Şimdi Ara

Siz olsaydınız ne yapardınız?!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yaklaşık iki sene önce, 2000 TL verip aldığım Acer 5920 notebook'um düşerek;
    Menteşelerinden kırıldı ve lcd ekranı görüntüleme yapmıyor.
    Ancak vga üzerinden hdtv bağlantısı ile notebook'u kullanabiliyorum.
    Tamirat için aldığım fiyat 400 TL ve daha fazlası da olabilirmiş!

Bu durumda siz olsaydınız ne yapardınız?
    Seçenekler; tamir, bir lcd monitör alıp masaüstü olarak kullanım, internet erişimi için bir netbook ya da yeni bir notebook!

Vakit ayırıp fikirlerini yazacak forum dostlarıma şimdiden teşekkür ediyorum...

• Yeni bir lcd monitör alıp masaüstü olarak kullanın ya da yeni bir notebook alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: runescapez

Yeni bir lcd monitör alıp masaüstü olarak kullanın ya da yeni bir notebook alın.

Teşekkürler runescapez,
    Tamire sıcak bakmıyoruz anladığım kadarıyla...
  • ya tamire gerek yok bence 900 liraya bile leptap varken şuan yanı onun fiyatı düşer bayağı yenı leptap al onuda masa ustu yap 100 liraya bi monitor al okadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: i Am Not Dead

ya tamire gerek yok bence 900 liraya bile leptap varken şuan yanı onun fiyatı düşer bayağı yenı leptap al onuda masa ustu yap 100 liraya bi monitor al okadar

Normal Crt monitörden bahsediyorsun herhalde,
    Almışken lcd olsun istiyorum, ancak bu şeçeneği de değerlendireceğim,
    Teşekkürler...
  • o kadar parayı tamire verceğine lg x130 al veya biraz daha koy iyi bir netbook/notebook al
  • Yeni notebook almayı düşünüyosanız bütçenizi söyleyin tavsiyede bulunabilirim ya da sizin aklınızda varsa belirli bir fikir onuda uygulayabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İnsectboy
    o kadar parayı tamire verceğine lg x130 al veya biraz daha koy iyi bir netbook/notebook al

quote:

runescapez
    Yeni notebook almayı düşünüyosanız bütçenizi söyleyin tavsiyede bulunabilirim ya da sizin aklınızda varsa belirli bir fikir onuda uygulayabilirsiniz.

Aslında TTNET'in 399 TL kampanyalı ASUS 1001HA'sını dün alacaktım,
    Ancak aboneliğim konusunda problem çıktı ve alamadım...
    Dolayısı ile minimum 600 TL'ye netbook almak yerine, giriş seviyesi bir notebook almak da mantıklı geliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kursad_75 -- 26 Şubat 2010; 15:40:53 >
  • Bu arada lcd monitör ve masaüstü pc tavsiyelerini de bekliyorum forum dostlarımdan...
    Şöyleki; 500 GB'lık WD harici hd almıştım daha önceden,
    Tamir parası olan 400 TL'ye nasıl bir masaüstü toplanabilir bu durumda?
  • 400 lira ya monitör'de dahil mi ? Dahil değilse;

AMD Athlon II X2 240 (2.8GHz) 2MB (AM3 938Pin)
    Biostar A760G M2+ AMD760G/DDR2 S+V+GL+RAI+16X 940p
    HI-LEVEL 2 GB 800 MHz DDR2 RAM (Soğutuculu)
    HIS HD4650 512 MB 128Bit GDDR2 Dual DVI 16X
    Asus TAB41 350W ATX Kasa (Gümüş-Siyah)

TOPLAM: 500 lira

Fazla gelirse ekran kartını o/b yapabiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: runescapez

400 lira ya monitör'de dahil mi ? Dahil değilse;

AMD Athlon II X2 240 (2.8GHz) 2MB (AM3 938Pin)
    Biostar A760G M2+ AMD760G/DDR2 S+V+GL+RAI+16X 940p
    HI-LEVEL 2 GB 800 MHz DDR2 RAM (Soğutuculu)
    HIS HD4650 512 MB 128Bit GDDR2 Dual DVI 16X
    Asus TAB41 350W ATX Kasa (Gümüş-Siyah)

TOPLAM: 500 lira

Fazla gelirse ekran kartını o/b yapabiliriz.

Teşekkürler runescapez...
    Şimdilik en mantıklısı bir lcd monitör ve yeni bir net/notebook gibi görünüyor,
    Bu şekilde bir sabit bir de mobil pc sahibi olmuş olurum
  • çok saçma olmaz mı? bence internetle çok haşır neşirsen yeni bir netbook al.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dob3rman
    çok saçma olmaz mı? bence internetle çok haşır neşirsen yeni bir netbook al.

Saçma kısmı nedir anlamadım ama sevgili dob3rman,
    Biraz önce MM'dan ve TTNET kampanyasından ASUS 1001HA netbook aldım 399 TL'ye ,
    Şu anda da bu cihazı kullanarak netteyim...
    Zaten TTNET abonesi olduğum için fiyat itibari ile oldukça avantajlı bir cihaz gibi geldi bana,
    Bakalım! İlerleyen günlerde görürüz marifetlerini...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kursad_75

quote:

Orijinalden alıntı: dob3rman
    çok saçma olmaz mı? bence internetle çok haşır neşirsen yeni bir netbook al.

Saçma kısmı nedir anlamadım ama sevgili dob3rman,
    Biraz önce MM'dan ve TTNET kampanyasından ASUS 1001HA netbook aldım 399 TL'ye ,
    Şu anda da bu cihazı kullanarak netteyim...
    Zaten TTNET abonesi olduğum için fiyat itibari ile oldukça avantajlı bir cihaz gibi geldi bana,
    Bakalım! İlerleyen günlerde görürüz marifetlerini...

hay Allah yanlış anladın saçma dediğim monitörü kırılmış notebook u başka bir monitöre bağlayıp masaüstü gibi kullanma fikriydi

• 400 lira monitör için istedilerse iyi lenovo 400 dolar istemişti arkadaştan. gittigidiyordan 200 tl civarına bulduğumuz bir lcd paneli taktık. oldukça da iyi şu anda. netbook konusunda biraz aceleci davranmışsınız. eski işlemci teknolojisine sahip netbookları bitirmek için kampanya yapıyorlar fakat yeni teknolojide o kadar da pahalıya satılmıyor. ttnet de ilerleyen dönemde zaten parasını tahsil ediyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.