kasa kalitesinin üstüne tanımam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 30 Ocak 2014; 16:35:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayakkabıkutusu2

quote:

Orijinalden alıntı: Johnny Sins

Aslında haber gayet güzel. Ama dikkatimi çeken şu görseldeki telefon oldu. Gerçi resmi bir model açıklandıgında konusulsa iyi olur, ama o ön ekranda lenovo yazısı niye? Üreticilerin en büyük hatası bu. Onun yerine telefonun çerçevesini incelt ekrandan kazan, daha iyi kullan, hem şık bir tasarım gerçekleşmiş olur. Zaten telefonun arkası on numara.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-lenova-k900-acil-satlik-151986787/detay

Bu ürünlerin Türkiye'ye girişi var mı ? Hiç görmedim.

• Hürriyete göre satış gerçekleşmiş

http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/25696461.asp
  • O kadar Laptop satan Lenovo ülkemizde neden hala telefon satmıyor acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lenovo ideapad kullanıyorum ve cidden güzel bilgisayar. 1300e falan almistim 2 sene oldu hala catir catir kullanıyorum. Hicbi sikinti da yasatmadi bana şimdiye dek.

Telefonlarini da görmek güzel olacak.

• quote:

Google ise Motorola'yı (daha doğrusu Motorola Mobility'yi) Ağustos 2011'de 12,5 milyar dolara satın almıştı. Google'ın bu hamlesinin, Motorola Mobility'nin sahip olduğu güçlü patent portföyünden faydalanmak için yaptığı iddia edilmişti. Motorola Mobility, Google tarafından satın alındığı zaman, koruma altına alınan 17500 adet patent ile onay bekleyen yaklaşık 7000 patente sahipti; ancak satın alımda bu patentlerden 10000 tanesinin imtiyaz hakkı Google'a verilmişti.

...
    Google'ın resmi açıklamasına göre Lenovo, Motorola Mobility'yi toplamda 2,91 milyar dolara satın aldı. Satın alım 2000 adet patent ile Motorola Mobility'nin sahip olduğu marka ve ticari haklarını kapsarken; satın alım ücretinin 660 milyon doları nakit, 750 milyon doları Lenovo'nın adi pay senetleri ile peşin ödenecekken, geri kalan yaklaşık 1,5 milyar dolar ise üç yıllık taahhüt ile ödenecek.

nasıl yani google motorola'yı 2 sene işletip 10 milyar dolara yakın zararla mı satmış? kaynak araştırmadım ama bana çok çok saçma geldi bu.google gibi bir firma motorolayı bu kadar zarar etmek için almış olamaz.bence rakamlarda hata var.

• Bu siteyi sanki iş adamları takip ediyor. kimin umrunda kimin hangi şirketi satın aldığı. Business haber mi burası?

• Yurt dışı cihazları.

Yalnız bu fiyatı biraz fazla abartmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: aceleciburak

bir çok kişi Türkiye neden almadı yakarışında bulunmuş. Türkiye de de böyle satın almalar olmalı fln o zaman teklif edin Koç a satın alsın yada Zorlu grubuna ...

Arkadaş biz Ordu Malı OTOKAR dan bile anca verim aldık ki İETT nin otobüsleri şuan KENT ve KARSAN dan çıkıyor ... yıllardır diyordum OTOKAR dan faydalandığımız zaman bişiler olur diye 2010 ortalarında başladı bu durum ...

Ayrıca bizde niye böyle satın almalar olmuyor diyenlere senin ülkendeki doları yükseltip faiz arttırmanı sağlayan sonra doları tekrar yükselten bir yapı var ... birinin cepleri yine dolar ...

Sen Cumhuriyetin 90 yıldır bekçiliği yapıyorsun ama Teknolojik yada bilimsel bir gelişme için kafa yormadıkça bu ülkeden bir halt olmaz

Mustafa Kemal'in Askeriyim deyip Mustafa Kemal'in özellikle vurguladığı medeniyetten uzaklaşıp Modernleşmeyi İdeolojiyi korumayı adadığımızdan bu ülkede bişi olmaz ...

Biz başka bu devletin kurucusunu kafamızda tek ve ulu kişi olarak görmüşüz ve şeklen koruyuculuk yapıyoruz muhtevası ve öğütledikleri hiö umrumuzda değil ...

bir çok kişi bu yazıdan sonra siyasal ve ideolojik yaklaştın diyebilir. ODTÜ de ki vatandaş Hükümete sokacak laf arayacağına yada GEZİ deki güruh Bilimsel ve Teknolojik fikir üretmeye yorsa kafasını bu ülke uçar gider ...

Şeklen Cumhuriyet olan ama kapalı rejim olan İRAN ı gördük adamlar herşeyi yapma derdinde ve bu olay yüzünden Amerika baskıyı kaldırdı çünkü kontrol altında tutmak gerekirdi yakınlaşarak

şeklen ve yasa ile ''ŞERİAT'' yani Yaratıcının yasalarını devlet yönetmek için kullanırız diye İSRAil ise Bilimsel ve Teknolojik gelişmelerde en üst sırada İNTEL in kaç fabrikası var XBOX kinect kontrolcüleri ARM şirketi DARPA nin bi kısım mühendisleri

fazla uzatmadan demek istediklerim belli bu ülkenin kurucusu ve bu ülkeyi ilerletmek için görevlendirilen bir Lider ve bir Askeri deha var Mustafa Kemal ama biz onun sadece Laiklik ve çağdaşlık hedeflerini ters anlayıp klavuz etmişiz Bilimsellik ve Teknolojik gelişme olmadan kimse Bana ben Çağdaşım ben Mustafa Kemal in gençlerinden biriyim demesin ...

Forum Moderatörlerine açıkmesaj : bu ülkede doğrular herzaman silindi ... Doğru görüyorsanız silebilirsiniz ...

Gaz kapsüllerini havaya ya da yere atacağına düşmanına davranır gibi millete nişanlayıp gözlerini çıkaran kişiler varken siz ortaya demokratik bir tepki koyan insanlara güruh diyorsunuz. ÇÖP yorum diye buna derim.

• Bazen böyle haberleri okurken kendimi çok kurumsal ve çok işadamı gibi hissediyorum. Sonra ne alakası var deyip kapatıyorum.

• fthkn F kullanıcısına yanıt

• Yılların Motorolası da çekik gözlülerin eline gitti. Küçümseme anlamında demiyorum bu lafı adamlar akıllı arkadaş. Ama Motorola nın bendeki yeri ayrıdır. Yılar önce tuğla gibi telefon kullanırken Motorola nın ürettiği v3 model telefon piyasaya çıkınca tasarım ve inceliği herkesi hayran bırakmıştı. Teknolojinin son noktası ve inanılmaz şık bir cihazdı. o yıllarda aldığım bir adet gri v3 ve 5-6 yıl kadar önce sıfır bir şekilde bulup ta aldığım siyah v3 benim koleksiyonumda ayrı bir yere sahiptir:) Neyse fazla uzattım. İşin bir diğer tarafı da Motorola Türkiye de pek tutulmadı hiç bir zaman. Şu anda da çok güzel tepe modelleri var. Ve samsung gibi firmaların ürünlerinden kat kat iyi. Demek ki şirkette yanlış yönetim olunca bir daha kolay kolay doğrulamıyor. Hayır bir de anlamadığım dalga şu : lenevo satın aldı almasına ama yaptıkları açıklamaya göre kendi modellerine ağırlık vereceklermiş. Motorola modellerini ülkemize getirmeyi şu an için düşünmüyorlarmış. İlginç. Neden aldın o zaman:) Bu arada lonovo nun en pahalı iki model telefonuna şöyle bir göz attım dokundum. Modelleri tam aklımda değil. Cidden sağlam cihaz olmuşlar. Zaten Lenovo nun leptopları bir ayrı dünyadır.

• lenovo bi git ya! bir türlü sevemedim şimdi motorolayı mahvedecekler.google'dayken moto x g nexus 6 felan güzeldi...
  • Pazar hareketlenir böylece.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.