Şimdi Ara

Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.798
Cevap
530
Favori
1.196.908
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: padodarc

28-29 Haziran tarihlerinde Migroslarda 50 tl ve üzeri alışverişe bir adet Komili Ege Sızma Zeytinyağı 2 lt 7 TL.

Teşekkürler konuya ekledim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: invisible_jn

Tüm sızma zeytinyağı fırsatlarını bu konu altında paylaşalım. Malum, salatalarda ve yemeklerde en sağlıklı yağ zeytinyağı. Kaynama sıcaklığı da 230 derecelerde olduğu için yanma olayı daha geç oluyor bu yüzden kızartmalarda da çok mantıklı bir seçim.

Güncel kampanyalar

Migros

Ege sızma zeytinyağları ile ilgili haber.
    http://www2.dha.com.tr/deutsch/ege-zeytin-ve-zeytinyagi-ihracatcilari-birligi-ezzib-yonetim-kurulu-baskani-nedim-gureli--67-tlye-yag-satalim-son-dakika-haberi_297185.html

Komiliden başka sızma zeytinyağı kullanılmıyor. Kadı farklı oluyor geliyor diğerlerinden

• Hanım sızma zeytinyağı ile kek yaptı. Pişerken fena koktu ama gayet lezzetli.
  • şişenin üzerinde yazan üretim tarihine çok itibar etmeyin derim. Nisan ayında zeytin hasadı olmaz. o dolum tarihidir büyük ihtimal.
  • Bugün Real'de Yudum Ege Sızma 32.90'a gördüm.
  • quote:

Bugün Real'de Yudum Ege Sızma 32.90'a gördüm.

Bende gördüm ama yanlış hatırlamıyorsam o tenekeler 5 litre değil 3 litre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ebu Computer

quote:

Bugün Real'de Yudum Ege Sızma 32.90'a gördüm.

Bende gördüm ama yanlış hatırlamıyorsam o tenekeler 5 litre değil 3 litre.

5 litreydi. Özellikle dikkat ettim.
  • Özdilek'te Yonca sızma 30 tl/ 5lt teneke ambalaj.

http://www.yoncagida.com.tr/default.asp?mid=218&catid=28&L=TR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xraytr -- 22 Haziran 2012; 23:27:05 >
  • 3 LT lik tenekelerden düşünüyosanız Kipaya bakmadan geçmeyin derim.

Tariş Güney Ege Sızma 3L - 40 liradan 25 liraya düşmüş hemen aldım sizde tükenmeden alın
  • Bugün ŞOK Market' te 5Lt Yudum Ege Sızmasını 29,90TL' den satıldığını gördüm.
  • Bugün Real'den 5 LT 0,8 asit Taliani sızma zeytinyağı'nı 26.90'dan aldım. 3 adet kalmıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi invisible_jn -- 23 Haziran 2012; 21:44:13 >
  • 21 haziran-4 temmuz arası diasa larda 5 lt yonca sızma 29,95 tl dia karta 28,95 tl.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: VEYSER

arkadaşlar yağdan anlayan arkadaşların olduğunu düşünerek buraya yazıyorum,
    mahalledeki markette çotanak fındık yağı haftalık imdirimde 29 tl ye satılıyor,hiç fınfık yağı kullanmadım tadı kokusu nasıldır bilen varsa bilgi versin,tavsiye ediliyorsa alacağım.

İdeal yağ mı yoksa %100 fındık mı ona dikkat et. Fındık yağı da iyidir ama sonuçta rafine ediliyor. Genelde kızartmalarda kullanıyorlar diye biliyorum.

ideal ne oluyor,dahamı düşük kalitesi?
  • quote:

Bugün Real'den 5 LT 0,8 asit Taliani sızma zeytinyağı'nı 26.90'dan aldım. 3 adet kalmıştı.

Son 4 aydır kullanıyorum bu yağı ve tavsiye ederim.
    Kalmışsa alıp stok yapacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

Bugün Real'den 5 LT 0,8 asit Taliani sızma zeytinyağı'nı 26.90'dan aldım. 3 adet kalmıştı.

Taliani alınır diyorsunuz yani...

http://www.taliani.com.tr/katalog.htm

İlk defa duyuyorum bu markayı.

İnsan güvenemiyor.

• Yonca Sızma yağı bilen/kullanan var mı? Fiyat çok iyi ama kalite nasıl acaba? Sızma zeytinyağının da (bal gibi) gerçeğini anlamak için lab. analizi lazım, kolaycana anlamak mümkün değil di mi?
  • quote:

quote:

quote:

arkadaşlar yağdan anlayan arkadaşların olduğunu düşünerek buraya yazıyorum,
    mahalledeki markette çotanak fındık yağı haftalık imdirimde 29 tl ye satılıyor,hiç fınfık yağı kullanmadım tadı kokusu nasıldır bilen varsa bilgi versin,tavsiye ediliyorsa alacağım.

İdeal yağ mı yoksa %100 fındık mı ona dikkat et. Fındık yağı da iyidir ama sonuçta rafine ediliyor. Genelde kızartmalarda kullanıyorlar diye biliyorum.

ideal ne oluyor,dahamı düşük kalitesi?

Rarine ayçiçek yağı ile rafine fındık yağı'nın karışımı olarak çıkartmışlar. Ne işe yarar ben de bilmiyorum onlara sormak lazım

• quote:

quote:

0.5 lt'sine 8 lira vererek almıştım. Bu fiyata bulunca evde stok olmasına rağmen aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ebu Computer

quote:

quote:

Taliani alınır diyorsunuz yani...

http://www.taliani.com.tr/katalog.htm

İlk defa duyuyorum bu markayı.

İnsan güvenemiyor.

Gittiğimde paketleri biraz ezilmişti sanırım ondan dolayı indirmişler. Yoksa normalde 49 lira falandı. Tadı çok güzeldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: cengiz_igm

Yonca Sızma yağı bilen/kullanan var mı? Fiyat çok iyi ama kalite nasıl acaba? Sızma zeytinyağının da (bal gibi) gerçeğini anlamak için lab. analizi lazım, kolaycana anlamak mümkün değil di mi?

Forumdaki başka bir konuda bu yağı beğendiğini söylemişti birisi. Tabi damak tadıdır ben denemedim onu.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.