Şimdi Ara

Sıvı soğutma ömrü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
3.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Daha önce sıvı soğutma kullanmadım. Sıvı soğutmaların ömrünü merak ettim. Sonuçta suyu pompalayan bir sistem var bozulma ihtimali yüksek gibi ve sıvı zamanla azalır diye düşünüyorum. Kaç yıl sıkıntısız çalışır ortalama bir sıvı soğutucu ve sizler ne zamandır sorunsuzca kullanıyorsunuz? Ara sıra bakım falan yapılması gerekir mi?

• Kapalı sistemleri soruyorsan forumda birçok pompa arızasıyla ilgili konu gördüm. Yıllarca sorunsuz da kullanabilirsin ama sonuçta bozulma ihtimali olan bir parça ve işin kötü tarafı pompa bozulduğunda eğer garantisi bitmişse bütün parçalar birbirine bağlı olduğu için komple ürünü çöpe atacaksın. En iyisi hava soğutma, sistem çöp olana kadar kullan, en fazla fanı bozulur onu da 20 liraya halledersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turuncu Sakal

Kapalı sistemleri soruyorsan forumda birçok pompa arızasıyla ilgili konu gördüm. Yıllarca sorunsuz da kullanabilirsin ama sonuçta bozulma ihtimali olan bir parça ve işin kötü tarafı pompa bozulduğunda eğer garantisi bitmişse bütün parçalar birbirine bağlı olduğu için komple ürünü çöpe atacaksın. En iyisi hava soğutma, sistem çöp olana kadar kullan, en fazla fanı bozulur onu da 20 liraya halledersin.

İyi bir sıvı soğutma 500 lira o kadar para sayıp, bu kadar kolay bozulması kötü olur. Yok mu ben sıvı soğutma sistemimi 5 yıldır kullanıyorum diyen?
  • Cooler master 240m 3 senedir kullanıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 sene kullandığım çöp olmuş bi water 3.0 prom var. 2 aydır garantiye vercem... Hyper t4 aldım kafam rahatladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: radyasyon35

quote:

Orijinalden alıntı: Turuncu Sakal

Kapalı sistemleri soruyorsan forumda birçok pompa arızasıyla ilgili konu gördüm. Yıllarca sorunsuz da kullanabilirsin ama sonuçta bozulma ihtimali olan bir parça ve işin kötü tarafı pompa bozulduğunda eğer garantisi bitmişse bütün parçalar birbirine bağlı olduğu için komple ürünü çöpe atacaksın. En iyisi hava soğutma, sistem çöp olana kadar kullan, en fazla fanı bozulur onu da 20 liraya halledersin.

İyi bir sıvı soğutma 500 lira o kadar para sayıp, bu kadar kolay bozulması kötü olur. Yok mu ben sıvı soğutma sistemimi 5 yıldır kullanıyorum diyen?

Corsair H80 Sivi sogutma sistemini i7 3930K islemcim ile 4.5 yada 5 yildir sorunsuzca kullaniyorum gonul rahatligiyla alabilirsiniz

• Corsair h100 aldim yurt disindan. Millet hep cihazda fazla pompa sesi var diyordu.
    Hic bi sikinti yoktu aldigim h100 de
    H100 un cikis tarihi zaten 2010 -2011 di falan..ilk ciktiginda almistim hala kullaniyorum
    Coolermaster cosmos rc 1000 kasama simdide custom sivi sogutma topluyorum. .

• Intimate Secretary kullanıcısına yanıt

Aynen h80 11. Yıl halen deli gibi çalışıyor. Şu ankiler bu sağlamlıktamı bilmiyorum ama yine corsair alacağım. Sıvı soğutmada dünya lideri. 👏👍👍👍

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmetefecinar -- 20 Nisan 2024; 1:34:26 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.