Şimdi Ara

site yaptırmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

benim aklımda bir site fikri var ve ben herne kadar bilgisayar mühendisliği okusam da kafamdaki siteyi yapmak baya zor olacağından yaptırmak istiyorum. gayet para biriktirip 5-6 milyar bile olsa yaptırmak istiyorum. Ama aklımda olan bir soru var sizlere onu sormak istiyorum. Hani olmaz ya facebook gibi tuttu diyelim, ben sonuç olarak bunu birilerine yaptırmış olacam, yaptırdığım firma, şirket veya webmaster sonuçta bunu benden geri alamaz mı ? Baştan kodlarını o yazdı sonuçta.. Tamam yasal olmaya bilir ama ?

Mesela atıyorum büyük alışveriş siteleri gibi bir şey yaptırsami nasıl güvenebileceğim ki ? Ya içerik çok başka ama oldu ki site tuttu kodlar sonuçta hala adamın elinde bunu düşünüyorum sürekli ? Bir akıl verin bana abim ablalarım :) Yani para biriktirmek istiyorum bunun içini ne kadar sürer bilmiyorum ama yapmak istiyorum aklımda bir kaç soru var cevaplarsanız sevinirim..

site yaptırmak güvenli olur mu ?

Bir de atıyorum hepsiburada, gittigidiyor gibi siteler kurucuları tarafından mı yapıldı ? Yapıldılarsa sorun yok da yapılmadıysa nasıl emin olabildiler ? Cevaplarsanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VLove -- 28 Mayıs 2013; 18:33:16 >

• yaptırmadan önce sözleşme imzalarsın fikir sahibi sen olduğuna, kodlaması bittikten sonra söz hakkı istemeyeceğine dair o zaman sorun olmazmış. bilişim avukatından duymuştum bu şekilde
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigit_34

yaptırmadan önce sözleşme imzalarsın fikir sahibi sen olduğuna, kodlaması bittikten sonra söz hakkı istemeyeceğine dair o zaman sorun olmazmış. bilişim avukatından duymuştum bu şekilde

e peki adam ben yapamam deyip sonra kendi fikriymiş gibi site açarsa ? malum fikri elde ettikten sonra site kurma fastı adamlar için kolay..
  • site belirli bir hiti kazandıktan sonra asıl olan domai,ndir bence .
    çünkü ziyaretçi kitlen olacak .
  • quote:

Orijinalden alıntı: synan

site belirli bir hiti kazandıktan sonra asıl olan domai,ndir bence .
    çünkü ziyaretçi kitlen olacak .

her zaman daha iyi büyçeli ve daha iyi yerlerle çalışabilecek olan insanlar olacaktır. O yüzden sitenin hit yaptığını düşünmekten önce sitenin hit yapmaya başlamasındaki olayları düşünmem gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bir şekilde sorunsuz kurulum, paylaşım olabilirse. Sitenin hit yapıp ayakta kalma durumu onlardan sonra gelecek.
  • kazık yermiyim ihtimallerini hesaplayacağına şimdiye sitenin yarısını bitirmiştin be gülüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi synan -- 29 Mayıs 2013; 13:01:09 >
  • quote:

kazık yermiyim ihtimallerini hesaplayacağına şimdiye sitenin yarısını bitirmiştin be gülüm

site yapmak değil derdim zaten html, php vs vs bilgisayar mühendisliği okuduğumdan biliyorum sadece daha iyi bilen birilerine yaptırmak derdindeyim. Proje bulup da sıradan bir siteyle elimden kaçırmak istemiyorum o kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: VLove

quote:

kazık yermiyim ihtimallerini hesaplayacağına şimdiye sitenin yarısını bitirmiştin be gülüm

site yapmak değil derdim zaten html, php vs vs bilgisayar mühendisliği okuduğumdan biliyorum sadece daha iyi bilen birilerine yaptırmak derdindeyim. Proje bulup da sıradan bir siteyle elimden kaçırmak istemiyorum o kadar

php biliyorsan arka planı sen yap ön yüz tasarımcısı bul,
    framework kullan hemen bter zati bişey yok .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.