Şimdi Ara

Sizce şu anki sistemle ne yapmalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

şu anki mevcut sistemim

Asus m4a785g td-v evo anakart / asus u3s6 sata3 kartı var
    Athlon x2 245 2.9ghz
    6gb ddr3 ram
    120gb sata3 sandisk ssd
    2x500gb hdd
    Galaxy GeForce GTS 450 super oc

pc ile oyun oynamıyorum o yüzden ekran kartını değiştirmeyi düşünmüyorum. onboard bile yetiyo bana o yüzden o yönde sorun yok. ssd ve hdd ler ve ramlerdede sorun yok.

yalnız işlemci yetmiyo gibi geliyo bana artık. özellikle şu sıralar after effects ile uğraşıyorum. yani render yapıyorum. çok uzun sürüyor. 5-6dk lık video 3-4 saat sürüyo kaliteyi düşürmeme rağmen. farklı bi effect ekleyip tekrar render yapmaya kalksam tekrar bi 3-4 saat.. bu süreyi en azından biraz daha kısaltmak için işlemciyi değiştirmek istiyorum fakat sizce napmalıyım?

phenom 965 mi alsam daha iyi? yoksa işlemci ve anakartı değiştirip msi 970 + fx 6100 mü alsam daha iyi olur benim için?

birazda geleceği düşünmek gerekirse.?

• yada şu an anakartım destekliyor, phenom x6 serisi bir işlemci alıp daha sonra daha iyi bir işlemci serisi içinmi değiştireyim anakartı ?
  • render işi intel işlemcilerin işi.. aynı işlem için diğer intel işlemcilerin performansını forumlardan program ismi ile arattır. çok fark var ise sistemin işlemci ve anakart değişimine gidersin.
    aynı şekilde phenom x6 performansına da bak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kogane

birazda geleceği düşünmek gerekirse.?

Geleceği düşünmek için, işlemci Anakart ve Ram üçlüsünü yenilemek en iyisi, burada da işin içine bütçe giriyor, bütçeye göre bir üçlü seçmeniz gerekir.
  • bütçe şu an 0 diyebilirim :D yani en fazla yapsam yapsam ekstradan 200 lira masraf yapabilirim. tabi elimdeki parçaları satıp üstüne koyup daha iyi bişey yapabilirsem o başka.
    multithreading testlerine baktım phenom x6 ların sonuçları gayet iyi. bulabilirsem 2. el phenom x6 almayı düşünüyorum açıkçası. hem anakartıda değiştirmemiş olurum.
    ileride daha iyi bir mimariy için anakartı değiştiririm.
    tabi bide şuda var. ekran kartı kullanmadığım için a8-a10 tarzı işlemcilerde kafama yatmıyo değil. onlar içinde elimdekileri satıp üstüne bi 200 falan koysam yeter gibi geliyo bana. karar veremiyorum tabi.
    kısacası illa bütçe ne derseniz bi 200 lira ekstradan çıkar benden.
    bunlarıda satabilirsem üstüne koyarım.

tabi intel şu an benim için hayal.
    render falan dedimde o kadar iş yapma derecesinde değil bu. sadece ne bilim bi webcamle falan çektiğin 5-6 dk lık videoları işte siyah beyaz yaparım kenarlarına 1-2 effect eklerim falan. kalkıpta onlarca yüzlerce effect kullanmıycam yada saatlerce uzunluktaki videolar render etmiycem :D
    şu an 1 dk lık video render ı 50dk sürüyo. multithread açmama rağmen (gerçi 2 çekirdek var , olsa olsa ne kadar multithread olur orasıda ayrı :D )

• başka bir sıkıntı olsa gerek. 1 dk video için 50 dk beklenmez..
  • 1 dakika video için 50 dakika banada çok uzun bir süre geldi açıkcası
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScRyedd

1 dakika video için 50 dakika banada çok uzun bir süre geldi açıkcası

2pass ya da 1pass mi oldugunu bilmiyoruz ayrica kac bitrate verildigini ve cozunurlugude oyle ^_^ yani olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1080p yapıyorum işte çıkan video 10gb falan oluyo. avi olarak çıkıyo. ayarlardanda fazla anlamıyorum daha yeni başladım ve çokta hoşuma gitti, tabi bide şu süre uzun olmasa..

phenom x6 bulabilirsem 200 lira civarına 1055t falan direk yapışmayı düşünüyorum
  • Piyasada şu anda yeni olarak sadece 945,955 ve 965 var. Diğerlerini 2. el bulabilirsin.
    http://www.eksenbilgisayar.com/KMDefault.aspx?ctrid=12010&fkey=1656%3dAMD
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.