Şimdi Ara

Small Basic Kullananlar. (Toplanalım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Small Basic (MS) Kullanan Umarım bir tek ben değilimdir koca forumda ?
    iyi kötü birşeyler yapabiliyorum. Yardım edebildiğim yerde yardım ederim yardımcı olacak varsa soruda sorarım tabi

• SmallBasic ne bilmiyorum ama zamanında QBasic kullanmışlığım vardır. Onun gibi bir basic türevi olsa gerek değil mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ardunyocu kullanıcısına yanıt
    Daha Güncel Bir Basic. Daha 17 Yaşıdayım :P
    Benzerlkleri yada farklılıkları olabilir. Bir Fikrm Yok.
  • Kardes smallbasic ile yapacagin pek bir sey olmaz. En fazla basit hesap makinesi yazabilirsin. 12 yasindayken C# a gectim. Su an 14 yasindayim ve 3 - 4 tane yazilimim var. Biri tamindir.com'da yayinlandi. Eger smallbasic ile temel programlama mantigini ogrendiysen visualbasic express edition indir. Kendini gelistir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmstg -- 7 Mart 2015; 10:22:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ahmstg kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=Zqhs-Ytk19Y
    burada birtane programmı gösterdim microfon yoktu ama alttaki seside almış nasıl oldu bende bilmiyorum açıkcası ?
    neyse . bu tarz şeyler yapıyorum.
  • Bu arada tüm fonksiyonları kullanamadım hepsini en az bir kez kullanmak istiyorum daha sonra VB yada c# 'a geçerim ama büyük ihtimal vb olur.
  • SB de gerekli gereksiz birsuru fonksiyon var. Daha once vb veya c# kullandin veya baktin mi ?

Hayır kullanmadım ama illa kullanacağım diye bir kaide yok tabiki.
    cevabım yanlış anlaşılmış olabilir. tüm fonksiyonları kullanmadım demek istemiştim.
    hayır vb yada c# kullanmadım. neden sordunuz ?
  • Eğer indirip bakarsan sb de birçok kodun gereksiz olduğunu görürsün. button vs. için kod giriyorken VB de sürükle bırak mantığı var. ve tabiki bakican diye bi kaide yok. sadece tavsiye ediyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmstg

Eğer indirip bakarsan sb de birçok kodun gereksiz olduğunu görürsün. button vs. için kod giriyorken VB de sürükle bırak mantığı var. ve tabiki bakican diye bi kaide yok. sadece tavsiye ediyorum.

Ya yanlis anlasilma oldu özür dilerim ben o fonksiyonlari kullanmak zorunda degilim demek istemistim. bu arada bi kaçkez bakmistim. Button eklemek felan gercekten kolay. Uzerinde calistigim bir podcast programi var. Bitirdigim zaman vb'e geçecegim žaten dosyalar birbirine cevirile biliyor sb ile vb arasinda.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.