Şimdi Ara

Sistemime ram takviyesi yapmak istiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarımda DDR2, 4 RAM yuvasına sahibim. 2 tane 1024 ve 2 tane 512 olmak üzere toplam 3GB hafızalı RAM im var. Windows 7 32bit kullanıyorum. Anakartımın HP sitesindeki linki:http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c01324212&lc=en&cc=us&destPage=document&dlc=en&product=3686671#N129 Bir de Crucial Tool isimli programdan çektiğim bir görüntü var:
     Sistemime ram takviyesi yapmak istiyorum.

Bilgisayarımdaki 512 MB Ram'leri çıkararak yerine tek bir 2GB Ram takmak istiyorum böyle birşey mümkün müdür? Mümkünse Bana bir RAM önerebilir misiniz? Ve bilgisayarımın oyunlar esnasındaki performansını arttırmam için sadece Ramimi arttırmam yeterli midir yoksa işlemcimi de değiştirmem gerekir mi? İşlemci bilgim sistemde yazmakta. (işlemciyle ilgili forumun işlemci bölümünden gerekli desteği aldım.)

• olmaz uyumsuz olur anakartın 8gb kadar destliyor ama windows 7 64 bit yüklemen gerek 32 bitte 4 gb taksan 3.72 gb üstünü görmeyecektir ram tamamen kullanabilmen için win 7 64 bit yüklemen lazım 2gb*2 aynı marka ram alacaksın 1. ve 3. slota takacaksın yada 2. ve 4. slota takacaksın bu şek,lde takarsan dual kullancaksın performans artışı hissedeceksin anakartta 2 mavi 2 siyah renk slot var

ram önerim aşağıdaki linkte toplam 100 tl

http://www.netsiparis.com/detay/12263364005/GSKILL-VALUE-DDR2-800MHZ-CL5-2GB-DIMM
  • 32 bit işletim sisteminden 64 bite geçebilmem için format şart değil mi? Ayrıca bir sorum daha var. RAM değişiminden alacağım performans fazlasını işlemci değişiminden alabilir miyim?
  • uyumsuz niye olsun yok öyle bişey tek slot 2gb +1x2 taktığın zaman sistemin dual channel yerine single channel çalşacaktır.
    onunda performansına neredeyse hiç bir katkısı bile olmadığını internetteki testlere bakarak görebilirisin
    fakat 4gb ve üstü ram kullanımında 64bit işletim sistemi yüklemen gerekecek. ramin tümünü kullanabilmek için
    http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-vs2gb800d2-2gb-value-ddr2-800mhz-pc6400-cl5-ram/productdetails.aspx?I_ID=38283
    linkteki rami alabilirsin. sorun çıkarmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fundin -- 28 Kasım 2011; 22:04:52 >

• Yani şimdi ben "2 + 1x2" taktığım zaman sistemim 4 gb nin tamamını işler mi ? Bir de 1 leri aynı renk slotlara takmam gerekecek değil mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brotherho0d -- 29 Kasım 2011; 16:35:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brotherho0d

Yani şimdi ben "2 + 1x2" taktığım zaman sistemim 4 gb nin tamamını işler mi ? Bir de 1 leri aynı renk slotlara takmam gerekecek değil mi ?

32bit kullandığın sürece sistemin 3.25gb dan yukarısını göremeyecek. 4gb kullanabilmek için 64bit işletim sistemi yüklemen lazım
    1leri aynı renk slota takabilirsin problem yok
  • @fundin Sağol hocam o zaman sadece işlemci değişimi yapıp beni idare edebildiği kadar e7600 ile idare edeceğim ve sonra mecburen yeni bir sistem toplayacağım. Teşekkür ediyorum herkese.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.