Şimdi Ara

SİSTEMİM OYUN İÇİN SINIRDA KASIYOR NE YAPABİLİRİM ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • DEAD İSLAND 1 oyununu indirdim fakat oyun low da kasıyor sistemim oyunun low ayarları için yeterli bu oyunun kasmaması için ne yapabilirim ???

NOT: konu yanlış yerde ise şimdiden özür diliyorum.

SİSTEMİM: bellek 1024 mb
    ekran kartı 556 yaklaşık toplam.

• Bilgisayarın Notebook'mu yoksa Masaüstümü ? İlk önce onu sormak gerekiyor.Eğer ki Notebook ise eline bir süpürge alacaksın arka fanlardan başlayarak bütün havalandırmaları süpürge ile iyice çekeceksin.Sonra yapabiliyorsan anlıyor isen,dizüstü bilgisayarının ekran kartını çıkartıp üstünde birikmiş kaba tozları diş fırçası yardımı ile iyice temizleyip yerine takacaksın,kendiliğinden fanı var ise fanın ucundaki kaba tozları da temizlemeyi ihmal etme.
    Eğer ki Masaüstü kullanıyorsan kasanın kapağını açıp,ekran kartını arkadan vidalarla bağlı olduğu panelden yıldızlı veya düztornavidayardımı ile çıkartacaksın,burası çok önemli ekran kartını çıkartırken çok dikkatli olmalısın ekran kartının tam altında bi tırnak vardır,o tırnağın aşağıya tamamen indiğinden emin olduktan sonra ekran kartını yavaş yavaş ile geri yukarı aşşağı yaparak çıkartıktan sonra aynı dizüstübilgisayarda dediğim gibi diş fırçası yardımı ile iyice temizlemelisi,su fışkırtmayan ufak kompressörün var ise onunlada temizleyebilirsin.Eğer ki hala daha kasma yapıyorsa sisteminin iyi olduğu halde,sıkıntı işlemcidedir demek.İşlemci temizleme ve macun yenileme işlemide şöyledir ; dizüstü kullanıyorsan yetkili firmayla iletişime geçip sıkıntını arz ettikten sonra garantiye göndermek.Masaüstü kullanıyorsan,ve anakarttaki işlemcinin üstünde fan var ise ilk önce tornavida yardımı ile fanı çıkartmalısın,sonra işlemcinin fanındaki kaba tozları temizlemelisin,kaba tozları temizledikten sonra işlemcinin üstündeki fanın altındaki termal macunun kuruyup kurumadığını kontrol et,eğer ki kurudu ise termal macun alıp tekrar sür.Ve fanı yerine tak.Sıkıntılar bunlardan oluşur genellikle,yazılımsal bir sıkıntı olduğunu hiç düşünmüyorum benimde başıma geldisistemim oyunu çok rahat oynatabiliyor fakat,kasma yapıyordu.Aynı yukarıda anlattıklarımı yaptım ve sorunum tamamen ortadan kalktı.Yardımcı olduysam ne mutlu bana,şimdiden kolay gelsin :)

• halilakyildiz kullanıcısına yanıt
    Laptop Lenovo N500
  • O zaman dizüstü diye açıkladığım bölümü uygula kardeşim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sistem sadece bellekten oluşmuyor. İşlemcin ne ekran kartının modeli ne?
  • Turuncu Sakal kullanıcısına yanıt
    alın sistemim

Intel(R) Pentium(R) Dual CPU T3200 @ 2.00GHz (2 CPUs), ~2.0GHz

Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family (Microsoft Corporation - WDDM 1.1)
    Intel Corporation
    Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family

Display Memory: 556 MB
    Dedicated Memory: 64 MB
    Shared Memory: 492 MB
  • O sistemle kasması normal. Yapabileceğin birşey de yok. Laptop olduğu için parçaları değiştiremezsin.
  • Oyuna girdiğinde görev yöneticisini aç ayrıntılara gel oyuna sağ tıkla önceliği yüksek yap.Faydası olacaktır :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar ekran kartı onboard ama ram değil bende 2 gb daha ram almayı düşünüyorum zaten çift ram girişli olduğu için kendi ram'i ile birlikte 3 gb olucak umarım faydası dokunur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.