Şimdi Ara

sizlerin düşüncelerine gerçekten çok ihtiyacım var yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkdaşalar aracaım 2006 2.0 160hp impreza otomatik aracımda öyle bir sorun var ki kimse çözemedi giderken hep aynı devirde 2000 ve 2500 de takılır gibi yapıyor araba tökezliyor biraz gaza basınca vites küçültüp gidiyor ama aynı devirde korursanız devir hifif sallanmaya başlıyor gaz kesilip geliyor aracı makinaya bağlayıp arıza silince geçiyor ve gazı kokleyince sorun yok normal uçuyor fakat arza ışıgı falan yakmıyor bu olay olunca aracın çekişi fln gidiyor debimetre denendi sorun yok boğaz kelebeği değişti sorun yok gaz pedalı değişti sorun yok araç özellikle yokuşta yapıyor bunu fakat dedğim gibi makinaya bağlanıp reset atıyoar fabrika verileri yüklendiği için düzeliyor bir süre sonra 1 hafta 2 hafta snra yine oluyor lütfen yardımm sorun nerde ?

• abi nolur yardım edin uyku uyuyamıyorum .
  • yok mu arkadaş bir şey bilen ?
  • ankaradaysanız tork garaj a uğrayın derim
  • İmprezalar hakkında sıfır bilgim var fakat elektronik beyinde bir sorun olabilir. Mercedeslerde katalisatöre giden Lambda sondası diye bir çubuk var. O sonda bozulunca sizin araca benzer sapıtmalar yapıyor. Şimdi bu lambda sondası bozulunca aracın beyni özel bir programa geçiyor. Yakıtı fazla yakıyor motor devrine kilit atıyor program. Şimdi yeni programı yükleyince birkaç gün sonra o arızadan dolayı özel programa alıyor sistem kendisini.

Bilmiyorum bu modellerde lambda sondası varmı.
  • Resetlenip fabrika verileri yüklendiğinde birkaç haftalığına normale dönüyorsa, ayar verilerini devamlı olarak tutan ROM bozuk olabilir.
    Artık sadece o mu değişir, beyin komple mi değişir onu servisi bilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.