Şimdi Ara

Sistem upgrade bilgiler içeride

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Az biraz demode olan bilgisayarı elini yüzünü düzeltmek istiyorum belirli parçalara değişiklik yapmak istiyorum Psu ve eski sistem aşağıda 1400 tl gibi bütçem var

Monitör var 22'' samsung iş görüyor

Ram 2x2 gb gskill 1600 mhz cl8 ram var

Phenom II x4 955 3,20 ghz işlemci

Ekran Kartı yandı gtx 460 vardı.

Sistem upgrade bilgiler içeride bu psu bunu da değiştirmeye niyetim yok

Zamanında güzel sistem yapmışım yanlız

Şimdi arkadaşlar Monitör, Kasa, istemiyorum; ram yetmez diyorsanız ram de yazın.Diablo, Wow, Dota 2, Company heroes 2 falan oynuyorum yazın bakalım

Let the fight begin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacresercan -- 28 Mart 2015; 15:07:57 >

• iki seçeneğin var; anakartın için yeni işlemci alıp r9 280/270 türevi bir kart almak ancak bunun için 550-600w yeni bir güç kaynağı alman gerekecek(ekran kartı-soğutucu vs oynamalar yapılarak fiyat düşürülebilir ancak ekran kartı bakımından en üst performansı r9 280 ile alırsın) :

ya da oynadığın oyunlar zaten yüksek sistem gereksinimi sağlayan oyunlar değil, gtx 750 ti alıp yeni bir anakart ile intel i5 4460 lı bir sisteme seçebilirsin, bu durumda psu değiştirmene gerek olmayacağını düşünüyorum:

edit : esasen amd sistem için ekstra soğutucu almak zorunda değilsin ancak çok fazla ses şikayeti mevcut, noctua yerine daha uygun işlenci soğutucuları da tercih edilip fiyat aşağı çekilebilir, ya da stok fanla idare edersin baktın olmuyor soğutucu takarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi end0plazmikretikulum -- 28 Mart 2015; 16:05:03 >

• Benim anakarta güncel işlemcı takılmıyor ne yazık ki anakart alacaz illa bide usb 3 yok artık olsun oda, senin önerdiğin anakart biraz pahalı değil mi ? bide ilk resimdeki amd mi yoksa 4460 mı daha iy.i
  • intel 4460 daha iyidir. anakartının tam marka modelini yazabilir misin?
    h81 anakartlarda 2 ram slotu oluyor bu yüzden ilerde ram eklemek istersen elindeki ramlerden bir tanesini çıkarmak zorunda kalacaksın.
    bahsettiğim anakartta hem ileride çıkacak olan intelin 5. nesil işlemcierine destek var, m.2 sata portu vs var o yüzden önerdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: end0plazmikretikulum

intel 4460 daha iyidir. anakartının tam marka modelini yazabilir misin?
    h81 anakartlarda 2 ram slotu oluyor bu yüzden ilerde ram eklemek istersen elindeki ramlerden bir tanesini çıkarmak zorunda kalacaksın.
    bahsettiğim anakartta hem ileride çıkacak olan intelin 5. nesil işlemcierine destek var, m.2 sata portu vs var o yüzden önerdim.

http://www.cpu-upgrade.com/mb-Gigabyte/GA-MA785GT-UD3H(rev._1.0).html

buradan baktım yeni bişi takılmıyor AM3

• o zaman oynadığın oyunlara da bakarsak intel sistemi tercih etmen daha doğru olacaktır, ekran kartını gtx750ti ya da r7 265 seçebilirsin ikisi de aşağı yukarı aynı fiyatlarda
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.