Şimdi Ara

[Sistem Uzmanlarından Yardım Bekliyorum] P55a-ud7 ve i7 860 problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sistem1:
    P55-ud3R
    i7 860
    corsair 128 solid
    2x2 team extreme 1600 ram
    600 W Xliance PSu

Sistem 2
    P55a-ud7
    i5 650
    corsair 128 solid
    2x2 team extreme 1600 ram
    600 W Xliance PSu

ikiside şuanda sorunsuz çalışmakta, sorun ise p55a anakarta i7 işlemsicisini takmak istiyorum.
    her ne şartta denediysem de görüntü gelmedi, sisteme windows ile başlayan teamwiever kurdum, sistem açılıyor ama bağlantı kırduğmda karşıma bozuk bir ekran görüyor mausu hareket ettirdikçe sanki boyama sayfası gibi..

Denediğim yöntemler
    -tüm bios versionları
    -anakart ve işlemci hariç tüm parçaları değiştirdim, bios piline kadar
    -

• Peki hic islemciyi degistirdiginizde mantik olarak biosu sifirladiniz mi?
  • işlemciyi değiştirdiğimde biosu da sıfırladım zaten anakart üzerinde böyle bir tuş vardı,
    işlemci ve anakarta arızalı diyemeyeceğim çünkü teamwiever dan sistemin açıldığını görebiliyorum, bağlantı kurduğumda ise bozuk bir ekran veriyor karşıma
  • uğraştığım yerden bazı fotolar
     [Sistem Uzmanlarından Yardım Bekliyorum] P55a-ud7 ve i7 860 problemi [Sistem Uzmanlarından Yardım Bekliyorum] P55a-ud7 ve i7 860 problemi [Sistem Uzmanlarından Yardım Bekliyorum] P55a-ud7 ve i7 860 problemi

• Resimler iptal durumda.
  • resimleri tekrar ekledim,

anakart üzerinde hata kodu belirten bir led var, 7F gib bir hata aldım ama baya bir kurcaladım, FF değeridne sistem sorunsuz açlılıyor ve çoğu kez Anakart FF gösterirken bile görüntü vermiyor,
    ekran kartını diğer x16 sloruna bile taktım
     [Sistem Uzmanlarından Yardım Bekliyorum] P55a-ud7 ve i7 860 problemi [Sistem Uzmanlarından Yardım Bekliyorum] P55a-ud7 ve i7 860 problemi [Sistem Uzmanlarından Yardım Bekliyorum] P55a-ud7 ve i7 860 problemi

• FF de surekli kalmasi debug led ler icin islemciye erisememe sıkıntısıdır. Islemcinin oturdugu pinlerde bir sıkıntı yok degil mi hocam?
    birde bios dugmesine kac saniye basiyorsunuz. psu nun gucunu tamamen keserek bios dugmesine 10 sn kadar basip biosuda bu islemciyi taniyacagi ilk biosa alarak deneyin.
  • 2. resimdekilerden hangisi bios resetleme?
  • başka işlemcilerlede denedim sorun yok, iki adet i7 860 var ikisindede aynı sıkıntı.
    anakartın i7 860 açmaması gibi bir durum olabilir mi?
  • http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=3324

destekli... Baska bir sıkıntı olabilir. Baska bir sıkıntı var gorunuyor. Dedigim gibi bios resetleme tusuna 10 sn elektrik olmadan basmaya calisin.
  • Tüm bios versionları denedim, sistem açılıyor görünüyor, ama aekran gelmiyor, işlemci soketi ile ilgili sıkıtı oabilir mi bilemiyorum.
  • info@gigabyte.com.tr aracılığı ile Gigabyte Türkiyeye gönderdim, durumu güzelce izah ettim, işlemciyide gönderdim, garanti kapsamında yardımcı olacaklar.
    ilgilenen herkese teşekkürler
  • ah be kardeşim garantisi varsa niye kendini yoruyorsun ki ama işlemciyi göndermekle hata etmişsin çünkü servisde kaybolursa falan fatura sana patlıyor sorumluluk kabul etmiyorlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.