Şimdi Ara

sistem yenileme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sistemimi yenilemek istersen aşağıdaki link nasıl? sinerjiden alışveriş yapılabilir mi?

sistem yenileme

• Daha iyisi olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sess78

sistemimi yenilemek istersen aşağıdaki link nasıl? sinerjiden alışveriş yapılabilir mi?

Sistem güzel gibi ama yanlışlar var.. ve eklemeler yapılması gerekiyor kardeşim.. ayrıca Sinerji güvenilir bir firmadır, ancak Eksen'de fiyatlar daha uygun olduğu için oradan toplamanı tavsiye ediyorum.. :)

Yanlışlara gelince, listede 2 adet PSU (güç kaynağı) var.. üstteki ledli modeli çıkar, alltaki kalsın sadece.. RAM'i tek modül tercih et ve 2400 MHz alsan yeterlidir, fazla para vermeye gerek yok ona.. bütçe varsa 240 GB SSD ekleyebilirsin, hard disk de daha ucuz olan bir model var, onu seçebilirsin.. kasayı aynı paraya daha geniş iç hacim, 5 fan ve fan kontrolcü gibi güzel özellikler sunan Deep Cool Kendomen RD modeli ile değiştirebilirsin, değiştirmelisin.. Son olarak ekran kartı zamane oyunları içi artık düşük kalıyor.. 2. elden temiz GTX 970 alabilirsin ya da RX 480 alabilirsin çıkınca..

• Angelmax kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
  • quote:

teşekkürler

Rica ederim kardeşim.. dediğim şekilde değiştirirsen parçaları daha iyi bir sistemin olur .. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angelmax -- 21 Haziran 2016; 13:19:09 >
     sistem yenileme

ileri ki günlerde almak için bu sistemi ayarladım bütçeme göre
  • quote:

ileri ki günlerde almak için bu sistemi ayarladım bütçeme göre

Önceki haline göre daha iyi, ama ben biraz daha müdahale edeyim kardeşim.. bu sefer linklerle yapıyorum önerileri.. :)

PSU: High Power 750 Watt 80+ Bronze (12V tek Kanal 675 Watt)http://www.eksenbilgisayar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=101300

Hard Disk: Seagate 3.5" 1 TB SATA 3.0 64 MB 7200 Rpmhttp://www.eksenbilgisayar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=92451

Ekran Kartı: Sapphire ASUS MSI Gigabyte RX 480 ?? (900 - 1100 TL tahmini)

Bu şekilde yapabilirsen gayet güzel bir oyun sistemin olacaktır.. almak için acele etme, GTX 960 ekran kartına para verilmez artık..

tekrar rahatsız edicem. bende çalışan eski lg tüplü flatron 17inc monitör var. bu kuracağım sistemle orta ayarlarda bu monitörle oyun oynayabilirim değil mi?
  • quote:

tekrar rahatsız edicem. bende çalışan eski lg tüplü flatron 17inc monitör var. bu kuracağım sistemle orta ayarlarda bu monitörle oyun oynayabilirim değil mi?

Tüplü monitörle bu sistemnde verim alamazsın artık kardeşim.. değiştirmende fayda var bana göre.. :) Monitör için ayrı bir bütçen yoksa sistemi biraz daha düzenleyerek onu da ekleyebilirsin listeye..
  • Bence de daha iyisi olabilir.
  • eyvallah sağolun
    bu sistem nasıl sizce?

sistem yenileme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyah78 -- 14 Temmuz 2016; 11:39:08 >
  • quote:

bu sistem nasıl sizce?

sistem yenileme

Mesaj hatalı. Foto atmışsın sanırım ama görünmüyor. Monitör konusunda da crt monütörle oyun oynama devri bitti. En kötü ihtimalle gtx960 alacaksın ki alman gereken kart rx480 ne kadar 200 tl far olsada... Crt monitörle kullacaksan o kadar para vermene gerek yok.

Bi iki düzenlemeyle aşşa yukarı aynı sisteme orta seviye güzel bi monitör eklenebilir.

Edit: mesajı yazarken düzeltmişsin sanırım. Fotoda sorun yok görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yunuzeus -- 14 Temmuz 2016; 11:41:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

bu sistem nasıl sizce?

PSU: Corsair VS Serisi 650 Watt 80 Plus (12V Tek Kanal 600 Watt)http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=6818

Ekran Kartı: Sapphire R9 380 Nitro OC GDDR5 4 GB 256 Bit DX 12http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=7485

Monitör: ViewSonic VX2263SMHL 21.5" 2 ms LED IPS Full HD VGA 2xHDMI MHLhttp://www.incehesap.com/viewsonic-vx2263smhl-215-fiyati-30029/

Böyle yaparsan sistemin daha iyi olur, daha memnun kalırsın kardeşim.. :)

r9 380 ekran kartı özelliklerinde, Ekran kartı güç gereksinimi: en az 650W veya üzeri yazıyor. o yüzden psu en az 750w almakta fayda var değil mi?

aslında ben ekran kartında overclock yapmayacağım.
  • quote:

r9 380 ekran kartı özelliklerinde, Ekran kartı güç gereksinimi: en az 650W veya üzeri yazıyor. o yüzden psu en az 750w almakta fayda var değil mi?

aslında ben ekran kartında overclock yapmayacağım.

Hayır, tam olarak değil.. Orada belirtilen değer toplam, yani komple sistemin ya da PSU'nun olması gerektiği gücü temsil ediyor.. önerdiğim PSU 600 Watt güç verebiliyor.. ekran kartı tek başına en fazla 250 - 260 Watt falan tüketir.. O.C. yapsan bile.. :)
  • teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.