Şimdi Ara

Sizce Samsung HT-9750W mu? Denon Avrx2000+Dali Zensor 7 Hcp Hoparlör Takımı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Bütçe 2500-3200 arası. Ses sistemi almaya karar verdim ve çok uzun süredir kafamda hem estetiğinden hemde sesini duyduğum bildiğim için Samsung Ht-9750w vardı. Fakat şimdi buna bu kadar para vermişken giriş seviyesi profesyonel bir sisteme geçmek daha mı mantıklı ikileminde kaldım ve araştırmalarımda Denon Avrx2000 amfi dikkatimi çekti, hoşuma da gitti. Bunu araştırırken de bir firmada kampanyada 2 paket gözüme çarptı Avrx2000+DALİ ZENSOR 7 HCP HOPARLÖR TAKIMI veya Denon Avrx2000+DALİ LEKTOR 6HCP HOPARLÖR TAKIMI. Yalnız sorun şurada ki Dali yi hiç bilmiyorum, sesini dinlemedim. Bu sistemi ilk etapta 5.0 olarak kullanmayı düşünüyorum ön hoparlörlerde bass mevcut ve o işimi görür diye düşünüyorum malum apartman ortamı. Benim için en önemli olan film seyrederken surround performansı. Sizce bahsettiğim Denon+Dali ler beni bu konuda tatmin eder ve istedğim sinema performansını dengeli bir şekilde verir mi yoksa hiç kasmayıp direk Samsung Ht-9750w mu alayım?

• rimpo R kullanıcısına yanıt
    Avrx2000+DALİ ZENSOR 7 almaya gittim ama Dali Lector 8 alıp çıktım :) Benim için stereo o kadar önemli benim için en önemli kısım Dts ve Dobly sesler çünkü bunu almadaki esas amacım film ve Zensor gözüme küçük geldi ki benim salonda o ses olarak da düşük kalırdı. Lector 8 zaten ondan 1 gömlek üstün olduğunu, özellikle Film için çok daha başarılı olduğunu araştırmalarım ve Dikmen Audio da Cem beyin bilgileriyle öğrendim ve denediğim demoda gerçekten bunu kendimde kıyaslayıp görme imkanına sahip oldum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exelance_alper

Avrx2000+DALİ ZENSOR 7 almaya gittim ama Dali Lector 8 alıp çıktım :) Benim için stereo o kadar önemli benim için en önemli kısım Dts ve Dobly sesler çünkü bunu almadaki esas amacım film ve Zensor gözüme küçük geldi ki benim salonda o ses olarak da düşük kalırdı. Lector 8 zaten ondan 1 gömlek üstün olduğunu, özellikle Film için çok daha başarılı olduğunu araştırmalarım ve Dikmen Audio da Cem beyin bilgileriyle öğrendim ve denediğim demoda gerçekten bunu kendimde kıyaslayıp görme imkanına sahip oldum.

Hayırlı olsun sisteminiz. Kaça mal oldu sistem size? birde lector takımından neler aldınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: travers

quote:

Hayırlı olsun sisteminiz. Kaça mal oldu sistem size? birde lector takımından neler aldınız?

Teşekkürler hocam sağolun. Takımda Lector 8 + Lector 2 + Lektor LCR olarak aldım. Hoparlörler de takım olarak kampanya rakamı vardı hala devam ediyor sanırım link i aşağıda paylaşıyorum. Bana Hepsi toplamda 4350-4400 civarı bir rakama geldi. Arkalara stand aldım, kablolar falanda aldım hepsine toplam bir rakam verip indirim yapıldı. Hesabıma göre dediğim rakamlar arası bir rakama gelmiş gözüküyor.

http://www.sesvegoruntusistemleri.com/Lektor-8HCP-5li-Hoparlor-Takimi,PR-1930.html

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: travers

quote:

Teşekkürler hocam sağolun. Takımda Lector 8 + Lector 2 + Lektor LCR olarak aldım. Hoparlörler de takım olarak kampanya rakamı vardı hala devam ediyor sanırım link i aşağıda paylaşıyorum. Bana Hepsi toplamda 4350-4400 civarı bir rakama geldi. Arkalara stand aldım, kablolar falanda aldım hepsine toplam bir rakam verip indirim yapıldı. Hesabıma göre dediğim rakamlar arası bir rakama gelmiş gözüküyor.

http://www.sesvegoruntusistemleri.com/Lektor-8HCP-5li-Hoparlor-Takimi,PR-1930.html

Hayırlı olsun tekrar. Lector 2ler bedavaya gelmiş kampanyayla :)

• travers kullanıcısına yanıt
    ewt güzel bir kampanya var şuanda düşünüyorsanız kaçırmayın derim fiyatlar bana da çok mantıklı ve avantajlı geldiği için hemen aldır kaçırmım diye
  • quote:

ewt güzel bir kampanya var şuanda düşünüyorsanız kaçırmayın derim fiyatlar bana da çok mantıklı ve avantajlı geldiği için hemen aldır kaçırmım diye

Güzel seçim olmuş. Lector 8 için bazen acayip acayip yorumlar yapılıyor forumda. İlerleyen günlerde bir inceleme yaparsanız umarım :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • travers kullanıcısına yanıt
    küçükten bir inceleme paylaşım. Ben sub kullanmıyorum ve oda büyük özellikle de hacim çok fazla, yüksek tavan var ve bu sistem odayı gayet başarılı bir şekilde dolduruyor. Dts denemesini dün İnception seyrederek yaptım ve çok çok başarılı beni oldukça tatmin etti. Şuan benim için her şey muhteşem istediğim gibi bir ses alabiliyorum ve gayette memnunum. Apartmanda kullanacaklar özellikle de odası fazla büyük olmayanlar tavsiyem ilk sub olmadan alıp kullanmaları. Baktınız yetmiyor sonra ilave edebilirsiniz ki benim bu hacim ve büyüklükte bir salonu doldurduysa daha küçükleri hayli hayli doldurur diye düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.