Şimdi Ara

Sizce Bu İlanlar Neden Anormal?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun zamandır sahibinden.com üzerinden araba fiyatlarını takip ediyorum. Çeşitli markalarda sürekli karşıma aynı satıcının absürt ilanları çıkıyor. Hepsindede araçlarda onarım yapıldığı için bu fiyattır yazıyor. Ama ben biliyorumki kazalı olarak alıp satacak olsa bile bu fiyatlara satılabilmesi imkansız gibi bişey.
    Resimlerin özellikle flu olması beni şüpheyede düşürüyor. Araçlar hep plakasız. Acaba bu araçlar çalıntı olabilir mi? Sizde bir bakın derim.
    Aşağıdaki örnek birkaç farklı ilan var.

http://www.sahibinden.com/dacia_logan_1_4_mpi_ambiance-17WQQaXQQ16747285WQQpXQQdisplayitem
    http://www.sahibinden.com/skoda_fabia_1_4_classic_2008-80WQQaXQQ17601161WQQpXQQdisplayitem
    http://www.sahibinden.com/renault_megane_1_5_dci_extreme-33WQQaXQQ15828505WQQpXQQdisplayitem
    http://www.sahibinden.com/renault_clio_1_5_dci_km_65-03WQQaXQQ17330228WQQpXQQdisplayitem
    http://www.sahibinden.com/citroen_c4_1_6_hdi_km_65-34WQQaXQQ16797023WQQpXQQdisplayitem

• Bu konu daha önce de konuşulmuştu. Adamlar kazalı aracı alıp tamir ediyorlar ve sonra da satıyorlar. Bunda garip bişey yok, ama bu tür bir araç almadan önce iyi bir ustaya göstermek şarttır. Sonuçta hayatınız söz konusu oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: webbie

Bu konu daha önce de konuşulmuştu. Adamlar kazalı aracı alıp tamir ediyorlar ve sonra da satıyorlar. Bunda garip bişey yok, ama bu tür bir araç almadan önce iyi bir ustaya göstermek şarttır. Sonuçta hayatınız söz konusu oluyor.

Aracı ustaya neden gösterilir kazalı mı vurugu varmı motorda sorun varmı vesaire. E zaten araba kazalı sonradan toplanmış , onu alarak sen birçok şeyi görmezden geliyorsun neyin ustasından bahsedıyorsunkı ? Bu araba az hasarlı bu araba cok hasarlı . sonucta alayı kazalı hiçbiri iflah olmaz olsa o paraya satılmaz. Bence...
  • Öncelikle, bu kadar kesin konuştuğunuza göre size göre tüm araçların yürüyeni hasarlıdır. Yani üzerine odun düşmüş ve tavanı değişmiş bir araçla, takla atmış ve dingili kırılmış bir araç, arkadan motorsiklet çarpmış bir araç ya da önden kamyon çarpmış bir araç aynıdır. Tümdengelim metodu kullanmanız bazen hatalı sonuçlar doğurabilir. O yüzden de aracın hasarının ne olduğunu öğrenmek herzaman faydalıdır.

Ayrıca, konuşma şekliniz, sanki uzun süredir bana laf anlatmaya çalışıyormuşsunuz da anlatamıyor muşsunuz gibi bir bıkkınlık içeriyor. Lütfen tanımadığınız insanlarla konuşma şeklinize biraz dikket edin.
  • büyük olasılıkla bu araçlar pertt'ten alınıp yapılmış arabalardır ve yine büyük olasılıkla önü başka, arkası başka arabaya aitttir. yani kes-yapıştır yöntemi kullanılmıştır. ucuz ama kesinlikle güvensizdirler...
  • fiyatları pahalı bile bence.

kasko şirketerinden ihale ile pert araçlar alınır yapılır ve satılır. bu kadar basit. dolandırıcı falan değil adam.
    sırf bu işlerle uğraşan ustalar var. bir tane de istanbul seyrantepede var benim bildiğim.
  • quote:

Öncelikle, bu kadar kesin konuştuğunuza göre size göre tüm araçların yürüyeni hasarlıdır. Yani üzerine odun düşmüş ve tavanı değişmiş bir araçla, takla atmış ve dingili kırılmış bir araç, arkadan motorsiklet çarpmış bir araç ya da önden kamyon çarpmış bir araç aynıdır. Tümdengelim metodu kullanmanız bazen hatalı sonuçlar doğurabilir. O yüzden de aracın hasarının ne olduğunu öğrenmek herzaman faydalıdır.

Ayrıca, konuşma şekliniz, sanki uzun süredir bana laf anlatmaya çalışıyormuşsunuz da anlatamıyor muşsunuz gibi bir bıkkınlık içeriyor. Lütfen tanımadığınız insanlarla konuşma şeklinize biraz dikket edin.

Yeterince aciklayici bir cevap
  • Linkdeki resimeler baktım hepsi cep telefonu ile çekilmiş sanki dolandırmaya adam arıyorlar gibi doğru dürüst bir tane bile resim bile yok ........
  • quote:

Orijinalden alıntı: enoman

http://www.sahibinden.com/toyota_auris_1_4_d-d4_elegant-73WQQaXQQ16906107WQQpXQQdisplayitem

şaka gibi.

para olacak alacan süpermiş valla

• http://www.sahibinden.com/peugeot_307_comfort_1_6_hdi_5_kapi_90_2007-18WQQaXQQ17601692WQQpXQQdisplayitem

sanırım araba toplayıp satıyor bu ilanda ona ait ve aynı açıklama yapılmışDH'den kaçmazzz

• quote:

Orijinalden alıntı: GKHN_93

quote:

Orijinalden alıntı: enoman

http://www.sahibinden.com/toyota_auris_1_4_d-d4_elegant-73WQQaXQQ16906107WQQpXQQdisplayitem

şaka gibi.

para olacak alacan süpermiş valla

Bu araba da 6 aydır satılmadı gitti.
    5-6 aydır var bu ilan.

• bu araca bu fiyatı verip alan daha sonra servis bakımı veya parça değişimlerini çok zor yapar
    muhtemelen idare edecek şekilde toplanmış yani ne zaman sıkıntı çıkaracağı belli olmayan garantisiz
    parçalarla toplanmış

ucuz mal alcak kadar zengin değilim ne kadar uyar bilemem
  • quote:

aracın daha oncesinde hasrı vardı onarım yapıldı fiyatı ondan bole uygun

çok iyi açıklamışlar

• quote:

Öncelikle, bu kadar kesin konuştuğunuza göre size göre tüm araçların yürüyeni hasarlıdır. Yani üzerine odun düşmüş ve tavanı değişmiş bir araçla, takla atmış ve dingili kırılmış bir araç, arkadan motorsiklet çarpmış bir araç ya da önden kamyon çarpmış bir araç aynıdır. Tümdengelim metodu kullanmanız bazen hatalı sonuçlar doğurabilir. O yüzden de aracın hasarının ne olduğunu öğrenmek herzaman faydalıdır.

Yukarıda saydığınız tüm kaza ve hasar çeşitleri sonuç olarak hasar sınıfına girer ve kesinlikle isterse hafif isterse ağır hasarlı olsun kesinlikle tercih etmem. Temiz araçlar varken sizede böyle uyduruk araçlar yerine daha mantıklı araçlar bakmanız konusunda tavsiyede bulunabilirim. Sonuçta verdiğiniz tüm linkler aynı kişi tarafından verllmiş. Oda bir galeri adama telefon açıp olayın detayını birinci ağızdan öğrenebilir olmadı bu kadar çok merak ediyorsanız galeriye gidip araçları inceleyebilirsiniz.

İkinci el araç bakan kişiler birçok kusuru hatayı ve/veya bilinmeyen gözle görülmeyen sadece aracın sahibi tarafından bilinen bir takım unsurları kabul ederek alırlar. Buda herşeyi kabul etmişler demektir. Ustaya göstermek aracın temizliğinden hasarından ziyade araçtaki durumun ciddiyetini kavrama amacı ile gerçekleştirilen bir eylemdir. Bunu ben değil Ünlü İktisatçı Asaf Savaş Akat bey birebir dersinde anlatıyor. Google'dan kendisinin web sitesine girip mail aracılığı ile sorabilirsiniz.

Son olarak, üslubuma getirmiş olduğunuz eleştiriyi göz önünde tutarak söylemek isterimki eğer tanımadığınız biri size bir şekilde bir ayıp etti ise sizin büyüklük gösterip ona aynı şekilde ayıp etmeden hatasını göstermeneiz gerektiğidir. Özel mesaj yolunu kullanabilir veya sorununuzu admin yada yöneticiler ile paylaşabilir sıkıntınızı çözebilirsiniz. Burda bana üslubuna dikkat et gibi tahrik içeren mesaj atmanızı doğru bulmuyorum. Çünkü, bu forumda üslup çatışmasına gireceğiniz son kişi benimdir.

Yinede kırıldığınız bir nokta var ise dünkü sinirime bağlıyorum biraz gergindim sizden nacizhane ricam araç alacaksanız bulduğunuz linkleri foruma koymak yerine kişi ile irtibata geçin daha sağlıklı cevap alabilirsiniz. Buraya link koyarak konu açmak gelecek cevapları kabul etmek demektir.

Saygı ve Sevgilerimle,
    Yusuf.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf -- 16 Ekim 2009; 21:37:16 >

• Uzun zamandır foruma bakamadığım için cevpları yeni okuyabildim. Araç kazalı ondan ucuz diyenler olmuş yine. Ama benim demek istediğim bu araçları pertten alıp çıkma parçalarda toplasanı zbile bu fiyata mal edebilmeniz imkansıza yakındır. Mesela o aurisin kaç parçasını çıkma bulabilirsiniz bulsanız bile en fazla sıfırının yarısına alırsınız. Yani o arabaların o fiyata satılabilmesi normal yollarla olanak dışı.
  • Dur bakalım taktığı parçalarda doğru düzgün mü.Hırlı parçalar mı yoksa başka işler mi var? Doğru düzgün yazılmıyor zaten bu ilanlarda ki fotoğrafları da hep benzer şekilde. Yaklaşmamak en doğrusu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GRONHOLM

Uzun zamandır foruma bakamadığım için cevpları yeni okuyabildim. Araç kazalı ondan ucuz diyenler olmuş yine. Ama benim demek istediğim bu araçları pertten alıp çıkma parçalarda toplasanı zbile bu fiyata mal edebilmeniz imkansıza yakındır. Mesela o aurisin kaç parçasını çıkma bulabilirsiniz bulsanız bile en fazla sıfırının yarısına alırsınız. Yani o arabaların o fiyata satılabilmesi normal yollarla olanak dışı.

Hasara göre değişse de yine olur. Mesela aracın airbagleri patlamıştır, yeni airbag takmazsınız airbagsiz binilir. zaten motor parçaları pert araç toplayanlarda gırla. Abimin bir arkadaşı yapıyordu bu işleri toplanamiyacak durumda araçları sadece parça olarak kullanıyorlar ya da ihtiyacı olan diğer ustalara parça parça satıyorlar. Orta sınıf araçlarda çok çok karlı bir iş değil ama lüks araçlarda ciddi karlı bir iş. Ayrıca bu tip araçların artık kendi piyasası var. Kenar mahalle galerileri dışında kimse bu araçları "hasarsız" diye birilerine kilitlemeye çalışmıyor. Zaten gösterdiğiniz ilk usta kaynak izlerinden, airbaglerden aracın ciddi hasar aldığını anlayacaktır.
    Yani alan razı veren razı. Tercih edip etmemek alıcıya kalmış. Ben açıkçası tercih etmezdim çünkü ne kadar iyi toplanırsa toplansın yarın bir gün kaynak yerinden patlamayacağı ya da çıkma radyatörün su kaynatmayacağı gibi bir garanti yok, bir de bu araçlar kasko yapılmıyorlar.

• '

genel olarak cvp verilmiş bende bildiklerimi yazayım;

araçlar kasko şirketlerinin elindeki pert araçların açık arttırmasından alınıp toplanan araçlardır. 'tahminimce' bu işi yapan kişiler piyasanın düşük olduğunu bildiklerinden aynı zamanda masraflarını çıkardıktan sonra kalacak karını hesaplayıp teklif verdikleri için fiyatları alınabilir hale gelior. ancak bilginizde olsun çoğu kasko firması pert kaydı olan araçlara kasko yapmıolar.
  • Arkadaşlar bu araçlar pertten toplamadır. Aramıştım burayı. Adam öyle dedi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.