Şimdi Ara

SİSTEMİMİ SONUNDA ALDIM 3000TL NASIL OLMUŞ ACABA SORMAK İSTEDİM?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    INTEL CORE I7 950 SOKET 1366 3.06GHZ 8MB CACHE 45NM İŞLEMCI
    ASUS RAMPAGE III EXTREME INTEL X58 SOKET 1366 DDR3 2200MHZ (O/C) ANAKART
    ASUS HD6870 GDDR5 1GB 256BIT AMD RADEON DX11 EKRAN KARTI (CF için bi tane daha alınabilir ilerde.)
    2 TANE = KINGSTON 4GB (2*2GB) HYPERX DDR3 1600MHZ CL9 XMP ÇIFT KANALLI BELLEK KITI (8GB)
    WD 3.5" 1TB CAVIAR BLACK SATA 3.0 64MB CACHE 7200RPM HARDDISK
    XIGMATEK UTGARD PURE BLACK EDITION 80PLUS 700W MIDT ATX SİYAH KASA
    LG 24" W2486L-PF GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR
    EDIFIER X600 2+1 SPEAKER
    +
    XIGMATEK BALDER INTEL LGA775/1156/1366 & AMD 754/939/940/AM2/AM2+/AM3 İŞLEMCİ SOĞUTUCU

Kadıköy'de yeni açılan Vatan PC'den aldım Toplam=3000TL para ödedim. Yani kötü mü oldu iyi mi oldu bilemem ama şundan eminim ki bu sistem bana şuan fazlasıyla yetecek ve 7-8 yıl küçük eklemeler yaparak çok rahat kullanacağım. Siz değerli DH üyelerinin de yorumlarını bekliyorum. Hepinize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum...

• İlk önce hayırlı olsun.Asus rampage yerine X58A-UD3R alabilirdin,aralarında 350 lira fark var,o 350 lira ile işletim sistemi için 32GB SSD alabilirdin.Eğer i7 980X alsaydın rampage III düşünebilirdin ancak anakarta çok para vermişsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi weird al yankovic -- 6 Kasım 2010; 22:00:29 >
  • Şimdi dedim o kadar tazzikli su veriyoruz bari kanalı dar yapmayalım da su rahat rahat aksın...:) Şaka bi yana biraz ileriye dönük olmasını istedim. Kafamı tek karıştıran şey Ekran kartının GTX470 mi yoksa HD6870 mi olacağıydı. Hala doğru mu yaptım bilemiyorum...:)
  • Keşke sistemini amd den yana kulansaydın en azından 400-500 tl cebınde kalırdı performansta ıse herhangı bır kaybın soz konus olmazdı
  • Ram 3 kanal 6gb olmalıydı. I7 işlemciler çift değil 3 kanallı bellek kullanır. Ayrıca arkadaşın dediği gibi o kadar masraf yapmışken bıtanede SSD ekleseydin sisteme yüksek performans alırdın ayrıca sessizlikte cabası.
  • Diğer arkadaşlar görüşlerime katılırlarmı bilmiyorum ama bence HD6870 yerine GTX470 olmalıydı.Çünkü bilindiği üzere NVIDIA'nın PhysX ve CUDA desteği var.Tamam rahat rahat aksın suyunuz ama 350 lira fazla vermekte biraz fazla kaçmış :) Dediğim gibi anakartı X58A-UD3R alıp bir tane 32GB SSD alabilirdiniz.Ne diyelim artık almışsınız bu saatten sonra tavsiyelerimiz işe yaramaz :)
    Bu arada baktımda eski sisteminizde güzelmiş aslında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi weird al yankovic -- 6 Kasım 2010; 22:06:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: levanesa

Keşke sistemini amd den yana kulansaydın en azından 400-500 tl cebınde kalırdı performansta ıse herhangı bır kaybın soz konus olmazdı

arkadaş haklı
    hemde rami 3 kanallı alman gerekirdi
  • WD black yerine 3 tane hd502hj alabilirdin. Sata 3 olmasının fiyatından başka artırdığı bir şey yok.

Anakart bence gereksiz pahallı kaçmış o sisteme.

Ram lere gelirsek. O sistem ya triple çalışır ya single. Yani 3*2GB en idealiydi. Ram e fazladan gereksiz masraf yapılmış gene. O fazladan 2GB ı takarsan performans artmasını bırak düşer.
  • Yorumalarınız için hepinize çok teşekkür ediyorum.
    Dediğiniz SSD leri sonradan da alabilirim haklısınız. Ram konusunda 8GB olmasıyla 6GB olaması arasında hiç bi fark yaratmaz mı diyorsunuz? Boşa aldık yani bi 2GB kartı...Ekran kartı konusunda da vallaha kafam çorba olmuştu artık adama ne koyarsan koy dedim HD6870 koydu bende karşı çıkmadım...:)
  • 3 tane 500gb alıp 2 siyle raid0 yapıp,birisini depo olarak kullanabilirdin veya 3. kere söylüyorum 1 TB HDD'nin yanında SSD almalıydın :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: mumma

Yorumalarınız için hepinize çok teşekkür ediyorum.
    Dediğiniz SSD leri sonradan da alabilirim haklısınız. Ram konusunda 8GB olmasıyla 6GB olaması arasında hiç bi fark yaratmaz mı diyorsunuz? Boşa aldık yani bi 2GB kartı...Ekran kartı konusunda da vallaha kafam çorba olmuştu artık adama ne koyarsan koy dedim HD6870 koydu bende karşı çıkmadım...:)

Şimdi şöyle bir durum var HD6850,HD6870 gibi yeni çıkan kartların soğutucuları vs. aşamasında olduğu için ısınma sorunu olabilir.
  • quote:

Yorumalarınız için hepinize çok teşekkür ediyorum.

hocam arkadaşların demek istediği aldığınız işlemcide 3 kanal ram desteği var o yüzden 3*2gb ta daha verimli çalışır. şu şekilde 3*2 gb taki verimi alamayabilirisiniz

bu arada hayırlı olsun güle güle kullanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_alien89 -- 6 Kasım 2010; 22:21:46 >
  • Ben de bu konuyu sordum ısınma problemi yaşatır mı dedim VATAN'a mühendisler kartı tanıtırken kesinlikle bi ısı problemi olmayacağı söylenmiş. Ben de bu konuda biraz tereddütlüyüm ama 90 dereceyi de görmeyiz diye düşünüyorum...:)
  • @the_alien89
    Çok teşekkürler yorumunuz için artık diğer 2GB kartı kuzene hediye ederiz onun kısmetiymiş...:) O zaman ben kasaya 6GB ını yerleştiriyorum...
  • Hocam öncelikle sistemin hayırlı olsun işlemci seçimin çok isabetli olmuş bence sistemde hiç bi sorun yok.Sabit diskin güzel testlerde parasını haketmiyor diyorlar fakat normal kullanımda artısı var diye biliyorum.İşlemci Soğutucu bende onu kullanıyorum ne yalan söylim boştaki sıcaklık pek tatmin etmedi beni belkide arka fana bakılcak şekilde takamadığımdandır (am3).Ram konusuna gelirsek triple channel - dual channel olayı var evet fakat performans a pek etki etmediğini okumuştum %3 - %5 arasında yanlıs hatırlamıyorsam LEON-X hocam söylemişti..
  • @Shiftless
    Üstadım yorumunuz için çok teşekkür ediyorum.Son kararım 2GB kartlardan birini takmamak olacak...Soğutucuyu bana öven çok kişi olduğu için tercih ettim fakat stok fandan iyidir diye tahmin ediyorum...:)

Bide sizlere bi sorum olacak kartı CrossFire yapıp kullanmak istesem HD5970 ten daha iyi bi performansı olduğunu görüyorum. FAKAT ŞÖYLE Bİ SORUM OLACAK KARTLARDAN BİRİ ASUS DİĞERİ SAPPHİRE OLSA CF YAPILIRMI. Yani farklı markalardan fakat aynı modellerden kartlar ile CF yapılır mı bu konuyu siz DH üyelerine sormak istedim. Bilgilendirirseniz çok memnun olurum efendim...
  • quote:

@Shiftless
    Bide sizlere bi sorum olacak kartı CrossFire yapıp kullanmak istesem HD5970 ten daha iyi bi performansı olduğunu görüyorum. FAKAT ŞÖYLE Bİ SORUM OLACAK KARTLARDAN BİRİ ASUS DİĞERİ SAPPHİRE OLSA CF YAPILIRMI. Yani farklı markalardan fakat aynı modellerden kartlar ile CF yapılır mı bu konuyu siz DH üyelerine sormak istedim. Bilgilendirirseniz çok memnun olurum efendim...

Tabiki yapılır yeterki CF desteği olsun
  • @PrimalRage
    Hocam çok teşekkür ediyorum Xıgmatek kasanın içindeki 700w PSU CF için yeterli olur mu ve CF ile uyumlu mudur peki? ve son sorum(Sizi çok yordum cahilliğime verin) Asusun çekirdek hızı 915 Saphire'in 900 o zaman nasıl bi durum ortaya çıkar? ikisini de 900 olarak mı görür acaba?

(Sizden çok özür diliyorum yordum sizi fakat kafamı çok karıştırdı bu konu...:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: PrimalRage

İlk önce hayırlı olsun.Asus rampage yerine X58A-UD3R alabilirdin,aralarında 350 lira fark var,o 350 lira ile işletim sistemi için 32GB SSD alabilirdin.Eğer i7 980X alsaydın rampage III düşünebilirdin ancak anakarta çok para vermişsin.

Çok doğru bir yorum yapmışsın ama geç kalmışız sistem alınmış ayrıca hd6870'e gerek yok gtx 460 bile yeterli anakartınızda çok pahalı ve gereksiz seçim yapmışsınız !7 950 için bu sistem fazla para yemiş bence.
  • quote:

@PrimalRage
    Hocam çok teşekkür ediyorum Xıgmatek kasanın içindeki 700w PSU CF için yeterli olur mu ve CF ile uyumlu mudur peki? ve son sorum(Sizi çok yordum cahilliğime verin) Asusun çekirdek hızı 915 Saphire'in 900 o zaman nasıl bi durum ortaya çıkar? ikisini de 900 olarak mı görür acaba?

(Sizden çok özür diliyorum yordum sizi fakat kafamı çok karıştırdı bu konu...:)

PSU yeterli olur.Bildiğim kadarıyla Utgard modelinin PSU'su çok kaliteli üstelik 80+ özelliği var.Eğer PSU'da 2. bir ekran kartı güç girişi varsa ki muhakkak vardır,o zaman sorun yok demektir.Çekirdek hızlarıda sorun olmaz en düşük 900 de çalışır çekirdekler.Modeller farklı,seriler(68xx) aynı olduğu için ısı sorunu olabilir.O yüzden kasaya ek fan takman gerekebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi weird al yankovic -- 6 Kasım 2010; 23:08:32 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.