Şimdi Ara

Six Feet Under (2001-2005) | IMDB: 8.9 (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
560
Cevap
11
Favori
33.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Finalini yurtta izledim. Gözlerim doldu, çok pis dayak yemiş gibi oldum. Kendimi çok zor tuttum ağlamamak için. Arkadaşlarım sorarsa uykum geldi felan derim dedim. Peçeteyle felan siliyordum gözlerimi.

Dipnot: Duygusuz birisiyimdir.
  • Galiba ilk defa bir dizi Breaking Bad'i geçti kendi nazarımda. İkinci defa bir dizi beni ağlattı, her şeyiyle tamamen harika bir diziydi. O kadar tuhaf şeyler düşündüm ki
    Maya'nın o yaşta hem annesini hem babasını kaybetmiş olması, ilerde yaşayabileceklerine kadar.
    Ayrıca finali 4 gün önce izledim ancak Ruth karakterini canlandıran Frances Conroy'un aslında rol yaptığını bugün bütün konuyu baştan aşağıya okurken fark ettim. Diğer oyunculara hakkını zaten verdim de, Ruth öyle bir karakterdi ki sanki oyunculuk yoktu, öyle güzel oynamıştı Conroy.
    Ayrıca Lisa da çok trajik öldü. Bir zamanlar aşık olduğum kıza benzemesinden ötürü ayrı seviyordum. Ölmesini yediremedim. Hele öyle ölmesini hiç yediremedim.
    Bir de Brenda'nın hiç mutlu olmasını istemiyordum ne yalan söyleyeyim. Finali için izlediğim açık ara en iyi finaldi diyebilirim. Özellikle David'in sahnesi çok üzdü. Claire 102 yıl iyi yaşadı. Sonra sağlıklı yaşama falan başladı herhalde.

• dizi ağır dramdır. herkes sevemez ama seven de diziyi unutamaz.
  • Finali izleyecem ve bitiriyorum diziyi bu gece.
    Dexteri zaten seviyordum da burda abisini oynayan Peter Krause nin en sevdigim oyuncu olacagini tahmin edemezdim dizinin ilk bolumlerinde.

Kesinlikle her bir karakteriyle Breaking Bad den daha iyi diyebileceginiz tek dizidir. !

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lebronjames1993

Finali izleyecem ve bitiriyorum diziyi bu gece.
    Dexteri zaten seviyordum da burda abisini oynayan Peter Krause nin en sevdigim oyuncu olacagini tahmin edemezdim dizinin ilk bolumlerinde.

Kesinlikle her bir karakteriyle Breaking Bad den daha iyi diyebileceginiz tek dizidir. !

Breaking Bad'e en çok OZ yaklaşmıştı kendi nazarımda, hiçbir dizi geçemez diyordum ancak finaliyle beraber Six Feet Under BrBa'yı 2. sıraya düşürmeyi başardı. Böyle bir dizi yok. Akşam bol bol ağlayacaksın hocam yapın müsaitse. Yapın müsait değilse bile dökersin birkaç damla, garanti ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Papa Emeritus II

quote:

Finali izleyecem ve bitiriyorum diziyi bu gece.

Breaking Bad'e en çok OZ yaklaşmıştı kendi nazarımda, hiçbir dizi geçemez diyordum ancak finaliyle beraber Six Feet Under BrBa'yı 2. sıraya düşürmeyi başardı. Böyle bir dizi yok. Akşam bol bol ağlayacaksın hocam yapın müsaitse. Yapın müsait değilse bile dökersin birkaç damla, garanti ediyorum.

Harbiden mi kardesim tsk yorumun icin 1 saat icinde izleyecem finali.
    Su an takip ettigim lost 3.sezon 12deyim.
    Game of thrones guncel.
    Person of interest 3sezon finali
    Prison breaki de en sona sakladim 4.sezon 12 den devam etcem bu dizileri izledikten sonra pb i bitircem muhtemelen yarin ya da carsamba ya da haftasonuna elimdeki bolumleri bitirip ustte yazdigim dizilerden sonra pb de bitecek diger dizilerin bolumlerinde ilerleyince.

Ama 1-2 saat sonra six feet under in finalini kesin bitiriyorum. Ben dizileri ders gibi gorurum ya da is gibi proje gibi.

Kaliteli olmasi lazim seciciyimdir surekli listemde ilk 5 degisiyor kafamda simdilik 1 numaram six feet under zamanla degisebiliyor listem.

Breaking badi bitirdim.
    House ve Dexter ve Oz u bitirdim.
    Bu diziler cok ozel hepsi birbirinden iyi kesin izlenip bitirilmesi lazim.

Six feet underi ilk sezon 4. bolumde falan biraktim ne sacma dizi diye simdi nerdenn nereye geldim..
    Bundan sonra bir daha hicbir dizi izlemesen bile kesinlikle her bolumunu dikkatle izle bitir diyecegim diziyse michael c hall farkiyla dexter'dir.

• Hocam şu 4. bölüm olayında ciddi isen, benim de ilk sezonu bitirmem 1 ayı geçti. Aynı şeyi düşünmüştüm. Abartı falan demiştim. Resmen kendimi gördüm sen de çok hoşuma gitti. Dexter'ı en kısa sürede izleyeceğim, listemde var. Başta karamsardım fakat Michael C. Hall için bile izlenir. Ben de size bir dizi tavsiyesinde bulunmak istiyorum o halde. İlk sezonu bitmiş olan True Detective isimli diziye mutlaka bakın hocam. Kesinlikle kafadan girecektir listene. Ayrıca komedi dizisi seviyorsan ve de tavsiye almak istersen seve seve yardımcı olurum. Son bölüm için iyi seyirler, çok şanslısın, henüz bitirmedin bu diziyi. Ancak 1 bölüm sonra 'keşke bitmeseydi' diyenler kervanına katılacaksın. Bu çok üzücü.

• Bir arkadasimiz daha six feet under finalini ilk kez izleme şansina sahip oluyor, o finali daha sonra onlarca kez izlicek, finalde calan sarkiyida yuzlerce kez dinliceksiniz ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: XR9

Bir arkadasimiz daha six feet under finalini ilk kez izleme şansina sahip oluyor, o finali daha sonra onlarca kez izlicek, finalde calan sarkiyida yuzlerce kez dinliceksiniz ;)

Simdiye baslicaktim finale yorumlari okuyunca beklentim yukseldigii icin diziyi acmiyorum hala.
    Ben bu dizileri izlerken asla bir baska seyle ugrasmam zatten sakin kafayla izler bitiririm.

Ne kadar cok seviyosam genelde o kadar uzun vadeye yayarim ve gec bitiririm. Six feet under bu gece bitecek ama bir yandan bitmesini istemesem de bir taraftan kalitesini kaybetmeden en iyi dizilerin dogru zamanda bittigine de seviniyorum.

En cok house ve breaking bad ve dexter in finalinde bu dizi bitmesin dedim.

• Yaslanmaya baslayinca oldurecegim kendimi.
    Six feet under dizi degildir.
    Six feet underi cocuklar izlemeyin !
    Ciddiyim nolur izlemeyin gencler.
    Bu diziyi izleyenler belirli bir kapasiteye sahipse
    Hayatin sifresini cozecekler.
    Ve bu hicte sandiginiz gibi mutlu sonla bitmeyecek.
    Belki bu diziyi izlemesem baska biri olacaktim.
    Ama artik kendime gelemeyecegim.
    Eskiden merak ediyordum ama simdi gercekler beni hic mutlu etmedi.
    Hayati ben boyle tahmin etmemistim.
    Six feet under hayattir.
    Six feet under senden nefret ediyorum bana
    gercekleri gosterdigin icin.

Cok kotuyum biri yardim etsin. Hayatin bu kadar korkunc bir yalan oldugunu ve bizim (insan) ne kadar korkunc oldugumuzu gercek siluetimize bakinca anladim ve su an kendimi kaybettim. Birdaha ben kendime gelemeyecegim.

Gercek yuzumuz Claire'in 102 yasindaki halidir.
    Gencligimiz bizi kandiriyormus cunku son onemlidir her zaman.

Ben kimbilir nasil bir yaratigim gercekte ama 21 yasinda oldugum icin daha gercek yuzumu gostermeme cok var.

Claire in o hali gozumun onunden gitmiyor..
    Olumu durduramamiz cok korkunc ama yaslilik daha korkunc.

Tanrim ! Ashton Kutcher gibi yakisikli bile olsam
    Ve dunyanin en guzel kizi da sevgilim olsa..
    Bu dizi bana hayatimin tokadini gecirdi bu nasil bir acidir.?!
    Bu nasil bir korkudur ?!
    En guzel de olsak hepsi yalanmis istedigin kadar zeki ol cool ol.
    20li yaslarin hepsi yalan.
    Yalanmis guzel olan.
    Gercek halimizle hepimiz lanet zombileriz.

Off inanamiyorum.. !
    Kesinlikle yaslanmayacagim.
    Yaslanmaya basladigim zamanda kendimi oldurecegim.
    Bunun sorumlusu six feet under dizisidir.
    Bana gercekleri gosteren dizi.
    Benim lanetim !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John SAS -- 10 Haziran 2014; 4:24:15 >

• Hasta olduğunuzda sağlığınızın kıymetini anlarsınız ya. Her şey boş gelir. Bu diziyi bitirince de hayatın boş olduğunu anlıyorsun.
  • Claire.

• Bu diziyi izlemeyen yerine o kadar cok diziyi izleyen var ki neler kaybettiklerinin farkinda degiller.

Diziler konusunda her zaman ilk sirada olmali forumda yine sacma sapan konularla vakit geciriyor akilsizlar.

Finali acip acip izliyosun son 10 dkyi..
    Bastan sona hakkini vererek sakin kafayla izledigim icin oluyor bu.
    Yasamayan bilemez.
    Takip ettigim butun diziler bu sabah six feet underin finalini bitirdigimden beri anlamsizlastilar.

Diziler kotu oldugundan degil.
    Artik kralini cekseler etki edemez.
    House Breaking Bad Dexteri birlestir bir dizi yap.
    Yine etkilemez.
    Surekli finali acip izleyesim geliyor.

Dusun Six Feet Under in buyuklugunu..
    Off offf...
    Bu nasil bir sey ya..
    Michael Jordan basketbolda neyse SIX FEET UNDER dizi tarihinde odur iste..

Edit: Su Jordan yorumunu bile yaparken bilincaltimdan ayar yiyorum jordan bile yetmez bunu anlatmaya yasamak lazim gibi alakasiz dusunceler kafamda..

Dusun ne buyuk dizi dusun nasil manyak bir duygu.. Off of.

• 1. sezon 6. bölümdeyim cinsellik haric hiç bişey yok çatlıcam sıkıntıdan ama herkes önermiş devam ediyorum bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psychosocial99

1. sezon 6. bölümdeyim cinsellik haric hiç bişey yok çatlıcam sıkıntıdan ama herkes önermiş devam ediyorum bakalım

Eger az isik varsa sende kardesim.. Ki inaniyorum buna. Bu diziyi son bolumune kadar sakin kafayla 1 dksini bile atlamadan izlersen..

Finale kadar hicbirsey hissetmeyeceksin.
    Ara ara uyuscaksin sezon 2den sonra.
    3ve 4 sezonlarda guzel lan diyeceksin ama ne birakcaksin diziyi ne de abartacaksin sevgini.

1 dksine bile saygisizlik yapmaman sartiyla.
    Vakit gecirmeye izleme arkadas vs ev kalabalikken izleme.

Bastan sona izle ve hakkiyla bitir.
    Finali izlerken dakikalar ilerledikce geri kalan onca bolumde hissetmedigini sandigin hersey damarlarinda dolascak.
    Rastgele bir sezondan bir sahne o an aklina gelcek.
    Finale gelince son dakikalarda bu baski cok siddetlencek ve butun sezon gozunun onunden gececek sikildigin hafife aldigin anlamadigin vs.

Son dklerde bu yorumlari hatirlarsin o zaman ben burda olmam ama hatirlarsin.
    Son dklerde komaya gireceksin siradan ilerledini sandigin su anki ilk bolumlerin degerini anlayinca..

Dizi bitince herseyi anlicaksin.
    Hayati cozeceksin.
    Dizi biterken onca bolum kotu gibi gorunen bolumlerin o kadar ince uyusturdugunu anlayacaksin ki ,

Artik herseyi inanilmaz yuksek seviyede hissedeceksin.
    Finalin sonlarinda her saniye baski artacak ve vucudun patlayacak gibi olacak kafan sanki bedeninden ayriliyo sancaksin.

Her saniyeyi her saniye hatirlayacaksin 5 sezonu da finalin son dakikalarinda aklindan okuyacak dizi.

Insan vucudu bu yuklemeyi kaldiramayacak ve dizi bittikten 5 saniye sonra sen de olmus olacaksin.

Biraz isigi olan herkes bu diziyi hakkiyla izledikten sonra 1 dkyi bile kacirmadan.. Su an hepimiz oluyuz. Ben oleli daha 10 saat olmadi.....

Aceleye getirme.
    Sabirsizlik etme.
    Zaafina yenilme.
    Milletin etkisinde kalma.
    Yani evde otururken bi yandan ses gelsin diye acma bu diziyi.
    Yaninda biri varsa o bolumu iskaladin demektir.
    O sirada arkadasla maci konusursun hadi gecmis olsun six feet underi bitiremezsin.

Onemli olan dedigim sartlarda izleyip bitirmek.
    Bem hep yalnizken bolum bolum tadini cikararak finale gelene kadar sevmeyerek pek is yok diyerek izledim. 2_3 bolum izle bir gun ara ver sonra yine yalnizken gece vs hakkiyla izle.

Bittigi zaman oleceksin herseyin cevabini sonunda verecek sana dizi. Yeni bir insan olacan bitince.
    Eski cocuk diziyle birlikte tarihe kariscak.

Hadi sana guveniyorum basaracaksin.
    Cok az kisi basardi bu diziyi gercek anlamda bitirebilmeyi ve dediklerimizi anlayabilmeyi..

Umarim daha cok genc benim yolumu takip eder bunu anlar basarir..
    Bir program yap ders programi gibi kaynatmadan izle bitir.
    1 saniyeyi atladiginda iskalamis olursun.
    Bu yalniz izlemekle alakali yanda tv calarken biriyle muhabbet ederken izlenmemeli..

Daha cok gencin bizim gibi izlemeyi basarabilmesi dilegiyle..

Bu potansiyeli gordugum herkese her gun duzenli bir programda kampa alir gibi dis dunyadan soyutlayip su diziyi bitirtsem.. Utopyayi kurabilirdik bu dunyada.,..!

• Surekli aciyorum finali elimde degil yine tablette finali izliyorum cok fenayim............

• quote:

Surekli aciyorum finali elimde degil yine tablette finali izliyorum cok fenayim............

You can't take a picture of this, it's already gone kardeşim

• Lebron ile PMleştik de ayrıca, arkadaş resmen benim yaşadıklarımı yaşadı. Böyle bir şey olamaz abi, bu nasıl bir dizidir ya. Resmen hayatımı şekillendirdi. Rehber oldu.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Psychosocial99

1. sezon 6. bölümdeyim cinsellik haric hiç bişey yok çatlıcam sıkıntıdan ama herkes önermiş devam ediyorum bakalım

Eger az isik varsa sende kardesim.. Ki inaniyorum buna. Bu diziyi son bolumune kadar sakin kafayla 1 dksini bile atlamadan izlersen..

Finale kadar hicbirsey hissetmeyeceksin.
    Ara ara uyuscaksin sezon 2den sonra.
    3ve 4 sezonlarda guzel lan diyeceksin ama ne birakcaksin diziyi ne de abartacaksin sevgini.

1 dksine bile saygisizlik yapmaman sartiyla.
    Vakit gecirmeye izleme arkadas vs ev kalabalikken izleme.

Bastan sona izle ve hakkiyla bitir.
    Finali izlerken dakikalar ilerledikce geri kalan onca bolumde hissetmedigini sandigin hersey damarlarinda dolascak.
    Rastgele bir sezondan bir sahne o an aklina gelcek.
    Finale gelince son dakikalarda bu baski cok siddetlencek ve butun sezon gozunun onunden gececek sikildigin hafife aldigin anlamadigin vs.

Son dklerde bu yorumlari hatirlarsin o zaman ben burda olmam ama hatirlarsin.
    Son dklerde komaya gireceksin siradan ilerledini sandigin su anki ilk bolumlerin degerini anlayinca..

Dizi bitince herseyi anlicaksin.
    Hayati cozeceksin.
    Dizi biterken onca bolum kotu gibi gorunen bolumlerin o kadar ince uyusturdugunu anlayacaksin ki ,

Artik herseyi inanilmaz yuksek seviyede hissedeceksin.
    Finalin sonlarinda her saniye baski artacak ve vucudun patlayacak gibi olacak kafan sanki bedeninden ayriliyo sancaksin.

Her saniyeyi her saniye hatirlayacaksin 5 sezonu da finalin son dakikalarinda aklindan okuyacak dizi.

Insan vucudu bu yuklemeyi kaldiramayacak ve dizi bittikten 5 saniye sonra sen de olmus olacaksin.

Biraz isigi olan herkes bu diziyi hakkiyla izledikten sonra 1 dkyi bile kacirmadan.. Su an hepimiz oluyuz. Ben oleli daha 10 saat olmadi.....

Aceleye getirme.
    Sabirsizlik etme.
    Zaafina yenilme.
    Milletin etkisinde kalma.
    Yani evde otururken bi yandan ses gelsin diye acma bu diziyi.
    Yaninda biri varsa o bolumu iskaladin demektir.
    O sirada arkadasla maci konusursun hadi gecmis olsun six feet underi bitiremezsin.

Onemli olan dedigim sartlarda izleyip bitirmek.
    Bem hep yalnizken bolum bolum tadini cikararak finale gelene kadar sevmeyerek pek is yok diyerek izledim. 2_3 bolum izle bir gun ara ver sonra yine yalnizken gece vs hakkiyla izle.

Bittigi zaman oleceksin herseyin cevabini sonunda verecek sana dizi. Yeni bir insan olacan bitince.
    Eski cocuk diziyle birlikte tarihe kariscak.

Hadi sana guveniyorum basaracaksin.
    Cok az kisi basardi bu diziyi gercek anlamda bitirebilmeyi ve dediklerimizi anlayabilmeyi..

Umarim daha cok genc benim yolumu takip eder bunu anlar basarir..
    Bir program yap ders programi gibi kaynatmadan izle bitir.
    1 saniyeyi atladiginda iskalamis olursun.
    Bu yalniz izlemekle alakali yanda tv calarken biriyle muhabbet ederken izlenmemeli..

Daha cok gencin bizim gibi izlemeyi basarabilmesi dilegiyle..

Bu potansiyeli gordugum herkese her gun duzenli bir programda kampa alir gibi dis dunyadan soyutlayip su diziyi bitirtsem.. Utopyayi kurabilirdik bu dunyada.,..!

Saol birader o kadar aciklamissin devam ediyorum bitirince alıntılarim :)

• Hafızada kalan anlar

Six Feet Under (2001-2005) | IMDB: 8.9

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.