Şimdi Ara

Skoda SuperB Sahipleri Ve Sevenleri Kulübü (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.570
Cevap
24
Favori
169.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccüneyt -- 1 Nisan 2011; 9:47:06 >
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccüneyt -- 10 Mart 2011; 9:27:47 >
  • Aracım 1.4 Tsı düz vites beyaz comfort.maxi dot + bolero donanımlıdır.
    titreme olayı şöyle:
    özellikle düşük viteslerde, örneğin 2.viteste ilerlerken 4.vitese almak için debriyaja bastığınızda sanırım şanzımandan
    hassaas bir titreme alıyor pedal. çünkü boşta bunu hissetmiyorum.
    Sizlerin; vites boşta iken ve de viteste iken aynımı debriyajın ayağınıza etkisi onu merak ediyorum.

bende memnun oldum aranıza katıldığıma.
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccüneyt -- 10 Mart 2011; 9:28:22 >
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccüneyt -- 10 Mart 2011; 9:28:45 >
  • Sayin enoktakenokta bende arkadasimiz gibi ozel mesajinizi bekliyorum.hem colombus hem meguiars konusunda.saygilarimla
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccüneyt -- 2 Mart 2011; 0:01:17 >
  • pardon, pardon.
    2'den 3'e demek istemiştim.

Bu arada ankarada superb'e çok rastlamıyorum ama,
    böyle özel ve nadide bir dost görmüş gibi oluyor insan.

Bence hakkaten: imajı değil, susuzluğunun sesini dinleyenler için bir ayrıcalık superb kullanmak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: çok bilinmeyenli denklem

Skoda SuperB kullananlar hepsi mi Ankarada ya ?

Ben de Ankaralıyım.

İstanbul da var Burada Ataşehir civarında ara ara gördüğüm bir beyaz comfort; bir de siyah elegance var. Yolda nadir rastlanan bir aracı kullanmak gizliden gizliye keyif de veriyor aslında.

Benim de sizlere birkaç sorum olacak:

1- Aşırı yoğunluktan dolayı kurcalamadım, servisle de görüşmedim ama araç henüz 9 aylık olmasına rağmen 1-2 aydır ön kol dayamayı kapatırken iğrenç bir gıcırtı sesi çıkartıyor. Sizlerde de benzer bir sıkıntı oldu mu? Muhtemelen menteşesine bir damla yağ yeter ama dikiş makinelerinde kullandıklarını gördüğüm sıvı yağdan mı yoksa gres yağı gibi kıvamlı olandan mı sürmek gerekir? Aslında bugün küçük bir aksesuar siparişi için servisi aramayı düşünüyorum; unutmazsam aynı soruları oraya da sorayım.

2-Ender Bey, navigasyon ve DVD'nin maliyetini , yaptırdığınız yeri PM'den gönderebilirseniz sevinirim. Köpeğim de olduğu için birkaç aya koltukları deri kaplatmayı düşünüyorum. Belki bu arada navigasyonu da aradan çıkartırım.
    Size ikinci bir sorum da Colombusun verimi hakkında olacak. Navigasyon sistemi bağlantı problemi yaşıyor mu? Ya da haritada saçmalıkları var mı? Daha önce bence artık uyduruk olarak tanımlanabilecek iki ayrı markanın yazılım saçmalıkları deli ediyordu İst. trafiğinde. İlk aldığım 3 sene önceki navigasyonum beni Tahtakalenin kalabalık, dar sokaklarına soktu; ikinci köprü yolunda harita proglamlanırken yan yola girmiş arkadaşlar, ısrarla yan yola geçirip oradan köprü yoluna geri döndürdü. ! yıl önce aldığımda da daha az da olsa benzer saçmalıklar var. Zamanınız olur da navigasyonuzun kullanım özellikleri (Yol tercih, sakınılan yol seçimleri, doğruluğu, bildiğiniz kesimlerde kısa yol yerine dolaştırması gibi) hakkındaki tecrübenizi de paylaşırsanız aydınlatırsınız bizi.

Teşekkürler...

• Arkadaslar aracimi olusturdum.donanim ve motor su sekildedir.kismetse pazartesi veya sali siparisi veriyorum.

Skoda superb 2.0 tdi elegance 170 hp dsg sedefli siyah

Donanimlar:

Anahtarsiz calisma ozelligi
    18 themisto jantlar(kislik icinde 17 trifid jant ekstra)
    Solar sunroof
    B sutunundan itibaren koyu arka camlar
    Arka yan hava yastigi
    Diz havayastigi
    Colombus navigasyon ve tv alicisi
    6 li cd changer
    Kotu yol paketi
    Bagimsiz isitma sistemi
    Dizel motorlar icin ek isitma
    Isitmali on cam puskurtuculeri
    10 hoparlorlu ses sistemi
    Ust seviye telefon hazirligi gsm3
    Pld-3 kollu telefon kitiyle uyumlu vites degistirme ozelligi olan deri direksiyon
    Isitmali on ve arka koltuklar
    Tam deri doseme bej
    Dokuma hali paspaslara entegre ayak dayama yukseltisi.

burada kafama takilan sadece deri doseme yada alcantara dosemeye tam karar veremedim.deri doseme goruntu olarak daha guzel ama alcantarada sirt ve oturma kisimlari nubuk suet yani terletmiyor.

Yeti icin donanimlarida yaziyorum.

Arac 2.0 tdi experience 140 hp dsg gumus gri

Donanimlar:

Arac alti koruma
    Diz hava yastigi
    Ahsap gorunumlu gogus citasi
    Lastik basinc kontrol sistemi
    On park sensoru
    Arka yan havayastiklari
    Gumus renkli tavan raylari
    Bagimsiz isitma sistemi
    Spitzberg 17 jantlar
    Panaromik sunroof
    Alcantara deri doseme
    3 kollu telefon kitiyle uyumlu deri direksiyon
    Park asistani,on park sensoru
    Gsm 2 bluteooth( varsa gsm 3 te olabilir)
    Isitmali on koltuklar
    Elektrik hafizali surucu koltugu
    Isik asistani
    12 hoparlorlu ses sistemi
    Usb baglanti arayuzu

Superb icin 110bin lira fiyat aldim.114bine yakin bir fiyatti.yeti icin ise 93bin lira pazarliksiz fiyat aldim.superb 110bine yetiyi 90bine biraktilar.fiyat icinde boya doseme motor koruma kaput filmi uzatilmis garanti ilk bakimlar ve paspas bagaj havuzu ve bagaj filesi dahil fiyattir.yorumlarinizi bekliyorum.

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccüneyt -- 2 Mart 2011; 0:04:11 >
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccüneyt -- 2 Mart 2011; 0:07:15 >
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccüneyt -- 2 Mart 2011; 0:08:41 >
  • Merhaba Arkadaşlar,
    Bende aranıza bir vw sahibi olarak dahil oldum ama kısmetse bir dahaki aracımın superb olmasını isterim. Uzun zamandır net'te superb e dair yerli/yabancı birçok kaynaktan araştırma yaptım ama en sağlıklısını direk kullanıcıların ağzından duymak olduğunu düşünüyorum. Dedem de ve amcamda da 2007, 2008 superb 1.9 TDI lar var, senelerdir kullandığım için eski kasaya dair birçok konuya da haizim fakat yenilerini henüz kullanmak nasip olmadı. Şu an için asıl merak ettiğim 1.6 TDI ların performans yeterlilikleri ve yakıt ekonomileridir. performans dediysem elbette 1.5 tonluk aracın 1598 cm3 lük kalbinden koltukla bütünleşik bir seyir beklemiyorum, sadece bu motor aracı şehir içi kullanımlarının ani hızlanmalarında(toparlamalarında) yeterli mi, yokuşlardaki durumu nedir, kadranı çevirebilcek fırsatınız olduysa nerelere erişebilmektedir gibisinden aktarımları varsa duymak isterim. Elbette sakin ve seri kullanımlardaki tüketimleri de.. şimdiden hepinize teşekkür eder, kazasız belasız nice yolculuklar dilerim.

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccüneyt -- 2 Mart 2011; 0:10:23 >
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccüneyt -- 2 Mart 2011; 0:11:59 >
  • Sayin cok bilinmeyenli denklem gorusleriniz icin tesekkur ederim.sordugunuz opsiyonlari acikliyorum.

Solar sunroofta gunes enerjisi pilleri var ve aracin sicakligini yazin bile 25 derece ve altina dusuruyor.sicak yerler icin iyi bir ozellik.

Kotu yol paketi benim bildigim aracin kasislerde virajlarda tumseklerde ziplamasini azaltmak yol tutusunu artirmak icin bir ozellik.normal araca gore yerden 2 cm daha yuksek.yuce otodan aldigim bilgiye gore ise karter korumasi oldugu soylendi.

Ek elektrikli isitma dizel motorlar icin aracin daha cabuk isinmasini saglayan klima icine entegre edilmis bir sistem.

Bagimsiz isitma ise aracin ayrica bir kumandasi var on off tuslari mevcut.aracinizin klima dugmesinde acma tusunun yaninda iki bos tus var onlardan birisi bu islevi goruyor.onu acik birakiyorsunuz ve kumandanin on tusuna basarak araca binmeden once aracinizi isitiyorsunuz.arac bu sistemi calistirmak icin benzini kullaniyor.yalniz araca binince kapatmayi unutmamak lazim yoksa zehirlenme olabilir.

Bende alcantara karar vermek uzereyim deri daha guzel goruntu acisindan fakat alcantara daha kullanisli.

• Sayin cok bilinmeyenli denklem bende tiguan dusundum disi guzeldi ama icini begenmedim.yetide ise disi cok guzel degil ama ici kaliteli.acikcasi daha cok begendim.
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccüneyt -- 2 Mart 2011; 0:13:41 >
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccüneyt -- 2 Mart 2011; 0:15:06 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.