Şimdi Ara

Sistemim için görüşlerinizi bekliyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Özellikle parçaların biribiriyle uyumluluğu konusunda çok bilgiye sahip değilim. 3 gün yorum okuyarak ve araştırarak topladım sistemi. 3d Max ve MAYA uygulamaları için kullanılacaktır. Anakart ve işlemciyi Mükemmel tutmayı tercih ettim ama görüşlerinizi alırsam daha doğru kararlar verebilirim. Sistem bu akşam toplanacaktır bu arada. Kolay gelsin.

Kingston HyperX 2 GB (2*1) 1800 MHz DDR3 CL8 212,00 USD[x]

Seagate 500 GB 7200 RPM 32MB SATA 2 71,00 USD[x]

Cooler Master RC-690 KKP3-GP 600W Siyah Kasa 174,00 USD[x]

Sapphire HD4870 TOXIC 1 GB 256Bit GDDR5 16X 303,00 USD[x]

Logitech G 15 Kablolu Klavye (Game) 920-000367 105,00 USD[x]

Lg LG-GH22NP20 22X Pata Dvd-Rw Siyah 27,00 USD[x]

MSI Eclipse SLI X58 6.4GT/s DDR3 S+GL+16X*3 1366p 390,00 USD[x]

Intel Core i7 920 2.66 GHz 8MB 4.8GT/Sec Lga 1366p 333,00 USD[x]

• Bellekleri OCZ'nin 3 kanallı kitlerini öneririm 1*3gb ya da 2*3gb...

Diğer bileşenler gayet güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

Bellekleri OCZ'nin 3 kanallı kitlerini öneririm 1*3gb ya da 2*3gb...

Diğer bileşenler gayet güzel.
    Evet ram konusunda biraz sorunluyum. DDr3 oldukça tuzlu. Ancak OCZ olarak 2+2 Gb 4Gb Ram kiti varmı? Bu konuda bana yardımcı olabilirmisin? Kingston ve Ocz arasındaki farkı da tam algılayamadım açıkçası?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BFG

Evet ram konusunda biraz sorunluyum. DDr3 oldukça tuzlu. Ancak OCZ olarak 2+2 Gb 4Gb Ram kiti varmı? Bu konuda bana yardımcı olabilirmisin? Kingston ve Ocz arasındaki farkı da tam algılayamadım açıkçası?

Alıntıları Göster
    Hocam bu ürünleri temin etmeye çalış en iyi verimi bundan alırsın... 2*2 kit desteği de vardır i7 'de ama üç kanallı bellek yapısı işlemcinin mimarisi ile bire bir uyuşuyor.

http://www.intel.com/cd/products/services/emea/eng/processors/corei7/405796.htm

http://www.vatanbilgisayar.com/productDetails.aspx?I_ID=36161 OCZ Gold Serisi

• quote:

Hocam bu ürünleri temin etmeye çalış en iyi verimi bundan alırsın... 2*2 kit desteği de vardır i7 'de ama üç kanallı bellek yapısı işlemcinin mimarisi ile bire bir uyuşuyor.

http://www.intel.com/cd/products/services/emea/eng/processors/corei7/405796.htm

http://www.vatanbilgisayar.com/productDetails.aspx?I_ID=36161 OCZ Gold Serisi

Alıntıları Göster
    Mükemmel, ipucu çarpıcı. Teşekkür ederim ;)

• quote:

Mükemmel, ipucu çarpıcı. Teşekkür ederim ;)

Alıntıları Göster
    http://www.exa.com.tr/ocz/bellekler/ocz_gold-326-7224.html

Bu üründen 2+2=4gb yada 2+2+2= 6 gb olarak taksam? 3 kanallı sonuç elde edermiyim?

• quote:

http://www.exa.com.tr/ocz/bellekler/ocz_gold-326-7224.html

Bu üründen 2+2=4gb yada 2+2+2= 6 gb olarak taksam? 3 kanallı sonuç elde edermiyim?

Alıntıları Göster
    http://www.vatanbilgisayar.com/productDetails.aspx?I_ID=36164

Bu daha hesaplı olur

• quote:

Orjinalden alıntı: BFG

Özellikle parçaların biribiriyle uyumluluğu konusunda çok bilgiye sahip değilim. 3 gün yorum okuyarak ve araştırarak topladım sistemi. 3d Max ve MAYA uygulamaları için kullanılacaktır. Anakart ve işlemciyi Mükemmel tutmayı tercih ettim ama görüşlerinizi alırsam daha doğru kararlar verebilirim. Sistem bu akşam toplanacaktır bu arada. Kolay gelsin.

Hocam ram seçiminiz yanlış
    Ocz 3*1GB - 3*2GB veya Mushkin 3*1GB - 3*2GB Öneririm
    Anakartı msi eclipse almaya gerek yok bence gigabyte x58-ud3r öneririm ( 230$+KDV)
    Ekran kartını yükseltip GTX295 veya HD4870x2 alabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: ona2000

quote:

Özellikle parçaların biribiriyle uyumluluğu konusunda çok bilgiye sahip değilim. 3 gün yorum okuyarak ve araştırarak topladım sistemi. 3d Max ve MAYA uygulamaları için kullanılacaktır. Anakart ve işlemciyi Mükemmel tutmayı tercih ettim ama görüşlerinizi alırsam daha doğru kararlar verebilirim. Sistem bu akşam toplanacaktır bu arada. Kolay gelsin.

Hocam ram seçiminiz yanlış
    Ocz 3*1GB - 3*2GB veya Mushkin 3*1GB - 3*2GB Öneririm
    Anakartı msi eclipse almaya gerek yok bence gigabyte x58-ud3r öneririm ( 230$+KDV)
    Ekran kartını yükseltip GTX295 veya HD4870x2 alabilirsin.
    Bilgisayar toplandı arkadaşlar, ancak anakart işlemci ve bios görmüyor. 7-8 ekran kartı denedik bana mısın demedi. Ramler ocz gold edition olarak alındı. Kingston falan almadım yani. Şu anda anakart sorunu yüzünden yarın gene servise gidecek. Şunu da belirteyim ilk etapta ekran kartını bulamadım. O nedenle pci-e diğer ekran kartları takılarak denendi. Voltaj gidiyor herşy sağlam bağlı ama nedense işlemci ve bios görmedi anakart?? Çıldıracağım..dünyanın parasını ver böyle sorun çıksın.uyutmuyor adamı valla ya

• quote:

Bilgisayar toplandı arkadaşlar, ancak anakart işlemci ve bios görmüyor. 7-8 ekran kartı denedik bana mısın demedi. Ramler ocz gold edition olarak alındı. Kingston falan almadım yani. Şu anda anakart sorunu yüzünden yarın gene servise gidecek. Şunu da belirteyim ilk etapta ekran kartını bulamadım. O nedenle pci-e diğer ekran kartları takılarak denendi. Voltaj gidiyor herşy sağlam bağlı ama nedense işlemci ve bios görmedi anakart?? Çıldıracağım..dünyanın parasını ver böyle sorun çıksın.uyutmuyor adamı valla ya

Alıntıları Göster
    Hocam windowsu kurdunuz mu basit olacak ama...

• quote:

Alıntıları Göster
    Hayır? O etki edermi? Bios ekranı açılmıyor dedi bana bilgisayarcı..işlemci de görünmüyormuş..Süper anlamıyorum bu konudan ama bir taraftan nasıl kafamı karıştırıyor inanamazsın.
  • quote:

Hayır? O etki edermi? Bios ekranı açılmıyor dedi bana bilgisayarcı..işlemci de görünmüyormuş..Süper anlamıyorum bu konudan ama bir taraftan nasıl kafamı karıştırıyor inanamazsın.

Alıntıları Göster
    Hocam sistemi kurduktan sonra biosa girip cd sürücünü boot ayarlarından ik seçenek yapıp windows cd'ni vericeksiniz ki işletim sisteminin kurulumu yapsın, direk açtığınızda ekrana birşey gelmez tabi... Orada yazar boot setup ayarları için şu tuşa basın diye ona göre başlangıç (boot)olarak CD-Rom'u seçicek sonra kurulum işlemi başlıcak işletim sistemini kurmadan olmuyor yani...

• quote:

Alıntıları Göster
    Dostlar yanlış sistem kurdurmuşsunuz arkadaşa

adam 3dmax kullanıcam diyo tasarım pc si için önerdiğiniz karta bak

Ekran kartı almadıysan bunu tercih et derim

http://www.hepsiburada.com/pny-nvidia-quadro-fx1700-512mb-128bit-gddr2-pci-e-x16-profesyonel-ekran-karti/productDetails.aspx?categoryid=204&productid=bd52348

Hdd yi 2 tane alıp raid ile kullanırsan daha iyi performans alırsın

• quote:

Orijinalden alıntı: kdr_

Dostlar yanlış sistem kurdurmuşsunuz arkadaşa

adam 3dmax kullanıcam diyo tasarım pc si için önerdiğiniz karta bak

Ekran kartı almadıysan bunu tercih et derim

http://www.hepsiburada.com/pny-nvidia-quadro-fx1700-512mb-128bit-gddr2-pci-e-x16-profesyonel-ekran-karti/productDetails.aspx?categoryid=204&productid=bd52348

Hdd yi 2 tane alıp raid ile kullanırsan daha iyi performans alırsın

Alıntıları Göster
    Parası ödenmedi ama 600 dolar biraz fazla geldi ekran kartı için şu an? :(

Diğer bir konuda danışmak istediğim, şimdi işletim sistemi önerisi almak istiyorum. Ben xp dedim ama bilgisayarcı usta bana eğer xp kurarsan 3.5 gb ram görürsün dedi..eğer vista kurarsan o zaman 6gb tam görürsün dedi ne dersiniz?

• quote:

Diğer bir konuda danışmak istediğim, şimdi işletim sistemi önerisi almak istiyorum. Ben xp dedim ama bilgisayarcı usta bana eğer xp kurarsan 3.5 gb ram görürsün dedi..eğer vista kurarsan o zaman 6gb tam görürsün dedi ne dersiniz?

Alıntıları Göster
    quote:

Vista 64 bit kullanman gerekli

Ekran kartı konusunda ise işin bu dostum senin kıyıcaksın paraya orta sınıf bi kart bu

• quote:

Alıntıları Göster
    Xp ya da Vista 32bit işletim sistemleri 3,25gb ram görür ancak perdormans olarak 2.7gb 'ın üzerine çıkmaz. 64bit işletim sistemi kurulması lazım...

Bu arada bu kartı da düşünebilirsin.

http://www.deveyuku.com/Scripts/prodView.asp?idCategory=27394&idproduct=114748&ref=akakce&v=1.87.5

• quote:

Orijinalden alıntı: kdr_

quote:

Vista 64 bit kullanman gerekli

Ekran kartı konusunda ise işin bu dostum senin kıyıcaksın paraya orta sınıf bi kart bu

Alıntıları Göster
    64 bit ama hangi sürümü daha iyi bilemiyorum..Sizin öneriniz ne olur premium pro busines falan ne olmalı sizce?

• quote:

64 bit ama hangi sürümü daha iyi bilemiyorum..Sizin öneriniz ne olur premium pro busines falan ne olmalı sizce?

Alıntıları Göster
    quote:

Karşılaştırma tablosuna göre karar verirsin kardeş Ultimate en üst sürümdür.

http://www.microsoft.com/turkiye/windows/products/windowsvista/editions/choose.mspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 3 Mart 2009; 1:01:17 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.