Şimdi Ara

Sistemi boot etmek için SSD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar kısaca eski bilgisayarımı (p4 3 ghz) biraz hızlandırmak ve ileride kuracağım sistemde kullanmak amacıyla SSD almayı düşünüyorum...Yalnızca sistemi boot edecek...Sizlerden bana bu amaç doğrultusunda alabileceğim en iyi f/p ürününü tavsiye etmenizi istiyorum...
    Örneğin bu nasıl
    Sandisk ReadyCache 32GB Sata3 SSD

• creadatron kullanıcısına yanıt
    128gb al bari. 32 nedir öyle? birde anakartında sata giriş varmı bakman lazım..
  • forvet09 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler aslında bende 32 yeter'mi diye soracaktım... o zaman 128 alıyım... sata giriş var 3 gbit... ne dersiniz sistem rahatlarmı... son olarak ssd ye sadece windows mu kurayım yoksa depolama olarakta kullanabilirmiyim?
  • Anakartının SATA III yani sata 6gbps bağlantısının olduğunu kontrol et. Eğer varsa samsungun 128 GB 840 EVO SSD sini al. 272 TL olması lazımdı. OS ide SSD ye kurarsın

Tıkla
  • sadece programları kurmanı tavsiye ederim.
    bende şuan 128gb o bile az geliyor.
    2-3 oyun yükleyince ssd doluyor, silip başkasını kuruyorum.
    ssd'nin farkını p4 bile hissedebileceğini düşünüyorum.
  • Sofiman kullanıcısına yanıt
    Yok be abi anakart bu linkteki P5L-MX Zaten geçici olarak bu sisteme takıcam ssd yi. Daha sonra yeni sistem kurmayı düşünüyorum asıl o sistemde kullancam... Şu an araştırıyorum :D Aslında bana sistem önerisinde bulunursanız fena olmaz...Max.800 tl civarı, çok oyun oynamam sadece gta 4 ve belki gta 5 gibi oyunları rahat oynatacak bir sistem...zaten full hd oynamayıda düşünmüyorum...
  • 800 liraya ne gta 4 u ne de gta 5 I iyi ayarlarda ounayamazsin ki guzel kardesim

Edit : kaldi ki gta 5 in pc ye ne zaman cikacagi belli bile degil.hem Gta 4 gibi PS ye cikarttiktan 8 ay sonra pc ye cikartmayacaklari kim bilebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sofiman -- 21 Ekim 2013; 19:01:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sofiman kullanıcısına yanıt
    teşekkürler tavsiyeleriniz için artık bütçeyi genişletip iyi bir sistem kurana kadar elimdeki sistemi ssd ile güçlendirip bi süre daha idare edeyim...
    iyi akşamlar :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.