Şimdi Ara

sistemimin son haline yorum ve önerilerniz nelerdir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar kurduğum sistemi yarın alacağım bi aksilik çıkmazsa bana maliyeti 766 tl olacak eksenden alacağım.aşağıda yazmış olduğum sistemde yanlış bir şey var mı?eksik bir şey var mı?yani sadece bunları aldığımda işletim sistemini kurduğumda direk elektriğe takıp çalıştırabilir miyim?beni bilgi ve tecrübelerinizle aydınlatırsanız çok sevinirim teşekkürlerr...

SAMSUNG Spinpoint (HD502HJ), 3.5inç, 500GB, SATA, Dahili Disk
    LG GH22NS50 DVD Yazıcı, 22X, SATA, Siyah, (OEM)
    AKASA GENESIS AK-5004, 450W, Siyah Kasa
    AMD Athlon II X3 450, 3200MHz, Soket AM3, İşlemci
    PALIT GeForce GTS450, 1GB, GDDR5, 128 Bit, Ekran Kartı
    ASUS M4A78LT-M LE, Amd 760G, Soket AM3, DDR3-1800, HD3000, Anakart
    Hi-LEVEL, 2 GB, DDR3-1333MHz

eğer öneriniz olursa fiyatı yüksek birşey yazmazsanız sevinirim en fazla verebileceğim fiyat budur.

• arkadaşlar bu arada söylemeyi unutmuşum bu sistemi oyun oynamak için kuracağım.
  • Sistem güzel olmuş.

Kasa için +25 TL daha verip 600w olanını almanı öneririm, ilerisi için iyi olur sürekli değişen bir parça değil nasılsa...

Bir de kasanın ön tarafında fan yok, 12cm'lik boş yuva var oraya da birtane fan alıp, içeri üfleyecek şekilde takman şart aksi halde soğutma çok köt olur hatta soğutma olmaz bile diyebilirim, önden hava girişi olmalı kasada sadece egzost fan var o da yetersiz kalır tek başına.
  • @leon-x
    bana dediğin tarzda bir fan önerebilir misin eksenden.teşekkür ederim yardımların için
  • bence sistem güzel.yine amd olarak daha yüksek istersen phenom seiris işlemci alırsın ve anaakrtı mümkünse 790 yada 870 gibi modellere çevirisin.
  • @leon-x
    çok saol yardım için
    eksenbilgisayar kasayı kurup mu yolluyo yoksa parçaları tek tek mi yolluyo?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vlkndmrkrn -- 18 Ocak 2011; 15:30:04 >
  • eğer eksenbilgisayar kasa kurulumunu yapıyorsa işletim sisteminide kuruyor mu acaba??
  • yeni bir konu açmak istemedim almak istediğim ekran kartı palit gts450 sonic 1gb 128bit idi ama eksende kalmamış.acaba "SAPPHIRE Radeon HD5770 Flex, 1 GB, GDDR5, 128 Bit, Ekran Kartı - 4 Ekran Desteği, 11163-13-20R " bu kart nasıl diğer 5770lere göre baya uygun fiyatı sizce hangisi daha iyidir nedeni nedir?
  • İnternetten ya da kapıda ödemeli teslim alınınca kasayı topluyorlar mı telefonla sor bunu, işletim sistemini kendin kur onların kurması için orj. satınalman lazım format atıcan ayni haleldersin sen onu.

GTS450 stokta var görünüyor;

http://www.eksenbilgisayar.com/?urun-detay_35426_PALIT_GeForce_GTS450__1GB__GDDR5__128_Bit__Ekran_Karti.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

İnternetten ya da kapıda ödemeli teslim alınınca kasayı topluyorlar mı telefonla sor bunu, işletim sistemini kendin kur onların kurması için orj. satınalman lazım format atıcan ayni haleldersin sen onu.

GTS450 stokta var görünüyor;

http://www.eksenbilgisayar.com/?urun-detay_35426_PALIT_GeForce_GTS450__1GB__GDDR5__128_Bit__Ekran_Karti.html

ya dostum o varda sonic olanını istiyodum o kalmamış.benm alternatif olarak gösterdiğim kart hakkında bişey diyebilir misin

• quote:

Orijinalden alıntı: Mckhan

http://www.eksenbilgisayar.com/?urun-detay_33266_SAPPHIRE_Radeon_HD5770_Flex__1_GB__GDDR5__128_Bit__Ekran_Karti_-_4_Ekran_Destegi___11163-13-20R.html

bahsedilen ürün bu sanırım eğer bu fiyattan veriyorlarsa alın hiç durmayın

bu parçayla akasa genesis 450w ta sıkıntı yaşamam dimi

• 12v dan 16a çıkış ve toplam 350w veriyorsa sorun olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mckhan

12v dan 16a çıkış ve toplam 350w veriyorsa sorun olmaz.

dostum ben dediklerini anlamadm
    yukardaki sisteme bu ekran kartını eklicem bu sistemi 450w kaldırır mı ben pek anlamıyorum 12v 16a 450w fln
  • SAMSUNG Spinpoint (HD502HJ), 3.5inç, 500GB, SATA, Dahili Disk
    LG GH22NS50 DVD Yazıcı, 22X, SATA, Siyah, (OEM)
    AKASA GEneSIS AK-5004, 450W, Siyah Kasa
    AMD Athlon II X3 450, 3200MHz, Soket AM3, İşlemci
    SAPPHIRE Radeon HD5770 Flex, 1 GB, GDDR5, 128 Bit, Ekran Kartı - 4 Ekran Desteği, 11163-13-20R
    ASUS M4A78LT-M LE, Amd 760G, Soket AM3, DDR3-1800, HD3000, Anakart
    Hi-LEveL, 2 GB, DDR3-1333MHz soğutuculu

kısacası bu sistemi alıcam ben
    1)bi sorun var mı bi sıkıntı yaşar mıyım?
    2)ekran kartında "4 Ekran Desteği, 11163-13-20R" diye bişey yazıyo bu ne demek?
  • ekran kartına 4 ayrı monitör bağlıyabilmen için girişlerin mevcut olduğunu belirtiyor.

sistemin ideal 2gb ram daha alırsın sonra yoluna devam edersin.
  • saol cevaplar için param olunca 2gb ram alıp yoluma devam etcem
  • arkadaşlar yarın sabah sistemi eksen bilgisayara sipariş veriyorum ama eksenbilgisayarla ilgili hoş olmayan şeyler duydum örneğin kullanılmış harddiski veriyormuş istediğinden başka bi ürün yolluyomuş teknik servisindeki elemanlar pek iş bilmiyormuş...bunlar doğru mu sizler tecrübelisinizdir daha önce burdan alışveriş yapmışsınızdr yada yapan birini tanıyosunuzdur.guvenebilir miyim?ben izmirde oturuyorum istanbulda olsam gider görüp alırdım ama maalesef böle bi imkanımda yok.güvenilir bi şirketmi eksen bilgisayar??
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.