Şimdi Ara

Skoda yıllık bakım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aracın yıllık bakımı geldi km 55 bin 5. yılda dizel araba.
    Fiyat sordum 1160 liraymış! Zubizu indirimi ile 920 civarına geliyor o da uygulamayı indirecekmişim yeterli olurmuş neyse ki...
    Geçen sene 650 ödedim araba yeni sayılır ancak bu seneden sonra sanayi ustası yolu göründü bana.

Arabaları satamayınca başka yerden çıkarıyorlar bilginiz olsun şaşırmayın dedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tüm yetkili servisler kazık nadir markalar var uygun fiyat sağlayan Toyota gibi ama toyotanın da kullandığı yağ vs ortada pek kaliteli malzeme kullanmıyorlar

Otomatik şanzıman yoksa özel servis en sağlıklısı
  • Bilgimiz var zaten tüm yetkililer böyle

• Servis bakımı ile sanayi bakımı arasında yaklaşık 2 katı fark oluyor.

Tabi hangi işlemleri yapacaklar o da önemli!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi root16 -- 6 Temmuz 2018; 14:33:35 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • fiyatlar %40 artmış gözüküyor ne güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

Tüm yetkili servisler kazık nadir markalar var uygun fiyat sağlayan Toyota gibi ama toyotanın da kullandığı yağ vs ortada pek kaliteli malzeme kullanmıyorlar

Otomatik şanzıman yoksa özel servis en sağlıklısı
    Toyota'ya bakıma giderken kendi aldığın yağı götürebiliyorsun...En azından şimdiye dek götürdüm ben...
  • hava,yağ,polen filtresi ve yağ değişimi için isteniyorsa facia rakam toplasan maliyeti servise 200 tl'yi bulmaz.
  • İlave olarak yağ değişimi var, araç uyarı veriyordu 1 aydır.

Biraz da mecburiyetten gidiyorum.

• Servisn oyunu bunlar inanmayın ne bakımı yapacaklarmış yağ su koy devam motorumu tamir edeceklermiş yazılım felan mı yapacaklarmış

• Geçtiğimiz hafta uzun yola çıkmadan evvel sahibi olduğum megane 4 sedan dci edc aracı, yetkili serviste 590 tl vererek bakıma soktuğumda, " of ulan amma para tuttu rutin bakım" demiştim.

Sözlerimi geri alıyorum.

25 bin km'de yıllık bakıma girmişti. Filtreler, karter tapa contası, yağ değişimi falan yani bildiğiniz standart şeyler.

• Kurumsal kimliğe sahip bir servis ağı kurulsa yetkili servis gibi kayıt kuyut tutsa bakımları uygun fiyata yapan belli oranda sigorta destekli garanti sağlayan. Bence çok güzel olur. Kaporta/onarım işlerine de girerler sigorta şirketleri ile anlaşmalar yapılır ki bu sigorta şirketlerinin de işine gelir.

Bilmiyorum böyle bir hizmet verilse orijinale en yakın kaliteli parçalar ve makul işçilik fiyatları ile yetkili servislerden ne kadar ucuza gelir?

Neden böyle bir oluşum yok?

Bosch car service buna en yakını ama maalesef birkaç kere gittim bu mentaliteyi tam olarak göremedim ayrıca fiyatlar da maalesef yüksek.

• Servise gittim. İlave olarak iç dış bakım komple temizlik,pasta cila, jant ve dıştaki cizikleri onarmak için bir 600 tl daha vereceğim. Adam showroom arabası gibi olur dedi. Biz de yedik.! Şaka bir yana bana toplam 1.500 e çıkacak bu iş. Ha bir 5 sene daha kullanırım şimdi yeni araba gibi olur gözümde... gerçekten kumaşı ve derisi çok pisti.

2. el başka bir araba alsam ilave 80-90 bin daha verecektim.

Kendimi böyle avuturum artık :)...

• trust06 T kullanıcısına yanıt
    araç nedir?
  • 3 yaş üstü Opel’ler için bakım kampanyası var. Aklınızda olsun. Benzinli modeller 400, dizeller 550 tl.

• urene kullanıcısına yanıt
    Octavia :)

Temiz oldu araba ama

Skoda yıllık bakım

Skoda yıllık bakım

Skoda yıllık bakım

• trust06 T kullanıcısına yanıt
    güle güle kullanın.açık renk döşeme çok dert benim döşeme de bu renk aksi gibi almayı düşündüğüm araçaların da.kiri çok gösteriyor.
  • Cupra'ya da 900 TL istemişlerdi 2.bakımda 30 bin bakımı ama ben 19 bin civarında gittim.

Zubizu ile 750-800 e indi. Adama dedim ki bu BMW değil SEAT bu dedim ama Cupra diyor sanki Brembo taktın da farkını söylüyor. Normal 1.2 olsa çok ucuzmuş

Neyse 3.bakımda yine her zamanki servise gittim bu sefer oraya gitmedim fiyatlar biraz daha düştü. Bu ağustos'ta 4.bakım var bakalım ne kadar vericez DSG uğruna

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 8 Temmuz 2018; 11:51:17 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.