Şimdi Ara

Sizce Hangisi Gelir (Anket Eklendi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
1.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

Sizce Hangisi Gelir (Anket Eklendi)

(En Son Oy Tarihi: 16.7.2014)
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Eşit ağırlık öğrencisiyim ve Hukuk istiyorum. TM-2 Sıralamam 14.600 ve buna göre şu üniversiteleri yazmayı düşünüyorum sizce hangisi gelir?

1- Marmara Üniversitesi Hukuk --> 12,000
    2- İstanbul Üniversitesi Hukuk II. Öğretim --> 13,000
    3- Marmara Üniversitesi II. Öğretim --> 15,600
    4- Mef Üniversitesi Tam Burslu --> ?
    5- İstanbul Kültür Üniversitesi --> 15,700
    6- Beykent Üniversitesi --> 17,600
    .
    .
    .

Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carking58 -- 12 Temmuz 2014; 1:43:21 >

• Marmara hukuk iö hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kfy3535

Marmara hukuk iö hayırlı olsun

Herkes puanlar yükseldi vs. diyor. İşin aslı eğer Marmara'dan sonraki tercihlerim gelirse Marmara kadar mutlu etmez beni ve biraz hayal kırıklığı yaşatır sizce gelme ihtimali gerçekten yüksek mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: carking58

quote:

Herkes puanlar yükseldi vs. diyor. İşin aslı eğer Marmara'dan sonraki tercihlerim gelirse Marmara kadar mutlu etmez beni ve biraz hayal kırıklığı yaşatır sizce gelme ihtimali gerçekten yüksek mi?

Hocam şahsen o sıralama bende olsa, kutluyor olurdum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD13

quote:

quote:

Hocam şahsen o sıralama bende olsa, kutluyor olurdum.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bi baksanız?

• quote:

Arkadaşlar bi baksanız?

Alıntıları Göster
    Mef hukuk kültürü ezer geçer. Bir git rektörü, dekanı tanı, imkanları gör. İlk senesi şimdi girdin girdin sonra dereceden adam alacak orası, rektörünü ve hukuk ve iibf dekanını araştır ne demek istediğimi anlayacaksın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gostofrap

Mef hukuk kültürü ezer geçer. Bir git rektörü, dekanı tanı, imkanları gör. İlk senesi şimdi girdin girdin sonra dereceden adam alacak orası, rektörünü ve hukuk ve iibf dekanını araştır ne demek istediğimi anlayacaksın

Hocam kendi bildiğiniz kadarıyla bana + imkanlarını söyleyebilir misiniz? İnternet' ten baktığım kadarıyla ilk senesi ve herhangi bir taban puanı yok. Gerçekten bu dediğiniz gibi yıldızlaşacak, isim yapacak bi üniversite olabilir mi?
  • quote:

quote:

Hocam kendi bildiğiniz kadarıyla bana + imkanlarını söyleyebilir misiniz? İnternet' ten baktığım kadarıyla ilk senesi ve herhangi bir taban puanı yok. Gerçekten bu dediğiniz gibi yıldızlaşacak, isim yapacak bi üniversite olabilir mi?

Alıntıları Göster
    Şurayı bir incele:http://forum.donanimhaber.com/m_94377256/f_/key_mef//tm.htm#94388797

• quote:

Şurayı bir incele:http://forum.donanimhaber.com/m_94377256/f_/key_mef//tm.htm#94388797

Teşekkürler hocam peki size özel bi soru sorsam. Sıralamam malum 14.000 ve ben paralı şekilde okumak istemiyorum özel üniversitelerde. Bu yüzden bu sıralama ile tam burslu gelme ihtimali sizce % kaç? Çünkü şu an ciddi manada Marmara'dan hemen sonra Mef yazma kararındayım ama eğer burslu gelme şansı da yüksek ise Marmara'nın bile önüne yazabilirim.

• carking58 kullanıcısına yanıt
    Benim de sıralamam 13302, ben Marmara'nın altına Mef'i koydum şimdilik (tanıtım turlarım süryüor) onun altına da ticaret hukuku koydum. Önceden bir gidip Mef'i ziyaret etmiştim o ara ben de Mef mi önce yazılmalı Marmara mı diye düşünüyordum. Hala karar veremedim sanırım. Cuma gene gidip Rektörle konuşacağım, şimdiye kadar tanıtıma gelen profili sorup ona göre karar vereceğim hangisini öne yazacağıma. Eğer başarılı öğrenciler gelecek gibiyse yazarım Marmara'nın önüne.

Yani ben tam burslu hukuk ilk 3-4 binle kapar diyorum. Ama yazmaktan zarar gelmez. Tutmazsa tutmaz. Neden 3-4 bin diyorum? Çünkü dekanlar ve rektör aşırı popüler, işte iibf dekanı Özyeğin'in kurucu rektörü, Özyeğin kurulurken önceki okulu Bilkent'den çok öğrenci çaldı, gene yüksek profili toplayacaklardır. Hukuk dekanı da Özyeğin'in hukuk dekan yardımcısı, ordan Galatasaray'a gitmiş ve 3 öğrencisini de araştırma görevlisi olarak getirmiş. Rektör zaten efsane. Bakalım cuma gideyim de ona göre sana da haber veririm şansımız var mı yok mu diye.

• quote:

Benim de sıralamam 13302, ben Marmara'nın altına Mef'i koydum şimdilik (tanıtım turlarım süryüor) onun altına da ticaret hukuku koydum. Önceden bir gidip Mef'i ziyaret etmiştim o ara ben de Mef mi önce yazılmalı Marmara mı diye düşünüyordum. Hala karar veremedim sanırım. Cuma gene gidip Rektörle konuşacağım, şimdiye kadar tanıtıma gelen profili sorup ona göre karar vereceğim hangisini öne yazacağıma. Eğer başarılı öğrenciler gelecek gibiyse yazarım Marmara'nın önüne.

Yani ben tam burslu hukuk ilk 3-4 binle kapar diyorum. Ama yazmaktan zarar gelmez. Tutmazsa tutmaz. Neden 3-4 bin diyorum? Çünkü dekanlar ve rektör aşırı popüler, işte iibf dekanı Özyeğin'in kurucu rektörü, Özyeğin kurulurken önceki okulu Bilkent'den çok öğrenci çaldı, gene yüksek profili toplayacaklardır. Hukuk dekanı da Özyeğin'in hukuk dekan yardımcısı, ordan Galatasaray'a gitmiş ve 3 öğrencisini de araştırma görevlisi olarak getirmiş. Rektör zaten efsane. Bakalım cuma gideyim de ona göre sana da haber veririm şansımız var mı yok mu diye.

Hocam ben Kayseri'deyim. Haliyle gidip görme imkanım neredeyse sıfır. Marmara'ya giden arkadaşlarımdan orası hakkında bilgi edinebildim ancak onun dışındaki hiçbir üniversiteden kendi websiteleri ve forum mesajları dışında bilgim yok. Bu Mef konusunda edindiğiniz bilgileri benimle paylaşma olanağınız varsa çok çok mutlu olurum. Özellikle şu an ki kampüsünün durumu nedir, her yer inşaat halinde vs gibi bi durum var mı ve son olarak yurt imkanı var mıdır? Bunlar hakkında bilginiz olursa ve haberdar ederseniz çok mutlu olurum. Şimdiye dek verdiğiniz tavsiyeler ve bilgiler için çok teşekkür ederim.

Ben cuma günü son görüşmelerimi yapacağım, akşamında da sizi bilgilendiririm. Kampüs enteresan biraz. 3 bina ama biri sanat galerisi. Yanındaki dev sanat galerisini satın almışlar orada eğitim olmayacak ama gene galeriler olacak okul öğrencilerine açık galeri, ferah bir ek bina gibi. Yemekhane koyabilirler içine. Ana bina bitmiş durumda, Kütüphane hazır, eşyalar döşenip son boyaydı falan yapılıyor. Eylül'e yetişir. Fotoğraf çekip paylaşırım cuma günü. Bir de köşk gibi bir şey var onu çözemedim, rektörlüktür belki onu da soracağım. Ulaşım rahat. Metro durağına 10-15 dk yürüme mesafesinde yapılaşma olmayan bir yerde, yanında askeriye var orman içinde, okul da orman içinde, güzel duruyor.

Marmara kuşkusuz manzarasıyla döver ama Mef de %30 ing, ek dil fransızca imkanı, yaz okulu sayesinde 3 senede bitirme imkanı, yurt dışına başarılı olursan beleşe gitme imkanı ile dövüyor. + Direk Arıkanlı Holdinge işe alınması da cabası. Mef'in ders programı yükü Marmara'dan daha ağır. Çünkü standart hukuk derslerinin(türkçe) yanında ek olarak ingilizce olarak uluslararası hukuk dersleri veriyorlar

• quote:

... + Direk Arıkanlı Holdinge işe alınması da cabası. ...

Hocam inanın çok büyük sevaba gireceksiniz. Kayseri'de olmanın dezavantajını sayenizde yaşamıyorum. Cuma günü ki yazınızı merakla bekliyorum şimdiden. Ayrıca yukarıda belirttiğiniz işe alınma durumu tam olarak nasıl acaba? %100 olarak mezunlarına iş imkanı sağlıyor mu bu üniversite?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carking58 -- 10 Temmuz 2014; 2:39:13 >
    Resmi bir şey yok ama sen başarılı olursan adam kendi yetiştirdiği öğrenciyi neden öncelikle işe almasın ki. Sonuçta biz tam burslu öğrencileri olacağız üzerimizde beklenti olacak.

MEF Okulları
    MEF Dershaneleri
    İbrahim Arıkan Eğitim Hizmetleri
    İris Bağcılık
    Salur Organik Ürün
    Arı-Tur Turizm
    Enmersan Granit Mermer
    Günarı Mermer
    Arı-En Enerji Üretim
    Atom Elektrik
    Özpet Dinlenme Tesisleri
    Molapet Dinlenme Tesisleri
    Arıkanlı Dinlenme Tesisleri
    Arıkanlı Teknoloji
    Yurtiçi Kargo
    Yurtiçi Lojistik
    Yurtiçi Kurye
    1000 Volt Post Prodüksiyon
    Arıkanlı Sigorta
    Arıkanlı İnşaat
    Yurtiçi İnşaat
    Armadillo Holding GmbH
    DPD RUSYA
    B2C RUSYA (Hermes-DPD)
    DPD KAZAKİSTAN
    DPD UKRAYNA
    DPD BELARUS
    DPD BULGARİSTAN
    DPD ROMANYA
  • quote:

Orijinalden alıntı: GurkanPak

Resmi bir şey yok ama sen başarılı olursan adam kendi yetiştirdiği öğrenciyi neden öncelikle işe almasın ki. Sonuçta biz tam burslu öğrencileri olacağız üzerimizde beklenti olacak.

MEF Okulları
    MEF Dershaneleri
    İbrahim Arıkan Eğitim Hizmetleri
    İris Bağcılık
    Salur Organik Ürün
    Arı-Tur Turizm
    Enmersan Granit Mermer
    Günarı Mermer
    Arı-En Enerji Üretim
    Atom Elektrik
    Özpet Dinlenme Tesisleri
    Molapet Dinlenme Tesisleri
    Arıkanlı Dinlenme Tesisleri
    Arıkanlı Teknoloji
    Yurtiçi Kargo
    Yurtiçi Lojistik
    Yurtiçi Kurye
    1000 Volt Post Prodüksiyon
    Arıkanlı Sigorta
    Arıkanlı İnşaat
    Yurtiçi İnşaat
    Armadillo Holding GmbH
    DPD RUSYA
    B2C RUSYA (Hermes-DPD)
    DPD KAZAKİSTAN
    DPD UKRAYNA
    DPD BELARUS
    DPD BULGARİSTAN
    DPD ROMANYA
    MEF diyorsunuz da, 2 profesör var şu anda sadece. Bunu da göz ardı etmeyin. Kadrosu Marmara'ya göre çok çok yetersiz.

• quote:

quote:

Hocam inanın çok büyük sevaba gireceksiniz. Kayseri'de olmanın dezavantajını sayenizde yaşamıyorum. Cuma günü ki yazınızı merakla bekliyorum şimdiden. Ayrıca yukarıda belirttiğiniz işe alınma durumu tam olarak nasıl acaba? %100 olarak mezunlarına iş imkanı sağlıyor mu bu üniversite?

Ya ben de gitti MEF'e öyle direk iş falan yok.Bizzat rektörle görüştük.Abartmışsın biraz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cerenyesim1995

quote:

quote:

Ya ben de gitti MEF'e öyle direk iş falan yok.Bizzat rektörle görüştük.Abartmışsın biraz..

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bakıyorum ediyorum ama halen Marmara'nın peşine ne yazacağımı bulamadım. Sizce ne yazılmalı?

• quote:

Arkadaşlar bakıyorum ediyorum ama halen Marmara'nın peşine ne yazacağımı bulamadım. Sizce ne yazılmalı?

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar şu kardeşinize bi yardım edin. Bakıyorum ediyorum ama halen Marmara'nın peşine ne yazacağımı bulamadım. Sizce ne yazılmalı?
  • quote:

Arkadaşlar şu kardeşinize bi yardım edin. Bakıyorum ediyorum ama halen Marmara'nın peşine ne yazacağımı bulamadım. Sizce ne yazılmalı?

Alıntıları Göster
  • quote:

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar en azından ankete katılarak yardım edin şu kardeşinize iki saniye.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.